Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko.  Jak wygląda sprawa z dwoma rodzajami optyki i przetwornika Sony lub Samsung w Mi4C Czy różnią się pod względem jakości zdjęć.Z opisów wynika że  mi4c może mieć wyświetlacz AUO. Mam pytanie. Czy optyka i wyświetlacz to losowe sprawy czy w jakiś konkretnie modelach są stosowane konkretne wyświetlacze Chciałem zamówić Mi4 ale coraz bardziej zastanawiam się nad Mi4c. Zależy mi bardziej na aparacie a z forum widzę że w Mi4C lepiej się spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cieplasek napisał:

Witam. Mam pytanko.  Jak wygląda sprawa z dwoma rodzajami optyki i przetwornika Sony lub Samsung w Mi4C Czy różnią się pod względem jakości zdjęć.Z opisów wynika że  mi4c może mieć wyświetlacz AUO. Mam pytanie. Czy optyka i wyświetlacz to losowe sprawy czy w jakiś konkretnie modelach są stosowane konkretne wyświetlacze Chciałem zamówić Mi4 ale coraz bardziej zastanawiam się nad Mi4c. Zależy mi bardziej na aparacie a z forum widzę że w Mi4C lepiej się spisuje.

Sa rozne modele wyswietlacza i aparatu. Z czego najlepsza mozliwa kombinac to wyswietlacz sharpa i optyka sony. 

Z tego co tu patrzylismy na forum to 95% mialo wlasnie sharp/sony. Ale jak chcesz miec 100% pewnosc to napisz do sprzedawcy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały tutorial dla oporonych jak to sprawdzic.

Robicie restart telefonu > Wpisujecie na klawiaturze *#*#64663#*#* > klikacie 3 kropeczki w prawym gornym rogu i wybieracie narzedzia > Logi > DMESG.

Najlepiej podlaczyc tel do komputera i wejsc w folder debug_log > Otworzyc utworzony wczesniej log > Nacisnac ctrl + f i wpisac  imx258. Jezeli znajdzie to mamy aparat Sony. Jak nie znajdzie to wyszukajcie S5K3M2, jak znajdzie to macie aparat samsunga.

Ofc mozecie otworzyc ten log w przegladarce na telefonie i tam wyszukac... 


Jak chcesz sprawdzic ekran to wyszukaj w tym pliku slowa sharp. Jak znajdzie to masz sharpa. Jak nie to zobacz czy znajdzie auo, albo lg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z silikonowymi etui do Mi4c? Inteligentne krawędzie jak się przy takim euti zachowują? Może ktoś poleci godne uwagi euti?

Ja kupiłem na ibuygou. Krawędzie działają słabiej ale dla mnie do przyjęcia.

Staram się nie zakładać 😊.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fatis napisał:

Witam, aktualnie siedzę na Note 2 ale zamówiłem już mi4c. Jaka wersja romu jest aktualnie polecana? Rozumiem że wiele zależy od tego czy będzie zablokowany czy odblokowany bootloader

Zablokowany odblokowujesz i nie ma problemu. Obcenie siedzie na najnowszej wersji i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Jestem zdecydowany kupić sobie mi4c, wersje 2GB (telefon będę używał do nawigacji i robienia zdjęć, więc myślę, że ta tańsza wersja mi wystarczy).

Gdzie aktualnie jest najkorzystniejsza oferta? na XFS jest za 180 EUR (~775 ZŁ), czy to jest już bezpośrednio z europy z brakiem ryzyka dodatkowego cła? Na Goldway Aliexpress jest za 152 USD (~578 ZŁ) z chin (w przypadku cła będzie to 705 ZŁ. Skłaniam się z kupnem od Goldwaya, bo jest jakieś 50% szansy że nie będę płacił cła. Czy jest to pewny zakup? Bez oszustw, podróbek itp. ?

