Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

21 hours ago, szymam said:

Jak u Was z baterią na 6.3.24/6.3.17?

Mi na 6.3.24 wytrzymał 1 dzien i 2 godziny. Osiągnąłem 5h SOT a dosc sporo siedziałem, telefon mam od paru dni więc się póki co bawię.

Edytowane przez Remorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko odnośnie użytkowania mi4c. Otóż chciałbym go kupić ale nie chce się bawić w ciągle aktualizacje i poprawki. Chciałbym go włączyć włożyć kartę sim i normalnie używać czyli dzwonić wysyłać sms/mms, internet i aplikacje. Czy jest taka możliwość? Jezeli tak to co musialbym raz wgrać żeby wszystko caly czas chodziło stabilnie i bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mahha1 napisał:

Ja mam pytanko odnośnie użytkowania mi4c. Otóż chciałbym go kupić ale nie chce się bawić w ciągle aktualizacje i poprawki. Chciałbym go włączyć włożyć kartę sim i normalnie używać czyli dzwonić wysyłać sms/mms, internet i aplikacje. Czy jest taka możliwość? Jezeli tak to co musialbym raz wgrać żeby wszystko caly czas chodziło stabilnie i bez problemów?

Po prostu instalujesz ostatnią stabilną wersje: https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995310130 Wszystko działa jak należy, aktualizacje wychodzą przynajmniej raz na miesiąc, o nic nie musisz się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Radius napisał:

Po prostu instalujesz ostatnią stabilną wersje: https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995310130 Wszystko działa jak należy, aktualizacje wychodzą przynajmniej raz na miesiąc, o nic nie musisz się martwić.

czyli wystarczy ze zamiast instalować xiaomi.eu_multi_libra_6.3.31.zip zainstaluje xiaomi.eu_multi_libra_V7.2.4.0.LXKCNDA_v7-5.1.zip według instrukcji ze strony https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ i będę mógł go po prostu używać o niczym nie pamiętając?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mahha1 napisał:

czyli wystarczy ze zamiast instalować xiaomi.eu_multi_libra_6.3.31.zip zainstaluje xiaomi.eu_multi_libra_V7.2.4.0.LXKCNDA_v7-5.1.zip według instrukcji ze strony https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ i będę mógł go po prostu używać o niczym nie pamiętając?

Mówiąc najprościej: zainstaluj tę wersję, która ma na Forum najlepszą opinię. Zrób to poprawnie, wg instrukcji. Wtedy, na 99%, wszystko będzie Ci po prostu działać OK i nie będziesz czuć żadnej potrzeby wgrywania nowszych wersji. Jesli za jakiś (dłuższy) czas system w naturalny sposób trochę spowolni, to można wgrać jeszcze raz tę samą wersją, którą się ma – będzie efekt odświeżenia.

Choć - osobiście zachęcam jednak do aktualizowania raz na jakiś czas, ze względu na łatki luk bezpieczeństwa Androida. Ich bardzo szybkie łatanie to jedna z większych zalet MIUI, choć tak rzadko się to docenia i o tym pisze.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mahha1 napisał:

ok a jeżeli ten bootloader będzie zablokowany to zostaje tylko liczenie na łaskę xiaomi i otrzymanie kodu w ciągu miesiąca (przez ten miesiąc telefon bezużyteczny?) czy są inne możliwości powgrywania tych wszystkich pierdołów.

Po pierwsze - nie dostaje się żadnego kodu, a jedynie info o tym, że już można odblokować.

Po drugie – na zablokowany bootloader mozna oficjalnie wgrać wersję "Global", która albo już ma, albo zaraz ma mieć pełne polskie tłumaczenia Acida, to samo, co ma "polskie/eu" MIUI (nie wiem, czy to dotyczy Mi4C – nie dla każdego modelu są wersje Global) .

Po trzecie – istnieją wydania MIUI "eu" do wgrania na zablokowany bootloader (nie wiem, czy to dotyczy Mi4C).

Po czwarte – nawet jeśli powyższych wersji nie ma dla Mi4c (sprawdź, ja nie wiem), to czemu niby tel. miałby być bezużyteczny? Działasz po prostu na oryginalnym ROM-ie chińskim przełączonym na język ang. i wszystko hula. Sklep Play można doinstalować ręcznie i wtedy masz wszystko prawie normalnie.

