Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Panowie mam szybkie pytanie, dla dziewczyny chcę zamówić Mi4C :
http://pl.aliexpress.com/item/No-Waiting-11-11-Original-Xiaomi-Mi4c-Mobile-Phone-4G-LTE-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0/32521874724.html?spm=2114.010208.3.75.o2hmfC&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_5_10017_405_404_301_407_406_10040,searchweb201603_7&btsid=a8ac76e4-b425-4ef0-88fb-74e4eb742598
Aktualizacja na miuipolska przez TWRP odbywa się tak samo jak przy telefonie Redmi note 2 czy tutaj jest więcej zabawy i trzeba więcej grzebać żeby coś odblokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja tak przy okazji jak zobaczylem Twojego posta Paciula@ ze zamawiasz na aliexpress tez mialem zamowic z tej strony ale zamowilem z allegro http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-prime-lte-pl-menu-5-kolorow-najtaniej-i6235630765.html tyle ze wersje 32gb 3gb ale maja tez wersje 16gb 2gb  http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-lte-pl-menu-5-kolorow-najtaniej-i6235634989.html podaje linki jakbys chcial , a teraz mam pytanie do innych uzytkownikow ktorzy juz uzywaja na tym fonie miui 8 jak sie sprawuje telefon , bateria itp ? . Dziekuje 

Edytowane przez spy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem wersję z poprzedniego tygodnia przez 4 dni. Wróciłem do 7 i nawet nie korci mnie aby teraz jeszcze raz spróbować. Jak dla mnie 7 nie działa gorzej a bateria na duży plus, i jest o wiele ładniejsza ☺

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spy napisał:

Czesc ja tak przy okazji jak zobaczylem Twojego posta Paciula@ ze zamawiasz na aliexpress tez mialem zamowic z tej strony ale zamowilem z allegro http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-prime-lte-pl-menu-5-kolorow-najtaniej-i6235630765.html tyle ze wersje 32gb 3gb ale maja tez wersje 16gb 2gb  http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-lte-pl-menu-5-kolorow-najtaniej-i6235634989.html podaje linki jakbys chcial , a teraz mam pytanie do innych uzytkownikow ktorzy juz uzywaja na tym fonie miui 8 jak sie sprawuje telefon , bateria itp ? . Dziekuje 

Nie bardzo widzę sens kupowania telefonów na tych aukcjach skoro wysyłka jest z Chin, lepiej samemu kupić u Goldway-a co będzie tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, andy5 napisał:

Nie bardzo widzę sens kupowania telefonów na tych aukcjach skoro wysyłka jest z Chin, lepiej samemu kupić u Goldway-a co będzie tańsze.

ta wersja co ja zakupilem na allegro ( ktora akurat maja na stanie w uk ) u glodway-a 212 $ czyli 846 zl a ja dalem 848 zl  wiec duzej roznicy nie ma .

Edytowane przez spy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanie. Chodzi o wielkość czcionki w programach. O ile czcionkę systemową można bez problemu zmienić tak w programach np: menager plikow, messenger, textra sms wszystko jest bardzo duże. W textra gdzie w opcjach jest możliwość zmniejszenia czcionki, program nie przyjmuje zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie jeśli można :-) , jestem tu nowy :-D

Wygrałem sobie właśnie Miui 8 6.7.7

Bo na wcześniejszej wersji bateria była beznadziejna

I zastanawiam się czy warto i czy można zmienić kernel na tym romie

Jeśli tak to polecicie jakiś ?

Edytowane przez Master1599
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ponarzekam ale chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.
Otóż mi się wydaje, że ten telefon nie cierpi na słabą stabilizację obrazu. On chyba w ogóle jej nie ma.
Dzisiaj nie miałem dostępu do swojej cyfrówki a potrzebowałem zrobić zdjęcia staremu telefonowi żeby go wystawić w internecie na sprzedaż. Położyłem sobie go na stoliku i robiłem fotki Mi4c. W każdym razie obiekt fotografowany był kompletnie statyczny. Mimo tego wyraźne zdjęcie wychodziło mi może z jedno na 3. Wystarczy, że drgnęła mi lekko ręka a cały obraz był rozmazany.
Też macie podobne odczucia w tej sprawie? Zastanawiam się czy to jest wina oprogramowania... No bo kurcze, przecież tam siedzi normalnie Exmor RS który jest dość powszechnie występującym sensorem. Jest jakaś szansa na poprawę w tej kwestii? Choćby nieoficjalną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, laston napisał:

