Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Premeryt napisał:

Moim zdaniem jest model już "wiekowy", końcówka serii, nie będzie dalej produkowany a jak poprzednicy podnieśli jest już Mi5 a nawet Mi6 w planach więc trzeba to sprzedać za każdą cenę. Co nie zmienia faktu, iż jest to znakomita słuchawka.

Hmm... Czyli co? Nic tylko brać za te 110$? No bo jaki jest sens kupowania teraz np. Remi3/s, skoro jest droższy od Mi4c? Ciężko mi to pojąć.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tpawel napisał:

Dla niektórych metal jest ważny i duża bateria. Dla nich jest redmi 3/3s
 

Hmmm... Bawię się tym R3s od 2 tyg. i dopiero Ty mi uświadomiłeś, że ma metalowe plecki. Choć jakiś taki mało metaliczny ten metal jest w dotyku. Ale i tak tel. zapakowany w silikon jest. Bateria, fakt, trzyma bardzo zacnie, muszę przyznać. Ale ok, koniec OFF TOPIC-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekking

Witam mam pytanie do posiadaczy telefonów Xaiomi. Zdecydowałem się już na zakup telefonu tego producenta i rozważam jeden z tych a mianowicie Xiaomi Redmi Note 3 Pro lub Mi4c. Mój dylemat polega na tym że chciałbym Note 3 z powodu większego o 0.5 cala ekranu lecz z tego co czytam to widzę że podobno aparat w Note 3 mimo że ma więcej mega pixeli to podobno jest dużo słabszy a na aparacie mi bardzo zależy. Więc teraz mam pytanie do posiadaczy tych telefonów. Czy Note robi naprawdę słabe zdjęcia ? Czy Mi4c robi dużo lepsze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bartekking napisał:

Witam mam pytanie do posiadaczy telefonów Xaiomi. Zdecydowałem się już na zakup telefonu tego producenta i rozważam jeden z tych a mianowicie Xiaomi Redmi Note 3 Pro lub Mi4c. Mój dylemat polega na tym że chciałbym Note 3 z powodu większego o 0.5 cala ekranu lecz z tego co czytam to widzę że podobno aparat w Note 3 mimo że ma więcej mega pixeli to podobno jest dużo słabszy a na aparacie mi bardzo zależy. Więc teraz mam pytanie do posiadaczy tych telefonów. Czy Note robi naprawdę słabe zdjęcia ? Czy Mi4c robi dużo lepsze ? 

Może to Ci pomoże:

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=7863&idPhone2=7962&idPhone3=7945

z tym, że tam nie mają próbek z Mi4c tylko z Mi4s, ale to jest ten sam aparat chyba.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomz napisał:

Hej ostatnio na swoj MI4c wgralem aktualizacje 6.10.27 i od tamtej pory nie dzialaja mi wszystkie powiadomienia, nic sie nie pokazuje z messengera, poczty czy mbanku. Ktos wie jak to wlaczyc na nowo?

Też tak mam. W następnej aktualizacji może naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam mi4c do Goldwaya z miui 8 Stable 8.0.16.0. Wszedłem w poradnik do instalacji od 2015 i chciałem pobrać TWRP Ale linki nie działają dla mi4c. Normalnie mi wchodzi do MiRecovery więc wygląda na to, że bootloader jest odblokowany. Jakiś pomysł jak wgrać miuipolska?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, patrynio napisał:

Siema, mam mi4c do Goldwaya z miui 8 Stable 8.0.16.0. Wszedłem w poradnik do instalacji od 2015 i chciałem pobrać TWRP Ale linki nie działają dla mi4c. Normalnie mi wchodzi do MiRecovery więc wygląda na to, że bootloader jest odblokowany. Jakiś pomysł jak wgrać miuipolska?

 

Żaden problem https://twrp.me/devices/xiaomimi4c.html i postepuj zgodnie z poradnikiem na MIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamierzam kupić mi4c i mam pytanie jaką wersję softu najlepiej aby zainstalować potem najnowszy z MIUIpolska?

różni sprzedawcy różnie opisują:

- MIUI 7(Custom ROM,language is not perfect, Not support OTA Update) (Based on Android 5.1)

- official Multi-language ROM and Google play /  MIUI 7.0 (customized,not support OTA )

original ROM in Chinese and English without Google play

pierwszy i drugi to chyba to samo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze bierz cokolwiek skoro chcesz xiaomi.eu instalować. Na GearBest byly nawet z odblokowanym bootladerem ostatnio 

2 godziny temu, patrynio napisał:

Tak też zrobiłem, ale telefon po instalacji najnowszej aktualizacji zamiast bootować system to uruchamia recovery

Zgodnie z ktorym poradnikiem instalowales miui polska? Daj linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

Szczerze bierz cokolwiek skoro chcesz xiaomi.eu instalować. Na GearBest byly nawet z odblokowanym bootladerem ostatnio 

Zgodnie z ktorym poradnikiem instalowales miui polska? Daj linka

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

W recovery które mi podano wyżej udało się zainstalować, ale po reboocie samo wchodziło w recovery, więc zainstalowałem inną wersje recovery i wtedy próbowałem wgrać rom i był błąd z kodem 7. Telefon zrestartowałem i wtedy się normalnie uruchomił do systemu a nie do recovery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, patrynio napisał:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

W recovery które mi podano wyżej udało się zainstalować, ale po reboocie samo wchodziło w recovery, więc zainstalowałem inną wersje recovery i wtedy próbowałem wgrać rom i był błąd z kodem 7. Telefon zrestartowałem i wtedy się normalnie uruchomił do systemu a nie do recovery. 

