Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.05.2016 o 18:33, Hassanx77PL napisał:

Hej, zastanawiam się nad kupnem telefonu, jako że budżet mam ograniczony (do 1000 zł) to wybór padł na Xiaomi Mi4C w wersji 3/32 GB. 

I tak kilka pytań;

1. Gdzie kupić? Chciałbym kupić raczej z przesyłką z Polski, na tę chwilę znalazłem sklep xiaomi.com.pl który jest chyba najtańszy (z tych polskich). 

2. http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-mi4c-332gb-lte/ I tu jest pytanie, czy warto dopłacać 80 zł za Miui Polska? (w sensie wgranie)? Czym się różni chińska wersja Miui? Jak jest z aplikacjami google? Trudno samemu zainstalować Miui Polska? 

3. Jak działa LTE i ogólnie połączenia? Są problemy? 

4. I tak prozaicznie, duża jest ta przejściówka ładowarki? 

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

1. Kupowałem u nich już 3 telefony i chociaż można się przyczepić do obsługi wszystkie 3 przyszły sprawne i nie ma z nimi problemów. Jeśli chodzi o gwarancje ciężko stwierdzić,  bo póki co nie było potrzeby. 

2. Sam zainstalujesz z tutoriali z tego forum,  ostatni Mi4c z tego sklepu przyszedł do mnie 2 tyg temu bootloader odblokowany,  więc nie będzie żadnego problemu,  to nie trudne. 

3. Wszystko działa jak ma działać. 

4.IMG_20160517_161717.jpg

Edytowane przez Baryla
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Winiu89 napisał:

To normalne, telefon sprawdza synchronizację oraz ustala co jakiś czas twoją pozycje. Jeżeli nie chcesz żeby się wybudzał, to musisz wyłączyć synchronizację, tryb lokalizacji musisz zrobić na "tylko urządzenie" następnie wyłączyć gps, wyłączyć dane mobilne, wyłączyć wifi, wyłączyć bluetooth, ubić ostatnie aplikacje no i to chyba wszystko :)

Wysłane z mojego Mi-4c

synchronizacje mam wyłączoną, dane mobilne/wi-fi/bt tez jedynie co to lokalizacje mam ustawioną na wysoką dokładność a co jakiś czas telefon w nocy sie wybudza, mozliwe ze to przez lokalizację ? mimo ze internet jest odcięty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synchronizacje mam wyłączoną, dane mobilne/wi-fi/bt tez jedynie co to lokalizacje mam ustawioną na wysoką dokładność a co jakiś czas telefon w nocy sie wybudza, mozliwe ze to przez lokalizację ? mimo ze internet jest odcięty ?

Tak, to przez lokalizację, już to sprawdzałem

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo zauważyłem pare wpisów na temat pogorszenia się jakości rozmów na nowych romach. Jest coś faktycznie na rzeczy? U mnie co jakiś czas się to pojawia. Ciężko to określić dokładnie ale jakość czasem jest słaba, słowa są na końcu zniekształcane. Nie wiem czy szukać przyczyn faktycznie w romach czy to tak musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo zauważyłem pare wpisów na temat pogorszenia się jakości rozmów na nowych romach. Jest coś faktycznie na rzeczy? U mnie co jakiś czas się to pojawia. Ciężko to określić dokładnie ale jakość czasem jest słaba, słowa są na końcu zniekształcane. Nie wiem czy szukać przyczyn faktycznie w romach czy to tak musi być

U mnie nie zauważyłem żadnych zmian tego typu, wsio OK.

Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w waszych Mi4c podświetlenie klawiszy jest równomierne tzn wszystkie trzy klawisze świecą z taką samą jasnością ? Dzisiaj niemal przez cały dzień miałem i w sumie mam nadal nieodparte wrażenie, że klawisz "back" świeci jaśniej niż pozostałe dwa, nie wiem czy to złudzenie np. wywołane kształtem przycisków + czarne tło czy tak faktycznie jest. Czy ktoś miał podobne wrażenie ? :) Czy możecie sprawdzić jak to wygląda w waszych telefonach ?

Edytowane przez Tom3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa "Smart Lock" ?

Mam włączona blokade ekranu na wzór, dodałem "zaufane miejsca" ale w dalszym ciągu muszę za każdym razem odblokowywać telefon wzorem.

Czy ta funkcja nie działa czy coś robię nie tak ?

