Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.05.2016 o 12:07, trzewior napisał:

Czyli spokojnie mogę aktualizować oryginalny soft tak? Nie wyczyści mi już zainstalowanych aplikacji?

Ponawiam pytanie.

Aktualnie mam wersję, którą dostałem przy zakupie telefonu - MIUI 7.0.7.0

Edytowane przez trzewior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2016 o 07:43, Acid napisał:

Ponawiam odpowiedź: przeczytaj instrukcję instalacji na MIUIPolska.pl w dziale Pobierz MIUI (2015).

Z MI Note

Jeśli zauważyłeś, to mówiłem, że nie chcę instalować miui polska, jedynie pytałem, czy nie będzie żadnych problemów po aktualizacji do wersji V7.3.1.0.LXKCNDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dawno tu nie zaglądałem,ale też nie należę do osób co tydzień aktualizujących system, jestem na wersji 6.1.21, i gdyby nie to że wywala mi się aplikacja MiFit ,pewnie nic bym nie zmieniał, możecie mi podpowiedzieć która wersja z nowszych od tej co mam jest najlepsza ??   nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

Edytowane przez sunkist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zauważyłem takie zjawisko, mianowicie, czytam sobie artykuł w telefonie i nagle ekran przygasa tak jak przed zablokowaniem ekranu ale pomimo dotykania ekranu jasność nie wraca do poprzedniego poziomu. Jedynie zablokowanie ekranu i jego ponowne odblokowanie przywraca zadany poziom jasności. Czasami kilka razy muszę zablokować i odblokować ekran. Jasność mam ustawiona na 60% i włączoną opcję auto. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Chcę na dniach zakupić MI4C. Proszę tylko o skrócone wyjaśnienie informacji dot.tych romów global i china bo nic z tego nie rozumiem! :) jak się to ma właśnie do modelu MI4C ? Czy będę miał później problem z wgraniem MIUI8 PL? Wiem , że pytania są dla was banalne,ale dopiero zaczynam przygodę z MIUI.Z góry bardzo dziękuję!.Pozdrawiam

Edytowane przez Johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rom chinski - to rom przeznaczony na owy rynek, z paroma smieciami, global - na global.
Najlepiej zainstalowac rom tutejszy ( o ktory pytalem sie pare postow wczesniej) - jedyne co wymagane to odblokowany tel, co ciezko stwierdzic, jezeli nie masz go w rekach. 

Ja mam pytanie takie - czy po aktualizacji nie ma juz mozliwosci robienia zdjec przy wylaczonym ekranie w starym stylu? chodzi o to, ze wczesniej jak sie przytrzymalo klawisz glosnosci w dol, to aktywowal sie tryb Quick Snap  i mozna bylo robic zdjecia jedno po drugim, teraz to wyglada tak, ze trzeba przytrzymac dla kazdeg zdjecia z osobna :( co chwile trwa

 

===

drugie pytanie - jak zrobic factory reset? wchodzac w ustawienia i dajac go przechodzi mi do TRWP - co tam nalezy wybrac? tak zeby usunac wszytko (zdjecia/download/etc)

Edytowane przez psycho144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój Mi4C jest w drodze. Przeczytałem większość postów dot. Mi4C. Będę wgrywał MiuiPolska - pytanie tylko w której wersji?

Analizując sąsiedni wątek mam wrażenie, że najnowsze wersje mają problem z baterią. 

Nie zależy mi na najnowszej wersji, tylko na stabilności, działaniu wszystkich funckcji i bateriì.

Dla Mi4 wielu poleca ROM 5.11.5 - CZY DLA MI4C jest też jakiś optymalny ROM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Posiadam aktualnie Mi4i 2/16 i myślę nad zmianą na Mi4c 2/16. Taka zmiana wyniesie mnie max 40zł plus czas oczekiwania. I teraz pytanie czy warto. Głównie zależy mi na Aparacie i baterii. Miałem na dwa dni Mi4 i robił gorsze foty niż Mi4i w szczególności odcienie czarnego były inne (gorsze). Ciekawi mnie jak ma się aparat w Mi4c :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez djdred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie mój Mi4c 3/32 z Ibuygou wysłany pocztą SGpost. Telefon z oryginalnie wgranym Miui 7 by xiaomi.eu 5.10.8 (rozwojowa). Z tego co wyczytałem jest to Miui Polska. Jaką wyższą aktualizację obecnie polecacie?? Wszystko działa pięknie, więc polecam sklep ibuygou.com. uU dołu mój tracking (bez vat).

Moj Mi4c 3/32 z ibuygou.com
Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Wysłanie przesyłki 2016-05-20 17:23 SINGAPORE SAL
Nadejście przesyłki 2016-05-27 03:56 WER Warszawa
Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2016-05-30 09:06 UP Gdańsk 53
Przekazanie przesyłki do doręczenia 2016-05-30 09:06 UP Gdańsk 53
Doręczenie przesyłki 2016-05-30 15:31 UP Gdańsk 53

Edytowane przez stifler959
dodany tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że od piątku cieszę się Xiaomi Mi4c i ach, co to jest za piękny telefon.

Nigdy nie byłem tak zadowolony ze sprzętu - cieszę się, że mogę być częścią tej społeczności :-D

A, co ważne - moja dziewczyna tak się zajarała telefonem, że też jej zamówiłem :-D

Edytowane przez Raphneternalz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, nowacz1994 napisał:

@Raphneternalz @stifler959 jak wygląda  U  was sprawa z dotykiem gdy telefon leży na czymś miękkim?

Nie mam zauważyłem żadnych problemów ;) Wszystko działa płynnie i nie spotkałem się z żadnym oporem ze strony dotyku, a czytałem, że kilka osób ma problemy z responsywnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Potwierdzam że dotyk w mojej sztuce nie jest idealny. Lepiej działał na Redmi note 2. Czy udało się dotrzeć do jakiejś reguły że dane modele wyświetlaczy w 4c mają ten problem?

2. Pytanko w sumie z tym związane. Czy jest jakiś sposób aby podczas dzwonienia nie wysuwały się ikonki od nagrywania itp. Nie wiem czemu ale co jakiś czas samo mi się włącza nagrywanie podczas rozmowy. Nie wiem czy to wina flip case czy folii na ekranie czy właśnie coś z tym dotykiem jest nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po pierwszych zachwytach zaczynam tracić cierpliwość

Pomijając prawie nie działający GPS to druga kwestia jak ładowanie

Posiadam ładowarkę Blitzwolfa quick charge 2.0 i w 30 min potrafi dobić 15 % startując z 2

Inna sprawa to że telefon często przy 10% lubi się już wyłączyć

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując warto sprawdzić, czy to jest wersja 2015561, która obsługuje WCDMA. Wersja z końcówką 62 WCDMA nie obsługuje, a TDCDMA.

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Glaniu napisał:

jak trzyma wam bateria 6.5.26 . Ja lekko ponad 2 godz sot to chyba trochu mało.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

6.5.26

oszczędny na noc, pełna synchronizacja ,kopia w chmurze, prawie żadnych gier , poczta ,internet czasem szajsbuk itp.   SOT 4 do 4,5h , ładowanie co 3 do 4 dni w porywach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj CM 13 od Teamluminals i porównaj sobie. Ja osobiście jestem zwolennikiem Miui, jednak na obecną chwilę korzystanie staje się coraz bardziej, jak dla mnie, skomplikowane a działanie powiadomień pozostawia wiele do życzenia. Mam nadzieję, że wraz z Miui8 coś się zmieni.

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...