Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.04.2016 o 23:37, grimex napisał:

Jak wylaczyc to cholerne sprawdzanie pisowni, znalazlem opcje od tego ale nie moge tego wylaczyc?

Podbijam pytanie. W "ustawienia-> urządzenie-> język i klawiatura->sprawdzanie pisowni" nie da się tego u mnie zmienić.

Dodatkowo zauważyłem jeszcze jeden problem. W edycji kontaktu nie mogę dopisać drugiego telefonu i adresu email. Wyskakuje komunikat "ogólny błąd". Da się to jakoś naprawić/ominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dostałem w końcu Mi4c nie chciały mi się importować kontakty więc zrobiłem aktualizację do  Version: V7.3.1.0.L . Tu szok brak usług google, brak klawiatury, polskiego itp. Wróciłem do Version: 6.4.28 (MIUI7)  z  http://en.miui.com/. Jak wchodzę do vol+ power to jest z opisu zablokowany. Jeżeli vol- power to logo fast boot się pojawia. Wysłałem do odblokowania ale...

Czy mogę wgrać z naszego forum  MIUI 6.4.28  

Dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4c bardzo fajny telefonik, przesiadka z Galaxy s3, kolosalna różnica, ale no właśnie jest duże ale...o co chodzi z tym dotykiem, pierwszy raz od czasów lg ku990 ( czyli jakies 7 lat temu) mam takiego problemy z dotykiem. Jak telefon leży na blacie i próbuje korzystać z internetu bądź napisać esa to muszę po kilka razy klikać literka lub przy przesuwaniu strony same klikaja mi się linki/reklamy etc. Nie spodziewałem się, że w tych czasach można zrobić jeszcze taki słaby dotyk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krisb10 napisał:

Witam

dostałem w końcu Mi4c nie chciały mi się importować kontakty więc zrobiłem aktualizację do  Version: V7.3.1.0.L . Tu szok brak usług google, brak klawiatury, polskiego itp. Wróciłem do Version: 6.4.28 (MIUI7)  z  http://en.miui.com/. Jak wchodzę do vol+ power to jest z opisu zablokowany. Jeżeli vol- power to logo fast boot się pojawia. Wysłałem do odblokowania ale...

Czy mogę wgrać z naszego forum  MIUI 6.4.28  

Dzięki z góry za pomoc

dodam jak próbuje wgrać z naszego forum to couldn't update package

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na tym forum, więc na wstępie chciałbym wszystkich przywitać ;) 

Telefon dopiero leci do mnie z Chin, ale już czytam informacje i mam nadzieję, że się nie przerażę. Lubię takie - jak to nazywam - "linuxowe pieprzenie się", więc mam nadzieję, że sobie poradzę, chociaż przyznam, że jak widzę wasze posty to łapię się za głowę i nie wiem, o co chodzi.

Czyli rozumiem, że po tym jak przyleci mi telefon to mam się stosować do tej instrukcji? https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ Jest coś, o czym powinienem jeszcze wiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Raphneternalz napisał:

Pierwszy post na tym forum, więc na wstępie chciałbym wszystkich przywitać ;) 

Telefon dopiero leci do mnie z Chin, ale już czytam informacje i mam nadzieję, że się nie przerażę. Lubię takie - jak to nazywam - "linuxowe pieprzenie się", więc mam nadzieję, że sobie poradzę, chociaż przyznam, że jak widzę wasze posty to łapię się za głowę i nie wiem, o co chodzi.

Czyli rozumiem, że po tym jak przyleci mi telefon to mam się stosować do tej instrukcji? https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ Jest coś, o czym powinienem jeszcze wiedzieć? 

Witaj serdecznie.

O ile bedziesz mial odblokowany bootloader to tak. Polecam robic metoda numer 2.

1 godzinę temu, newelco napisał:

mi4c 6.4.28 - nie sprawdzałem w *.21 ale w tej wersji nie mam mikroprzycięć na YT , czy ze strony czy też z aplikacji. Ktoś to wyhaczył ? na pewno mi się nie wydaje - to zauważalne było.

Na obecnej wersji dalej sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2016 o 16:37, Raphneternalz napisał:

Pierwszy post na tym forum, więc na wstępie chciałbym wszystkich przywitać ;) 

Telefon dopiero leci do mnie z Chin, ale już czytam informacje i mam nadzieję, że się nie przerażę. Lubię takie - jak to nazywam - "linuxowe pieprzenie się", więc mam nadzieję, że sobie poradzę, chociaż przyznam, że jak widzę wasze posty to łapię się za głowę i nie wiem, o co chodzi.

