Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mariusz Kowalski napisał:

Robię przesiadkę z mi4c na mi4s. Rozumiem ze muszę telefon usunąć z swojego konta z poziomu telefonu? Oczywiście przywrócić ustawienia fabryczne. Pytanie czy wtedy nie zablokuje mi się bootloader i czy dalej będzie rom miuipolska? Czy mogę przenieść backup z c na s? Z góry dziękuje za wyjaśnienia.

Bardzo jestem ciekawy powodów zmiany mi4c na mi4s. Czy mógłbyś je opisać dokładnie? Chodzi mi o konkrety :)

Gdzie w telefonie jest możliwość usunięcia telefonu z konta Xiaomi? Nie widzę, a szukam. Jest tylko możliwość wylogowania się z konta.

Przywrócenie ustawiań fabrycznych to nic innego jak usunięcie danych aplikacji systemowych oraz usunięcie aplikacji zainstalowanych oraz ustawień i danych użytkownika. Sam system jako taki - pozostanie nietknięty. Nadal będzie MIUI PL/EU, dokładnie ta sama wersja, którą masz teraz (bo i niby skąd miałaby się nagle pojawić jakaś inna?). Oczywiście nic się też nie stanie z bootloaderem. Nazwa "przywrócenie ustawień fabrycznych" jest w tym przypadku totalnie myląca.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4c jest dla zony. Ja, ze musiałem coś mieć pozostaje przy mi4 tym razem s. Chciałem kupić mi5 ale odstraszyły mnie opinie o jego wytrzymałości. Co do usunięcia faktycznie jest wyloguj z tym ze pozostałe urządzenia jest juz usuń. Stad mój błąd. Jeżeli chodzi o ustawienia fabryczne to tak myślałem jak mówisz. Nie wiem tylko jeszcze czy można przywrócić backup zrobiony na c na esce.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

Nie wiem tylko jeszcze czy można przywrócić backup zrobiony na c na esce.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Najważniejsze rzeczy (kontakty, SMS-y, lista połączeń) z całą pewnością można.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaki rodzaj szkła jest zastosowany w Mi4c? bo w sumie nie znalazłem o tym informacji czy to gorilla glass czy coś innego i nie wiem czy montować jakieś folie czy nie. Redmi 1 na mediateku przed półtora roku używałem bez żadnych foli i nie ma ani jednej rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, bananazo napisał:

Powiedzcie mi jaki rodzaj szkła jest zastosowany w Mi4c? bo w sumie nie znalazłem o tym informacji czy to gorilla glass czy coś innego i nie wiem czy montować jakieś folie czy nie. Redmi 1 na mediateku przed półtora roku używałem bez żadnych foli i nie ma ani jednej rysy.

Ponoć Corning glass szemranej jakości - zalecana dodatkowa ochrona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4c jest dla zony. Ja, ze musiałem coś mieć pozostaje przy mi4 tym razem s. Chciałem kupić mi5 ale odstraszyły mnie opinie o jego wytrzymałości. Co do usunięcia faktycznie jest wyloguj z tym ze pozostałe urządzenia jest juz usuń. Stad mój błąd. Jeżeli chodzi o ustawienia fabryczne to tak myślałem jak mówisz. Nie wiem tylko jeszcze czy można przywrócić backup zrobiony na c na esce.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Nie próbowałem, ale jest takie coś w Ustawienia->Urządzenie->Przenoszenie danych. Może się uda. Daj znać.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo charczenie (mi4c), jak ktoś ma grubszy głos to charczy mocniej. Jest to irytujące aczkolwiek nie jest to chyba wina zepsutego głośnika, tylko jakieś zakłócenia tak mi się wydaje. Mam ten problem na trzech romach 6.1.21,6.4.21,6.5.5 i najnowszy również. A może i wina głośnika hmm.

