Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam takie pytanie czy jest możliwość ustawienia własnej tapety ekranu blokady albo co mi się podoba slideshow ale z własnymi tapetami? Wgrane najnowsze miui polska. Drugie pytanie czy da się ustawić aby ikony w launcherze były alfabetycznie

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

postanowiłem stworzyć nowy wątek, ponieważ w dyskusji ogólnej to może szybko zaginąć. Nabyłem niedawno Mi4C, teraz poprosiłbym Was o konkretne odpowiedzi na parę pytań dotyczących tego właśnie modelu.

 

1. Ładowanie telefonu 

a ) czy można używać zwykłych ładowarek (5V 1A), zauważyłem, że kontrolka na telefonie podczas ładowania taką ładowarką od czasu do czasu gaśnie na chwilę? Gdy podłączę telefon kabelkiem do komputera kontrolka świeci ciągle, podczas ładowania.

b ) jak to jest z ładowaniem baterii, czy rzeczywiście powinno się ładować baterię do ok. 80% i nie dopuszczać do spadku poniżej (20-30 %), bo z tego, co czytałem to co opinia, to inna?

 

2. Global ROM

Rozumiem, że wgranie nowego oficjalnego ROMu spowoduje zablokowanie bootloadera, więc żeby powrócić do ROMów MIUI Polska znów trzeba będzie się bawić w jego odblokowanie, zatem wolałbym zapytać wcześniej, zanim poniosę nieświadomie konsekwencje.

a ) jakie są realne różnice pomiędzy ROMami Gobal a MIUI Polska, czy to jest tylko kwestia tłumaczenia, czy różnic jest dużo więcej?

 

3. Powiadomienia wibracją

a ) czy jest możliwość zmiany natężenia lub jakiejkolwiek modyfikacji częstotliwości powiadomień wibracją, przegrzebałem ustawienia telefonu i za nic takiej opcji nie mogłem znaleźć?

 

4. Ingerencja w działające usługi systemu

a ) można w jakiś sposób pozbyć się pewnych usług poprzez wyłączenie ich (nie chodzi mi o opcję "Zakończ"), chętnie bym się pozbył usług np. chmura, cloud print, krokomierz itp. nie chciałbym zabierać zasobów telefonu i widzieć informacji, że karta SIM jest niezarejestrowana albo żeby zsynchronizować kontakty czy coś podobnego, które są dla mnie zbędne? Nie chodzi mi tu o wyłączenie notyfikacji, tylko pozbycie się zupełnie całego procesu!

b ) czy można w jakiś sposób zmodyfikować wielkość kropeczki przy edycji tekstu (zaznaczanie, wskazywanie, przesuwanie kursora/em w tekście)?

 

Z góry dzięki za pomoc! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Cooky napisał:

a ) można w jakiś sposób pozbyć się pewnych usług poprzez wyłączenie ich (nie chodzi mi o opcję "Zakończ"), chętnie bym się pozbył usług np. chmura, cloud print, krokomierz itp.

Myślę, że wielu z nas przechodziło przez tę fazę. Uwierz - nie warto. Nic to nie da. Ja np. latami nie zakładałem sobie konta Xiaomi m.in. z obawy przed tym, że gdy "Usługi Xiaomi" ożyją na moim telefonie, to odbije się to na baterii. A teraz już wiem, że ani troszkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za pomocą SuperSU zrootuje telefon na romie stable od xiaomi.eu ? 7.3.1.0 ??

2 godziny temu, AndropaX napisał:

 

2. Nie ma romu global dla mi 4c

 

Przypuszczam że koledze chodzi o global/stable od xiaomi.eu. Najnowszy 7.3.1.0 i nie blokuje bootloadera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

postanowiłem stworzyć nowy wątek, ponieważ w dyskusji ogólnej to może szybko zaginąć. Nabyłem niedawno Mi4C, teraz poprosiłbym Was o konkretne odpowiedzi na parę pytań dotyczących tego właśnie modelu.

 

1. Ładowanie telefonu 

a ) czy można używać zwykłych ładowarek (5V 1A), zauważyłem, że kontrolka na telefonie podczas ładowania taką ładowarką od czasu do czasu gaśnie na chwilę? Gdy podłączę telefon kabelkiem do komputera kontrolka świeci ciągle, podczas ładowania.

b ) jak to jest z ładowaniem baterii, czy rzeczywiście powinno się ładować baterię do ok. 80% i nie dopuszczać do spadku poniżej (20-30 %), bo z tego, co czytałem to co opinia, to inna?

