Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie problem z połączeniem telefonu z Mi Suite? No device detected. Szuka szuka i szuka.

A w instalacja oprogramowania sterownika jest tak:

Niepowodzenie instalacji oprogramowania.

1 Urzadzenie kompozytowe USB gotowe do użycia

2 Mi 4C gotowe do użycia

3 Urządzenie pamięci masowej usb gotowe do użycia

4 Android composite adb interface gotowy do użycia

5 Xiaomi composite mdb interface gotowy do uzycia

6 USB device nie można odnależć sterownika

a w mi suite device not conecting i kręci się kółeczko

może jakaś podpowiedż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie problem z połączeniem telefonu z Mi Suite? No device detected. Szuka szuka i szuka.

A w instalacja oprogramowania sterownika jest tak:

Niepowodzenie instalacji oprogramowania.

1 Urzadzenie kompozytowe USB gotowe do użycia

2 Mi 4C gotowe do użycia

3 Urządzenie pamięci masowej usb gotowe do użycia

4 Android composite adb interface gotowy do użycia

5 Xiaomi composite mdb interface gotowy do uzycia

6 USB device nie można odnależć sterownika

a w mi suite device not conecting i kręci się kółeczko

może jakaś podpowiedż?

Spróbuj uruchomić jako administrator

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mam MI4C od miesiąca i zacząłem robić nim więcej fotek. Wielu z Was zachwala aparat  i jak robi on ładne zdjęcia. Coż ja mogę napisać - mnóstwo szumów zdjęcia jakby poruszone i mało ostre(nawet nie działa opcja stabilizacji) Mam najnowszy soft miui, za bardzo nie ma jak zmienić ustawień aparatu aby była lepsza jakość fotek. Lepiej zdjęcia robił mój P780. Gdzie szukać przyczyny ? 

Edytowane przez beerpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2016o23:01, 3v423b32b2v napisał:

Kupiłem Mi4c, zależy mi na stabilności, szybkości działania i bezpieczeństwie danych telefonu.

Posiadam Androida 5.1.1 LMY47V z MIUI 7.0 (7.0.99.99 [LXKCNCI]).

Co powinienem zrobić? Aktualizacja do MiuiPolska v7?

Nie rozumiem za bardzo co jest w FAQ bo tak tam nawalone.

Jedyna forma instalacji MiuiPolska v7, to instalacja starszej wersji dostępnej w downloadzie dla Mi4c, i aktualizacja do MiuiPolska v7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2016o10:18, grzegorz1982 napisał:

Czy można powrócić z wersji ROMu 6.1.28 do wersji 5.12.31 ?

@grzegorz1982,

Ciekawi mnie dlaczego chcesz wrócić do starszej wersji :)
Sam jadę na razie na 5.11.26 i w każdy piątek zastanawiam się czy warto robić aktualizacje.
Pojawiają się często głosy na plus, czasem na minus... wolałbym w pierwszy piątek miesiąca ale faktycznie nowszy dopracowany soft.

Sądząc po Twoim powrocie do 5.12.31 - to najstabilniejszy i optymalny na dziś soft?!! :)

 

Wiem, czytać i czytać ale dla nowych użytkowników czasem te instrukcje nie są w pełni jasne.

ale sama aktualizacja ma przebiegać:
1. ściągamy plik softu w formacie .zip na telefon
2. Ustawienia/Informacje o Telefonie/Aktualizacje Systemowe/ (...) trzy kropki górny prawy róg/Zainstalij aktualizację z pliku .zip
3. wybieramy nasz nowy plik i...
 

i... cieszymy się nowszą wersją naszego softu czy należy robić "WIPE", czy coś jeszcze?
 

