Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie,  dlaczego Mi4c nie dostanie globala?? przecież dużo słabsze i starsze telefony mają dostac..

ktoś powie "że nie jest flagowcem", przecież większa połowa z wymienionych które mają dostać nie jest..... o co tu chodzi??

Dlatego że mi4c jest przeznaczony na rynek chiński, globale maja telefony przeznaczone na eksport :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wako1986 napisał:

nigdy nie miałem więc nie bede sie wypowiadał, poprostu z ciekawości zapytałem...... oficjalny globalny stabilny może lepiej działa niż wersja rozwojowa... to tylko moje domysły

Jak chcesz fajny system ktory nie jest miui to polecam cm13.1 od ts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy wyciagacie prawie 5h sot? po calej nocy ladowania z jasnoscia 50% i wlaczynym tylko wifi telefon trzyma 3,5h sot , mowie o takim ciągłym 3h włączonego ekranu czyli no powiedzmy od 7 do 11 i telefon trzeba ładować. Włączone renderowanie gpu, nie instalowałem żadnych specjalnych saverow bateri, telefon na systemie 6.7.28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, mam pytanie

Przyszedł mi wczoraj mi4c z ibuygou, system to:
Android 5.1.1 LMY47V
MIUI: Global 7.4 (stable) 7.4.8.0(LXKCNDA)

I  nie wiem czy instalować jakieś miui polska, bo na tym systemie mam jezyk polski(dobrze przetlumaczone), zero jakis smieciowych aplikacji, all działa jak na razie(mam go tylko 2 dni jbc) i  nie wiem co robić, pomóżcie

Edytowane przez kislu120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, mam pytanie

Przyszedł mi wczoraj mi4c z ibuygou, system to:

Android 5.1.1 LMY47V

MIUI: Global 7.4 (stable) 7.4.8.0(LXKCNDA)

I  nie wiem czy instalować jakieś miui polska, bo na tym systemie mam jezyk polski(dobrze przetlumaczone), zero jakis smieciowych aplikacji, all działa jak na razie(mam go tylko 2 dni jbc) i  nie wiem co robić, pomóżcie

Masz jakiś się śmieciowy rom, bardzo łatwo to wywnioskować ponieważ na mi4c nie ma globala, a ty go właśnie masz więc to jakaś lewizna :) możliwe że masz zainstalowany w tle jakiś malware i twoje dane są powoli wykradane. Ja bym czym prędzej zainstalował xiaomi.eu wg poradników na stronie miuipolska.pl

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy wyciagacie prawie 5h sot? po calej nocy ladowania z jasnoscia 50% i wlaczynym tylko wifi telefon trzyma 3,5h sot , mowie o takim ciągłym 3h włączonego ekranu czyli no powiedzmy od 7 do 11 i telefon trzeba ładować. Włączone renderowanie gpu, nie instalowałem żadnych specjalnych saverow bateri, telefon na systemie 6.7.28

Spróbuj zaktualizować do najnowszej wersji, mi co prawda zwykle mi4 ale na tych sierpniowych romach trzyma 1/3 dłużej. Wczoraj miałem 7h SoT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:

Spróbuj zaktualizować do najnowszej wersji, mi co prawda zwykle mi4 ale na tych sierpniowych romach trzyma 1/3 dłużej. Wczoraj miałem 7h SoT

Aktualizowałem wczoraj dzisiaj zobaczę ile telefon wytrzyma, jak przeskocze z 3h sot na 7 to bede bardzo zadowolony bo to w koncu ma 3000mah ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak się korzysta z telefonu, ja tak go katuje że jeszcze nigdy na żadnym nie wyciągnąłem powyżej 4h sot. Żeby zaszła tak drastyczna zmiana trzeba całkowicie zmienić sposób użytkowania telefonu, bo nie sztuką jest nabić 10h sot czytając e-booki w trybie samolotowym na minimalnej jasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Mintaa napisał:

Problem w tym ze nie wiem juz w co wierzyć, ostatnio ktos pod reklama telefonu Hujawej chwalil sie ze jemu telefon wytrzymuje 7h sot mowil o jakims flagowcu od hujaweja.

Ogolnie sot jest bardzo niemiarodajny.

Nie sztuka jest zrobic 8 czy 10h sot.

