Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

jak wyjść z tWRP?

1 pobieram stąd https://miuipolska.pl/download/ na telefon czy komp.?

2 kartę sim wkładam kiedy?

3 te pologowanie to muszę chyba jakieś konto założyć?

4 jak skopiować kontaktu z windows phona 8.1 na tego Androida?

Mówiłem że ja zielony na windowsie wszystko samo się robiło a właściwie nic nie potrzebowałem ,na tel słucham audiobooków ,korzystam z GPS ,robię zdjęcia  i dzwonię ,to wszystko. A właśnie jak to jest z mapami żeby mieć navigację?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, adamunio napisał:

Witam. Ja po probie wejscia w twrp mam Czarny ekran z obrazkiem telefonu i kabelkiem USB . Nie wiem co dalej zrobic nie mam rota i nie moge wgrac China dev. Pomocy.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

To bardzo dziwna sprawa. Pokaz dokladnie co ci sie pojawia po wejsciu w recovery. Vol up + power.

8 minut temu, pansamochodzik napisał:

 jak wyjść z tWRP?

1 pobieram stąd https://miuipolska.pl/download/ na telefon czy komp.?

2 kartę sim wkładam kiedy?

3 te pologowanie to muszę chyba jakieś konto założyć?

4 jak skopiować kontaktu z windows phona 8.1 na tego Androida?

Mówiłem że ja zielony na windowsie wszystko samo się robiło a właściwie nic nie potrzebowałem ,na tel słucham audiobooków ,korzystam z GPS ,robię zdjęcia  i dzwonię ,to wszystko. A właśnie jak to jest z mapami żeby mieć navigację?

 

W glownym menu masz reboot.

1. No sciagasz rom na komputer i kopujesz na telefon xD Jak inaczej chcial bys to zrobic ?

2. Najlewiej wsadz teraz :D

3. W zasadzie nie musisz, ale moim zdaniem warto i polecam. Mozesz to zrobic podczas pierwszego uruchomienia telefonu wiec spokojnie. Zrobisz to po instalacji MIUI polska. Pamietaj tylko zeby przy 1 uruchomieniu telefonu na romie MIUI polska wybrac jezyk angielski. Zrobic konto, i aktywowac swoja karte sim.

4. Wyeksportuj kontakty z telefonu i pozniej wgrasz je juz na nowym.

5. Telefon sam w sobie nie ma nawigacji, no ale masz mapy googla, albo moge ci polecic nawigacje ktorej ja uwzywam, jest to Sygic.

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pansamochodzik napisał:

nadal nie wiem jak wyjść z tego TWRP

ad1 mogę chyba ściągnąć przez wifi lub zrobić aktualizację tel ? chyba?

Przytrzymaj wlacznik telefonu to sie telefon zrebotuje ^^.

ad1. Niby mozesz sciagnac ten plik przez wifi... No ale ciekawy jestem czy pozniej znajdziesz jego lokalizacje... Nie kombinuj i zrob dokladnie tak jak napisalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja po probie wejscia w twrp mam Czarny ekran z obrazkiem telefonu i kabelkiem USB . Nie wiem co dalej zrobic nie mam rota i nie moge wgrac China dev. Pomocy.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

IMG_20160118_192412.thumb.jpg.7772e799777c9a0fc92d65d0a1a67378.jpg

Niestety to wygląda na zablokowany bootloader...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adamunio napisał:

Dzięki za odpowiedź. Co mogę teraz z tym zrobić. Stało się tak po ostatniej aktualizacji MIUI Polska 6.1.11. Wcześniej kilka razy aktualizowałem i nie było problemu tel kupiłem od Burizzy i miał miui polska.

LOL, a to dziwna sprawa. Chyba trzeba zawolac guru :D

@Acid

Cos mi sie tu nie zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pansamochodzik napisał:

Pawliko  chciałem wrzucić ten MIUI Polska https://miuipolska.pl/download/  tak jak pisałeś ale orginalnie w pamięci wewnętrznej tel mam taki plik zip 616Mb xiaomi.eu_multi_libra_5.10.8_v7-5.1 może to jego muszę rozpakować?

 

Mozesz wywalic ten plik, to rom ktory ktos ci juz zainstalowal wczesniej. Nic nie masz rozpakowywac, rom ma byc w takiej postaci. I skopiuj ten najnowszy z MIUI Polska.

 

7 minut temu, pansamochodzik napisał:

jak wejść do recovery ?

zaznaczę tak jak pisał Pawliko i jak wychodzę ?

