Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mintaa napisał:

Pytanko w sprawie zakupu bo co prawda telefon juz mam prawie pol roku. Zakupiłem go z Ibg jednak nie dostałem do niego żadnej faktury ? paragonu czy cos podobnego ? co z reklamacja w takim wypadku ? sprawdza po numerze imei czy po pudełku ?

Nie pamiętam szczegółów, bo przechodziłem procedurę ponad to temu, ale nie martw się - nie ma żadnych problemów z gwarancją w IbuyGou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]taki mały wywód odnośnie postu mitusm: Zauważyłem że wielu użytkowników Mi4C jest średnio zadowolonych baterią. Wcześniej miałem rom w wersji Global i Chiński zaś od jakiegoś czasu miui PL v8 i bateria cały czas rewelacja i jestem zszokowany działaniem na niej. Telefon jest mega smukły a ma parametry rewelacyjnie. Mój egzemplarz 48h na jednym ładowaniu a można oszczędzanie baterii w godzinach nocnych ustawić i jeszcze 2-3 godzinki wiecej działa. Mam pół dnia WiFi z transferem danych naprzemiennie i czasem bluetooth i GPS. ok. 10 rozmów 2-3 minutowych dziennie, oraz 20-30 smsów.

W dzisiejszych czasach chyba większość gra na telefonach albo cały czas firmy ogląda że narzeka na baterie....Ciekawi mnie to bo miałem już sporo telefonów i oprócz Redmi 3 ten telefon wygrywa z większością w działaniu na jednym ładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Winiu89 napisał:

Powiedz jaki masz sot przez te 48h i jakiej jasności ekranu używasz?

Jasność zazwyczaj na 50% mam i czasem w przypadku rożnych warunków oświetleniowych (mocne światło w terenie , zachód słońca itp) ustawiam na AUTO.
Screen on time nigdy faktycznie nie sprawdzałem - nie widziałem w tym celu ale sprawdzę i napiszę. Rozumiem że w zasilanie>użycie baterii to jest ta wartość ??? ona się zmienia pod koniec pracy na baterii czy to jakaś średnia ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam znać Winiu89 jak będe pod koniec baterii jaki mam SOT. Ja ogólnie pracuje cały czas na 2 SIM oraz mam podświetlanie na 30sek ustawione. Zawsze jakoś tak podświadomie próbuje oszczędzać baterie telefonu. Specjalnie nie mam też włączonych wszystkich modułów oraz max jasności jak niektórzy...

Opinie o pracy na baterii mam pozytywne gdyż używam telefonu tak jak każdego innego i miałem ich troche a zawsze 24h to była średnia.

ciekawostka: Jakiś rok temu miałem przez 2 miesiące bezdotykowy Samsung Solid E2370 (wcześniejszy telefon się uszkodził i szukałem długo czegoś nowego ) i powiem Wam że tylko 1 raz go ładowałem !! serio bateria 29 dni trzymała !! przy rozmowach średnio 15-stu dziennie i wielu smsach. Internet itp. wiadomo nie było ale sam fakt że SOLID to telefon dla kogoś kto tylko rozmawia/pisze i miesiąc bez ładowania :-)) Proszę mieć na uwadze że producent pisze o 69 dniach w trybie czuwania ! hehe - ja miałem testowałem i jakby internet nie istniał to ideał ;-D

Edytowane przez Xowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem paczkę z moim xiaomi mi4c i mam problem z zainstalowaniem polskiego romu.

Na początku zaznaczam, że nie jestem pasożytem i nie żądam podania na wszystkiego na tacy, ponieważ przez 2h szukam informacji po forach i czytam poradniki jednak pojawia się zdecydowany problem - nie potrafię określi czy mój bootloader jest zablokowany.

Z jednej strony - piszą, że z 2016 są zablokowane, z drugiej strony, mogę wejść w to recovery i nie pojawia mi się obraz komputerka z kabelkiem.

Przesyłam fotki i proszę o określenie czy jest zablokowany czy nie, próbowałem jeszcze program fastbot ale gdy wpisuje 'fastboot devices' nie dzieje się nic, a telefon szybko wychodzi z tego trybu.

13950663_850261131775208_2088391353_o.jp


13987047_850261078441880_113485392_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, Xowski napisał:

[...]taki mały wywód odnośnie postu mitusm: Zauważyłem że wielu użytkowników Mi4C jest średnio zadowolonych baterią. Wcześniej miałem rom w wersji Global i Chiński zaś od jakiegoś czasu miui PL v8 i bateria cały czas rewelacja i jestem zszokowany działaniem na niej. Telefon jest mega smukły a ma parametry rewelacyjnie. Mój egzemplarz 48h na jednym ładowaniu a można oszczędzanie baterii w godzinach nocnych ustawić i jeszcze 2-3 godzinki wiecej działa. Mam pół dnia WiFi z transferem danych naprzemiennie i czasem bluetooth i GPS. ok. 10 rozmów 2-3 minutowych dziennie, oraz 20-30 smsów.

