Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

No wiecie, moja siostra nie widzi problemów z dotykiem w swojej Lumii 535 a ja bym ten telefon na jej miejscu albo dał na gwarancję albo zwrócił do sklepu. Bo po prostu nie da się tego używać według mnie.
Miałem Samsunga Galaxy S3, Lumie 925 - tam dotyk działał perfekcyjnie także przyzwyczaiłem się do pewnego komfortu. Co prawda w gry nie gram za wiele ale jeśli ma się zacinać przy pisaniu na klawiaturze dwoma placami to już nie klawo.
Nie spodziewałem się, że słuchawka za 1000 zł może mieć takie problemy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi że gdyby było coś nie tak to bym to dawno zauważył. Kiedyś na xz1 to dopiero były problemy z dotykiem jak żył własnym życiem...

Dodatkowo dodam że kilka miesięcy później zauważyłem jeden bad pixel przy 440 ppi. Tak więc na pewno mi nie wmówisz że takiej rzeczy bym nie zauważył.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2016o01:34, AndropaX napisał:

Jest opcja blokady przed przypadkowym użyciem (czujnik zbliżeniowy). Jeśli jest aktywna to albo dt2w nie zadziała, albo ekran zaświeci przez 0,5s i zgaśnie.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Witam, zauważyłem, że u mnie nieważne, czy opcja Przypadkowe użycie jest włączona czy nie, to i tak podwójne tapnięcie nie działa, gdy czujnik zbliżeniowy jest zasłonięty. Wkurzające to jest, bo gdy np. telefon jest w uchwycie rowerowym, to nie mogę go w łatwy sposób odblokować. Czy u was też to tak działa? Mógłby ktoś sprawdzić? Wystarczy zasłonić górę komórki i tapać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawdzenie. Lipa straszna więc :( Pewnie jak zgłosi się to Chinolom, to i tak nic z tym nie zrobią.

Kolejna sprawa to powiadomienia na ekranie blokady. Np. w czasie korzystania z Endomondo w Galaxy S5, w czasie treningu po wybudzeniu telefonu miałem na ekranie blokady coś w stylu widżetu, gdzie podane były podstawowe parametry o treningu. W Mi-4c, mimo że włączam opcję Na ekranie blokady w menu Ustawienia->Powiadomienia->Powiadomienia aplikacji ->Endomondo, to ekran blokady w czasie treningu jest pusty. Może ktoś wie, czy nie trzeba jeszcze czegoś gdzieś przestawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprawdzenie. Lipa straszna więc Pewnie jak zgłosi się to Chinolom, to i tak nic z tym nie zrobią.

Kolejna sprawa to powiadomienia na ekranie blokady. Np. w czasie korzystania z Endomondo w Galaxy S5, w czasie treningu po wybudzeniu telefonu miałem na ekranie blokady coś w stylu widżetu, gdzie podane były podstawowe parametry o treningu. W Mi-4c, mimo że włączam opcję Na ekranie blokady w menu Ustawienia->Powiadomienia->Powiadomienia aplikacji ->Endomondo, to ekran blokady w czasie treningu jest pusty. Może ktoś wie, czy nie trzeba jeszcze czegoś gdzieś przestawić?

Spróbuj w opcjach powiadomień zaznaczyć jeszcze pływające okna

Wysłane z mojego Mi-4c

Pytanie. Czy wersja MI4C 2GB RAM, 16GB ROM różni się czymś od wersji Advanced 3GB RAM, 32GB ROM ? Pytam oczywiście w kontekście ROM'u, czy jest jeden wspólny dla obu wymienionych wersji ?

Rom jest wspólny

Wysłane z mojego Mi-4c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Winiu89 napisał:

Spróbuj w opcjach powiadomień zaznaczyć jeszcze pływające okna

Wysłane z mojego Mi-4c

Rom jest wspólny

Wysłane z mojego Mi-4c

Sprawdzałem, nic to nie daje :(

Następna sprawa to godziny ciszy. Jak je włączam i ustawiam kiedy mają być zaplanowane, to nieważne która jest godzina - komórka milczy.

Kolejna to to, że jak mam telefon z numeru zastrzeżonego/prywatnego, to Mi Band nie wibruje. Szukałem, ale nie mogę nigdzie znaleźć ustawienia, żeby wibrowała przy wszystkich połączeniach? W aplikacji mam wyłączoną opcję, że ma wibrować przy połączeniach od kontaktów.

I na chwilę obecną ostatnia, ale chyba najważniejsza rzecz - bateria. Strasznie krótko trzyma. Wczoraj skończyłem ładować o 18:00. Parę razy łączyłem się po WiFi, parę razy LTE, kilkanaście minut rozmów, kilka SMSów, SOT 2:56:36, od 23 do 6:15 tryb samolotowy i teraz pokazuje 45%. Aż strach używać telefonu.

Chyba będzie trzeba poszukać klienta z mniejszymi wymaganiami na Mi-4c, ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, drobney napisał:

Sprawdzałem, nic to nie daje :(

Następna sprawa to godziny ciszy. Jak je włączam i ustawiam kiedy mają być zaplanowane, to nieważne która jest godzina - komórka milczy.

Kolejna to to, że jak mam telefon z numeru zastrzeżonego/prywatnego, to Mi Band nie wibruje. Szukałem, ale nie mogę nigdzie znaleźć ustawienia, żeby wibrowała przy wszystkich połączeniach? W aplikacji mam wyłączoną opcję, że ma wibrować przy połączeniach od kontaktów.

