Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, newelco napisał:

Poklikaj  w ustawieniach na wersję jądra,  wejdziesz w.tryb testowy, jak tam nie widzi aparatu, to zostanie Flash, jak to nie pomoże trzeba sprawdzić dociśniecie taśmy ( a co za tym idzie - wysyłasz na gwarancję)

W trybie testowym również nie działa.

Mógłbyś rozwinąć temat "Flash"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie np o tych aukcjach?

http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-3gb-32gb-pelny-polski-jezyk-wawa-fv23-i6157139499.html

lub

http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-prime-3-32gb-lte-etui-szklo-z-polski-i6152084490.html

lub

http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-3gb-32gb-dual-sim-wysylka-z-polski-i6137782460.html

Wydaje się być w porządku. Chyba nie ma tu powodów aby nie kupić od tego użytkownika?

Edytowane przez mateuszcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ostatnim daj sobie spokój był o nim poruszany temat. Ja 7dni temu kupiłem na All.... Od kasini70 wersję 2/16 zainstalowane miui polska, bootloader odblokowany,twrp, sklep Play,usługi Google wszystko jest zainstalowane. Wgrywalem ROM 6.4.21 bo był ze stycznia. Oczywiście niema potrzeby zmieniać ,warto potestować ja się pośpieszyłem. Ogólnie z zakupu od danego sprzedawcy jestem zadowolony. PS. Lepiej wziąść wersję 3/32 miui jest pamieciożerne 1gb.

Edytowane przez luki82b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ostatnim daj sobie spokój był o nim poruszany temat. Ja 7dni temu kupiłem na All.... Od kasini70 wersję 2/16 zainstalowane miui polska, bootloader odblokowany,twrp, sklep Play,usługi Google wszystko jest zainstalowane. Wgrywalem ROM 6.4.21 bo był ze stycznia. Oczywiście niema potrzeby zmieniać ,warto potestować ja się pośpieszyłem. Ogólnie z zakupu od danego sprzedawcy jestem zadowolony. PS. Lepiej wziąść wersję 3/32 miui jest pamieciożerne 1gb.

A coś więcej jesteś w stanie mi powiedzieć o tym sprzedawcy? Co jest źle? Albo chociaż podesłać link z info że warto odpuścić? Mi4c interesuje mnie zakup tylko w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wybór z trzech a jeden nie jest polecany to po co się upierać.

Wpisz w wyszukiwarkę na forum info o sklepie o więcej się dowiesz.

Też rozglądam się za zakupem Mi4C 3/32 w Pl dla FV. Być może któryś z pierwszych 2 linków.

Z Fosttech mógłbym wziąć osobiście. Jest taka opcja. Wtedy mam wszystko od początku jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02/05/2016 o 16:16, Dario napisał:

Bo to jest "trochu" inna wersja, stable. One mają taką numerację.

Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c

Z jakiej wersji dodatków MIUIPolska trzeba do tej stable korzystać? Nie widziałem tematów osobnych z tym romem, tak jak to jest z tymi DEV, gdzie każdy ma swoj temat i napisane jakie paczki do niego jeszcze dodatkowo mozna dograć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej wersji dodatków MIUIPolska trzeba do tej stable korzystać? Nie widziałem tematów osobnych z tym romem, tak jak to jest z tymi DEV, gdzie każdy ma swoj temat i napisane jakie paczki do niego jeszcze dodatkowo mozna dograć.

Ja korzystam z tych dla 5. X, 6.x, działa ok.

Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, luki82b napisał:

Z tym ostatnim daj sobie spokój był o nim poruszany temat. Ja 7dni temu kupiłem na All.... Od kasini70 wersję 2/16 zainstalowane miui polska, bootloader odblokowany,twrp, sklep Play,usługi Google wszystko jest zainstalowane. Wgrywalem ROM 6.4.21 bo był ze stycznia. Oczywiście niema potrzeby zmieniać ,warto potestować ja się pośpieszyłem. Ogólnie z zakupu od danego sprzedawcy jestem zadowolony. PS. Lepiej wziąść wersję 3/32 miui jest pamieciożerne 1gb.

Kupowalem od nich telefon kilka msc temu jak jeszcze mieli najlepsze ceny na allegro. Poza tym ze telefon przychodzi z masa gowna, wszystko jest OK.

