Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Aukey będzie dobry. Qualcomm certyfikuje tę firmę (można to sprawdzić na stronie Qualcomma). Ja kupiłem do auta:

http://www.aliexpress.com/item/Quick-Charge-2-0-Official-Certified-Tronsmart-TS-CC2PC-2-Ports-Smart-Car-Charger-for/32353146776.html

takiego Tronsmarta, również certyfikowanego przez Quallcoma i działa bardzo dobrze. Słuchawkę podpinam pod zwykły port, telefon pod QC i wszystko śmiga.

Edytowane przez Gumka23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Winiu89 napisał:

Jesteście zarejestrowani na koncie Xiaomi? Myślicie, że warto jeżeli nie będę korzystał z ich dysku w chmurze? Póki co nie mam zarejestrowanego konta i się zastanawiam czy w ogóle jest sens?

Tydzień temu odpowiedziałbym: raczej nie ma sensu, choć bez wątpienia daje to pewną wygodę, pewne dodatkowe funkcjonalności. W każdy razie obowiązku nie ma. Sam się nie rejestrowałem nigdy i żyję, telefonu używam normalnie i pełnowartościowo ;)

Ale w świetle ostatnio wprowadzonych zabezpieczeń (przypisanie numeru IMEI do konta Xiaomi) to odpowiem tak: zastanowiłbym się 10x.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Winiu89 napisał:

Jesteście zarejestrowani na koncie Xiaomi? Myślicie, że warto jeżeli nie będę korzystał z ich dysku w chmurze? Póki co nie mam zarejestrowanego konta i się zastanawiam czy w ogóle jest sens?

Ja uzywam i polecam. Chmura spoko sprawa, i zawsze to jakies zabezpieczenie telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, christiano_ napisał:

Uzywaliscie może Yanosika na tym teleofnie? Wczoraj pierwszy raz uzywalem, tak ze mial byc w tle i okazuje sie ze nie widac "plywajacych" powiadomien na wierzchu (praca nawigacja + yanosik). 

To u mnie problem czy na tym systemi ta opcja nie  dziala?

Na pewno to nie wina MIUI jako takiego. Ja akurat mam z Yanosikiem na MIUI (na 3 telefonach, ale żaden to nie Mi4c) problem dokładnie odwrotny - pływające powiadomienia są (prawie) niemożliwe do wyłączenia (choć bardzo mi przeszkadzają i chciałbym się ich pozbyć).

Sprawdź w kilku miejscach: ustawienie wewnątrz opcji Yanosika, ustawienie powiadomień systemowych dla aplikacji, ustawienie uprawnień dla aplikacji.

Dodam jeszcze, że Yanosik do poprawnej pracy (w tle) nie wymaga autostartu, ale wymaga kłódki (jeśli czyszczenie RAM-u jest aktywne).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gravis napisał:

Jak najnowszy update? Wszystko działa? Jestem 2 do tyłu... bo ostatnio jakies niestworzone problemy z budzikiem i nie wiem co..

czyli masz 5.12.10 ? u mnie na tym sofcie nie ma problemów z budzikiem - Ty miałeś czy generalnie jakiś mega fakap był ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, goldie77 napisał:

czyli masz 5.12.10 ? u mnie na tym sofcie nie ma problemów z budzikiem - Ty miałeś czy generalnie jakiś mega fakap był ?

Były dwie wersje. Na drugi dzień bodajże była poprawiona. 

@Gravis najnowszy build trzyma znacznie lepiej na baterii niż .10 i .17 u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pawliko napisał:

Ja juz 2 dni i jeszcze 30% baterii.

Polecam ten najnowszy sofcik :P

Ciężko cokolwiek wywnioskować z tego ile dni telefon wytrzymuje na baterii, bo przecież nie wiadomo jak był używany :) 

Ja miałem Lenovo p780, który trzymał tydzień i dłużej jeżeli był wykorzystywany głównie do połączeń i sms :)

Lepiej już oceniać czas włączonego wyświetlacza, mój mi4c wyciąga około 5h włączonego wyświetlacza przy jasności auto 60%, internet włączony cały czas wifi lub mobilny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2015o17:29, makovic napisał:

Od Ciebie zależy na jakim sofcie będziesz siedział... Może być nawet chiński ;)

Natomiast są pewne elementy wspólne dla androida (w tym wypadku MIUI). To co kolega ci wysłał to poszczególne opcje kontaktów.

Zacznij od tapniecia kontakty a następnie wyświetl ich opcje przez dłuższe przytrzymanie przycisku po lewej stronie od "home".