 

2. Global ROM

Rozumiem, że wgranie nowego oficjalnego ROMu spowoduje zablokowanie bootloadera, więc żeby powrócić do ROMów MIUI Polska znów trzeba będzie się bawić w jego odblokowanie, zatem wolałbym zapytać wcześniej, zanim poniosę nieświadomie konsekwencje.

a ) jakie są realne różnice pomiędzy ROMami Gobal a MIUI Polska, czy to jest tylko kwestia tłumaczenia, czy różnic jest dużo więcej?

 

3. Powiadomienia wibracją

a ) czy jest możliwość zmiany natężenia lub jakiejkolwiek modyfikacji częstotliwości powiadomień wibracją, przegrzebałem ustawienia telefonu i za nic takiej opcji nie mogłem znaleźć?

 

4. Ingerencja w działające usługi systemu

a ) można w jakiś sposób pozbyć się pewnych usług poprzez wyłączenie ich (nie chodzi mi o opcję "Zakończ"), chętnie bym się pozbył usług np. chmura, cloud print, krokomierz itp. nie chciałbym zabierać zasobów telefonu i widzieć informacji, że karta SIM jest niezarejestrowana albo żeby zsynchronizować kontakty czy coś podobnego, które są dla mnie zbędne? Nie chodzi mi tu o wyłączenie notyfikacji, tylko pozbycie się zupełnie całego procesu!

b ) czy można w jakiś sposób zmodyfikować wielkość kropeczki przy edycji tekstu (zaznaczanie, wskazywanie, przesuwanie kursora/em w tekście)?

 

Z góry dzięki za pomoc! :-)

Wbudowany krokomierz? Poproszę o informację gdzie to znalazłeś. Dzięki.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, drobney napisał:

Wbudowany krokomierz? Poproszę o informację gdzie to znalazłeś. Dzięki.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

A Bardzo proszę, załączam screena :-)

Screenshot_2016-05-07-23-33-29_com.android.settings.png

12 godzin temu, AndropaX napisał:

1 a Jak masz badziewną to tak może być

b Nie kombinuj, nie rozładowuj do kompletnego zera i ładuj do 100% 

2. Nie ma romu global dla mi 4c

4 a nie radzę, chyba że lubisz komunikaty FC 

1a. Mam ładowarkę od HTC One X, więc przypuszczam, że to badziew nie jest. Ale trochę zmieniając temat zauważyłem, że w laptopie po zmianie baterii (zamiennik) (zasilacz oryginalny, nie zmieniany) właśnie kontrolka ładowania się zachowuje bardzo podobnie, czego nie robiła na oryginalnej baterii, więc stąd też próbuję zgłębić temat. Ta reakcja kontrolki, musi coś oznaczać i odpowiedź może być banalna, tylko jak ktoś wie o co biega...

b. OK. Ale wiecie co, ja mało używam telefonu powiedzmy multimedialnie (tzn. nie jestem ciągle online i od czasu do czasu załączę na kilkanaście/kilkadziesiąt minut wi-fi lub 3G/4G.  Wcześniej miałem LG G3s, bateria 2540, co prawda inny procek, ale na początku parę miesięcy baterię ładowałem co 3 dzień. Tutaj w sumie jeszcze tak porządnie nie przetestowałem tej baterii, ale zdaje mi się, że jakoś szybko znika :-(

2. No nie znam jeszcze nomenklatury nazewnictwa ROMów, chodzi o oficjalny rom z xiaomi, który posiada tłumaczenie przynajmniej angielskie (rozumiem, że coś takiego egzystuje???) Jeżeli coś takiego jest, to czy realnie różnica miedzy MIUI Polska jest tylko i wyłącznie w tłumaczeniu, czy w funkcjach, bądź jakichkolwiek innych rzeczach?

4. Co to są komunikaty FC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, latet napisał:

Myślę, że wielu z nas przechodziło przez tę fazę. Uwierz - nie warto. Nic to nie da. Ja np. latami nie zakładałem sobie konta Xiaomi m.in. z obawy przed tym, że gdy "Usługi Xiaomi" ożyją na moim telefonie, to odbije się to na baterii. A teraz już wiem, że ani troszkę!

