Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jaki procent rozładowania i temperatury  baterii masz , masz możliwość podmienić kabelek i sprawdzić ?

A i jeszcze gdzieś czytałem że niektórzy mieli trefne przejściówki do ładowarek US/EU od gearbesta i mieli problemy z ładowaniem właśnie.

Screenshot_2016-04-20-18-40-20_com.gombosdev.ampere.png

Edytowane przez newelco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę czy xiaomi.eu_multi_libra_V7.2.4.0.LXKCNDA_v7-5.1 zablokuje mi bootloadera??

I czy skoro mam wgrane twrp to znaczy że bootloader mam odblokowany tak ?

rom jaki jaki mam i z którym kupiłem to : miui_libra_mam_global_6.1.28_3977c93dc2_5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze oczywiście że mam inny niż w stopce - dziś przyszedł i nie zdążyłem zmienić - dlaczego miałbym pisać o redmi note 2 w temiacie o mi4c :) 

Pytanie dotyczą mi4c jak zresztą nazwy plików do kótrych się odnoszę. 

 

LOL to nie było do mnie ;p ;p ;p 

Edytowane przez fatis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fatis napisał:

Podpowiedzcie proszę czy xiaomi.eu_multi_libra_V7.2.4.0.LXKCNDA_v7-5.1 zablokuje mi bootloadera??

I czy skoro mam wgrane twrp to znaczy że bootloader mam odblokowany tak ?

rom jaki jaki mam i z którym kupiłem to : miui_libra_mam_global_6.1.28_3977c93dc2_5.1

A ogarniasz o co pytasz ???

masz odpowiedź na swoje pytanie - ZABLOKUJE jak wgrasz ten rom .

Nie wiem jak Ci to napisać żebyś zrozumiał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz ja źle przeczytałem co napisał kolega newelco. ten rom nie zablokuje. Jest na stronie miuipolska do pobrania, to nie jest oficjalny rom. ten global (właściwie to nie TEN co masz tylko nowszy) by zablokował.

Masz odblokowany jak masz TWRP.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, newelco napisał:

A ogarniasz o co pytasz ???

masz odpowiedź na swoje pytanie - ZABLOKUJE jak wgrasz ten rom .

Nie wiem jak Ci to napisać żebyś zrozumiał.

 

Dobra to może mi to jakoś wyłożysz inaczej - bo czytam że zablokuje! Może czegoś nie rozumiem to proszę o wyrozumiałość .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam że kolega newelco (tak jak ja) zobaczył nazwę romu "miui_libra_mam_global_6.1.28_3977c93dc2_5.1" i stwierdził że jego chcesz wgrać. ROM z tej serii (ale tak jak pisałem, nowszy - skoro ten masz wgrany i masz niezablokowany bootloader no w tej wersji pewnie jeszcze nie blokował, chyba ze go ktoś już odblokował za Ciebie i zainstalował TWRP) BLOKUJE BOOTLOADER.

miui_libra_mam_global_xxxxxxxxxx - zablokuje bootloader

xiaomi.eu_multi_libra_6.4.14_v7-5.1  - nie zablokuje

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wtbn napisał:

Stawiam że kolega newelco (tak jak ja) zobaczył nazwę romu "miui_libra_mam_global_6.1.28_3977c93dc2_5.1" i stwierdził że jego chcesz wgrać. ROM z tej serii (ale tak jak pisałem, nowszy - skoro ten masz wgrany i masz niezablokowany bootloader no to on pewnie nie blokuje, chyba ze go ktoś już odblokował za Ciebie i zainstalował TWRP).

miui_libra_mam_global_xxxxxxxxxx - zablokuje bootloader

xiaomi.eu_multi_libra_6.4.14_v7-5.1  - nie zablokuje

Noooo i na taką właśnie odpowiedź czekałem :) Troszkę się nam zamieszania zrobiło. Niemniej nie dziwne że mam odblokowany bootloader na tym romie ?? właśnie to mam_global mnie zastanawiało co to jest.

W ogóle to taki plik mam na telefonie po prostu od nowości więc zakładam że taki mam wgrany. Jak wejdę w informację o telefonie to w wersja miui mam (miui 7 by xiaomi.eu 6.1.28 rozwojowa). Dlatego też mocno się już pogubiłem co jest co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwne, bo blokade bootloadera na mi4c wprowadzono (z tego co się orientuje, bo też jestem świeżakiem tutaj) jakoś niedawno (od jakiejś wersji oprogramowania).

Masz w takim razie xiaomi.eu, widocznie sklep w którym kupiłeś wgrał Ci od razu. a plik .zip z globalem możesz mieć po prostu na telefonie gdybyś sobie chciał (nie chcesz) wgrać.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem mi4c posiadam wersję systemu MIUI Polska 5.10.8, czy jest coś nowszego? Wchodząc w aktualizację > pobierz z MIUI Polska otrzymuję komunikat, że nie ma nowszych wersji, natomiast na stronie widnieje wersja 

  • MIUI 6.4.14
  • ANDROID 5.1.1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu nabyłem MI4c. Mam najnowsze MIUI Polska i jestem zachwycony :) Można skonfigurować w zasadzie wszystko pod siebie. Mam tylko 2 pytania:

1. co daje konto Xiaomi? Znaczy wiem, że chmura 5 GB, kopia zapasowa, ale czy warto je założyć (bo będzie się mieć dostęp do jakiś dodatkowych funkcji) czy też można się bez niego obyć?

2. wyskakuje mi jakiś czas w powiadomieniach komunikat "karta SIM jest niezarejestrowana" - o co chodzi? Można skillować jakoś ten komunikat? Co daje taka rejestracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, matti napisał:

Parę dni temu nabyłem MI4c. Mam najnowsze MIUI Polska i jestem zachwycony :) Można skonfigurować w zasadzie wszystko pod siebie. Mam tylko 2 pytania:

1. co daje konto Xiaomi? Znaczy wiem, że chmura 5 GB, kopia zapasowa, ale czy warto je założyć (bo będzie się mieć dostęp do jakiś dodatkowych funkcji) czy też można się bez niego obyć?

2. wyskakuje mi jakiś czas w powiadomieniach komunikat "karta SIM jest niezarejestrowana" - o co chodzi? Można skillować jakoś ten komunikat? Co daje taka rejestracja?

Możesz założyć będziesz miał dodatkowe konto w chmurze, dodatkowych funkcji nie będzie. 

Komunikat że karta nie zarejestrowana powiązany jest z kontem w chmurze, zmień język na angielski, tel wyśle sms za 51 groszy i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, grimex napisał:

Mam pytanie odnosnie zmieniania glosnosci. W moim starym samsungu jak naciskalem cicho/glosno to wyskakiwalo okienko i nie tylko moglem zmienic glosnosc polaczen i sms ale takze powiadomien oraz aplikacji. Jest cos takiego na miui? Czy zawsze musze wchodzic do ustawien?

Po naciśnięciu vol +/- wyskoczy kółeczko z dzwonkiem i wtedy potrzymaj go chwilę to cię przeniesie do opcji regulacji głośności. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...