Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Mintaa napisał:

A do wejścia w system potrzebuje rota .. W sumie to podświetlenie i tak zostanie to samo tylko funkcja się zmieni 

Jaja se robisz ? W jaki sposób chciałbyś zmienić fizyczne wycięcie w przednim panelu ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, PlMichal napisał:

Macie jakieś rady na bardzo słabe wibracje jak przychodzą smsy? W ustawieniach dźwięku mam je na mocne a i tak do bani..

W ustawieniach dźwięku masz tylko siłę wibracji przy dotknięciu i nie jest to siłą wibracji przy otrzymywaniu wiadomości tekstowej. Ja to uważam za błąd, że nie ma konfiguracji takiego parametru (przynajmniej ja go nie znalazłem). Co ciekawe, używam aplikacji kalendarza, w której spokojnie można sobie konfigurować nawet długość wibracji, dlatego uważam, że jest to tylko i wyłącznie kwestia softu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PlMichal napisał:

@Cooky chyba będzie trzeba sie pobawić w moduły xposed.

Szczerze przyznam, że wolałbym, żeby Xiaomi pobawiło się w dopisanie kodu, niż w moduły xposed. W LG to mogłem sobie sam tworzyć swój wzór wibracji, no ale to był inny telefon :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji romu 6.5.5 jak wchodzę do twrp a następnie wychodzę funkcją Power off. Ponownie uruchomiam tel. przyciskiem na obudowie to zamiast włączenia telefonu w standardowy sposób mam efekt instalowania romu. Spotkał się ktoś już z taką sytuacją? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, luki82b napisał:

Po instalacji romu 6.5.5 jak wchodzę do twrp a następnie wychodzę funkcją Power off. Ponownie uruchomiam tel. przyciskiem na obudowie to zamiast włączenia telefonu w standardowy sposób mam efekt instalowania romu. Spotkał się ktoś już z taką sytuacją? 

Tak, czasmi tak sie dzieje. Normalnie i nic z tym nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł mój Xiaomi z IBG i sam ściągnął aktualizację 6.5.5 i chce się restartować. Póki co oprogramowanie wygląda tak jak na załączonym obrazku. Mam się bać aktualizacji? Co grozi taką aktualizacją? Jakieś blokady?

Screenshot_com.android.settings_2016-05-11-20-03-13.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MVP napisał:

Wczoraj przyszedł mój Xiaomi z IBG i sam ściągnął aktualizację 6.5.5 i chce się restartować. Póki co oprogramowanie wygląda tak jak na załączonym obrazku. Mam się bać aktualizacji? Co grozi taką aktualizacją? Jakieś blokady?

Screenshot_com.android.settings_2016-05-11-20-03-13.png

Według mnie to chce zrobić aktualizacje OTA - zajrzyj na portal miui - aktualizacje 6.5.5 tam jest opisywany taki przypadek. Nic nie powinno się stać i nic nie zostanie bloknięte. Taka aktualizacja jest nazywana "dla leniwych" ;) czyli dokonuje się sama jak ktoś dłuższy czas nie aktualizował systemu. Widzę że masz starsza wersję romu dlatego z pewnością pojawiło ci się info o nowej. Dla pewności niech ktoś jeszcze się wypowie na ten temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MVP napisał:

Wczoraj przyszedł mój Xiaomi z IBG i sam ściągnął aktualizację 6.5.5 i chce się restartować. Póki co oprogramowanie wygląda tak jak na załączonym obrazku. Mam się bać aktualizacji? Co grozi taką aktualizacją? Jakieś blokady?

Screenshot_com.android.settings_2016-05-11-20-03-13.png

Ciekawe, pracownicy Ibuygou zainstalowali Ci MIUI od Acida i sp. Ale tak, chyba to się zdarza.

OTA działa w ROM-ach MIUI EU dev, choć tylko raz na ileś tam tygodni.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2016 o 09:42, 3v423b32b2v napisał:

Hej,

Nasyfiłem trochę w pamięci telefonu. Jak przywrócić stan pamięci do takiego jaki był tuż po wyjęciu telefonu z pudełka? Miałem MiuiPolska, zmieniłem na EU, ale telefon chodzi chyba gorzej. W związku z tym, że i tak mam potrzebę oczyścić telefon ze wszystkich śmieci, plików co powinienem zrobić żeby na czysto mieć Miui EU?

Mam też starszą wersję TWRP więc wypadałoby ją chyba zaktualizować.

Możecie poradzić co zrobić, i w jakiej kolejności?

Byłby ktoś chętny i tak dobry żeby wesprzec? ; C

Edytowane przez 3v423b32b2v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie zrobisz tego w jakiś nietypowy, dziwny sposób, którego nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić no to raczej nie uwalisz no bo dlaczego.

A jeśli się boisz i KOMPLETNIE nie masz pojęcia co robisz, to lepiej daj telefon do serwisu/daj komuś kto się na tym zna.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia strachu.

Co robi dokładnie zaznaczenie wszystkich opcji w Advenced Wipe a co Format Data?
Mam oczywiście na myśli opcje w zakładce WIPE w TWRP.

Potrzebuję przywrócić pamięć telefonu do stanu po pierwszym wyjęciu telefonu z pudełka z zainstalowanym najnowszym TWRP i Miui EU.

Edytowane przez 3v423b32b2v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej pamięci, storage? Storage nie przeszkadza. Ale jak chcesz to wejdź w advanced wipe i zaznacz sobie wszystko, to powinno też storage wyczyścić.

 

edit. no, system nie rób wipe :D zapomniałem że on tam jest.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz wipe systemu nie mając wgranego do pamięci nowego zipa z systemem ktory chcesz wgrac no to mógłby być kłopot. ale podobno jak TWRP jest włączone to tez sie da wgrywac pliki z kompa na pamięć, wiec nie uceglasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 3v423b32b2v napisał:

Czyli zaznaczyć w advenced wipe wszystko oprócz systemu?

  • Dalvik Cache - tak
  • System - nie
  • Data - tak
  • Internal Storage - tak
  • Cache - tak
  • USB OTG - tak

możesz odznaczyć wszystko jak sie tak upierasz przy tym kasowaniu - potem by wejśc w twrp -  +vol i power

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 3v423b32b2v napisał:

Czy po wipe all będę miał możliwość zainstalować później system z TWRP?

tak jak napisał @wtbn, możesz potem mając włączone TWRP podłączyć telefon do kompa i normalnie skopiować plik zip z systemem na telefon i zainstalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię przesiadkę z mi4c na mi4s. Rozumiem ze muszę telefon usunąć z swojego konta z poziomu telefonu? Oczywiście przywrócić ustawienia fabryczne. Pytanie czy wtedy nie zablokuje mi się bootloader i czy dalej będzie rom miuipolska? Czy mogę przenieść backup z c na s? Z góry dziękuje za wyjaśnienia.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...