Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zdaję sobie sprawę, że temat poruszany już wielokrotnie aczkolwiek ja od paru dni nie potrafię znaleźć rozwiązania mojego problemu. A polega on na tym, że nie dostaję powiadomień z gmaila wtedy gdy jest włączona transmisja danych (na WIFI powiadomienia przychodzą)
- powiadomienia w samej aplikacji włączone
- powiadomienia: pasek statusu, pływające okna, ekran blokady
- w autostarcie jest
- oszczędzanie baterii dla gmail bez ograniczeń
- kłódka na aplikacji również założona
Podpowiedzcie czego jeszcze nie ustawiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

odebrałem wczoraj Mi4c od kuriera i po pierwszych minutach użytkowania: ból głowy (na początku zauważalny, potem mniej. Sprawdziłem w internecie - podobno SAR w tym modelu jest dosyć wysoki) i wyczuwalne nagrzewanie się telefonu przy zwykłym korzystaniu z niego (internet, przeglądanie poczty). Czy ten typ tak ma? Przyznam, że wydałem na niego dla mnie niemałą kwotę i wspomniane rzeczy negatywnie mnie zaskoczyły. Zastanawiałem się nad zwróceniem telefonu i wymianą na REDMI 3 - pytanie czy warto? Bateria tam lepsza, ale tutaj chyba jednak flagowiec i aparat lepszy. A może redmi 3s / Pro?

Edytowane przez Jointus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

odebrałem wczoraj Mi4c od kuriera i po pierwszych minutach użytkowania: ból głowy (na początku zauważalny, potem mniej. Sprawdziłem w internecie - podobno SAR w tym modelu jest dosyć wysoki) i wyczuwalne nagrzewanie się telefonu przy zwykłym korzystaniu z niego (internet, przeglądanie poczty). Czy ten typ tak ma? Przyznam, że wydałem na niego dla mnie niemałą kwotę i wspomniane rzeczy negatywnie mnie zaskoczyły. Zastanawiałem się nad zwróceniem telefonu i wymianą na REDMI 3 - pytanie czy warto? Bateria tam lepsza, ale tutaj chyba jednak flagowiec i aparat lepszy. A może redmi 3s / Pro?

Masz najnowszy soft xiaomi.eu czy jakiś syf?

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4c mam już od pół roku i sporadycznie czuję że jest cieplejszy jak używam go w czasie ładowania. Ból głowy? pierwszy raz słyszę że są takie problemy, w moim przypadku telefon bezproblemowy, do tej pory każda aktualizacja na plus. Ostatnia aktualizacja inaczej zapisuje kopiowane foldery z nowym romem i dodatkami bo nie widać ich jak wcześniej na "karcie SD" czy "katalogu głównym" jeszcze nie zgłębiałem tego tematu ale to jest mało istotne. Wyżej kolega Winiu89 zadał podstawowe pytanie bo w czasie tej krótkiej przygody z Mi4c zauważyłem że jest tyle kombinacji z wersjami room że mniej doświadczeni mają problemy żeby to opanować. Kupiłem telefon na allegro z wygranym miui od Acida i każda jego aktualizacja jest dla mnie na plus i oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom mam podstawowy - telefon dopiero przyszedł,  Wersję 5.10.8 (rozwojowa). 
A głowa mnie wczoraj rozbolała przez chwilę przy zbliżeniu aparatu, potem się naczytałem w internecie o SAR-ze i o tym, że chińskie telefony mają często dużo wyższy poziom tego SAR-u niż telefony innych producentów. 
Może to autosugestia ;) 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jointus napisał:

Rom mam podstawowy - telefon dopiero przyszedł,  Wersję 5.10.8 (rozwojowa). 
A głowa mnie wczoraj rozbolała przez chwilę przy zbliżeniu aparatu, potem się naczytałem w internecie o SAR-ze i o tym, że chińskie telefony mają często dużo wyższy poziom tego SAR-u niż telefony innych producentów. 
Może to autosugestia ;) 

 

Pozdrawiam

Jeśli teraz cię nie boli już głowa, to pewnie wczoraj negatywne placebo było :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom mam podstawowy - telefon dopiero przyszedł,  Wersję 5.10.8 (rozwojowa). 

A głowa mnie wczoraj rozbolała przez chwilę przy zbliżeniu aparatu, potem się naczytałem w internecie o SAR-ze i o tym, że chińskie telefony mają często dużo wyższy poziom tego SAR-u niż telefony innych producentów. 

Może to autosugestia  

 

Pozdrawiam

Ten soft jest z października czyli bardzo stary, zaktualizuj do najnowszego. A jeżeli chodzi o ból głowy to na bank auto sugestia lub z innego powodu cię bolała

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2016 o 08:45, mariusz5891 napisał:

Koledzy zdaję sobie sprawę, że temat poruszany już wielokrotnie aczkolwiek ja od paru dni nie potrafię znaleźć rozwiązania mojego problemu. A polega on na tym, że nie dostaję powiadomień z gmaila wtedy gdy jest włączona transmisja danych (na WIFI powiadomienia przychodzą)
- powiadomienia w samej aplikacji włączone
- powiadomienia: pasek statusu, pływające okna, ekran blokady
- w autostarcie jest
- oszczędzanie baterii dla gmail bez ograniczeń
- kłódka na aplikacji również założona
Podpowiedzcie czego jeszcze nie ustawiłem...

