Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam inny błąd. Co prawda nie przeszkadza w użytkowaniu, ale jest.

Po każdorazowym uruchomieniu telefonu w powiadomieniach pojawia się komunikat:

"Karta SIM jest nieaktywna", gdy kliknę na ten komunikat pojawia się następny wychodzący od dołu:

 

"Wykryto nowa kartę SIM

Wykryto więcej niż 1 kartę SIM powiązana z kontem.

Niektóre usługi mogą wymagać ponownej aktywacji.

Wysłane zostaną 2 wiadomości SMS w celu aktywacji Darmowe wiadomości w chmurze.

Obowiązują standardowe opłaty wg taryfy operatora.

 

Anuluj, Aktywuj."

 

Cytat razem z błędem w 4 linijce. (Chyba, że to nie jest błąd)

Jak wezmę anuluj to pojawia się jeszcze jakiś komunikat, że nie można wysłać SMS i powinno zmienić się język na angielski.

Problem polega na tym, że ja mam jedną kartę SIM i drugiej nigdy w telefonie nie było, ani nie miałem wcześniej konta Xiaomi.

 

Ktoś coś wie na ten temat? Mam Mi4c z 15.11.26.

Edytowane przez Gumka23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gumka23 napisał:

 

 

Ja mam inny błąd. Co prawda nie przeszkadza w użytkowaniu, ale jest.

Po każdorazowym uruchomieniu telefonu w powiadomieniach pojawia się komunikat:

"Karta SIM jest nieaktywna", gdy kliknę na ten komunikat pojawia się następny wychodzący od dołu:

 

"Wykryto nowa kartę SIM

Wykryto więcej niż 1 kartę SIM powiązana z kontem.

Niektóre usługi mogą wymagać ponownej aktywacji.

Wysłane zostaną 2 wiadomości SMS w celu aktywacji Darmowe wiadomości w chmurze.

Obowiązują standardowe opłaty wg taryfy operatora.

 

Anuluj, Aktywuj."

 

Cytat razem z błędem w 4 linijce. (Chyba, że to nie jest błąd)

Jak wezmę anuluj to pojawia się jeszcze jakiś komunikat, że nie można wysłać SMS i powinno zmienić się język na angielski.

Problem polega na tym, że ja mam jedną kartę SIM i drugiej nigdy w telefonie nie było, ani nie miałem wcześniej konta Xiaomi.

 

Ktoś coś wie na ten temat? Mam Mi4c z 15.11.26.

Miałem to samo, po aktualizacji problem zniknął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Acid napisał:

Zmień na angielski, kliknij w komunikaty o aktywacji, aktywuj i wróć na polski.

Wysłano z MI Note

Nie pomogło. Pojawiło się powiadomienie Sim card cancelled, jak dobrze pamiętam.

Ale nie ważne, w kolejnych aktualizacji zostało to poprawione, więc nie ma problemu. Zgłaszałem, bo nie spotkałem się, żeby ktoś wcześniej o tym pisał. Jeśli problem rozwiązany to nie było tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mn1s1ek napisał:

Nie wiem czy znalazłem małego buga ale po odpaleniu kontaktów i próbie przeciągania palcem po tych małych literkach z prawej stronie mogę tylko "dociągnąć" do litery L, dalej nie idzie. Możecie sprawdzić czy też tak macie ?

 

3 godziny temu, maciek04 napisał:

Potwierdzam mam tak samo 5.11.12

Zmieńcie polskie znaki na inne to się przewinie. U mnie winowajcą był jeden Łukasz :/
5.11.12 approved

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mn1s1ek napisał:

A więc o to chodzi. U mnie "winowajcą" jest Łukasiak :-) No ale chyba nie o to chodzi, żeby przeinaczać polskie nazwiska tylko zrobić tak aby działało dobrze.

 

To znany błąd, jest w MIUI odkąd pamiętam, od lat dosłownie. Wnioskuję więc, że szanse, że go poprawią są zbliżone do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mn1s1ek napisał: A więc o to chodzi. U mnie "winowajcą" jest Łukasiak :-) No ale chyba nie o to chodzi, żeby przeinaczać polskie nazwiska tylko zrobić tak aby działało dobrze.

 

To znany błąd, jest w MIUI odkąd pamiętam, od lat dosłownie. Wnioskuję więc, że szanse, że go poprawią są zbliżone do zera.

Na portach miui było ok np z1c.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mn1s1ek napisał: A więc o to chodzi. U mnie "winowajcą" jest Łukasiak :-) No ale chyba nie o to chodzi, żeby przeinaczać polskie nazwiska tylko zrobić tak aby działało dobrze.

 

To znany błąd, jest w MIUI odkąd pamiętam, od lat dosłownie. Wnioskuję więc, że szanse, że go poprawią są zbliżone do zera.

