Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Matixx napisał:

Nie trzeba. Ale najpierw trzeba podpiąć słuchawki. Wtedy klikasz na powiadomienie i tam masz equalizer i sobie ustawiasz

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

To chyba tak nie chce działac. Jedynie tak jak napisał Mark Maa musi być włączony mi sound wtedy EQ działa. Z drugiej strony jak mam mi sound to po co EQ, nie wiem co autor miał na myśli, ze sam EQ nie chce działać.

A jak działa mi sound można wyłączyć EQ ?

Edytowane przez grzegorz1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2016o13:32, skrzacikus napisał:

Działają też apki millennium, bph, getin, raiffeisen, T-Mobile usługi bankowe. A propos nc+go, w necie jest instrukcja jak sobie poradzić z apką przy pomocy lucky patchera

Masz może jakiś link do tego nc + go, bo szukałem ale nie mogę znaleźć

Edytowane przez kecik18
dodanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Zdecydowałem się finalnie na zakup Mi4c i chce go kupić na allegro. Znalazłem sporo ofert, jednak co mnie dziwi, są takie po 1499 PLN Tutaj oraz 1149 PLN Tutaj. Obaj sprzedawcy maja sporo poz opinii, obaj zarzekają się ze jest oryginalny i obaj sprzedają, specyfikacja również taka sama - czy jest jakaś różnica, bo może czegoś nie dostrzegam ? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, bo przymierzam się do zakupu tego telefonu, jest ktoś w stanie mi powiedzieć jaki jest koszt wymiany digitizera wraz z ekranem? Straciłem poprzedni telefon tym, że koszty szybko przerosły wartość telefonu.. 

Napewno nie są to małe pieniądze. Ale tak jest w większości nowoczesnych telefonów.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tak przy okazji. Ja może będę jechał po odbiór 130km do Rzeszowa z tej aukcji http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-prime-3gb-32gb-ltezpolski-gw12-gratisy-i5909139244.html    Więc ocenię ma już wgrany nowy Miui myślę, że to dobra oferta szukałem żółtego telefonu ale nie ma nikt na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa funkcja "Smart Lock" ? wg opisu ze jad dodam zaufane miejsce to telefon nie będzie sie blokował na podstawie GPS dodałem miejsce a telefon nadal się blokuje tzn. muszę za każdym razem wpisywać wzór blokady, czy to nie powinno w tym miejscu być wyłączone czy nie tak ta funkcja powinna działać ? Czy może coś źle robię ?

No i nie działa "Zaufany głos" ?

Edytowane przez grzegorz1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można ustawić jakoś w MIUI, żeby każda nowo zainstalowana aplikacja nie tworzyła nowego ekranu pulpitu, tylko by skrót pojawiał się na już istniejącym ekranie, gdzie jest jeszcze sporo miejsca? Bo obecnie mam 3 pulpity i za każdym razem jak instaluję nową apkę to tworzy się czwarty i tam się ona pojawia, bez sensu trochę i wkurza to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Zdecydowałem się finalnie na zakup Mi4c i chce go kupić na allegro. Znalazłem sporo ofert, jednak co mnie dziwi, są takie po 1499 PLN Tutaj oraz 1149 PLN Tutaj. Obaj sprzedawcy maja sporo poz opinii, obaj zarzekają się ze jest oryginalny i obaj sprzedają, specyfikacja również taka sama - czy jest jakaś różnica, bo może czegoś nie dostrzegam ? Dzieki

Bierz z iBuyGou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno głupie pytanie, jak wejść do recovery? Wczoraj wgrywałem recovery i zmieniałem soft na miui polska. Chciałem zrobić sobię backup całego softu z po instalowanymi aplikacjami, ale nie mam pojęcia jak wejść do tego recovery. Próbowałem kombinacją klawiszy vol- + power, ale tym wchodzę tylko do tego fastboota. Jak się odpala to recovery na mi4c? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno głupie pytanie, jak wejść do recovery? Wczoraj wgrywałem recovery i zmieniałem soft na miui polska. Chciałem zrobić sobię backup całego softu z po instalowanymi aplikacjami, ale nie mam pojęcia jak wejść do tego recovery. Próbowałem kombinacją klawiszy vol- + power, ale tym wchodzę tylko do tego fastboota. Jak się odpala to recovery na mi4c?

Jeśli myli ci się opcja z klawiszami to z poziomu telefonu też możesz. Na kilka sposobów - jeden to przez ustawienia a drugi, znajdź na pulpicie apke aktualizacje, odpal ją a następnie w prawym górnym rogu masz przycisk z trzema kropkami. Kliknij i masz możliwość dostania się do Recovery :) pozdro

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Mi4c z ibuygou, powinienem coś dokupić by móc go ładować w polsce? Jaka ładowarka jest w zestawie?

Standard UK. Kup dobra przejściówkę. Ja przez luzy na jakimś badziewiu ukatrupiłem ładowarkę

Wysłane z mojego Mi-4c

Kupiłem Mi4c z ibuygou, powinienem coś dokupić by móc go ładować w polsce? Jaka ładowarka jest w zestawie?