Wazne jest jak uzywasz telefon. Ja przy moim uzytkowaniu. Wyswietlacz automaczynie na maxa. Wifi, lte, bluetooth, powiadomienia z 6 maili, taptalk, mi band. I pewnie duzo innych rzeczy ktorych nie wymienie teraz, laduje telefon codziennie albo co 2 dni. Przy intensywnym uzywaniu, jakie gry, internet czy jutuby to wiadomo, ladowanie codziennie.

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie odnośnie funkcji związanych z dual SIM bo możliwe że ja nie potrafię tego znaleźć

Czy da się na stałe przypisać osobie z kontaktów żeby do wykonywania połączenie używał zawsze jednej karty do dzwonienia? A nie że za każdym razem pyta który sim? 

Czy da radę do grup kontaktów przypisać jedną kartę SIM do wykonywania połączeń? 

Mam wersję systemu miui 8 6.7.21 telefon mi4c

Jeżeli nie da się tego zrobić oryginalnie w systemie zna ktoś jakąś dobrą aplikacje aby to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się przypisać karty SIM do kontaktu. Trzeba za każdym razem wybierać z której karty ma być wykonywane połączenie. Przetestowałem kilka jak nie kilkanaście apek do kontaktów i w żadnej nie było opcji przypisania na stałe karty SIM do kontaktu. O ile mnie pamięć nie myli to taka opcja jest w CM. Ale miałem go krótko i nie jestem na 100% pewien.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Dzięki Waszym informacjom udało mi się zainstalować miui.eu na niedawno zakupionym Mi4c.

Mam pytanie, związane z miui.eu, w jaki sposób mogę wyłączyć pogodę w pasku powiadomień?

Nie da się, ale co ona ci przeszkadza?

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest możliwość odinstalowania aplikacji pogoda?

Mam jeszcze problem z wyszukiwaniem głosowym w Chrome i brakiem rozpoznawania mowy w klawiaturze Google i Xperia. Zainstalowałem aplikacje Google i przy jej pomocy wyszukuje głosowo bez problemu, natomiast naciskając ikonę mikrofonu w Chrome nie rozpoznaje głosu.

W klawiaturze Google nie wyświetla się ikona mikrofonu, w opcjach klawiatury nie ma opcji klawisza rozpoznawania mowy, a w klawiaturze Xperia w opcjach , pozycja klawisza wpisywania głosowego jest wyszarzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Silent napisał:

Może jest możliwość odinstalowania aplikacji pogoda?

Jest, ale lepiej wyłączyć lub zamrozić.

1 godzinę temu, Silent napisał:

Mam jeszcze problem z wyszukiwaniem głosowym w Chrome i brakiem rozpoznawania mowy w klawiaturze Google i Xperia

Masz zainstalowane przetwarzanie mowy?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tts

jeśli tak czy jest zaznaczone jako domyślne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, markus420 napisał:

Masz zainstalowane przetwarzanie mowy?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tts

jeśli tak czy jest zaznaczone jako domyślne?

 

Mam zainstalowanie i zaznaczone.

W Chrome działa wyszukiwanie głosowe jednak odbywa się dużo wolniej niż na moim dotychczasowym QSmarcie z Biedronki.

Przycisk mikrofonu pojawił się w klawiaturze Google po odinstalowaniu aktualizacji, jednak nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć oszczędzanie dla przetwarzania mowy, dodać do auto-startu i założyć kłódkę. Przyznać wszystkie uprawnienia.

Pisze tak z pamięci bo już z tego nie korzystam. Też miałem na początku problemy ale potem zaczęło wszystko działać.

Nie wiem tylko czy masz jeszcze 7 czy 8 miui.

Na 8 w ogóle już tego nie używałem, więc tu może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, latet napisał:

Parę dni temu widziałem na Ibuygou najprostszą wersję Mi4c za 138$. Dziś już 158$. Myślicie, żę to była pomyłka, czy jakaś chwilowa promocja? Bo 138$ za ten model, to bez wątpienia jest niezła cena.

138$ to dobra cena? No chyba nie. :) 113$ obecnie kosztuje, a ja na geekbuying z kuponem kupilem za 107$ niedawno. W sumie raz gdzies za 105$ widzialem przez chwile. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...