Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

nie że laguje jakoś w codziennym użytkowaniu, ale jak się zagrzeje to potrafi zmulić jak smok. Przy czym to oczywiście kwestia zmiany taktowań proca a nie MIUI jako takiego.

Po ostatnich promocjach tłukłem w This War of Mine i przy okazji wisiałem na ładowarce z telefonem (bo poprzedni rom ssał baterię jak głupi i przegrzewał telefon, jak wypada 24 to zobaczymy), więc temperatura telefonu osiągnęła chyba krytyczne wartości bo tak zaczęło wszystko ciąć, że nie mogłem z gry wyjść tak lagowały ekrany.

Nawiasem mówiąc nadal nie mam apki Pobrane w Narzędziach i nadal nie mogę zmienić limitu na dane mobilne :( Znalazłem, że apka Pobrane leży w system/app/DownloadProviderUI, spróbowałem zainstalować to wyskoczył monit "czy na pewno chcę zaktualizować systemową aplikację Pobrane, dałem OK to wyskoczył na czerwonym tle biały krzyżyk z podpisem Pobrane i tylko przycisk OK. Pobrane dalej nie ma w systemie. Ocipieć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie trochę to wszystko dziwne się robi. Telefon mam a ibuygou i przyszedł już z polskim MIUI. Wszystko się bez problemu aktualizuje i wszystko zawsze działa, tzn nie trafiły mi się problemy z budzikiem, a używam codziennie. Nie miałem problemu z niewidocznymi kartami SIM, na dodatek od początku miałem MiPilot a tu na forum co chwilę padały pytania o tą apkę. Na początku w Pobrane ustawiłem no limit na dane mobilne i wszystko działało. Po poprzedniej (rom 17) aktualizacji zresetował się limit na dane mobilne i wtedy wyszło na jaw, że wcięło Pobrane. Ponowny update romu 17 nic nie dał, update do 24 też nic. Szczerze mówiąc nie chce mi się robić wipe i od nowa ze wszystkim bawić, ale chyba nie będę miał wyjścia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k3lt napisał:

Naprawde bedziecie twierdzic ze MIUI jest super plynne? Chyba dawno nie mieliscie stycznosci z czystym Androidem bez nakładek.. ;)

Nie twierdze ze jest zamulone i zalagowane ale roznica jest zauwazalna golym okiem.

Ostatnio MIUI lagowało mi na Xperii NeoV (500 MB RAM). Potem już nigdy na niczym. Mam jednak w zwyczaju trzymać system nieprzeładowany, minimalna liczba aplikacji, może to dlatego. Problemy takie czy owakie się zdarzały i zdarzają, ale lagowanie? Nie, nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie trochę to wszystko dziwne się robi. Telefon mam a ibuygou i przyszedł już z polskim MIUI. Wszystko się bez problemu aktualizuje i wszystko zawsze działa, tzn nie trafiły mi się problemy z budzikiem, a używam codziennie. Nie miałem problemu z niewidocznymi kartami SIM, na dodatek od początku miałem MiPilot a tu na forum co chwilę padały pytania o tą apkę. Na początku w Pobrane ustawiłem no limit na dane mobilne i wszystko działało. Po poprzedniej (rom 17) aktualizacji zresetował się limit na dane mobilne i wtedy wyszło na jaw, że wcięło Pobrane. Ponowny update romu 17 nic nie dał, update do 24 też nic. Szczerze mówiąc nie chce mi się robić wipe i od nowa ze wszystkim bawić, ale chyba nie będę miał wyjścia

Skoro jakimś dziwnym trafem przyszedł ci telefon z IBG z zainstalowanym MIUIPolska (swoją drogą to chyba trochę dziwne ale jak widać mało rzeczy w życiu widziałem) a jak piszesz wszystkie update'y instalują się normalnie to na logikę musisz mieć jakieś śmieci w systemie. Może ktoś instalując polski ROM nie robił żadnego wipe i zostały ci jakieś chińskie pozostałości wątpliwej przydatności.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się domyślam o jakie lagowanie chodzi. Tzn nie tyle o doładowywanie czegoś, szarpanie animacji itp., ale minimalne opóźnienie między komendą wykonaną palcem a reakcją telefonu. Zdarza się nawet na czystym MIUI, większość osób tego nie zauważy. Zauważą Ci przyzwyczajeni do naprawdę responsywnego iOSa czy czystego Andka.

