Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

U mnie z kolei pojawia się choć nie zawsze taki problem. Podczas połączenia i odebrania go przykładając słuchawkę do ucha ekran gaśnie - normalnie odrywając słuchawkę od głowy pojawia się znów ekran z połączeniem. U mnie losowo niestety po odsunięciu słuchawki ekran pozostaje czarny

... jedno z głupszych ... ta ikonka obok zasięgu sieci "R" w kółeczku to roaming lokalny? Jeśli tak to dziwne bo nigdy tego nie używałem dla sieci Orange ale może gdzieś w ustawieniach to siedzi?

Też mam problem z ciemnym ekranem po odsunięciu słuchawki od ucha i nie mogę znaleźć przyczyny. Problem występuje losowo.

Ktoś coś?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dorwałem w swoje łapy telefon z GearBest.

Teoretycznie był on oryginalnie zapakowany, z nienaruszonymi naklejkami VOID, ale... ma dziwną wersję oprogramowania :)

Aplikacja Updater mówi, że aktualna wersja to MIUI 87.0.4.0(LXKCNCI) | Stable. Oczywiście z tak wysokim numerkiem ta wersja oprogramowania pozostanie "aktualna" przez jeszcze długi czas. Na Google'u wyszukałem jeden temat, w którym pewien antywirus znalazł 2 wirusy w tym oprogramowaniu.

Dwa pytania: czy to jest normalne, by zaplombowany telefon z GearBest był preinstalowany takim śmieciem? Oraz czy mogę teraz bezpośrednio dokonywać aktualizacji do polskiego MIUI, czy najpierw muszę zrobić to przez recovery, jak opisano tutaj?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dami107 napisał:

Właśnie dorwałem w swoje łapy telefon z GearBest.

Teoretycznie był on oryginalnie zapakowany, z nienaruszonymi naklejkami VOID, ale... ma dziwną wersję oprogramowania :)

Aplikacja Updater mówi, że aktualna wersja to MIUI 87.0.4.0(LXKCNCI) | Stable. Oczywiście z tak wysokim numerkiem ta wersja oprogramowania pozostanie "aktualna" przez jeszcze długi czas. Na Google'u wyszukałem jeden temat, w którym pewien antywirus znalazł 2 wirusy w tym oprogramowaniu.

Dwa pytania: czy to jest normalne, by zaplombowany telefon z GearBest był preinstalowany takim śmieciem? Oraz czy mogę teraz bezpośrednio dokonywać aktualizacji do polskiego MIUI, czy najpierw muszę zrobić to przez recovery, jak opisano tutaj?

 

Jak masz wgrane TWRP to instaluj miui polska. Zreszta masz instrukcje w odpowiednim miejscu. Jak bedziesz mial jakies problemy/pytania to pisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dami107 napisał: Właśnie dorwałem w swoje łapy telefon z GearBest.

Teoretycznie był on oryginalnie zapakowany, z nienaruszonymi naklejkami VOID, ale... ma dziwną wersję oprogramowania

Aplikacja Updater mówi, że aktualna wersja to MIUI 87.0.4.0(LXKCNCI) | Stable. Oczywiście z tak wysokim numerkiem ta wersja oprogramowania pozostanie "aktualna" przez jeszcze długi czas. Na Google'u wyszukałem jeden temat, w którym pewien antywirus znalazł 2 wirusy w tym oprogramowaniu.

Dwa pytania: czy to jest normalne, by zaplombowany telefon z GearBest był preinstalowany takim śmieciem? Oraz czy mogę teraz bezpośrednio dokonywać aktualizacji do polskiego MIUI, czy najpierw muszę zrobić to przez recovery, jak opisano tutaj?

 

Jak masz wgrane TWRP to instaluj miui polska. Zreszta masz instrukcje w odpowiednim miejscu. Jak bedziesz mial jakies problemy/pytania to pisz.

Aleś Ty uczynny.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze odpowiedzi :)

Wykonałem instalację MIUI Polska przez recovery. Sam proces zakończył się tym, że TWRP zaciął się po wybraniu "Reboot". Zresetowałem więc telefon przyciskiem, wstał MIUI Polska. Na ekranie startowym pobył sobie ok. 3 minuty, aż wreszcie się uruchomił. I chyba wszystko działa.

Warto teraz zrobić pełne czyszczenie systemu? Jakiś wipe, żeby pozbyć się śmieci ze starej, zawirusowanej wersji? Jeśli tak to jak to zrobić*?

Edycja*: OK, znalazłem informację, jak to zrobić. Ale czy warto?

(info dla tych, co ich tu ściągnęła wyszukiwarka Google:)

  1. Dla MIUI 6: Ustawienia > Urządzenie > Kopia i kasowanie danych > Ustawienia fabryczne
  2. Zaznaczyć: Usuń aplikacje
  3. Resetuj telefon
Edytowane przez Dami107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem mi4c na allegro u xenosa - szybka wysyłka i wgrane miui pl.

Pytałem się Was o porównanie z s4, i mieliście rację. Dzień do nocy, naprawdę warto.

Mam dwa pytania: czy można zmniejszyć ikony i czy mogą się one automatycznie sortować alfabetycznie?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem miui nie obsługiwalo wideorozmow. Teraz tak patrzę i jak do kogoś dzwonię to jest ikonka. Tylko nie mogę jej kliknąć. Pytanie czemu?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Jest możliwość ale gdzieś w dalekich krainach gdzie jest usługa Voice Over LTE

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem mi4c na allegro u xenosa - szybka wysyłka i wgrane miui pl.

Pytałem się Was o porównanie z s4, i mieliście rację. Dzień do nocy, naprawdę warto.

Mam dwa pytania: czy można zmniejszyć ikony i czy mogą się one automatycznie sortować alfabetycznie?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

ponawiam pytania.

Mam jeszcze jeden problem: głośnik podczas rozmowy jakby trzeszczy, nawet jak jest cicho :(

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgralem twrp 2.8.7.0, zrobilem backupa, pobawilem sie cm12.1 i wrocilem do miui polska. Teraz chce zaaktualizowac miui, i nie idzie ani przez updater ani recznie w twrp - twrp jakby sie resetuje/wylacza przy instalacji. Twrp wgralem przez fastboot. Jakies rady?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, latet napisał:

Czy mógłbym prosić kogoż z Mi4c o wejście na moją stronę testową: www.xyz.avx.pl – chciałbym zobaczyć User-Agent String tego telefonu. Dzięki!

Wszedłem, kliknąłem w pierwszy odnośnik, czy to wystarczy?

15 minut temu, prawyskarland napisał:

Cieszymy się twoim rezultatem.

Wysłane z mojego Mi-4c

Nie wiem po co ten komentarz? Chciałem porównać wyniki, po aktualizacji antutu wyniki są bardziej powtarzalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...