I na chwilę obecną ostatnia, ale chyba najważniejsza rzecz - bateria. Strasznie krótko trzyma. Wczoraj skończyłem ładować o 18:00. Parę razy łączyłem się po WiFi, parę razy LTE, kilkanaście minut rozmów, kilka SMSów, SOT 2:56:36, od 23 do 6:15 tryb samolotowy i teraz pokazuje 45%. Aż strach używać telefonu.

Chyba będzie trzeba poszukać klienta z mniejszymi wymaganiami na Mi-4c, ehh

Masz prawie 3 godziny użycia ekranu, i jeszcze prawie połowę baterii - to zły wynik? Czego ty oczekiwałeś po tym telefonie? Co do reszty wad się zgodzę dlatego wolę CM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, senq napisał:

Masz prawie 3 godziny użycia ekranu, i jeszcze prawie połowę baterii - to zły wynik? Czego ty oczekiwałeś po tym telefonie? Co do reszty wad się zgodzę dlatego wolę CM

Na S5, mimo mniejszej baterii, dłużej można działać. OK, wiem, że tam jest 801, ale miałem nadzieję, że skoro tu jest większa bateria, to czasy będą zbliżone. Qrcze. BTW. Trochę mnie uspokoiłeś, bo myślałem, że może coś z baterią nie tak.

Mówisz, że na CM nie ma takich problemów? Pewnie są za to inne ;) No, ale mam nadzieję, że może nie będą dotyczyć rzeczy, których używam. Pewnie tutaj nie możesz mi podać jakichś forów z CM, proszę więc na PM. Sam oczywiście też pogooglam. Dzięki.

Edytowane przez drobney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, drobney napisał:

Na S5, mimo mniejszej baterii, dłużej można działać. OK, wiem, że tam jest 801, ale miałem nadzieję, że skoro tu jest większa bateria, to czasy będą zbliżone. Qrcze. BTW. Trochę mnie uspokoiłeś, bo myślałem, że może coś z baterią nie tak.

Mówisz, że na CM nie ma takich problemów? Pewnie są za to inne ;) No, ale mam nadzieję, że może nie będą dotyczyć rzeczy, których używam. Pewnie tutaj nie możesz mi podać jakichś forów z CM, proszę więc na PM. Sam oczywiście też pogooglam. Dzięki.

Nie wiem czy dokładnie nie ma twoich problemów, ale odnoszę głębokie wrażenie, że Chińczycy zajmują się pierdołami a problemy które są od dawna dalej pozostają nierozwiązane. Na dłuższy czas pracy na baterii też nie masz co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje MIUI Polska 6.2.18

Telefon działa całkiem spoko, jest zaszyfrowany i nie ma specjalnych problemów - poza momentem uruchamiania telefonu i blokowaniem kontem Xiaomi do którego nie da się zalogować :P

Czy warto robić aktualizacje do 6.3.17 ? I czy w takiej sytuacji aktualizacja zostawia moje wszystkie dane i wgrywam tylko aktualizacje przez plik .zip z poziomu aplikacji Aktualizacja ?

Edytowane przez Spoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, drobney napisał:

A takie jeszcze pytanie techniczne: da się usunąć ikonki z pulpitu, bez odinstalowywania aplikacji? Burdel się straszny robi, jak tego pełno jest.

Możesz użyć tej aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkyeah.apphider&hl=pl

ukryte aplikacje nie będą widoczne nawet jeśli spróbujesz je wyszukać z panelu wyszukiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawiony motyw domyślny. Jedyne co zmieniłem to tapetę.

1 godzinę temu, Matixx napisał:

Możesz użyć tej aplikacji https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thinkyeah.apphider&hl=pl

ukryte aplikacje nie będą widoczne nawet jeśli spróbujesz je wyszukać z panelu wyszukiwania

Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam kartę PLUSa  i przy pierwszym uruchomieniu miałem dwa punkty dostępowe do internetu, jeden do obsługi LTE a drugi do 3G, po zresetowaniu pozostał mi jeden, czy jest możliwość go odzyskać czy pozostaje mi tylko ręcznie dodanie ?

Na jakiej podstawie telefon odczytuje punkty dostępowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ja biorę po prostu wszystko na logikę. Jak nie znam się to (jeśli chcę) próbuje dociec coś jak działa logicznie. Porównując ten sam mechanizm do aktualizacji windowsa czy linuxa. Za każdym razem robi się format? No i czy to miałoby sens w MIUI/Androidzie/iOS gdyby Aktualizacja (no właśnie... aktualizacja z czegoś do czegoś) robiła format telefonu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociekanie dociekaniem, logika logiką, ale testować na wersji, nazwijmy to produkcyjnej, to mi się nie chce. W firmie, w której pracuję, mamy pewne specjalistyczne oprogramowanie. Jak wychodzi nowa wersja, to aktualizuję najpierw wersję testową środowiska i po jakimś miesiącu, jeżeli wszystko jest ok, to aktualizuję wersję produkcyjną. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy zaktualizuję od razu wersję produkcyjną i coś się wywali. Od razu mogę czyścić biurko.

A pierwszy raz, 5 dni temu, z użyciem TWRP zmieniałem ROM z wersji chińskiej 7.0.15.0 na MIUIPolska 6.3.17 i wszystko wyczyściło. Dlatego w razie czego wolałem się upewnić, że teraz nie będzie podobnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Winiu89 napisał:

Też tak macie, że jak są włączone aktywne krawędzie to czasem system sam zrobi akcje , pomimo, że nie tapneliście w krawędzie?

Wysłane z mojego Mi-4c

Tak, ale wtedy orientuję się, że jednak dotykam lewej krawędzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...