Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie dzisiaj będzie u mnie mój mi4c, dlatego chciałbym się lekko przygotować. Śledziłem wątek w miarę na bieżąco, ale już mi się trochę pomieszało, dlatego pytam, którą wersję miui polecacie wgrać? Szukam w miarę stabilnej, bez większych bugów i oczywiście z odblokowanym bl.

Tapatap!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/16/2016 at 10:59 PM, prawyskarland said:

http://www118.zippyshare.com/v/9Pd7VTAE/file.html

Flash via recovery

Wysłane z mojego Mi-4c

Pytanie, skąd w tej aplikacji wziąć taki motyw? Szukałem ajfonowskiego przez długi czas a ten najbardziej mi go przypomina.

W ogóle bardzo mnie cieszy istnienie tego forum/wątku/działu. Mam już mi4c od dwóch miesięcy i jestem zachwycony. Nieustannie poznaję małe smaczki i utwierdzam się w przekonaniu, że ten telefon był świetnym wyborem. Przesiadałem się z Nexusa 5 i miałem spore oczekiwania w kwestii płynności. Początkowo było mi ciężko zaakceptować różnice w działaniu, bo mówcie co chcecie, ale czysty andek to ideał w temacie respondywności. MIUI działa prawie idealnie. I co prawda zawsze mogę go sobie zainstalować, ale MIUI jest zbyt genialne. Przez 3 lata używałem też ajfonów i pasuje mi połączenie tych dwóch systemów w jeden. Jeden pulpit, opcje apek w jednym miejscu, etc etc.

Na etui wybrałem Nillkin Nature (taki sam później kupiłem lubej do jej ip6s, bo dobrze przylega i wszystkie wejścia są zaślepione) oraz szybę Mocolo. Ładuję ładowarką, którą dostałem w komplecie - nie wiem jak poznać czy ładuje się szybszym trybem, ale podejrzewam, że tak skoro pełne naładowanie trwa jakieś 2 godziny. Nie doświadczyłem jakichś spadków jakości jesli chodzi o dźwięk - używam dousznych e-jays+ oraz nausznych Denonów. Dźwięk jest zadowalający. Sama słuchawka pod obciążeniami trochę się grzeje, ale ja wysilam go specjalnie, więc nie jest to dla mnie dotkliwy problem. Więcej problemów/wątpliwości, o których czytałem przez zakupem nie pamiętam.

Miałem przejścia z własną głupotą i brakiem cierpliwości kupując swoją sztukę. Wybrałem technos-online oraz raty payU (10 x 0%). Niechcący kupiłem dwie sztuki, ale sprzedający zgodził się wycofać jedną sprzedaż. Ten pierwszy zakup bowiem kupiłem przez 'kup teraz' zamiast przez koszyk - ponieważ tylko przez koszyk można ubiegać się o raty. Telefon nabyłem z tej aukcji (http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-prime-5-lte-3-32gb-dual-sim-czarny-i5872474195.html#)

c5c5962359ab24600390af11a45f8d5b.jpg

Edytowane przez kulinski
obrazek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Edek123 napisał:

Apka zainstalowana, prawa roota nadane ale pojawia się komunikat, że urządzenie nie jest wspierane (mi4c) i nowsza wersja w przygotowaniu...

Pewnie przez to że aktualizacja MIUI wyszła inaczej to @ZduneX25nie zrobił aktualizacji pod mi4c. Po rozmowie z nim mam info, że będzie niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emsiti napisał:

Prawdopodobnie dzisiaj będzie u mnie mój mi4c, dlatego chciałbym się lekko przygotować. Śledziłem wątek w miarę na bieżąco, ale już mi się trochę pomieszało, dlatego pytam, którą wersję miui polecacie wgrać? Szukam w miarę stabilnej, bez większych bugów i oczywiście z odblokowanym bl.

Tapatap!

To zalezy, teraz xiaomi blokuje bootloadery w naszym telefonie i narazie nic nie jest pewnie co i jak.