Jestem stety, niestety starej daty i przynajmniej JESZCZE nie kręci mnie usługa w chmurze/cloud, raczej wole mieć rzeczy lokalnie, tak już mam :-))) !!!! Ale rozumiem, o co Ci chodzi z ograniczeniami i zabawą w wyłączanie usług, dlatego też pytam bardziej doświadczonych kolegów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z racji tego ze moj watek ma 0 wyswietlen w dziale akcesoria przeklejam pytanie tutaj. Szukam CZARNEGO orginalnego hard case'a do mi4c/mi4i i nie portafie znalezc, szukałem na ali, pandawill, ibuygou i innych, moze ktos mi pomoże, moze ma inne zrodelko, bo ja nie znalazłem niestety. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymam napisał:

Z jakich profili zasilania korzystacie i jak przy tym wypada Wam bateria?

Problem w MIUI jest taki, że jak raz włączysz jakikolwiek profil, to potem się nie da (albo nie da się łatwo) wrócić do stanu bez żadnych profili. Ja tam bym się w to nie bawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na najnowszym romie 6.5.5 dochodzę do ~3h SOT, a to trochę mało. Wiem, że fakt korzystania z MiBanda skutecznie mi to skraca, ale jak zaczynałem swoją przygodę z Xiaomi, było 4,5h.

Wyczyszczenie danych aplikacji Panel Sterowania pozwoliło mi na "wyłączenie" profili.

Ja też na najnowszym trochę ponad 3h sot, a zaczynałem od 5h sot

Wysłane z mojego Mi-4c

Edit:

Chociaż dzisiaj mam teraz 2,5h sot od rana i jeszcze 50% więc może będzie coś lepiej jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth (mi band) , gps, dane mobilne lub WiFi, synchronizacja włączone cały czas, jasność automatyczna 65%, a korzystanie to głównie Tapatalk, internet, maile, jakieś aplikacje informacyjne, czasem komunikator, synchronizacja zdjęć, endomondo, spotify itp

Wysłane z mojego Mi-4c

Dzisiaj mam sot 3,5h i zostało 15% w tym godzinę biegałem z endomondo i spotify

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nasyfiłem trochę w pamięci telefonu. Jak przywrócić stan pamięci do takiego jaki był tuż po wyjęciu telefonu z pudełka? Miałem MiuiPolska, zmieniłem na EU, ale telefon chodzi chyba gorzej. W związku z tym, że i tak mam potrzebę oczyścić telefon ze wszystkich śmieci, plików co powinienem zrobić żeby na czysto mieć Miui EU?

Mam też starszą wersję TWRP więc wypadałoby ją chyba zaktualizować.

Możecie poradzić co zrobić, i w jakiej kolejności?

Edytowane przez 3v423b32b2v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

Mam na swoim mi4c wgrany system od miuipolska w wersji rozwojowej 7.3 (6.3.17). Chciałbym wgrać najnowszą wersję stabilną.

Rozumiem, że to ta dostępna tutaj? https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760

Czy mogę ją zainstalować bez problemu po prostu używając do tego aplikacji aktualizacji, mając zablokowany bootloader? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, AlexAFC napisał:

Mam pytanko

Mam na swoim mi4c wgrany system od miuipolska w wersji rozwojowej 7.3 (6.3.17). Chciałbym wgrać najnowszą wersję stabilną.

Rozumiem, że to ta dostępna tutaj? https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=54760

Czy mogę ją zainstalować bez problemu po prostu używając do tego aplikacji aktualizacji, mając zablokowany bootloader? 

Skoro masz Miui Polska to nie masz zablokowanego BL. Albo masz zablokowany BL, ale nie masz MIUI Polska.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy uruchamiam aktualizacje do stabilnej wersji xiaomi.eu przez apkę aktualizacje wrzuca mnie do TWRP i każe wpisać jakieś hasło. W "install" nie mogę znaleźć pliku .zip

W jaki sposób mam to zainstalować, wcześniej instalując miuipolska nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z lokalizacją? Twardo wyłączona czy może Oszczędzanie energii?

Lokalizację mam na wysoką dokładność + włączoną lokalizacja Google. Dzisiaj za to już tak długo nie wytrzymał jak wczoraj nie wiem co to, ale jakiś proces "UniPlay services" zżera mi baterie, zobaczymy jutro jak będzie

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale jakoś przeglądanie 187 stron nie uśmiecha mi się więc po prostu zapytam.

Wybieram sobie nowy telefon i jedną z propozycji jest mi4c i chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy - czy ten model ma nfc (pod względem płatności telefonem), wspiera mhl, posiada usb otg i czy oba sloty mogą łączyć się po 3g/lte (czy może tylko jedna, a druga tylko 2g)?

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...