Jak wygląda sprawa z ROMami, Bootloaderami itp. ? Jestem w tej sprawie zielony. Jedyne czego oczekuje to żebym mógł bezpiecznie zaktualizować system do aktualnej wersji, żeby nie było jakiś śmieci i żeby działał google play. Na języku polskim mi nie zależy, wole nawet angielski. Czy te telefony z tych dwóch źródeł będą miały ten sam soft? 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł do mnie Mi4C 3/32 GB ze Spemall. Zamówiony 4 kwietnia, wysłany 7 kwietnia. Kurier DPD (wysyłka EU express, bez VAT). Kosztował 220 $ (830zł). Z tego co zdążyłem do tej pory zobaczyć w telefonie siedzi Andek 5.1.1 i MIUI 7 by xiaomi.eu 5.10.8 (rozwojowa). Do tego w zakładce tłumaczenie MIUI jest info o tłumaczeniu MIUI Polska. W pamięci wewnętrznej znalazłem plik xiaomi.eu_multi_libra_5.10.8_v7-5.1. Czy to oznacza, że mam odblokowany BL i rom z xiaomi.eu? Co to za wersja, bo znalazłem podobny plik, ale o trochę innej numeracji (xiaomi.eu_multi_libra_V7.2.4.0.LXKCNDA_v7-5.1) i nie wiem, który lepszy? A może lepiej wrzucić MIUI Polska (xiaomi.eu_multi_libra_6.4.14_v7-5.1)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, matti napisał:

Dziś przyszedł do mnie Mi4C 3/32 GB ze Spemall. Zamówiony 4 kwietnia, wysłany 7 kwietnia. Kurier DPD (wysyłka EU express, bez VAT). Kosztował 220 $ (830zł). Z tego co zdążyłem do tej pory zobaczyć w telefonie siedzi Andek 5.1.1 i MIUI 7 by xiaomi.eu 5.10.8 (rozwojowa). Do tego w zakładce tłumaczenie MIUI jest info o tłumaczeniu MIUI Polska. W pamięci wewnętrznej znalazłem plik xiaomi.eu_multi_libra_5.10.8_v7-5.1. Czy to oznacza, że mam odblokowany BL i rom z xiaomi.eu? Co to za wersja, bo znalazłem podobny plik, ale o trochę innej numeracji (xiaomi.eu_multi_libra_V7.2.4.0.LXKCNDA_v7-5.1) i nie wiem, który lepszy? A może lepiej wrzucić MIUI Polska (xiaomi.eu_multi_libra_6.4.14_v7-5.1)?

Tak, masz odblokowany bootloader, tak masz zainstalowany rom xiaomi.eu.

Wrzuc najnowszy i zainstaluj i tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam się tutaj

Czy przechodzenie z romów weekly na romy stable jest bezpieczne? tzn będzie wszystko działać bez full wipe? (tylko cache/dalvik). Np przejście z obecnie wgranego MIUI 6.4.7 na najnowszy stable dla Mi4C z 1 kwietnia?

Z tego co zauważyłem, bez full wipe się nie obejdzie. Próbowałem bez i po odpaleniu systemu co parę sekund informacja o błędach z procesami Androida. Czyli system całkowicie nie do użytku.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pawliko napisał:

Tak, masz odblokowany bootloader, tak masz zainstalowany rom xiaomi.eu.

Wrzuc najnowszy i zainstaluj i tyle :P

Dziwna sprawa. Mam też niby TWRP, więc jest na bank tak jak piszesz, ale w TWRP nie działa mi dotyk - w ogóle nie reaguje na żadne przyciski i nie mam jak wrzucić najnowszej wersji... Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Mam też niby TWRP, więc jest na bank tak jak piszesz, ale w TWRP nie działa mi dotyk - w ogóle nie reaguje na żadne przyciski i nie mam jak wrzucić najnowszej wersji... Ktoś pomoże?

Wyłącz i wejdź do recovery jeszcze raz. I tak aż do skutku, wkoncu zaskoczy.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przyszedł dziś mi4c 2/16. Mam wrzucony rom miui_libra_6.1.28_mam_libra_global (czy jakoś tak) - to jest od xiaomi.eu ?
Wystaczy full wipe żeby załadować jakiegoś stabilnego globala lub miuipolska ?

Sprawdziłem przed chwilką mam wgrane twrp 2.8.7.1

I czy te najnowsze miui_global można śmiało wrzucać ? Nic nie blokują czy coś?

Edytowane przez fatis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, zapytam tutaj, bo nie mam pomysłu na dział :P

Albo mi się coś skopało z Quick Charging, albo z czymś innym - telefon podłączony o 13.30 do ładowania przy stanie 9%, o 16.50 był naładowany do 58%. To już badziewny tablet mi się szybciej ładuje! Ładowarka - jakoby - oryginalna od Xiaomi z funkcją QC, dokupiona z Gearbest, kabel oryginalny dostany z telefonem. Jeszcze jutro sprawdzę na ładowarce, która przyjechała razem z kablem i telefonem. 

Możliwe, że to coś nie tak z samym telefonem? Albo z gniazdkiem (chociaż nie wiem, co by mogło)? I przede wszystkim pytanie, czy tak powolne ładowanie nie spierdzieli mi baterii...?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...