No o to mi głównie chodzi. I miałem otworzona nawigację, yanosika, Spotify, fb messenger i chrome i przełączanie aplikacji kulało, plynnosc Google maps też. Teraz wszystko ok. Pojedyncze apki jak działają to jest dobrze.

Z reszta spróbuję zainstalować cm i zobaczę czy jest lepiej.

Może się 'dotrzeć' po prostu musi. Dziwi mnie tylko po prostu ze 2letni telefon jest szybszy od mi4c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kulig007 napisał:

Przyszedł z polskim MIUI?! Czy z językiem polskim?! Bo to jednak różnica.

Zrób zrzut w ustawienia >> informacje o telefonie.

TapTap Tapatalk+MI4W

Hmmm jeszcze dwa takie pytania i zacznę sam sobie nie wierzyć ;)

Miał wgrane MIUI Polska. Nie wiem skąd Wasze zdziwienie.

Tutaj chyba o tym mowa "Jeśli w naszym telefonie zakupionym od pośredników (np. ibuygou) mamy już system multilanguage (xiaomi.eu) lub miuipolska to nie musimy nic robić, prócz aktualizacji systemu opisanej tu (Metoda 1)." źródło http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Mój miał MIUIPolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy jest jakis temat, link cokolwiek gdzie moge porownac sobie 3 telefony (mi4, mi4i i mi4c) ?
Chcialbym zmienic swojego aktualnego red rice bo juz sie troche zuzyl... Niestety nie moge tak naprawde znalezc tak prosto i fajnie opisanych roznic miedzy w/w modelami, co ma ten czego nie maja inne, co jest fajnego i niefajnego w danym modelu itd itp.
Na pewno mi zalezy na rozmiarach ale akurat kazdy z nich sie wpasowuje w moj gust, zalezy mi na sprawnej nawigacji (gps, agps turbogps czy co tam wymyslili) 32gb to minimum ale do ramu sie nie okresle, chyba zaden z nich nie ma wejscia na karty sd... w sloneczne dni tez byloby fajnie gdyby mial jakas powloke ktora niweluje odbijanie prmieni slonecznych sprawiajacych ze nic nie iwdac na wyswietlaczu ...

Nawet moga byc konkretne recenzje w 3 odzielnych linkach ale zeby byly naprawde maxymalnie opisujace dany telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lelusz napisał:

Hej, czy jest jakis temat, link cokolwiek gdzie moge porownac sobie 3 telefony (mi4, mi4i i mi4c) ?
Chcialbym zmienic swojego aktualnego red rice bo juz sie troche zuzyl... Niestety nie moge tak naprawde znalezc tak prosto i fajnie opisanych roznic miedzy w/w modelami, co ma ten czego nie maja inne, co jest fajnego i niefajnego w danym modelu itd itp.
Na pewno mi zalezy na rozmiarach ale akurat kazdy z nich sie wpasowuje w moj gust, zalezy mi na sprawnej nawigacji (gps, agps turbogps czy co tam wymyslili) 32gb to minimum ale do ramu sie nie okresle, chyba zaden z nich nie ma wejscia na karty sd... w sloneczne dni tez byloby fajnie gdyby mial jakas powloke ktora niweluje odbijanie prmieni slonecznych sprawiajacych ze nic nie iwdac na wyswietlaczu ...

Nawet moga byc konkretne recenzje w 3 odzielnych linkach ale zeby byly naprawde maxymalnie opisujace dany telefon.

Bier mi4c.

A porownac je mozesz np na mgsm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kimovil.com/en/
http://www.gsmarena.com/

tutaj już masz porównane:
http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-mi4c-vs-xiaomi-mi4i-vs-xiaomi-mi4-every-difference-there-is-to-know-between-the-three-smartphones/

tylko jakby coś to w Mi4c można nagrywać w 4K ale nie na stockowej aplikacji (w aparat Google na przykład można)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz93 napisał:

Te porównanie co podałeś to jakiś kicz. Z początku jest napisane że tylko mi4c ma bluetooth 4.1 a pod koniec że wszystkie trzy modele mają. Pewnie dużo więcej tego by się znalazło ale szukać mi się nie chciało. 