Czyli rozumiem, że po tym jak przyleci mi telefon to mam się stosować do tej instrukcji? https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ Jest coś, o czym powinienem jeszcze wiedzieć? 

Nie ma się czego bać. Jeśli tylko potrafisz czytać ze zrozumieniem i wiesz jak podpiąć tel do komputera przez USB wszystko powinno pójść gładko.

A potem jeśli chodzi o codzienną eksploatację  to używasz normalnie jak każdy telefon. Słuchawki Xiaomi używa moja mama, emerytka, Linux to dla niej pewnie imię kota sąsiadki a telefonem jest  zachwycona.

Pamiętaj żeby nie aktualizować słuchawki z oryginalnym softem bo zablokujesz bootloader i będzie ciężej instalować polskie miui. 

Edytowane przez Baryla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko?

Jaki jest w miarę najlepszy soft z miuipolska, chodzi o konkretny numer :)
mam TWRP i aktualizowałem ściągając plik (zip) na telefon ale mam nadal jeszcze wersję 5.11.26 :)

Testował już kto 6.4.28 i czy mogę go przez TWRP zainstalować (z mojej wersji) - czy są jeszcze jakieś kruczki?

 

Pozdrawiam


 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, RaVB napisał:

Dzięki Dru79

ale ja mam jeszcze wcześniejszą wersję z Miuipolska i nie widzi mi się ryzykować blokadę bootloadera.
Szukam takiego info ale o stabilnej polskiej wersji :)

Nie ma już oddzielnych wersji Miuipolska - teraz są już tylko wersje "EU". Nie mogą one Ci zablokować BL, tak samo jak wersje PL nie mogły, bo to praktycznie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki,
Ze strony miuipolska pobrałem wersję: xiaomi.eu_multi_libra_6.4.28_v7-5.1
i taki plik zip mogę śmiało instalować na mój aktualny poprzez TWRP?
Czy jeszcze jakieś wipe należy wykonać? - tak aby nie uceglić telefonu :)

 

Dru79 wspominał o 7.2.4.0  i to mnie trochu zastanawiało skąd ta numeracja, bo najnowsza na miuipolska to 6.4.28

tylko czy najlepsza???

Edytowane przez RaVB
edyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki,

Ze strony miuipolska pobrałem wersję: xiaomi.eu_multi_libra_6.4.28_v7-5.1

i taki plik zip mogę śmiało instalować na mój aktualny poprzez TWRP?

Czy jeszcze jakieś wipe należy wykonać? - tak aby nie uceglić telefonu

 

Dru79 wspominał o 7.2.4.0  i to mnie trochu zastanawiało skąd ta numeracja, bo najnowsza na miuipolska to 6.4.28

tylko czy najlepsza???

Bo to jest "trochu" inna wersja, stable. One mają taką numerację.

Pozdr

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

w zeszłym tygodniu kupiłem na iBuyGou Mi4c. Wczoraj dotarł do mnie. Na początku wszystko fajnie. Dziś pojawił się problem. Gdy uruchamiam aparat, wyskakuje błąd. " Błąd aparatu. Nie można nawiązać połączenia z aparatem, uruchom ponownie aplikacje". Wczoraj jak testowałem działał dobrze. Myślałem że mogłem coś poprzestawiać przypadkiem i przywróciłem ustawienia fabryczne, niestety nie pomogło. Na messengerze też nie działa. Ściągnąłem aplikacje open camera też nie działa.

Ktoś może mi pomóc naprawić ten problem? Czy po jednym dniu telefon będzie musiał trafić do serwisu?

 

Wersja MIUI

MIUI 7,3 by xiaomi.eu 6.4.14 (rozwojowa)

Edytowane przez piotrek0493
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, piotrek0493 napisał:

Siemanko,

w zeszłym tygodniu kupiłem na iBuyGou Mi4c. Wczoraj dotarł do mnie. Na początku wszystko fajnie. Dziś pojawił się problem. Gdy uruchamiam aparat, wyskakuje błąd. " Błąd aparatu. Nie można nawiązać połączenia z aparatem, uruchom ponownie aplikacje". Wczoraj jak testowałem działał dobrze. Myślałem że mogłem coś poprzestawiać przypadkiem i przywróciłem ustawienia fabryczne, niestety nie pomogło. Na messengerze też nie działa. Ściągnąłem aplikacje open camera też nie działa.

Ktoś może mi pomóc naprawić ten problem? Czy po jednym dniu telefon będzie musiał trafić do serwisu?

 

Wersja MIUI

MIUI 7,3 by xiaomi.eu 6.4.14 (rozwojowa)

Miałem tak kiedyś na Redmi 1 i okazało się że to jednak problem sprzętowy (wypięta taśma). :-( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...