Druga droga to wejście do TWRP ... jesteśmy po naciśnięciu (...) ale wybieramy Uruchom Recowery, potwierdzamy zamknięcie systemu i
telefon po może i dłuższej chwili uruchomi się w TWRP.
1. dajemy Zainstaluj... wskazujemy plik z softem ... i działamy :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, beerpl napisał:

hej, mam MI4C od miesiąca i zacząłem robić nim więcej fotek. Wielu z Was zachwala aparat  i jak robi on ładne zdjęcia. Coż ja mogę napisać - mnóstwo szumów zdjęcia jakby poruszone i mało ostre(nawet nie działa opcja stabilizacji) Mam najnowszy soft miui, za bardzo nie ma jak zmienić ustawień aparatu aby była lepsza jakość fotek. Lepiej zdjęcia robił mój P780. Gdzie szukać przyczyny ? 

Tzw. multimedia nigdy nie były mocną stroną telefonów Xiaomi. Jakość zdjęć to jeszcze pół biedy. Posłuchaj jakości dźwięku w nagrywanym video!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmmm,
ja tak robię ale zaznaczam a to ważne mam system Miui Polska i są to jedynie aktualizacje już polskiego softu :)

Pytanie, czy Ty masz już wersję PL, niby wystarczy jak widzimy MiuiPolska w informacji u Wersji Miui w informacji o telefonie,

a i ciekawe bo też powinno się mieć aplikację MiFit, ale ja jej dla przykładu nie mam - wychodzi, że system jest półinwalid :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, latet napisał:

Tzw. multimedia nigdy nie były mocną stroną telefonów Xiaomi. Jakość zdjęć to jeszcze pół biedy. Posłuchaj jakości dźwięku w nagrywanym video!

ale u mnie naprawdę jest dramat, te zdjęcia nawet ładne nie są ! Wole miec aparat który dobrze fotki robi, na dzwięku mi tak nie zależy! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, beerpl napisał:

ale u mnie naprawdę jest dramat, te zdjęcia nawet ładne nie są ! Wole miec aparat który dobrze fotki robi, na dzwięku mi tak nie zależy! 

Może daj jakiś przykład tego dramatu? Fotki nocne rzeczywiście nie są za piękne (ale czego oczekiwać po komórce) ale dziennym nie mam nic do zarzucenia.

Aha jeszcze jedno, praktycznie nie zdarza mi się, żebym zrobił zdjęcie poruszone. Przy zdjęciach nocnych odszumianie jest tak mocne, że trochę ostrość zjada ale praktycznie każde zdjęcie jest czytelne i na facebooka od biedy by się nadało. Zdjęcia robię na automacie.

Edytowane przez senq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. multimedia nigdy nie były mocną stroną telefonów Xiaomi. Jakość zdjęć to jeszcze pół biedy. Posłuchaj jakości dźwięku w nagrywanym video!

ale u mnie naprawdę jest dramat, te zdjęcia nawet ładne nie są ! Wole miec aparat który dobrze fotki robi, na dzwięku mi tak nie zależy! 

Dokładnie pokaż ten dramat. Mój fotki robi całkiem spoko...

Wysłane z Mi4c Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pawliko napisał:

To chyba masz cos z telefonem, bo ja nie mam probelmu z jakoscia. Zdjecia wychodza bardzo dobre.

Tak przy okazji chciałem pochwalić telefon za nagrywanie w 4K. Będąc ostatnio na wycieczce nagrałem kilka filmików przy pięknej słonecznej pogodzie i prawdę powiedziawszy jak je przeglądam na komputerze to szczęka opada. I to nie tylko moja opinia. Miałem też lustrzankę do dyspozycji (fullhd) i teraz żałuje, że więcej telefonem nie nagrywałem. Pełno detali, 27-28 fps, piękne kolory. Oczywiście to wszystko też zasługa ilości światła (w nocy wiadomo startu nie ma do lustrzanki), ale jednak. jedynie może autofokus mógłby spokojniej pracować ale nie ma tragedii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, senq napisał:

Tak przy okazji chciałem pochwalić telefon za nagrywanie w 4K. Będąc ostatnio na wycieczce nagrałem kilka filmików przy pięknej słonecznej pogodzie i prawdę powiedziawszy jak je przeglądam na komputerze to szczęka opada. I to nie tylko moja opinia. Miałem też lustrzankę do dyspozycji (fullhd) i teraz żałuje, że więcej telefonem nie nagrywałem. Pełno detali, 27-28 fps, piękne kolory. Oczywiście to wszystko też zasługa ilości światła (w nocy wiadomo startu nie ma do lustrzanki), ale jednak. jedynie może autofokus mógłby spokojniej pracować ale nie ma tragedii.