No i pomyśl o jakimś szkiełku. Było wałkowane kilka razy w tym wątku. Niestety wyświetlacz jest podatny na rysy

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artoth napisał:

Zamówiłem Nillkina Amazing H (nie było H+, a przynajmniej nie znalazłem) z allegro. Szukam jakiś mocniejszych pleców dla telefonu jeszcze, jesteś w stanie polecić jakieś? ;) No i jak rozpoznać dobrą przejściówkę? ;d Na allegro wszystkiesię indentyczne wydają

Zwykle Ibuygou załącza przejsciówki i są one wystarczająco OK ;)

Poza tym możesz przecież używać swojej dotychczasowej ulubionej ładowarki.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Woma napisał:

Nie rozumiem całego tego parcia na Quick Charge. W czym 9V 1,2A miałoby być lepsze niż 5V 2A?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Nie ma 5V i 2A, przez port usb i kable po drodze 2A nie przejdą. Realnie jest 5V i 1,5A a to wymusza stosowanie ładowarek wytrzymujących 2A.

Przy QC2.0 jest 9V, idzie realnie 1,2A co daje realną moc dostarczoną do telefonu 10,8W (9x1,2)

Dla 5V i fast charge dostajesz 7,5W (5x1,5).

Ale w telefonie są jeszcze straty na przetwornicach, dochodzą straty na kablach, sam prąd ładowania akumulatorka też jest ograniczany odgórnie przez parametry dopuszczalne dla chemii ogniwa (w tym przypadku 0,5C), dodatkowo może być limitowany jak ogniwo się nadmiernie zacznie nagrzewać... jest jeszcze pobór prądu przez sam telefon... sporo zmiennych.

Dla cancro (MI3 i MI4) sprawa realnie wygląda tak:

Dla QC2.0 (9V) max prąd jakim realnie ładowany jest akumulator to 1,5A co jest max dopuszczalną wartością (dla 3000mA, 0,5C to właśnie 1,5A).

Dla fast charge (5V), max prąd ładowania akumulatora to 1,2A, więcej nie pójdzie ze względu na straty wyżej opisane).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem całego tego parcia na Quick Charge. W czym 9V 1,2A miałoby być lepsze niż 5V 2A?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Nie ma 5V i 2A, przez port usb i kable po drodze 2A nie przejdą. Realnie jest 5V i 1,5A a to wymusza stosowanie ładowarek wytrzymujących 2A.

Przy QC2.0 jest 9V, idzie realnie 1,2A co daje realną moc dostarczoną do telefonu 10,8W (9x1,2)

Dla 5V i fast charge dostajesz 7,5W (5x1,5).

Ale w telefonie są jeszcze straty na przetwornicach, dochodzą straty na kablach, sam prąd ładowania akumulatorka też jest ograniczany odgórnie przez parametry dopuszczalne dla chemii ogniwa (w tym przypadku 0,5C), dodatkowo może być limitowany jak ogniwo się nadmiernie zacznie nagrzewać... jest jeszcze pobór prądu przez sam telefon... sporo zmiennych.

Dla cancro (MI3 i MI4) sprawa realnie wygląda tak:

Dla QC2.0 (9V) max prąd jakim realnie ładowany jest akumulator to 1,5A co jest max dopuszczalną wartością (dla 3000mA, 0,5C to właśnie 1,5A).

Dla fast charge (5V), max prąd ładowania akumulatora to 1,2A, więcej nie pójdzie ze względu na straty wyżej opisane).

 

Jak dostarczasz do telefonu 10,8W (9x1,2) to bateria dostaje 2,9A (10,8/3,7) uwzględniając straty jakieś 2,5A, a nie jak piszesz 1,5A. Chyba że to 1,5 to jest ograniczenie baterii, ale lipo mozna ładować nawet 1c i więcej, tylko zeby temperatury pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mayex napisał:

Jak dostarczasz do telefonu 10,8W (9x1,2) to bateria dostaje 2,9A (10,8/3,7) uwzględniając straty jakieś 2,5A, a nie jak piszesz 1,5A. Chyba że to 1,5 to jest ograniczenie baterii, ale lipo mozna ładować nawet 1c i więcej, tylko zeby temperatury pilnować.

Można i 2C ładować i jest to jak najbardziej bezpieczne i wcale nie musi być to lipo, zerknij sobie jak ja ładuję ogniwo o pojemności 1500 mA:

AW_IMR_18650_ladow_3A.jpg

Tylko mówimy obecnie o akumulatorkach w telefonie, także nie teoretyzuj tylko sprawdź zanim coś napiszesz :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostarczasz do telefonu 10,8W (9x1,2) to bateria dostaje 2,9A (10,8/3,7) uwzględniając straty jakieś 2,5A, a nie jak piszesz 1,5A. Chyba że to 1,5 to jest ograniczenie baterii, ale lipo mozna ładować nawet 1c i więcej, tylko zeby temperatury pilnować.

Można i 2C ładować i jest to jak najbardziej bezpieczne i wcale nie musi być to lipo, zerknij sobie jak ja ładuję ogniwo o pojemności 1500 mA:

AW_IMR_18650_ladow_3A.jpg

Tylko mówimy obecnie o akumulatorkach w telefonie, także nie teoretyzuj tylko sprawdź zanim coś napiszesz

 

OK, tylko skąd wiesz że lipo w mi4c bierze maksymalnie 0,5C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mayex napisał:

OK, tylko skąd wiesz że lipo w mi4c bierze maksymalnie 0,5C?

Napisałem wyraźnie o MI3 BM31, Mi4 ma BM32 a mi4c ma MB35, różnice w tych ogniwach są znikome.

Dokładnie sprawdziłem tylko BM31, mam parę fajnych zabawek pomiarowych i do ładowania związanych ze swoim hobby: światełka dużej mocy, ogniwa wysoko prądowe do ich zasilania, piszę też oprogramowanie dla mikroprocesorów sterujących takimi zabawkami :)

A Ty jak sprawdziłeś te 2,5A w ogniwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...