Wychodzisz trzymajac przycisk power. Ale nie wiem do czego ci to porzebne bo po instalacji romu telefon sam sie rebotuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wejść w recovery ? plis

 

2 godziny temu, Pawliko napisał:

Wchodzisz do recovery > Wipe>advenced wipe> zaznaczasz wszystko poza external storage (pamiec zewnetrzna telefonu

jak pozaznaczam to ,jak wyjść aby zainstalować rom

 

2 godziny temu, Pawliko napisał:

Pozniej w glownym menu wybierasz install i wybierasz ten rom ktory skopiowales na telefon.

gdzie znajdę te install tak dokładnie

Edytowane przez pansamochodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pansamochodzik napisał:

jak wejść w recovery ? plis

 

jak pozaznaczam tobi jak wyjść aby zainstalować rom

 

gdzie znajdę te install tak dokładnie

1. Recovery w tym przypadku = TWRP. Pisalem juz jak w nie wejsc i jak wyjsc.

2. Robisz te Wipe, czyli wywalasz obecny system ktory masz. Pozniej musisz sie cofnac do menu glownego i wybrac opcje install.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Pierwsza instalacja MIUIPolska

    1. W TWRP 2.8.7 przesuwamy przycisk Swipe to Allow Modification (po recovery możemy poruszać się „palcami”, ekran powinien reagować na dotyk)
    2. W recovery przechodzimy do sekcji Wipe. Wybieramy opcję Wipe Factory Reset by pozbyć się wszystkich zbędnych aplikacji i śmieci z telefonu (bez usuwania plików z pamięci USB)
    3. Przechodzimy poziom wyżej i wybieramy Install
    4. Wybieramy pobrany wcześniej rom MIUIPolska
    5. Przesuwamy Swipe To Install lub Swipe to confirm Flash
    6. Po zakończonym procesie urządzenie wybieramy Reboot system. Jeśli ekran się zablokuje w recovery to przesuwamy wcześniej suwak Swipe to unlock
    7. Podczas samouczka wybieramy język Polski i cieszymy się polskim MIUI
    8. Następne aktualizacje wykonujemy już przez aplikację Aktualizacje

 

Człowieku ogarnij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pansamochodzik napisał:

mogę odłączyć od kompa tel ?

nie mogę znaleźć install ;-(

 

Jak juz skopiowales rom to odlacz telefon.

7 minut temu, pansamochodzik napisał:

mam coś takiego dobrze zaznaczyłem ? i który przycisk dalej?

WP_20160118_001[1].jpg

Bardzo dobrze, to juz jakis progres jest :D

Odznacz Jeszcze ten Internal Storage.

Teraz musisz przeciagnac ten suwak na dole w prawo zeby sie wipe wykonal. Pozniej daje wstecz i przechodzisz do Install.

Rozumiem ze rom MIUI polska masz juz w telefonie ?

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Acid napisał:

No tak jeszcze "system" sobie usuń i Internal storage. Gratuluję. A co tam instrukcja...

Wysłano z Mi4c

już to zrobiłem :-o niestety ale z instrukcji nic nie daję rady zrobić ,ciemna masa ze mnie w androidzie jak pisałem ,pierwsze widzę ten system. Dlatego tak podpytuję!?

co radzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o co chodzi adminowi?

w tej instrukcji są inne komendy niż się pokazują na ekranie i nie kumam tego.

myślałem że jest to spowodowane tym że różne rzeczy mają wgrane tel kupowane z różnych żródeł.

czytam te forum od 2 dni i nikt nie miał tak powgrywane jak u mnie ,no dopiero dzisiaj też ktoś miał podobnie.

Proszę się nie dziwić że tak słabo jarze temat ale nikt nie jest doskonały ,

po to jest forum żeby pomóc a tym bardziej admin.Jego wpis nic  mi nie pomógł tylko zasiał niepewność i spowodował że będę dalej pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pansamochodzik napisał:

a o co chodzi adminowi?

w tej instrukcji są inne komendy niż się pokazują na ekranie i nie kumam tego.

myślałem że jest to spowodowane tym że różne rzeczy mają wgrane tel kupowane z różnych żródeł.

czytam te forum od 2 dni i nikt nie miał tak powgrywane jak u mnie ,no dopiero dzisiaj też ktoś miał podobnie.

Proszę się nie dziwić że tak słabo jarze temat ale nikt nie jest doskonały ,

po to jest forum żeby pomóc a tym bardziej admin.Jego wpis nic  mi nie pomógł tylko zasiał niepewność i spowodował że będę dalej pytał.

Teraz musisz tylko zainstalowac rom. Cofnij sie do menu glownego i znajdz ikonke install.  Cofasz sie prawym klawiszem pod ekranem, o takim o <

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, advcron napisał:

@pansamochodzik jak dla mnie instrukcja jest prosto napisana. Trzeba tylko myśleć co się robi. Android czy Windows Phone nie ma tu znaczenia. Jakbym widział kobiety u mnie w pracy. Zmieni się tylko kształt ekranu logowania i już panika, nie wiedzą co robić ...... 

empatia na najwyższym poziomie, i stwierdzenie ' jak dla mnie instrukcja jest prosto napisana" najwyższych lotów.

a może tak byś pomógł???

napisałem że próbowałem ale nie miałem komendy Wipe Factory Reset to jak mam zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pansamochodzik napisał:

empatia na najwyższym poziomie, i stwierdzenie ' jak dla mnie instrukcja jest prosto napisana" najwyższych lotów.

a może tak byś pomógł???

napisałem że próbowałem ale nie miałem komendy Wipe Factory Reset to jak mam zacząć?

Teraz podlacz telefon do kompuytera i zrob to co ten pan pisze.

7 minut temu, baku1991 napisał:

 

W twrp: advanced, adb sideload, start

W kompie: start, uruchom, "cmd", adb sideload C:/miui.zip

Gdzie to ostanie to ścieżka do romu na kompie.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...