Czyli rozumie, że już wszystko działą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nicox napisał:

Witam,

zamierzam kupić mi4c i mam pytanie jaką wersję softu najlepiej aby zainstalować potem najnowszy z MIUIpolska?

różni sprzedawcy różnie opisują:

- MIUI 7(Custom ROM,language is not perfect, Not support OTA Update) (Based on Android 5.1)

- official Multi-language ROM and Google play /  MIUI 7.0 (customized,not support OTA )

original ROM in Chinese and English without Google play

pierwszy i drugi to chyba to samo?

 

Pierwszy to typowe syf-MIUI. Drugi na pierwszy rzut oka to Global, ale dopisek w nawiasie wskazuje, że to też może być jakiś syf. Trzeci to normalny, oficjalny ROM "china".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic Mi4c od Goldiego. Mam obecnie RN3Pro i na nim Globala i jestem mega zadowolony. Poprzednio miałem RN1 i tam zmieniałem na Miui Polska bo oryginalny był nie do konca spolszczony i jakies krzaki. Na tej aukcji https://www.aliexpress.com/store/product/No-Waiting-11-11-Original-Xiaomi-Mi4c-Mobile-Phone-4G-LTE-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0/311331_32521874724.html , na jednym ze zdjęc widać ze jest to Global Stable 7.5.1.0. Czy ta wersja jest dobra?

Jest tez napisane "Custom ROM,Changed from Original MIUI ROM, Not support OTA update! We may update the Original MIUI version, please refer to the real subject!" Czyli rozumiem ze ten Global Stable jest zmieniony zamiast oryginalnego?  No ale jaki w takim razie był ten oryginalny, skoro piszą ze ten nieoryginalny nie ma OTA? Moze mi ktoś wytłumaczyc bo albo ja się pogubiłem albo coś nie tak napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,

3 godziny temu, kamillm napisał:

@Antyhaker a po co mu spolszczony chinski soft? Przeciez mi4c nie ma nawet globala. Po co bzdury piszesz. Xiaomi.eu=mniej problemow

Nie ma globala (w ogóle nawet o nim nie wspomniałem), ale to nie oznacza, że nie ma wersji stabilnej od xiaomi.eu posiadającej język polski. Nie trzeba od razu deweloperskich odsłon wrzucać >>> https://www.androidfilehost.com/?fid=24727369092695516 ...

 

Co Ty na to "miszczu"? Jedynym problemem tu są rady i zaklinanie rzeczywistości, ja te Twoje.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, bumbum35 napisał:

Mam zamiar kupic Mi4c od Goldiego. Mam obecnie RN3Pro i na nim Globala i jestem mega zadowolony. Poprzednio miałem RN1 i tam zmieniałem na Miui Polska bo oryginalny był nie do konca spolszczony i jakies krzaki. Na tej aukcji https://www.aliexpress.com/store/product/No-Waiting-11-11-Original-Xiaomi-Mi4c-Mobile-Phone-4G-LTE-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0/311331_32521874724.html , na jednym ze zdjęc widać ze jest to Global Stable 7.5.1.0. Czy ta wersja jest dobra?

Jest tez napisane "Custom ROM,Changed from Original MIUI ROM, Not support OTA update! We may update the Original MIUI version, please refer to the real subject!" Czyli rozumiem ze ten Global Stable jest zmieniony zamiast oryginalnego?  No ale jaki w takim razie był ten oryginalny, skoro piszą ze ten nieoryginalny nie ma OTA? Moze mi ktoś wytłumaczyc bo albo ja się pogubiłem albo coś nie tak napisali.

Sprawa jest prosta. Do tego telefonu nie ma oficjalnego GLOBAL-a. Więc to co tam widać to syf-MIUI. Zamów wersję z Romem China - ominie Cię jeden krok w procedurze instalacji MIUI EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

Sprawa jest prosta. Do tego telefonu nie ma oficjalnego GLOBAL-a. Więc to co tam widać to syf-MIUI. Zamów wersję z Romem China - ominie Cię jeden krok w procedurze instalacji MIUI EU.

Panie, skoro jest tam "syf-MIUI" (chryste, jeszcze nie widział, a już opinie znawcy wypisuje) to BL musi być odblokowany, więc jak może być niby jeszcze prościej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...