Jak bedziesz mial juz fona to instaluj obecnie najnoiwsza wersje MIUI dla naszego modelu.  6.1.14

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich

Na początek proszę o wyrozumiałość ale nie miałem nigdy styczności z Androidem.  I mam problem bo właśnie przyszedł Mi4c i nie wiem jak się do niego dobrać . Poczytałem Wasze forum i nadal jestem zielony w temacie bo nie rozumiem większości pojęć używanych w postach takich jak WIP,recovery,TWRP itp

czy mógłby ktoś napisać wypunktowując jak dziecku,co po kolei nacisnąć ,gdzie wejść ,bez używania tych fachowych zwrotów.

czy od razu powłączeniu naładować tel?

wiem już że muszę wgrać MIUi polska https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

ale czy ściągnąć to na tel czy na kompa ,gdzie wrzucić i jak rozpakować plik?

proszę mnie zrozumieć że miałem tel z win 8.1 i android to dla mnie czeski film a nie chciałbym zepsuć na dzień dobry Mi4C.

proszę o wypunktowanie kolejności

dzieki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pansamochodzik napisał:

witam Wszystkich

Na początek proszę o wyrozumiałość ale nie miałem nigdy styczności z Androidem.  I mam problem bo właśnie przyszedł Mi4c i nie wiem jak się do niego dobrać . Poczytałem Wasze forum i nadal jestem zielony w temacie bo nie rozumiem większości pojęć używanych w postach takich jak WIP,recovery,TWRP itp

czy mógłby ktoś napisać wypunktowując jak dziecku,co po kolei nacisnąć ,gdzie wejść ,bez używania tych fachowych zwrotów.

czy od razu powłączeniu naładować tel?

wiem już że muszę wgrać MIUi polska https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

ale czy ściągnąć to na tel czy na kompa ,gdzie wrzucić i jak rozpakować plik?

proszę mnie zrozumieć że miałem tel z win 8.1 i android to dla mnie czeski film a nie chciałbym zepsuć na dzień dobry Mi4C.

proszę o wypunktowanie kolejności

dzieki

 

 

Oj to bedzie dlugi dzien :D

Zacznij od naladowania telefonu.

Link do instalacji juz znalazles. Polecam ci zrobic metoda numer 2.

Sciagnij narazie to co ci potrzebne, czyli :

+ Najnowszy rom dla mi4c. ( Ten ktory bedziesz uzywal.) Ten chinski jest potrzebny tylko dlatego zeby miec dostep do roota ( root to taki administartor generalny, najwieksza wladza)

https://miuipolska.pl/download/

Daj znac czy poradzisz sobie dalej a jak nie to pisz tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie podłączyłem do ładowania

kusi mnie jednak metoda pierwsza :-)

1. gdzieś czytałem że jak kupiłem na ibuygou to czegoś już nie muszę instalować? Jak to sprawdzić ?

2. https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/        co robimy po punkcie 6 ?

 

Edytowane przez pansamochodzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chłopski rozum: step by step :-)

1. pobieram aplikację Flashify na komputer

2.sprawdzam czy mam Roota (Panel sterowania > Uprawnienia > Root  w telefonie?

3.ściągam na kompa  Rom chiński,MIUIPolska, aplikację Flashify i recovery TWRP przenosimy w dowolne miejsce na pamięć telefonu. Nierozpakowane? gdzie najlepiej je umieścić (nie znam androida)

4 Pózniej jest instalacja recowery w 9 punktach > Co jesli mam Root ? omijam jakieś punkty i zaczynam np. od 4 punktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pansamochodzik napisał:

na chłopski rozum: step by step :-)

1. pobieram aplikację Flashify na komputer

2.sprawdzam czy mam Roota (Panel sterowania > Uprawnienia > Root  w telefonie?

3.ściągam na kompa  Rom chiński,MIUIPolska, aplikację Flashify i recovery TWRP przenosimy w dowolne miejsce na pamięć telefonu. Nierozpakowane? gdzie najlepiej je umieścić (nie znam androida)

4 Pózniej jest instalacja recowery w 9 punktach > Co jesli mam Root ? omijam jakieś punkty i zaczynam np. od 4 punktu?

Zanim zrobisz cokolwiek wejdz prosze w ustawienia > na samym dole Informacje o telefonie > napisz mi jakas masz wersje MIUI. 

1. Tak

2. Dokladnie tak, jak w uprawnieniach widzisz "Dostep do ROOT"  to znaczy ze masz roota. I mozesz pominac instalowanie chinskieg romu.

3. Nic nie wypakowujesz, wsyzstko ma byc takie jak sciagasz. Nie ma znaczenia gdzie to umiescisz, wazne zebys pozniej umial to znalesc :D Polecam ci w glownym katalogu to umiescic, Czyli wchodzisz w moj komputer > Mi4c> pamiec wewnetrzna > i tutaj kopiujesz te pliki. Nie przejmuj sie ze sa tu rozne foldery.

