Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zamówiłem właśnie MI4C na IBG i chciałem zapytać o kartę SIM. Obecnie używam Galaxy S2 i mam kartę SIM od nju mobile. Z tego co wyczytałem to MI4C obsługuje karty micro SIM tak? W takim razie moja karta to chyba 2 w 1 bo ma wypraske na micro SIM i chciałem zapytać czy można ją sobie tak po prostu wycisnąć czy lepiej zamówić nową ale micro SIM?

Dzięki za odp Winiu89

Edytowane przez Tomz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oryginalny ROM Mi4c jest tylko chiński czy ma może język angielski?

Kupiłbym Mi4c ale obawiam się że nie będzie języka którego znam w oficjalnej edycji a MIUI Polska  czy też inne nieoficjalne wydanie będzie się wieszało, niesprawne aplikacje, bugi, crashe, etc. . Po prostu boje się że nieoficjalne ROMy są dużo mniej stabilne i sprawne niż ten oryginalny. Jak to jest w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, grzegorz1982 napisał:

Chce wgrać motyw z huawei który ma inne rozszerzenie, zmieniłem rozszerzenie na .mtz i przeniosłem go do folderu miui/theme wczytałem motyw nic nie wyskoczyło ale nie mam go w motywaw, czy cos zle zrobilem czy co ? czemu zniknoł mi plik a motywu brak ?

Motywy z EMUI Huawei nie będą działały. Możesz importować z pliku tylko te, które są na stronie http://zhuti.xiaomi.com/. W dodatku i tak może wyskoczyć błąd :/ bo niektóre są tylko na ROMy China.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oryginalny ROM Mi4c jest tylko chiński czy ma może język angielski?

Kupiłbym Mi4c ale obawiam się że nie będzie języka którego znam w oficjalnej edycji a MIUI Polska  czy też inne nieoficjalne wydanie będzie się wieszało, niesprawne aplikacje, bugi, crashe, etc. . Po prostu boje się że nieoficjalne ROMy są dużo mniej stabilne i sprawne niż ten oryginalny. Jak to jest w praktyce?

Bez przesady. Nie wydziwiaj. Miuipolska.pl to tak samo oficjalny jak fabryczny.

Wysłano z Mi4c

Czy Mi4c ma zablokowany bootloader? Chciałem kupić od królika z allegro ale się waham. Chce mieć ROM MIUI Polska.

Może mieć ale nie musi. Zależy czy ktoś użył na telefonie MiFlasha od 6.1.14 wzwyż lub wgrał aktualny chiński rom.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dotarła do mnie dzisiaj paczuszka z nowym Mi4C. Kupiony od użytkownika allegro pytono.
Na pokładzie zainstalowane MIUI Polska 5.10.22.
Do której wersji radzicie zaaktualizować? Najnowszej 6.1.28, czy lepiej może trochę starszą?
A może w ogóle nie ruszać? Jak mam aktualizwać to wolę teraz, póki jeszcze mogę sobie spokojnie robić full wipe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dymki czatu? Musisz nadać uprawnienia do pokazywania pływających okien.

Panowie nie wiem co jest, ale wchodzę w powiadomienia, aplikacje i w Messenger mam wszystko zaznaczone włącznie z pływającymi oknami i nie przynosi to efektu.Rom najświeższy Polski.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem co jest, ale wchodzę w powiadomienia, aplikacje i w Messenger mam wszystko zaznaczone włącznie z pływającymi oknami i nie przynosi to efektu.Rom najświeższy Polski.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Może dodaj messengera do autostartu.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bato napisał:

Hej, posiadam Mi4c z romem dev 6.1.28 i chciałbym wgrać stable  V7.1.6.0.LXKCNCK, czy to można zaktualizować po prostu wskazując plik zip i update zrobić?

Sent from Mi4c via Tapatalk

A ze tak spytam co ci nie pasuje w tym romie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problemy z rozmowami, dzwonię lub odbieram telefon i nie słyszę rozmówcy, on mnie słyszy. Muszę podczas rozmowy wciskać dwukrotnie "zawies" i wtedy mogę prowadzić normalnie rozmowę, trochę to irytujące więc szukam naprawy tego problemu, być może stable rom załatwi sprawę.

Sent from Mi4c via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, dzięki za odpowiedź. I tak na każdym MIUI, jakie miałem na innych telefonach to używałem SupeSu zamiast wbudowanej aplikacji zarządzającej root-em.

EDIT:

właśnie odpaliłem pierwszy raz telefon i okazało się, że mam rom z xiaomi.eu, zapewne z tłumaczeniem Acida. Zostawić ten ROM czy zainstalować przez Recovery rom MiuiPolska?

Edytowane przez Dru79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj 6.1.28. Kupiłem Mi4C jakieś 2 tyg. temu i od razu zainstalowałem tą wersję. Nie napotkałem na żadne problemy. Root jest. Telefon działa wyśmienicie - bateria mogła by ciut dłużej trzymać, ale jadę na Dual SIM, więc muszę się zadowolić 1,5 doby. Ogólnie telefon praktycznie idealny. Przed nim miałem Redmi Note 2. Też sprawował się dobrze, poza jedna rzeczą - bluetooth. Już myślałem, że po wgraniu ostatniego stable miui eu będzie ok, ale problemy wciąż występowały. W Mi4C bluetooth nawet się nie zająknął (nie ma tu układu Mediatek...).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wrzuciłem wczoraj MiuiPolska. Wszystko pięknie działa poza jednym - recovery, które przy romie xiaomi.eu normalnie działało, teraz już nie działa - tzn. nie działa dotyk a przyciskami po boku nie da się w nim poruszać. Jakie recovery będzie działało? Może TWRP 3.0?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wrzuciłem wczoraj MiuiPolska. Wszystko pięknie działa poza jednym - recovery, które przy romie xiaomi.eu normalnie działało, teraz już nie działa - tzn. nie działa dotyk a przyciskami po boku nie da się w nim poruszać. Jakie recovery będzie działało? Może TWRP 3.0?

Ja mam twrp 2.6. Problem z dotykiem trwa jakieś 5 sekund po czym normalnie działa

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, emsiti napisał:

Tyle razy już było pisane, że recovery musi być dopasowane do wersji systemu, inaczej nie będzie działać.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Ja tam siedzę na MIUI + Team Superluminal TWRP robione pod CyanogenMod 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...