Synchronizacja włączona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, czekam aktualnie na smsa żeby odblokować bootloader i tak sobie czytam o tej instalacji MIUI Polska na stronie głównej.

Zrodziło mi się pytanie - MIUI - to jest generalnie nakładka wkomponowana razem z systemem, dobrze rozumiem? Nie muszę instalować ROMu a potem dopiero MIUI tylko od razu MIUI?

Jeżeli tak nie jest to nie dobrze, chciałbym mieć zainstalowany najbardziej aktualną stabilną wersje adnka i najbardziej odchudzoną (posiadającą jedynie dwa języki Ch/Eng, majfrend wgrał mi globala, w sumie to chyba nie potrzebnie ale zgodziłem się. 

Pobieranie ROMu - w instalacji 2015, czytam dalej - instalacja dla naszych telefonów, tam jest ver, dla Mi4c libre no ale kiedy przeglądam sobie te pliki to zamiast libre jest napisane multi, czy mogę instalować multi? Jeżeli nie to gdzie znajdę libre?

Informacje o telefonie zawarłem w załączniku, dzięki za odpowiedzi i ewentualne rady.

naforum.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem żonie Mi4c i telefonik przyszedł z wgranym chińskim romem  MIUI 7.0.4.0(LXKCNCI) Stabl, za pomocą  TWRP  wgrałem mu rom  xiaomi.eu multi libra V7.3.2.0.LXKCNDDv 7-5.1.  Telefonik na tym romie śmiga fajnie ale właśnie znalazłem inny rom, mianowicie  xiaomi.eu multi MI4c6.6.30v8-5.1 i  zastanawiam się czy pozostać przy tym co zainstalowałem czy znowu zmienić. Dodam jeszcze, ze miałem duże problemy z TWRP bo bardzo słabo przyciski reagowały na dotyk, po wielu kliknięciach jakoś się udało. Słyszałem, że nowsza wersja jest stabilniejsza i po polsku ale nie wiem gdzie pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, czy wersje stabilne stąd:

https://xiaomi.eu/community/threads/6-6-30.32496/

blokują BL? I czy to są wersje do zainstalowania pod TWRP.

Sorki za tak lamerskie pytania ale trochę mi się mętlik zrobił w głowie. Trochę za dużo ostatnio czytam o innych modelach i miesza mi się wszystko. A nie chce przez nie uwagę wydłużać procesu poprzez dodatkowe odblokowania BL.

Chce protestować te wersje stabilne potem jeszcze CM-a i sam wysnuć wnioski który będzie optymalny po moją librę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, markus420 napisał:

Moi drodzy, czy wersje stabilne stąd:

https://xiaomi.eu/community/threads/6-6-30.32496/

blokują BL? I czy to są wersje do zainstalowania pod TWRP.

Sorki za tak lamerskie pytania ale trochę mi się mętlik zrobił w głowie. Trochę za dużo ostatnio czytam o innych modelach i miesza mi się wszystko. A nie chce przez nie uwagę wydłużać procesu poprzez dodatkowe odblokowania BL.

Chce protestować te wersje stabilne potem jeszcze CM-a i sam wysnuć wnioski który będzie optymalny po moją librę.

Z tego co ja czytałem dzisiaj to jeżeli masz zablokowany bootloader i nie odblokujesz drogą oficjalną to każdy zainstalowany ROM będzie po instalacji blokował (oficjalny). Jednak musi to potwierdzić jakiś znawca, nie jestem pewien 100%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tairaterkes napisał:

Kupiłem żonie Mi4c i telefonik przyszedł z wgranym chińskim romem  MIUI 7.0.4.0(LXKCNCI) Stabl, za pomocą  TWRP  wgrałem mu rom  xiaomi.eu multi libra V7.3.2.0.LXKCNDDv 7-5.1.  Telefonik na tym romie śmiga fajnie ale właśnie znalazłem inny rom, mianowicie  xiaomi.eu multi MI4c6.6.30v8-5.1 i  zastanawiam się czy pozostać przy tym co zainstalowałem czy znowu zmienić. Dodam jeszcze, ze miałem duże problemy z TWRP bo bardzo słabo przyciski reagowały na dotyk, po wielu kliknięciach jakoś się udało. Słyszałem, że nowsza wersja jest stabilniejsza i po polsku ale nie wiem gdzie pobrać.

Zainstaluj z Google play aplikacje flashify, za pomocą której pobierzesz i zainstalujesz recovery twrp w wersji 3.0.2, w której dotyk działa bez zarzutu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, karton napisał:

Z tego co ja czytałem dzisiaj to jeżeli masz zablokowany bootloader i nie odblokujesz drogą oficjalną to każdy zainstalowany ROM będzie po instalacji blokował (oficjalny). Jednak musi to potwierdzić jakiś znawca, nie jestem pewien 100%.

 

Dzięki czekam na znawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nieraz jak patrzę na forum to nie wiem jak Ci ludzie tu trafiają, skoro jakoś znajdują drogę do miuipolska to i na takie banalne pytania powinni znaleźć, a potem na koniec jeszcze płacz że jak na elektrodzie że nikt pomagac nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 92aende napisał:

Pytanie do posiadaczy wersji 2GB - ile macie średnio wolnego ramu przy zwykłym użytkowaniu?

Rozważam zakup dla mamy, ale sam mam wersję 3GB i jak u mnie zostaje 900 mb wolnego, to w "słabszej wersji" może się już dławić?

Czysty fon ok. 700mb, odpaliłem troche apek zostało ok 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...