Edytowane przez luki82b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałeś może z aplikacji: "Samouczek MIUIPolska", tam jest funkcja: diagnostyka, mówisz do mikrofonu a on w głośniku zwraca to co mówisz. Jak zacznę się "bawić" głosem to też osiągam to charczenie. Tylko teraz pytanie, wina głośnika, wina softu, czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w tematach tez pisano o podobnym problemie ale nie pamiętam czy to było mi4c.Lipa, z tym charczeniem bo samemu nie sprawdzę czy to luz w głośniku. Patrząc u mnie że jest to na kilku romach więc może się okazać że to jakaś mechaniczna przyczyna. Druga sprawa to jak się puknie palcem w tylną obudowę to słychać brzęczenie, może optyka aparatu. 

Edytowane przez luki82b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem, ale jest takie coś w Ustawienia->Urządzenie->Przenoszenie danych. Może się uda. Daj znać.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Przeniosłem plik backup i przywróciłem. Sms, historia połączeń ustawienia itd działa. Nie backopowalem aplikacji.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś już było ale nie dokopie się... Prośba o podanie w v. 2gb ram / 16 gb rom ile ramu zostaje dla użytkownika po włączeniu tel. I ile miejsca na aplikacje przy czystym systemie miui polska

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zastanawiam się nad kupnem telefonu, jako że budżet mam ograniczony (do 1000 zł) to wybór padł na Xiaomi Mi4C w wersji 3/32 GB. 

I tak kilka pytań;

1. Gdzie kupić? Chciałbym kupić raczej z przesyłką z Polski, na tę chwilę znalazłem sklep xiaomi.com.pl który jest chyba najtańszy (z tych polskich). 

2. http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-mi4c-332gb-lte/ I tu jest pytanie, czy warto dopłacać 80 zł za Miui Polska? (w sensie wgranie)? Czym się różni chińska wersja Miui? Jak jest z aplikacjami google? Trudno samemu zainstalować Miui Polska? 

3. Jak działa LTE i ogólnie połączenia? Są problemy? 

4. I tak prozaicznie, duża jest ta przejściówka ładowarki? 

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Hassanx77PL said:

A co jest nie tak z tym sklepem? :shock: 

Ostatnio słyszałem o zablokowaniu Mi4C, więc się pytam. Czym wgl się różni Miui Polska od wersji Chińskiej? Tylko językiem? 

1)Niby jest temat że sklep w nie polecanych aczkolwiek z tego co widać w temacie to więcej gadania niż dowodów:


2)Blokowanie następowało po tym jak się zostawiło chiński soft na modelach z fabrycznie odblokowanym bootloaderem poprostu przychodziła aktualizacja OTA która blokowała teraz modele przychodzą z nowym softem więc bootloader i tak będzie zablokowany więc unlock wymagany by wgrać MIUI Polska.

Chińska wersja ma dużo stuffu dla chińczyków apki itp dorzucony jest pełny pakiet GApps języki są chyba 2 pewny nie jestem: chiński i angielski.
Xiaomi.EU/MIUIPolska powinien być multi-lang.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2016 o 11:11, luki82b napisał:

Lipa, z tym charczeniem bo samemu nie sprawdzę czy to luz w głośniku. Patrząc u mnie że jest to na kilku romach więc może się okazać że to jakaś mechaniczna przyczyna.

Może ktoś to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne ze telefon w nocy co jakiś czas "wybudza" się ? Mimo ze ekran pozostaje wyłączony.

Dodatkowo na wykresie czasami pojawiają się białe paski co one oznaczają ?

To normalne, telefon sprawdza synchronizację oraz ustala co jakiś czas twoją pozycje. Jeżeli nie chcesz żeby się wybudzał, to musisz wyłączyć synchronizację, tryb lokalizacji musisz zrobić na "tylko urządzenie" następnie wyłączyć gps, wyłączyć dane mobilne, wyłączyć wifi, wyłączyć bluetooth, ubić ostatnie aplikacje no i to chyba wszystko :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...