W zależności od tego, gdzie kupiłeś telefon, możesz mieć "na dzień dobry" różne wersje MIUI. W tym często tzw. "wersje syfiaste", których używanie jest bardzo, bardzo niezalecane. Chyba jednak w każdym przypadki jest możliwe w miarę bezproblemowe zastąpienie takiej wersji oryginalną wersję China Dev. Co i tak należy zrobić, jako jeden z kroków potrzebnych do odblokowania BL.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem, że Acid by mnie zabił ale... ciągle mam wgraną wersję 5.11.26 i robiłem to jako upgrade poprzez ściągnięcie pliku *.zip na telefon i "zaktualizuj aktualizację z pliku .zip".

Teraz raczej wszyscy lecą na stabilnej wersji z numerkiem np. 6.3.3 :) i tu rodzi się pytanie z prośbą o łopatologiczne wyjaśnienie!
Czy mogę taki ściągnięty plik zip na telefon wskazać w aktualizacji z pliku .zip - czy robi się to przy "6" całkiem inaczej? Wiem, że Acid robi instrukcje ale nie ukrywam, że czasem mały szczegół a źle zrozumiany i ... "cegła" a nie telefon :(


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, RaVB napisał:

Witam,

wiem, że Acid by mnie zabił ale... ciągle mam wgraną wersję 5.11.26 i robiłem to jako upgrade poprzez ściągnięcie pliku *.zip na telefon i "zaktualizuj aktualizację z pliku .zip".

Teraz raczej wszyscy lecą na stabilnej wersji z numerkiem np. 6.3.3 :) i tu rodzi się pytanie z prośbą o łopatologiczne wyjaśnienie!
Czy mogę taki ściągnięty plik zip na telefon wskazać w aktualizacji z pliku .zip - czy robi się to przy "6" całkiem inaczej? Wiem, że Acid robi instrukcje ale nie ukrywam, że czasem mały szczegół a źle zrozumiany i ... "cegła" a nie telefon :(
 

Nowe wersje wymagają TWRP. Jeśli go nie masz, nie zainstalujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mahha1 napisał:

czyli wystarczy ze zamiast instalować xiaomi.eu_multi_libra_6.3.31.zip zainstaluje xiaomi.eu_multi_libra_V7.2.4.0.LXKCNDA_v7-5.1.zip według instrukcji ze strony https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ i będę mógł go po prostu używać o niczym nie pamiętając?

Ogólnie do wyboru masz dwie wersje oprogramowania od xiaomi.eu:

  • Stabilna (na bazie stable Xiaomi) - aktualizacja raz na miesiąc, wszystkie funkcje telefonu działają bez problemu.
  • Rozwojowa - aktualizacja co tydzień, często sporo nowości, możliwe problemy z niektórymi funkcjami (np. bateria, gps, wi-fi, budzik, aplikacje)

Wszystko zależy od ciebie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Radius napisał:

Ogólnie do wyboru masz dwie wersje oprogramowania od xiaomi.eu:

  • Stabilna (na bazie stable Xiaomi) - aktualizacja raz na miesiąc, wszystkie funkcje telefonu działają bez problemu.
  • Rozwojowa - aktualizacja co tydzień, często sporo nowości, możliwe problemy z niektórymi funkcjami (np. bateria, gps, wi-fi, budzik, aplikacje)

Wszystko zależy od ciebie :-D

właśnie o to mi chodziło

skąd pobrać ta wersje stabilną albo jak po oznaczeniu ją poznać i czy ona aktualizuje się przez wifi na telefonie czy trzeba używać komputer żeby się zaktualizowała

Edytowane przez mahha1
niekompletne pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mahha1 napisał:

a skąd pobrać ta wersje stabilną albo jak po oznaczeniu ją poznać i czy ona aktualizuje się przez wifi na telefonie czy trzeba używać komputer żeby się zaktualizowała

Tutaj masz folder ze wszystkimi wersjami stabilnymi Xiaomi.eu. Wybierasz ostatnie wydanie MIUIv7.2. Następnie szukasz swojego modelu, w przypadku Mi4C - Libra. Klikasz w ostatnią aktualizacje czyli xiaomi.eu_multi_libra_V7.2.4.0.LXKCNDA_v7-5 (wersje rozwojowe są opisane RokMiesiącDzień). Ściągasz przez przeglądarkę w telefonie albo kopiujesz z komputera. Potem wybierasz plik .zip w aplikacji Aktualizacje. Po zakupie najlepiej byłoby wgrać na czysto przez TWRP. Wszystkie informacje znajdziesz na stronie.

