Skocz do zawartości

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonałem kopię zapasową systemu MIUI na pamięć USB urządzenia przez Ustawienia->Urządzenie->Kopia i kasowanie danych->Kopia zapasowa systemu MIUI. Moja wersja MIUI to 7.5.2.0 stable od xiaomi.eu. Chcę zmienić na 7.5.4.0 stable od xiaomi.eu. Czy po zainstalowaniu jej i wykonaniu wipe data, cache, dalvik cache ta kopia zapasowa zostanie czy się usunie? Jeżeli zostanie to z powodzeniem mogę ją przywrócić już na 7.5.4.0? Chciałem też skorzystać z tej opcji poniżej z kopią na Google ale ona nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie dzis doszedl do mnie moj mi4c wyglada na to ze bootloader odblokowany bo wchodzi normalnie w recovery i tutaj pytanie ma rom ktory jest spolszczony od chlopakow tutaj z forum wiec mam pytanie czy mam zmieniac na jakis inny rom czy zostawic ten dodaje zrzut .dzieki 

Screenshot_2016-08-30-13-57-45.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanie czy zmienilo się cos z robieniem aktualizacji w MI4c? Chce wgrac dzisiejszy rom poprzez aktualizacje i wskazaniue pliku zip i wszystko konczy sie na menu twrp i nie wiem co mam dalej robic? Wczesniej wszystko sie idealnie aktualizowalo ja tylko wskazywalem plik zip..

Sprawdziłem log w twrp i pojawia się cos takiego min.:

Skipping MD5 check: no MD5 file found
This package is for "libra" devices; this is a "4C".

Edytowane przez Tomz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanie czy zmienilo się cos z robieniem aktualizacji w MI4c? Chce wgrac dzisiejszy rom poprzez aktualizacje i wskazaniue pliku zip i wszystko konczy sie na menu twrp i nie wiem co mam dalej robic? Wczesniej wszystko sie idealnie aktualizowalo ja tylko wskazywalem plik zip..

Sprawdziłem log w twrp i pojawia się cos takiego min.:

Skipping MD5 check: no MD5 file found

This package is for "libra" devices; this is a "4C".

Masz złe twrp

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tak się nie nagrzewa mam ostrzeżenie włączone na 48 stopni i jeszcze mi się nie zdarzyło aby wyskoczył komunikat i to na obojętnie jakiej wersji xiaomi.eu. Ale pamiętam jak raz dla szwagra wgrywałem rom na Mi4 i w TWRP pokazywało temp 81 stopni :) gdzie u mnie to max 40 przy wgrywaniu jest, a mówią, że ten snap 808 ma kłopoty z grzaniem.

Edytowane przez zunio84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj mi4c ostatnio w samochodzie po wlaczeniu gps'a , gdzies po 40min wyskoczyl monit o przekroczeniu 45 stopni. ;) Fakt, ze w sobote bylo goraco, auto nagrzane i to tez moglo miec wplyw.

Z ciekawostek: rom 6.9.1 pierwsze dwa dni super - w nocy bateria zeszla z 4%. Wczoraj naladowany na maksa. Przez noc bateria zeszla 20%. A najwieksze zuzycie - wifi i "w bezczynnosci". No szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mates21 napisał:

Moj mi4c ostatnio w samochodzie po wlaczeniu gps'a , gdzies po 40min wyskoczyl monit o przekroczeniu 45 stopni. ;) Fakt, ze w sobote bylo goraco, auto nagrzane i to tez moglo miec wplyw.

Z ciekawostek: rom 6.9.1 pierwsze dwa dni super - w nocy bateria zeszla z 4%. Wczoraj naladowany na maksa. Przez noc bateria zeszla 20%. A najwieksze zuzycie - wifi i "w bezczynnosci". No szok.

ja chyba po tych wariacjach baterii chyba pogonię mojego Mi4C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam telefonu w miare normalnie, fb, messenger, i w sumie poza tym nic jasność 50% oczywiscie odpinam telefon około 9 z ładowarki i o 20 musze podłączyć.  Czyli telefon trzyma te 11 godzin z czego wychodzi 3h sot. Jezeli bateria w rn3 trzyma po 12h sot to bede zmuszony sprzedac ten telefon bo to jakas masakra aby budżetowiec lepiej sie prezentował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem - było tysiąc razy i znam zdanie Acida, ale i tak muszę zapytać: jakieś prognozy na aktualizację do androida 6-7?

Obstawiam że 7.0 akurat dostanie patrząc na cykl aktualizacji baz miui. Ale nigdy nic nie jest do końca pewne dopóki się to nie potwierdzi.

#GETRESURRECTED

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos doradzi co moge zrobic bo juz glupieje. Wgralem rom 6.9.1. Dwa dni bylo okej i nagle przez noc i w ciagu dnia bateria leci tak szybko, ze ledwo starcza od rana do wieczora. Wgralem ponownie po full wipe - to samo. Wczoraj wieczorem wgralem 6.9.8 (tez po full wipe) - przez noc zjadlo mi 40%! Sprawdzam w uzyciu i najwiecej zjada wifi oraz ekran. W nocy nic telefonu nie wybudza, spi grzecznie. Juz pomysly trace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos doradzi co moge zrobic bo juz glupieje. Wgralem rom 6.9.1. Dwa dni bylo okej i nagle przez noc i w ciagu dnia bateria leci tak szybko, ze ledwo starcza od rana do wieczora. Wgralem ponownie po full wipe - to samo. Wczoraj wieczorem wgralem 6.9.8 (tez po full wipe) - przez noc zjadlo mi 40%! Sprawdzam w uzyciu i najwiecej zjada wifi oraz ekran. W nocy nic telefonu nie wybudza, spi grzecznie. Juz pomysly trace.

Witam. W użyciu bateria masz dwie zakładki Aplikacje i Urządzenie może jakaś aplikacja ciągle się synchronizuje lub coś w ten deseń.

1e8b60ac1e97a485fc81dd14ffa42fce.jpgce7ee8d40ecdaaeb371ae693c0754a9d.jpg

Możesz ustawić również oszczędzanie energii np w nocy lub automatyczne wyłączenie z którego ja korzystam.

39bccbc0e1ce3648e4dd39ed59d03a01.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie odnośnie GPS. Włączając Google Maps czy endomondo lub jeszcze coś innego co używa GPS, raz na 2-3minuty zrywa połączenie gps i muszę czekać ok. minuty na ponowne wyświetlenie poprawnej pozycji. Taki problem jest już od x wersji miui oraz CM13.1 od TS.  

U Was też takie cuda się dzieją? Jeśli tak to której a wersji wstecz poprawnie działa gps.  Bardziej od nowszej wersji systemu interesuje mnie poprawne działanie telefonu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...