4. Patrz punkt 2. Jak masz roota to robisz wg instrukcji od punktu numer 4.

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem swojego Mi4c z IBG, więc podejrzewam, że kolega wyżej ma 'w środku' to samo.
Mam wgrany xiaomi.eu, jest też TWRP 2.7.1.

Pozostaje nam pobrać MIUI Polska i zanstalować w TWRP.

Edytowane przez emsiti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe :)
Ja otrzymałem telefon z już zainstalowaną wersją MIUI PL, ale tak czytając to:

1, nie mam aplikacji MiFit - a być powinna po mimo aktualiza, a nie ma lub nie wiem gdzie jest :)
2. w panelu sterowania w uprawnieniach jest dostęp do ROOT ale w środku nie ma nic. No poza informacją Brak aplikacji ROOT :)

a tak chciałem uruchomić NC+ GO.... :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RaVB napisał:

2. w panelu sterowania w uprawnieniach jest dostęp do ROOT ale w środku nie ma nic. No poza informacją Brak aplikacji ROOT :)

a tak chciałem uruchomić NC+ GO.... :(

To chyba dlatego, że jeszcze nie masz aktualizacji, która prosiłaby o dostęp do root. Jeśli taką zainstalujesz, wtedy się tam pokarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, pansamochodzik napisał:

toś mi napisał :-) nic nie rozumiem

Pawliko dzięki, zobaczę jaką wersje mam i napiszę ,ale na razie się ładuje

To wlacz telefon :D Nie musi byc wylaczony zeby sie ladowal :D

 

12 minut temu, emsiti napisał:

Dzisiaj odebrałem swojego Mi4c z IBG, więc podejrzewam, że kolega wyżej ma 'w środku' to samo.
Mam wgrany xiaomi.eu, jest też TWRP 2.7.1.

Pozostaje nam pobrać MIUI Polska i zanstalować w TWRP.

Jak juz masz twrp to instaluj MIUI polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, emsiti napisał:

To chyba dlatego, że jeszcze nie masz aktualizacji, która prosiłaby o dostęp do root. Jeśli taką zainstalujesz, wtedy się tam pokarze.

Dzięki, czyli roota mam choć go nie widzę :)
Pozostaje temat MiFit - bo pozostałe cechy softu PL posiadam.

Aktualizację robię spod MiuiPolska, tam jest "zainstaluj aplikację z pliku .zip - po wcześniejszym ściągnięciu go na telefon z netu lub pliku.
Powinno się inaczej? Bo nigdy mnie o prawa root nie pytało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pansamochodzik napisał:

Pawliko mam dostęp do ROOT

i android ver 5.1.1 LMY47V

Miui ver 7 by xiaomi.eu 5.10.8 beta

co dalej ? :-)

łee to juz 50% roboty masz z glowy :D

Teraz tylko sciagasz ta aplikacje flashity, nadajesz jej roota, i instaluj TWRP

Ogolnie zacznij robic wg instrukcji metody numer 2, od punktu 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pansamochodzik napisał:

a gdzie znajtę te tWRP ? bo kolega wcześniej pisał że już mogę mieć i wtedy zostaje tylko instalacja MIUI Polska?

TWRP  to cos w rodzaju biosu w komputerze.

Mozesz sie do niego dostac na 2 sposoby.

1. Wejdz w aplikacje Akttualizacje > Nacisnij 3 kropeczki w prawym gornym rogu > Uruchum w recovery.

2. Wylacz telefon, Wlacz telefon trzymajac Vol up caly czas wcisniety. (Przytrzymujesz volume up i wlacznik )

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz masz TWRP to tylko instalujesz MIUI Polska.

Skopiuj rom na telefon. (Najnowszy na twoj model telefonu)

Wchodzisz do recovery > Wipe>advenced wipe> zaznaczasz wszystko poza external storage (pamiec zewnetrzna telefonu)

Pozniej w glownym menu wybierasz install i wybierasz ten rom ktory skopiowales na telefon.

To troche sie bedzie robilo wiec cierpliwosci.

Jak wlaczysz telefon to ustaw jezyk angielski i pologuj sie do chmury sim, pogody itp. Pozniej zmien na PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...