Edytowane przez Radius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przekonałem się jaki ten bug upierdliwy, włożyłem telefon do etui na ramię no i już odblokować się nie dało przez stukanie, musiałem szukać z boku power ale strasznie nie wygodne to jest w tym etui, mam nadzieję że to naprawią

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam dopiero przygodę z Xiaomi i mam parę pytań:

  1. Czy jest zauważalna różnica między Mi4c a Mi4S?
  2. Czy warto dołożyć do Mi5 czy jednak Mi4c/Mi4S dalej daje radę?

Zależy mi na naprawdę stabilnej i płynnej pracy systemu, żadnej zadyszki. Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Mathias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 jest topowym smartfonem Xiaomi więc zawsze warto mieć go na uwadze.

Natomiast jeśli chodzi o Mi4C i Mi4S to wydajnościowo to są takie same smartfony. Mi4S tak na dobrą sprawę różni się głównie czytnikiem linii papilarnych no i... wyglądem (niekoniecznie ładniejszym) natomiast lepiej wykonanym względem Mi4C. W tej chwili Mi4C jest w tak atrakcyjnej cenie ze nie warto inwestować w Mi4S ponieważ płaci się w tym przypadku zbyt duży podatek od nowości. Natomiast jeśli Mi4S stanieje, to jest to całkiem fajna opcja.

Sam niedawno stałem przed podobnym dylematem i stwierdziłem że i tak to ma być mój pierwszy telefon od Xiaomi, sprawdzę co tak naprawdę piszczy w tej marce no i wybrałem Mi4C (wybór na ten moment bardzo rozsądny). I się nie zawiodłem. Wszystko śmiga aż miło a aktualizacja do najnowszej wersji MIUI od Xiaomi.eu naprawiła parę irytujących błędów, jak na przykład słabo zbierający mikrofon podczas wideorozmów (założyłem do tego osobny temat niedawno). Teraz jest idealnie.

Edytowane przez Remorka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, szymam napisał:

Jakiś pomysł co to może być? Statystyki baterii, system Android.

Screenshot_2016-04-03-22-51-14_com.miui.securitycenter_1459716760883.jpg

Zgaduję że to jest z Panel Sterowania -> Czyszczenie. Chyba sprawdza co jakiś czas śmieci i wyświetla w powiadomieniu jak jest ich trochę. Przynajmniej ja tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2016 o 20:17, Mathias napisał:

Zaczynam dopiero przygodę z Xiaomi i mam parę pytań:

  1. Czy jest zauważalna różnica między Mi4c a Mi4S?
  2. Czy warto dołożyć do Mi5 czy jednak Mi4c/Mi4S dalej daje radę?

Zależy mi na naprawdę stabilnej i płynnej pracy systemu, żadnej zadyszki. Z góry dzięki za odpowiedź.

Jeśli ci nie zależy na nowości i nie chcesz płacić dużo to za 180 dolarów można kupić Mi4 WCDMA w kolorze białym:) .Czasem spada nawet na 156. Tylko polecam bazę na 4.4.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, laston napisał:

Dostałem wczoraj swojego Mi4c. Pobawiłem się nim trochę. Telefon jest niezły. Ale widzę jeden mały mankament który mnie irytuje. Otóż czy Wy też widzicie mikro przycięcia przy odtwarzaniu filmów w 1080p na YouTube?

U mnie tez sa takie mikro lagi. Dziwna sprawa. Na 100% nie jest to brak "mocy" telefonu bo juz filmiki 1080@60fps dzialaja bez zadnych mikro lagow. Dziwne to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...