Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie widzę, że apka YT ma problemy z wydajnością, zobaczcie sobie np. jak przy tapnięciu na pełnym ekranie powinien pojawić się interfejs to przynajmniej u mnie nie ma płynnej animacji.
Jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? Zgłosić to? Fajnie by było gdyby ktoś mógł sprawdzić czy na starszych wersjach romu też tak się dzieje.
Odpalałem też te same filmiki w VLC i tam jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że u mnie też coś takiego występuje ale raczej stawiam na problem aplikacji niż coś z telefonem. Ewentualnie aktualizacja coś namotała.

Btw ja po aktualizacji do najnowszej wersji MIUI mam problem z płynnoscia przewijania wątków w tapatalku. Przewijanie przez jakieś 2-3 sekundy jest niepłynne, potem się to uspokaja i wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dorzucę do pieca :D
Z niektórymi rzeczami jest ewidentny problem. Np. przewijanie strony głównej w Google Play nie jest płynne, często to samo pojawia się w aplikacjach które doczytują obrazki. Chciałem sobie zainstalować wczoraj jakiś czytnik newsów, najpierw próbowałem gReader, potem FeedlyReader. Z obu nie dało się korzystać z racji tego, że w widoku treści wiadomości przewijanie szarpało niemiłosiernie a był tam tylko tekst (!).

Szczerze mówiąc czuję się coraz bardziej rozczarowany bo w każdej recenzji zarzekano się, że telefon jest megapłynny a ja non stop widzę jakieś szarpania animacji, a to filmy, a to interfejs. Miałem wcześniej Samsunga Galaxy S3 z CM13, przecież ten telefon na ten moment to jest staroć i mam takie odczucie, że tam to wszystko działało jakoś lepiej.
Nie tego się spodziewałem po Snapdragonie 808...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to patrząc na te szarpania może ktoś mógłby przetestować usługę NC+GO?

Tam też miałem na początku trudności aby aplikacja odtwarzała jakikolwiek program (sama apka działa płynnie) a jeśli już się odpalił to mowa tu o szarpnięciach i postoju co kilka sekund. Mecz piłki oglądnąć to masakra :), chłopaki biegnąc pojawiają się co kilka metrów.

Ciekawostką jest to, że raz udało mi się odpalić aplikację i o dziwo obraz był płynny, niestety radość trwała krótko bo inny kanał pokazał rogi i wszystko znów było skaczące - łącznie z tym co wcześniej działał OK.

Stawiam na problemy softowe.

ps.

telefon standardowo odblokowuje się przesuwając palcem w górę, można jednak mieć inny sposób? Jakiś kod, szlaczek - to też stawia mi problem z opaską 1S, która nie chce odblokowywać telefonu.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decorator12,
chmm nie mam CM13 (a zasugerujesz, że warto? ), mam MIUI i jakoś do tej funkcji nie mogę trafić :(
Po dwukliku na ekran lub przyciśnięciu przycisku power pojawia się ekran z "chłopkiem" :)

i trzeba przesunąć palcem w górę aby odblokować. Nigdzie nie widziałem, że można to zmienić.

Dodatkowo aby opaską MiBand odblokowywać telefon trzeba mieć właśnie blokowanie wzorem,
gdzie tego szukać?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magyarek - dzięki :)
udało się zastąpić pin wzorem co od razu pozwoliło na odblokowywanie telefonu opaską :)
Ten ekran z "chłopkiem" i tak został, on jest na zawsze czy też można go jakoś wyłączyć?
Po naciśnięciu power najpierw musiałem palcem po ekranie w górę a następnie narysować kod linię lub przybliżyć opaskę.

Trochu zachodu z tym :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magyarek - dzięki

udało się zastąpić pin wzorem co od razu pozwoliło na odblokowywanie telefonu opaską

Ten ekran z "chłopkiem" i tak został, on jest na zawsze czy też można go jakoś wyłączyć?

Po naciśnięciu power najpierw musiałem palcem po ekranie w górę a następnie narysować kod linię lub przybliżyć opaskę.

Trochu zachodu z tym

 

Ustawienia /blokada /hasło /pomiń ekran blokady

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, magyarek napisał:

Z jakim, kurcze, chłopkiem?! 

Po co przybliżasz opaskę? To jest tak, że jak jest w zasięgu urządzenia, to po prostu nie wyświetla ekranu z wzorem, tylko odblokowujesz normalnie, maźnięciem w górę. 

 

Zapewne chodzi o tapetę

Xiaomi-Mi4c-Varios-Colores.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś Mi4c w wersji żółtej? Obecnie na xfs jest ta wersja oraz różowa w niskiej cenie. Podoba mi się ten kolor oraz czarna ale ona jest droższa i trzeba czekać na dostawę. I jestem ciekaw jak to wygląda, czy są przebarwienia i czy się wyciera plastik po dłuższym czasie użytkowania?

 

A i jeszcze jedno. Jak sprawa wygląda z tą klapką? W wielu testach mówią, że nie jest wymienialna. Ale widziałem tylne klapki w sprzedaży.

Edytowane przez rici747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Elderbary napisał:

Mam biała wersje od premiery i telefon wygląda tak jak wcześniej

Sent from Xiaomi Mi 5

Nosisz w etui czy luzem?

Ja rozważam żółty model i dlatego interesuje mnie jakość plastiku. Chociaż zapewne będzie jakiś silikon na nim.

Edytowane przez rici747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Troszkę było zamieszania w związku z nowymi zabezpieczeniami od Xiaomi i się lekko pogubiłem. Jeśli nabęde teraz mi4c na ibuygou to czy można wgrać rom jakiś cywilizowany (miuiposla lub global)? Jakieś problemy z nowymi modelami pod tym względem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2016 o 19:06, RaVB napisał:

decorator12,
chmm nie mam CM13 (a zasugerujesz, że warto? ), mam MIUI i jakoś do tej funkcji nie mogę trafić :(
Po dwukliku na ekran lub przyciśnięciu przycisku power pojawia się ekran z "chłopkiem" :)

i trzeba przesunąć palcem w górę aby odblokować. Nigdzie nie widziałem, że można to zmienić.

Dodatkowo aby opaską MiBand odblokowywać telefon trzeba mieć właśnie blokowanie wzorem,
gdzie tego szukać?

CM 13 jest znacznie mniej "miękki" niż MIUI - nakładka Xiaomi chce częściowo animacjami nasladować Apple. Używam CM od jakiegoś miesiąca - można się bawić luncherami i szaleć do woli motywami itd. Ale to wszystko... nudzi się. MIUI wygląda bardziej oryginalnie, a co do działania - działa chyba wszystko tak samo, tylko że w MIUI powiadomienia trzeba ustalać w trzech miejschach chyba aby telefon pokazywał kółeczka messengera kiedy ktoś napisze.

W sumie chyba wrócę do MIUI - zobaczę jak teraz to wygląda :D
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Troszkę było zamieszania w związku z nowymi zabezpieczeniami od Xiaomi i się lekko pogubiłem. Jeśli nabęde teraz mi4c na ibuygou to czy można wgrać rom jakiś cywilizowany (miuiposla lub global)? Jakieś problemy z nowymi modelami pod tym względem ??

Nie ma globala dla mi4c i nie będzie...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...