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

@makovic

Czy dostęp do opcji kontaktów i dialera jest też możliwy z poziomu menu Ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie zmulony ten mi4c. Bawię się 2gi dzień i w porównaniu do oneplus one i nexusa 4 na 6.0 wydaje się być wolniejszy. Ustawiłem wszystkie animacje na 0.5x i tak laguje np przy przewijaniu Tapatalka, mapy Google nie są płynne, przełączanie aplikacji jakieś zmulone. Aplikacje otwierają się wolniej porównując head-to-head z oneplus one. Mam wyłączone wszystkie ulepszacze baterii, czyszczenie ramu i inne wodotryski. Ktoś siedzi na sMiUi i jest lepiej? Dodam że mam najnowszego miuipolska. Niby jest tu snap 808, ale w ogóle go nie czuć, słabszy niż 801 pp underclocku z 2.5 do 2GHzTrochę się zawiodłem telefonem, chyba że coś nie tak z najnowszym miuipolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego sie spodziewales? Ten system zzera 1.5GB RAM'u na samym starcie, nic nie przebije czystego androida jesli chodzi o plynnosc, MIUI to jest "ciezka" rozbudowana nakladka nie ma co sie oszukiwac, jak szukasz plynnosci to sprawdz CM12.1.

Mowa tu oczywiscie o samym UI, bo w grach itp. nie ma zadnych problemow z plynnoscia/wydajnoscia IMO.

Telefon sam w sobie mi się podoba, ale dlaczego miui jest ciężkie to nie wiem. Trochę więcej przezroczystości niż w CM w funkcję te same. Telefon super, ale rom bardziej zachwalany niż na to zasługuje.

Nexus 5X tak samo podobno działa z tym Snapdragonem.

No to lipa trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem o czym wy mówicie, ja żadnych lagów ani zwiech nie odnotowałem, chociaż mam wersje 3GB ram, nie wiem jak jest z 2GB.

Potwierdzam. Też nie kumam o jakich lagach mowa... U mnie płynność bardzo ok.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Winiu89 napisał:

Szczerze to nie wiem o czym wy mówicie, ja żadnych lagów ani zwiech nie odnotowałem, chociaż mam wersje 3GB ram, nie wiem jak jest z 2GB.

Lagi ? Pierwsze slysze.

A to ze masz np lagi w jakiej aplikacji ktora doczytuje dane laczac sie z internetem to sory bardzo albo to nie wina telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, k3lt napisał:

Naprawde bedziecie twierdzic ze MIUI jest super plynne? Chyba dawno nie mieliscie stycznosci z czystym Androidem bez nakładek.. ;)

Nie twierdze ze jest zamulone i zalagowane ale roznica jest zauwazalna golym okiem.

Ostatnio porownywalem dzialanie najnowszego nexusa z moim mi4c i w menu na obu telefonach 0 lagow, scin. W akpach nie sprawdzalem.

To albo ja jestem jakis dziwny albo ty masz cos z telefonem.

Ps mam 3gb ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lagów nie mam. No dobra, czasami się zdarzy w tym Tapatalku jak doczytuje nowe posty. Mam go od prawie miesiąca i mam zajętą prawie całą pamięć (1GB wolnego miejsca "na dysku"). Wersja 3GB/32GB. Wersja systemu to wciąż 5.12.10

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GrzeSek napisał:

 

@Gravis najnowszy build trzyma znacznie lepiej na baterii niż .10 i .17 u mnie.

Z baterią bym się nie zgodził, tylko coś włączę np prosty notatnik i bateria zasuwa w dół. W dodatku aktualny MIUI w jakiś sposób omija moje ustawienia Kernel adiutora. Pomimo bana na wyższe taktowania i tak wbija na nie. Mimo tego wszystko działa dobrze i płynnie w nie internetowych apkach (2GB - wyłączony zram)

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde bedziecie twierdzic ze MIUI jest super plynne? Chyba dawno nie mieliscie stycznosci z czystym Androidem bez nakładek..

Nie twierdze ze jest zamulone i zalagowane ale roznica jest zauwazalna golym okiem.

Nikt nie twierdzi że MIUI to ósmy cud świata ale parę osób wyraża swoje zdanie na temat rzekomego lagowania. U mnie jest ok, u kilku innych również a porównanie mam bo właśnie przesiadłem się na mi4c z nexusa 4.

Mam wersje 3gb żeby nadmienić.

Może zrób na wszelki wypadek jakiś factory reset albo coś w ten deseń.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się domyślam o jakie lagowanie chodzi. Tzn nie tyle o doładowywanie czegoś, szarpanie animacji itp., ale minimalne opóźnienie między komendą wykonaną palcem a reakcją telefonu. Zdarza się nawet na czystym MIUI, większość osób tego nie zauważy. Zauważą Ci przyzwyczajeni do naprawdę responsywnego iOSa czy czystego Andka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie mam pojęcia o czym koledzy rozmawiają. Az wziąłem telefon do ręki. Każda aplikacja uruchamia się natychmiastowo po kontakcie opuszka palca z ekranem. Jedynie galeria zetnie na ułamek sekundy, co normalne.. Komp, przy którym siedzę ma 4670K przetaktowany na 4,4GHz, dysk SSD, 8GB pamięci taktowane na 2133MHz i folder, który zawiera dużo zdjęć również musi się w ułamek sekundy doładować, a gdzie tu porównywać moc obliczeniową stacjonarki do telefonu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...