Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Mayex napisał:

To jest duża różnica, ale nie wierzę żeby szkła miały taka twardość. H9 nie powinno być zarysowane nożem, jedynie diament lub piasek, a nie jest trudno ich zarysowac kluczami.

Inna sprawa że one nie są hartowane. Pękło mi 2 razy szkło "hartowane" na ekran i pęka ono jak zwykle szkło. Hartowane masz boczne szyby w aucie żeby nie pękały tworząc ostrych krawędzi.

Gorilla glass też tworzy pajeczynke, szkła hartowane na ekran pękają normalnie - czyli nie są hartowane.

Hartowanie szkła nie uodparnia je na pękanie. Wręcz przeciwnie - staje się twardsze, ale i bardziej kruche. Efektem ubocznym jest też to, że po pęknięciu rozsypuje się na kawałeczki, ale bez ostrych krawędzi - stąd zastosowanie w motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiego producenta ???

Mam dekoder MediaBOX+ z NC+: mediabox_plus_05_01.jpg?h=495&la=pl-PL&w=880

Znalazłem, że jest to jakiś ADB ale wybierając ten model nie łapie :-(

Mi też od razu nie łapało. Ja mam stary dekoder firmy Pace. Ten twój to nie wiem jaki producent. Trzeba parować aż do skutku. Jest chyba 8 prób aż pilot zadziała. Jak dioda na urządzeniu mrugnie przy naciśnięciu na telefonie to trzeba wybrać opcję, że jest reakcja.

Próbowałem różnych apek z serii IR Remote ale dopiero ten ZaZaRemote zadziałał że wszystkimi urządzeniami. Mi Remote to chyba w Chinach działa.:)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Mayex napisał: To jest duża różnica, ale nie wierzę żeby szkła miały taka twardość. H9 nie powinno być zarysowane nożem, jedynie diament lub piasek, a nie jest trudno ich zarysowac kluczami.

Inna sprawa że one nie są hartowane. Pękło mi 2 razy szkło "hartowane" na ekran i pęka ono jak zwykle szkło. Hartowane masz boczne szyby w aucie żeby nie pękały tworząc ostrych krawędzi.

Gorilla glass też tworzy pajeczynke, szkła hartowane na ekran pękają normalnie - czyli nie są hartowane.

Hartowanie szkła nie uodparnia je na pękanie. Wręcz przeciwnie - staje się twardsze, ale i bardziej kruche. Efektem ubocznym jest też to, że po pęknięciu rozsypuje się na kawałeczki, ale bez ostrych krawędzi - stąd zastosowanie w motoryzacji.

Dlatego mówię że te szkła na smartfony nie są hartowane a tak się nazywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam się poważnie nad MI4C jako moim pierwszym Xiaomi i mam pytanko. Słyszałem że różnie to bywa z Messengerem, a to apka, której najczęściej używam... Jak z tym dokładnie jest?

Sent from my Tab2A7-10F using Tapatalk

Cumplu, mi na mi4c messenger dziala bez zarzutu, mam powiadomienia, dymki, dzwoni normalnie telefon i tak dalej :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayex napisał:

Dlatego mówię że te szkła na smartfony nie są hartowane a tak się nazywają.

Szkło jak najbardziej jest hartowane. Pamiętaj że porządne szkiełko na telefon to konstrukcja wielowarstwowa - jedna z nich nie pozwala na rozsypanie się na kawałki (najczęściej jest to ultra-cienka i wytrzymała folia). Podobnie jest w szybach samochodowych i antywłamaniowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wygląda rozpryśnięta szyba w samochodzie, a jak wygląda pęknięty Nillkin. Nillkin po prostu łamał się jak twardy plastik, sciągnąłem go i łamałem na kawałki a reszta szkła nie pękała, tak zachowuje się szkło niehartowane z warstą plastiku/sylikonu żeby ostrych krawiędzi nie robił. A powinno być hartowane aby absorbować więcej energii z upadku. Wyrzuciłem już je, więc nie mam zdjęć.

Edytowane przez Mayex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndropaX napisał:

Bierz pod uwagę również że to zupełnie inna grubość i to też może mieć wpływ na rozchodzenie się naprężeń...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Ok, tylko Nillkin pętka tak:

Przechwytywanie.thumb.PNG.af563e8d2ea61f

a nie tak: 

Przechwytywanie2.thumb.PNG.fdc690ce7bfd3

Jak inaczej można stwierdzić czy jest hartowane czy zwykłe?

:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kozikpl napisał:

Dlaczego prawie nikt nie pisze, że mi4c nawet nie leżał koło gorilla glass :-(. Po tygodniu już widoczne rysy.

Czy jak nakleję szybę to ukryje trochę te rysy?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Zakryjesz.

Ale fakt faktem, wytrzymalsze szkło to mialem nawet na samsungu galaxy s2 ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, christiano_ napisał:

Czy problem o ktorym sie tyle naczytalem dalej u was wystepuje - wolne dzialania gmaila i innych uslug google?

U mnie to nie występuje i jestem zdziwiony :)

Yyy wolne to bylo co najwyzej pobieranie ze sklepu play. Ale to juz naprawiono. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, christiano_ napisał: Czy problem o ktorym sie tyle naczytalem dalej u was wystepuje - wolne dzialania gmaila i innych uslug google?

U mnie to nie występuje i jestem zdziwiony

Yyy wolne to bylo co najwyzej pobieranie ze sklepu play. Ale to juz naprawiono. 

Poprawione ale nie jest optymalnie :) Mam nadzieję że będzie jeszcze lepiej...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wersja softu na dzień dzisiejszy jest najlepsza dla tego telefonu, gdzie wszystko działa i nic po drodze nie przestało działać, a działało wcześniej ?:-D lub czy mając obecnie 5.11.12 warto zmieniać na coś innego, bo z takim softem przyszedł dziś do mnie telefon.

Nie nastawiam się na copiątkowe wybuchy, szukam czegoś stabilnego 8-)

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mayex napisał:

Jest jakaś specjalna wersja do miui nie? A jest już tą najnowsza ze wczoraj? v79?

Tak, jest specjalna wersja po MIUI ale nie wiem czy v79. v78 jest na pewno.

A dokładnie tutaj http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html

Pobrałem z sekcji *MIUI 6/7 BASED ON Android 5.1.X only apk + zip na procesory 64-bit

Edytowane przez Matixx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mayex napisał: Jest jakaś specjalna wersja do miui nie? A jest już tą najnowsza ze wczoraj? v79?

Tak, jest specjalna wersja po MIUI ale nie wiem czy v79. v78 jest na pewno.

A dokładnie tutaj http://en.miui.com/thread-78894-1-1.html

Pobrałem z sekcji *MIUI 6/7 BASED ON Android 5.1.X only apk + zip na procesory 64-bit

Dzięki. Znalazłem to, ale myślałem że jest jakiś nowszy wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szkło po taniości i też trochę brakuje przy krawędziach, czekam aż 3mk będzie mieć hard glass na mi4c. Swoją drogą nie rozumiem jak to jest że szkło nie jest idealnie dopasowane? Kiedyś chciałem kupić folie 3mk do lenovo s650 ale niestety nie mieli wzorca, więc wziąłem telefon na skaner odrysowałem w corel draw, wysłałem im linie cięcia i do dzisiaj folia jest idealnie dopasowana. Nie wiem kto się tym zajmuje w Chinach :-\ 

2014620213045.jpg

Edytowane przez Winiu89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...