Najlepiej odblokowywać za pomocą mi banda :) na mi4c działa to bardzo dobrze :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2016 o 19:11, Tabciogaraj napisał:

Jak z Chin to gdzie brać?

Ja brałem ze Spemall - przysłali już z wgranym TWRP o odblokowanym BL, więc zmiana romu trwała tylko chwilę. W dodatku są kody na 3 lub 5% zniżki (przynajmniej miesiąc temu były). Przesyłka DPD (opcja EU Express) szła ok. 14 dni. Za telefon z wysyłką dałem $220.

Edytowane przez matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem w swoje ręce nowego xiaomi mi4c z oryginalnym softem w wersji 7.0.7. Telefon pyta się, czy może zaktualizować się do wersji 7.3.1. Czy powinienem ją wykonać i wszystko będzie znów dobrze działać? Drugie pytanie tonie wiem dlaczego ale dioda powiadomień się nie świeci. W opcjach powiadomień ma wybraną opcję, aby dla aplikacji do smsów i messengera dioda się zapalała, ale dioda jak nie świeciła tak nie świeci. Czy ktoś wie co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak zrobiłem, ale zablokowałem sobie możliwość wgrania softu global. Ten oficjalny działa bardzo płynnie i stabilnie ale zawiera mnóstwo chińskich aplikacji i nie ma sklepu play, który trzeba sobie doisntalować, korzystałem 2 tygodnie do czasu zgody na odblokowanie..

drugi raz już bym tego nie zrobił

 

Edytowane przez krisb10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krisb10 napisał:

Ja tak zrobiłem, ale zablokowałem sobie możliwość wgrania softu global. Ten oficjalny działa bardzo płynnie i stabilnie ale zawiera mnóstwo chińskich aplikacji i nie ma sklepu play, który trzeba sobie doisntalować, korzystałem 2 tygodnie do czasu zgody na odblokowanie..

drugi raz już bym tego nie zrobił

 

Czyli jak wgram update' to wyczyści mi wszystkie aplikacje które już zdążyłem zainstalować? Bo dostąłem telefon z oryfinalnym softem bez Googple Playa, którego już zdążyłem sobie wgrać + mnóstwo innych aplikacji i nie chciałbym ich teraz instalować ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, psycho144 napisał:

dostalem fonik od goldway'a - do recovery wchodzi? czyli bootloader odblokowany? dodam, ze soft jes ~7
I drugie pytnaie - gdzie znajde soft miui polska, gdyz na https://miuipolska.pl/download/ nie dziala... 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18823

Od wyboru do koloru.

Ostatniej aktualizacji dla naszego modelu nie bylo bo byly jakies problemy. W piatek powinien pojawic sie nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawliko napisał:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18823

Od wyboru do koloru.

Ostatniej aktualizacji dla naszego modelu nie bylo bo byly jakies problemy. W piatek powinien pojawic sie nowy.

dzieki za link :D - tylko za duzo tego, a nie chce uceglic tel...wiec ktory rom z tego linku sie nada ? - gdyby to byl lg g3 i romy do niego - to jeszcze nazwe rozszyfruje, ale tutaj ciezko. No i nigdzie nie widze ani slowa, ze romy te sa dla mi4c

Edytowane przez psycho144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, psycho144 napisał:

dzieki za link :D - tylko za duzo tego, a nie chce uceglic tel...wiec ktory rom z tego linku sie nada ? - gdyby to byl lg g3 i romy do niego - to jeszcze nazwe rozszyfruje, ale tutaj ciezko. No i nigdzie nie widze ani slowa, ze romy te sa dla mi4c

To co ci wyslalem to sa romy od xiaomi.eu, na wszystkie modele, nie tylko na twoj...

Nasza nazwa kodowa mi4c to libra, i takiego dopisku szukasz przy odpowiednim romie. Obecnie najnowszy soft to 6.5.19 z tym ze nie ma go na nasz model. Wczesniej byl 6.5.12, i takie jest na chwile obecna najnowszy dla naszego modelu. Czyli interesuje cie ten plik xiaomi.eu_multi_libra_6.5.12_v7-5.1.zip

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Pawliko napisał:

 

Nasza nazwa kodowa mi4c to libra

 

dzieki :) - myslalem, ze to nazwa kompilacji.
Teraz wykminie tylko jak usunac "dostawcy uslug" - te smieszne numery podczas wstukiwania numerow, gdyz jest ich od groma. Znalazlem sposob przez titanium backup - ale moze jest cos prostszego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...