Z tego co wiem numerek wersji bluetooth zależy głównie od firmware, antena i moduł zostają te same. Możemy sobie zaaktualizować BT 3.0 do BT 4.1. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lelusz napisał:

Hej, czy jest jakis temat, link cokolwiek gdzie moge porownac sobie 3 telefony (mi4, mi4i i mi4c) ?
Chcialbym zmienic swojego aktualnego red rice bo juz sie troche zuzyl... Niestety nie moge tak naprawde znalezc tak prosto i fajnie opisanych roznic miedzy w/w modelami, co ma ten czego nie maja inne, co jest fajnego i niefajnego w danym modelu itd itp.
Na pewno mi zalezy na rozmiarach ale akurat kazdy z nich sie wpasowuje w moj gust, zalezy mi na sprawnej nawigacji (gps, agps turbogps czy co tam wymyslili) 32gb to minimum ale do ramu sie nie okresle, chyba zaden z nich nie ma wejscia na karty sd... w sloneczne dni tez byloby fajnie gdyby mial jakas powloke ktora niweluje odbijanie prmieni slonecznych sprawiajacych ze nic nie iwdac na wyswietlaczu ...

Nawet moga byc konkretne recenzje w 3 odzielnych linkach ale zeby byly naprawde maxymalnie opisujace dany telefon.

Ogólne porównanie. Ekrany mają podobne. Choć w słońcu wydaje mi się, że Mi4c wygrywa. GPS działa zależnie od wersji MIUI więc testy są niemiarodajne. Ram to kwestia osoby. Jak używasz ramo zapychaczy typu FB lub Chrome z 10 kartami na raz to 3GB, choć ja bardzo nie mogę narzekać na 2GB w Mi4c. Aparat możesz sobie porównać na GSMArena . W skrócie Mi4c robi lepsze bo bardziej szczegółowe fotki. W nocy nie powala. Jeśli używasz 1 sima i nie chcesz, aby sprzęt przegrzewał się podczas intensywnego grania to lepiej Mi4. Reszta będzie się grzała i spowalniała po pewnym czasie (wyłączają się rdzenie i zmienia się taktowanie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem numerek wersji bluetooth zależy głównie od firmware, antena i moduł zostają te same. Możemy sobie zaaktualizować BT 3.0 do BT 4.1. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Skąd te rewelacje?, to tak jak ze standardu WiFi "G" po wgraniu nowego softu chciałbyś mieć "N" ;-), może pierw poczytaj o standardach BT i ich wersjach.

tapatalk32.png

Powered by MI2S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzegorz1982 napisał:

Mam pytanie, nie dawno zainstalowałem MiuiPL i stworzył mi sie skrót "Google" jak go otwieram to pokazuje mi sie tylko napis google, który mogę zmienić nazwę co to jest za aplikacja/skrót ?

Pewnie pusty folder z starego systemu od chińskiego sprzedawcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzyskać dostęp do plików które zostały ukryte w galerii poprzez więcej /ukryj? Wysłane z Mi4c Prime

Przejdź na zakładka synchronizacja, przeciągnij w dół aż pojawi Ci się kłódka

Wysłane z mojego Mi-4c

Dzięki faktycznie działa.

Czy to znaczy jednak że te zdjęcia są przechowywane w chmurze?

Wysłane z Mi4c Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzyskać dostęp do plików które zostały ukryte w galerii poprzez więcej /ukryj? Wysłane z Mi4c Prime

Przejdź na zakładka synchronizacja, przeciągnij w dół aż pojawi Ci się kłódka Wysłane z mojego Mi-4c

Dzięki faktycznie działa.

Czy to znaczy jednak że te zdjęcia są przechowywane w chmurze?

Wysłane z Mi4c Prime

Na pewno są tam potem przechowywane. Jednak nie boję się przed chińskimi serwerami. Wydaje mi się że tam służby nie zajrzą.

W trybie offline mam pogląd do ukrytych zdjęć.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grzegorz1982 napisał:

Szukam takich opcji jak:

1. szukanie sieci aby moc wybrać innego operatora

2. dostać sie do ustawień MMS i internetu aby poustawiać punkty dostępu

Ustawienia -> Sieci komórkowe i SIM -> wybierasz kartę -> tutaj masz punkty dostępowe i operatorzy sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid czy moglbys sprawdzić (skoro chwilowo jesteś użytkownikiem mi4c) czy u Ciebie też czasem podczas przeglądania losowo wybranych stron www przeglądarka nie doczytuje strony do końca i trzeba ją odświeżać. Czasem coś takiego u mnie ma miejsce. Używam chrome ale na systemowej też się to zdarza.

Z góry dzięki.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...