Jedyne co trzeba zrobic to samemu zainstalowac rom metoda opisana na forum....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z zakupem się pośpieszyłem, co prawda nic sprzedawcy do zarzucenia nie nam bo przyszło zainstalowane to co chciałem bez śmieci. Natomiast dopiero po zagłębieniu się w tematy na forum i portalu wychodzi że lepiej nabyć z polecanego sklepu Ibuygou. Także kolejny zakup to już tylko tam dokonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich mi4c jest ten problem. Wystarczy dotknąć ekran np. Jednym palcem na środku ekranu i drugim palcem przejechać po krawędziach - nie działają wtedy :) jest to zgłoszone na en.miui.com ale nic z tym nie robią albo nie da się nic zrobić :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, jest tak jak piszesz ale czy to ma jakieś wielkie znaczenie - dopóki nie przeczytałem o tym to nie zauważyłem. 

BTW zastanawiałem się czy szkło może ograniczyć trochę dotyk bo odkąd założyłem mam wrażenie że gorzej reaguje ale bez szkła miałem telefon zaledwie pare dni.

Edytowane przez fatis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie aktualizowałem jakiś czas mojego Mi4c, nie odwiedzałem forum. Zerknąłem bo doszła mnie informacja odnośnie zmian dla oprogramowania miui dla Mi4c. Zależy mi na rozwijanym na bieżąco oprogramowaniu a Acid coś pisał, że rozwój MiuiPolska dla Mi4c może zwolnić, bądź całkowicie się zatrzymać.

Może ktoś mi w skrócie opisać czego się tyczą te zmiany oraz jakie oprogramowanie jest teraz najnowsze, najstabilniejsze dla Mi4c?

Edytowane przez 3v423b32b2v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://miuipolska.pl/bez-miuipolska-dla-nowych-xiaomi/

Cytat

" Ekipa MIUIPolska/Xiaomi.eu postanowiła nie wydawać romów tłumaczonych na wyżej wymienione urządzenia i przenieść język do romów Global. Starsze urządzenia póki co będą miały wsparcie choć i to zależy od dalszych poczynań Xiaomi i naszych chęci. Chcemy mieć także więcej czasu na ciekawsze rzeczy, które przynoszą jakieś wymierne korzyści. "

Przewiduję więc, że wsparcie rozwoju oprogramowania dla Mi4c może się w każdej chwili złamać.

W podsumowaniu: 

  • Cytat

    Utrzymane wsparcie dla starszych urządzeń (być może mniej regularne i póki będą chęci)

    Potrzebuję stabilnego i bezpiecznego oprogramowania w swoim telefonie, dlatego też zadałem powyżej pytania.

Edytowane przez 3v423b32b2v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2016 o 12:49, piotrek0493 napisał:

Siemanko,

w zeszłym tygodniu kupiłem na iBuyGou Mi4c. Wczoraj dotarł do mnie. Na początku wszystko fajnie. Dziś pojawił się problem. Gdy uruchamiam aparat, wyskakuje błąd. " Błąd aparatu. Nie można nawiązać połączenia z aparatem, uruchom ponownie aplikacje". Wczoraj jak testowałem działał dobrze. Myślałem że mogłem coś poprzestawiać przypadkiem i przywróciłem ustawienia fabryczne, niestety nie pomogło. Na messengerze też nie działa. Ściągnąłem aplikacje open camera też nie działa.

Ktoś może mi pomóc naprawić ten problem? Czy po jednym dniu telefon będzie musiał trafić do serwisu?

 

Wersja MIUI

MIUI 7,3 by xiaomi.eu 6.4.14 (rozwojowa)

Napisałem na helpdesk iBuyGou i zaproponowali mi :

1) Wysyłkę do Chin i wymianę na nowy

2) Naprawę w Polsce

Co polecacie? Którą opcje wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tego ostatniego i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gravis napisał:

Ja wolałbym naprawić w PL. Raz, że szybciej i taniej. Dwa Acid zrobi to jak trzeba. Trzy z Chin może przyjść kolejny wadliwy model ...

Podobny tok myślenia mam.

A zakładając naprawiam w PL. Jest fajnie fajnie, a później znowu coś będzie nie tak. To jest szansa na wymianę na nowy w Chinach czy jak raz zacznę naprawiać w PL to już kolejnie razy będą możliwe tylko w PL?

Dwa teraz wszystko wskazuje na problem z aparatem możliwym do  naprawy, a gdyby się okazało, że na serwisie okazuje się, że tel jest wadliwy, nie tylko aparat się sypie i pasowałoby wymienić, to serwis zajmuje się tym czy dostaje i muszę wysyłać na własną rękę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...