Znowu ponarzekam ale chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.
Otóż mi się wydaje, że ten telefon nie cierpi na słabą stabilizację obrazu. On chyba w ogóle jej nie ma.
Dzisiaj nie miałem dostępu do swojej cyfrówki a potrzebowałem zrobić zdjęcia staremu telefonowi żeby go wystawić w internecie na sprzedaż. Położyłem sobie go na stoliku i robiłem fotki Mi4c. W każdym razie obiekt fotografowany był kompletnie statyczny. Mimo tego wyraźne zdjęcie wychodziło mi może z jedno na 3. Wystarczy, że drgnęła mi lekko ręka a cały obraz był rozmazany.
Też macie podobne odczucia w tej sprawie? Zastanawiam się czy to jest wina oprogramowania... No bo kurcze, przecież tam siedzi normalnie Exmor RS który jest dość powszechnie występującym sensorem. Jest jakaś szansa na poprawę w tej kwestii? Choćby nieoficjalną?

Zdjęcia robiłeś w trybie automatycznym czy na ręcznym? Bo jeśli na tym drugim to pewnie ustawiłeś sobie zbyt długi czas naświetlania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4c kupuję u Goldwaya. Ponoć przychodzi z odblokowanym bootloaderem. 

http://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4c-Mi-4c-4G-FDD-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0-inch/311331_32476798619.html?storeId=311331

Instalację zamierzam wykonać wg metody 1. podanej na tej stronie:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Czy warto przed wykonaniem tych instrukcji zrobić całkowity format zarówno systemu jak i pamięci USB wg tego wątku z forum? Jeśli tak to tą starszą czy nowszą metodą?

MIUI Polska będę instalował na początek w wersji 7.5 z tej strony.

https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v7/

Takie postępowanie zaraz po kupnie będzie perfect czy zrobić to inaczej?

Edytowane przez abberline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrym wątku piszę dlatego błagam o wybaczenie, ale na dniach mam zamiar zamówić któryś z telefonów Xiaomi i prosiłbym o radę.

Wybór pomiędzy Mi4c a Redmi Note 3 Pro. Mi4c jest tańszy, mniejszy o pół cala, ma inny procek (na tym się nie znam) i chyba lepszy wyświetlacz (441 ppi), ale za to słabszą baterię. Który z tych telefonów jest po prostu lepszym wyborem? Który działa płynniej. Zależy mi na funkcjonalności. W grę wchodzą warianty z 2gb ramu.

Z góry dziękuję za pomoc bo już głowa boli od tego zastanawiania się :D

ps. jeśli zły wątek, proszę przerzucić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem Mi4c na IBG. Przyszedł z zainstalowanym romem xiaomi.eu(na karcie znajduje się plik xiaomi.eu_multi_libra_5.10.8_v7-5.1.zip). Zaktualizowałem go do MIUI 7.4 wersja 6.5.5. Po tym mój telefon nie wykrywa aktualizacji do MIUI 8. Wyczytałem na forum, że rom xiaomi.eu można instalować tylko na odblokowany bootloader, jednak dla pewności sprawdziłem jego stan. Moim oczom ukazał się taki widok: http://imgur.com/XZcoFvs . Oznaczałoby to, że bootloader jest jednak zablokowany. Natychmiast wysłałem prośbę o odblokowanie, jednak: czy zaktualizowanie systemu mogło spowodować jego ponowne zablokowanie? Dodam, że mam zainstalowane TWRP które nie działa- mogę jedynie je uruchomić, po czym ekran nie reaguje na dotyk(powracam do normalnego stanu poprzez przytrzymanie klawisza blokady ekranu przez 5 sekund). 

Co zrobić w takiej sytuacji, by zainstalować MIUI 8? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2016 o 19:44, luki82b napisał:

Jest sposób na ustawienie ściagnietego dźwięku jako dzwonek telefonu "połączeń" poza tymi systemowymi ? 

Ustawienia -> Dźwięk i wibracje -> Dzwonek telefonu -> teraz w prawym, dolnym rogu klikasz na plusa i wybierasz jakiś plik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nekih82 napisał:

witam, mam swiezutkiego mi4c. Chcialem androida 6.0.1, myslalem ze aktualizujac do miu8 bede takiego mial.

Czy mi4c ma androida 6.01? jak tak gdzie go moge sciagnac? :) szukam, i jakies linki znajduje, ale tak jak b y to byly jakies lewe softy

cm 13.1 jest na andku 6. Mam i sobie chwale :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 21:52, Piotrek_ napisał:

kurde nie pomyślałem zeby zrobic 2 konto :) jedz wg poradnika... jak nie dostane pozwolenia to zrobie bez, jutro mam miec fona..

Czy można prosić o pozwolenie na sciagniecia BL bez fizycznego posiadania telefonu???? Czekam na kom z Chin:)

 

PS. Też zamówiłem z Goldwaya

 

 

Edytowane przez gagatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...