A to ostatnio coraz popularniejsze nawet u zawodowców - lustrzałka do pojedynczych zdjęć, które mają wypalić oczy jakością, bokehem i takimi tam, a komóra do takich "szybkich", czy filmików. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2016o06:51, grzegorz1982 napisał:

Nie wiem albo czegoś nie rozumie a chodzi mi o funkcje "Smart Lock"

Mam ustawione dwa miejsca dom i praca jako "zaufane miejsca" a mimo to za każdym razem jak chce odblokować telefon muszę podawać wzór do odblokowania. Czy ta funkcja tak działa czy coś źle robię ? Nie ważne czy mam włączony GPS czy nie.

Podobnie u mnie - próbowałem to dziś ustawić, ale nie działa - ciągle trzeba odblokowywać. Soft 6.1.28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, advcron napisał:

Masz błąd, bo pewnie nie masz recovery twrp. Zrób dokładnie to co jest napisane w poradniku na stronie MiuiPolska. Jest bardzo prosto napisany tylko trochę chęci i myślenia co się robi.

Wysłano z Mi4c

Daj mi link do konkretnie tych działań, które muszę zrobić bo poradników jest tutaj od cholery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, udało się! : ) Podaj na PW numer konta to podeślę na piwko! : )

Warto coś jeszcze zrobić? Wyczyścić wszystkie śmieci? ; )

Zoptymalizować? Jeżeli tak to w jaki sposób? : )

 

Czy mogę mieć ustawione automatyczne aktualizacje systemu?

Edytowane przez 3v423b32b2v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja drobna sugestia. Czy uważacie że na romie 6.1.28 bateria trzyma znacznie lepiej?

Wysłane z mojego Mi-4c

Przetestujemy, dopiero dziś uaktualniłem.

Pytanie z innej beczki - gdy wchodzę do historii biegania Mifit wywala mnie z aplikacji. Poprzedni rom też tak było. Też tak macie czy tylko u mnie taki błąd?

Wysłane z Mi4c Prime

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zapytać czy korzystacie z mi suit? Ja mam z tym programem duży problem. Nie znajduje mi telefonu a nawet po normalnym podłączeniu telefonu niby się łączy ale nie widzi zawartości pamięci. Nie mogę przekierować danych na telefon. Nie wiem czy to może być wina roku? Jak używałem moje martwe mi note to nie było takiego problemu z kopiowaniem połączeniem z komputerem i mi suit też się łączył bez problemu. Czemu tak może być? 

1 godzinę temu, prawyskarland napisał:

Moja drobna sugestia. Czy uważacie że na romie 6.1.28 bateria trzyma znacznie lepiej?

Wysłane z mojego Mi-4c

Tak wygląda to u mnie po 5godz nie używania. Ustawiony profil własny i włączone inteligentne użycie bateri. Sam android jest strasznie głodny. 

Screenshot_2016-02-04-00-17-22_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 29.01.2016 at 6:51 AM, grzegorz1982 said:

Nie wiem albo czegoś nie rozumie a chodzi mi o funkcje "Smart Lock"

Mam ustawione dwa miejsca dom i praca jako "zaufane miejsca" a mimo to za każdym razem jak chce odblokować telefon muszę podawać wzór do odblokowania. Czy ta funkcja tak działa czy coś źle robię ? Nie ważne czy mam włączony GPS czy nie.

U mnie to samo . Podobno działa tylko z opaską :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam odblokowanie przez opaskę ale macie włączony dostęp do lokalizacji i WiFi?

Wysłane z mojego Mi-4c

A jakiej aplikacji miałoby się dotyczyć dawanie tego dostępu do lokalizacji i WiFi? Bo nie mogę znaleźć w spisie aplikacji Smart lock żeby jej dać takie uprawnienia :(

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...