W dzisiejszych czasach chyba większość gra na telefonach albo cały czas firmy ogląda że narzeka na baterie....Ciekawi mnie to bo miałem już sporo telefonów i oprócz Redmi 3 ten telefon wygrywa z większością w działaniu na jednym ładowaniu.

A to jest ogólnie ROM GLOBAL do tego telefonu ? Bo ja sienie spotkałem.

Edytowane przez grzegorz1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dziwny problem z moim MI4C.

Korzystam z tego poradnika - https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ , po odpaleniu recovery na telefonie mam problemy z dotykiem, gdy klikam install - wybiera się backup, gdy klikam gdzieś w okolicach backup wchodzi w instal ale odrazu cofa, po jakimś czasie zaczyna wszystko szaleć, jakbym wszystko zaczął klikać na oślep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, grzegorz1982 napisał:

A to jest ogólnie ROM GLOBAL do tego telefonu ? Bo ja sienie spotkałem.

ja miałem bo to był jakiś własny śmieciowy ze sklepu który sprzedawał - oficjalnie oczywiście nie istnieje Global.

Chodziło mi o to że bateria w przypadku tego śmieciowego jak i miui polska działa rewelacyjnie - nic się na lepsze lub gorsze nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.08.2016 o 10:25, Winiu89 napisał:

Powiedz jaki masz sot przez te 48h i jakiej jasności ekranu używasz?

testowałem przez ostatnie dni - użytkując normalnie 30 rozmów ok.2 minutowych i 50 smsów, cały czas(99%) WiFi, czasem transmisja, gps nie używałem(lokalizacja wyłączona), aktywne cały czas 2 karty SIM, jasność ekranu 50 - 60%

Wyszło 3dni 11godzin

Ekran(SOT) 4godz 49minut

Ogólnie zostało 8% baterii wiec minimalnie dłużej by pociągnął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiu89 dlatego pisałem że jestem zdziwiony że ludzie tu piszą o słabej baterii....na chińskim syf - sofcie wcześniej jaki miałem ze sklepu sprzedawcy też rewelacyjnie bateria trzymała.

Ciekawe jak wygląda sytuacja z redmi 3 pro - tam snapdragon i bateria chyba 1000mAh większa....

ps. może ta lokalizacja dużo zjada?......ja ogólnie jestem przeciwnikiem jakiejkolwiek inwigilacji dlatego zawsze skrupulatnie wyłączam jakąkolwiek lokalizacje a włączam sam GPS - TYLKO jak jade na nawigacji

Edytowane przez Xowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Winiu89 napisał:

No to jest na pewno kwestia użytkowania

tak dokładnie - pewnie jakbym miał Twój telefon na kilka dni też SOT by prawie do 5h doszedł. Ogólnie jeśli ja nie używam jakiegoś modułu to mam to wyłączone - rozumiem ze Ty bluetootha i gps cały czas używasz to nie ma co się dziwić..

ps. fotkę ze zrzutu tego SOTa zapomniałem wstawić jakby ktoś podważał ten fakt

 

 

SOT Mi4c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy można wprowadzić w jakiejś nowej aktualizacji opcje na klawiaturze do smsów takie strzałki do przesuwania w lewo i prawo ?? W związku że digitizer nie jest idealnie precyzyjny w mi4c podczas małych korekt krew mnie zalewa jak mam coś w środku wyrazu edytować........

...chyba że ta opcja jest gdzieś ??  Huawei ma w Emui taką kropkę która działa jak joystick i można w różnych kierunkach iść..

Edytowane przez Xowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, emaras napisał:

Mam mały problem co dziennie rano sama uruchamia się stockowa przeglądarka z reklamami. Rom global. Telefon zakupiony u Goldway'a
Ktoś miał taki problem? Idzie jakoś wyłączyć całkowicie przeglądarke i tak używam chroma.

Zdaje się ,że to jeden z typowych minusów używania linii Global - jakiś resztkowy bloatware tam siedzi i czasem się objawia tak czy inaczej. Jeśli poza tym wszystko Ci działa jak należy, to bym nic nie robił z tym, ewentualnie zastosuj bardzo prostą rzecz - wrzuć do odpowiedniego folderu sam plik hosts z dodatków miui.PL + restart telefonu (chyba root jest niezbędny, aby to zrobić). Lwią część reklam zablokuje.

Edit: Zaraz zaraz. Do Mi4c nie ma Globala! http://en.miui.com/download-293.html

Czyli nie masz żadnego Globala, ale jakiś lewy syf. Oj, to bym jednak się tego pozbył, na wszelki wypadek.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...