Odkąd ja mam kontakty ładnie prowadzone na koncie Xiaomi to nie miałem tego od Mi3 i aż po obecnego Note nie mam tego buga.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, pytanie mam do Ciebie. Czy jest w Twojej mocy zrobienie tak, aby zwiększając głośność przez słuchawkę bluetooth, nie zatrzymywało się na vol max, tylko kolejne przyciśnięcie klawisza głośności w słuchawce zaczynało zwiększanie od minimum? W każdym poprzednim telefonie tak właśnie to wyglądało, teraz aby ściszyć rozmówce muszę wyciągnąć telefon z kieszeni i zrobić to ręcznie, bo na słuchawkach bt (a miałem ich z 5) nigdy nie spotkałem się z dwoma klawiszami głośności.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gumka23 napisał:

Acid, pytanie mam do Ciebie. Czy jest w Twojej mocy zrobienie tak, aby zwiększając głośność przez słuchawkę bluetooth, nie zatrzymywało się na vol max, tylko kolejne przyciśnięcie klawisza głośności w słuchawce zaczynało zwiększanie od minimum? W każdym poprzednim telefonie tak właśnie to wyglądało, teraz aby ściszyć rozmówce muszę wyciągnąć telefon z kieszeni i zrobić to ręcznie, bo na słuchawkach bt (a miałem ich z 5) nigdy nie spotkałem się z dwoma klawiszami głośności.

Dziwne to co piszesz o słuchawce bt, ja miałem/mam jedną i jest volume góra/dół (samsung hm1200)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Plantronicsa M55, miałem jeszcze M25, jakaś Sony i chyba 3 Nokie. Zawsze był jeden przycisk do robienia głośności do góry. Po osiągnięciu maximum wracało do minimum i znowu szło do góry. Czy to na Samsungu Galaxy cośtam, Xperii M, HTC Wildfire S, starej Nokii na Symbianie, czy nowym Microsofcie 640. No i przyszło mi teraz za każdym razem wyciągać telefon, kiedy ręce często mocno zajęte. Dziwne trochę, no ale cóż ja na to poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kulig007 napisał:

Ale jest bez sensu zrobione, bo grupy POWIADOMIENIA nie przypniesz, musisz wybrać konkretny wątek (czyli np od Banku, Poczty, Operatora itp).

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Dokładnie, a mi chodzi o przypięcie całej grupy POWIADOMIENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wgrana owszem ale nie działa, nie reaguje jak w niego wchodzę (świeci TWRP ale nie moge nic kliknać). Teraz ściagnałem TWRP 2.8.7.0, fastboot i wgralem twrp, telefon teraz wstaje i zobacze czy dalej działa bez zarzutu :)

Nic innego mi do głowy nie przyszło :) 

@Mariusz Kowalski
Chodzi Ci o to?

Instalacja recovery

  1. Uruchamiamy Flashify (przycisk Launch w instalatorze). Po informacji o braku root wychodzimy (przycisk Home)
  2. Przechodzimy na pulpicie do Security > Permissions > ROOT i zaznaczamy dostęp do root dla Flashify (będziemy musieli wybrać „Next” kilka razy i na końcu „Accept”)
  3. W aplikacji Flashify > Recovery image > Choose a file i wybieramy pobrane wcześniej recovery (plik .IMG)
  4. W komunikacie Flashify wybieramy Reboot now co w efekcie przeniesie nas do recovery TWRP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiedziałem, ogolnie wgrałem inne TWRP (ściagnałem z instrukcji jak wgrać MIUI POlska na Mi4c) i już działa bez zarzutu - teraz zrobie backup i spróbuje pobawić się CM12.1 :P 

EDIT:
Kocham siebie, zrobiłem backup miui polska a potem factory reset i wipe /sdcard a nie zgrałem backupu na kompa, ja geniusz xD

 

Edytowane przez xamil54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
U mnie z kolei pojawia się choć nie zawsze taki problem. Podczas połączenia i odebrania go przykładając słuchawkę do ucha ekran gaśnie - normalnie odrywając słuchawkę od głowy pojawia się znów ekran z połączeniem. U mnie losowo niestety po odsunięciu słuchawki ekran pozostaje czarny :(

... jedno z głupszych ... ta ikonka obok zasięgu sieci "R" w kółeczku to roaming lokalny? Jeśli tak to dziwne bo nigdy tego nie używałem dla sieci Orange ale może gdzieś w ustawieniach to siedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie z kolei pojawia się choć nie zawsze taki problem. Podczas połączenia i odebrania go przykładając słuchawkę do ucha ekran gaśnie - normalnie odrywając słuchawkę od głowy pojawia się znów ekran z połączeniem. U mnie losowo niestety po odsunięciu słuchawki ekran pozostaje czarny

... jedno z głupszych ... ta ikonka obok zasięgu sieci "R" w kółeczku to roaming lokalny? Jeśli tak to dziwne bo nigdy tego nie używałem dla sieci Orange ale może gdzieś w ustawieniach to siedzi?

Tak roaming lokalny. Jest taka opcja w ustawieniach "sieci komórkowe i SIM". Warto tam spojrzeć :)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...