Skocz do zawartości

Klawisze funkcyjne przestały działać


cz4rek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Tak jak w tytule, w moim Mi4 przestały dzisiaj działać klawisze funkcyjne. Mam zainstalowane MIUI 7 z tej strony, sam telefon nigdy mi poważnie nie upadł, dodatkowo ma od nowości założone szkło hartowane, więc żadnych fizycznych uszkodzeń ekranu nie widać. W jaki sposób sprawdzić co się stało? Czy może to być wina software'u? I czy da się w MIUI ustawić klawisze funkcyjne wyświetlane na ekranie, jak np. w Nexusie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób może najpierw diagnostykę systemu :

*#*#6484#*#*

Tam masz test przycisków.

Później możesz spróbować je włączyć w build.prop, używając jakiegoś Root Explorera.

Dodaj wpis :

qemu.hw.mainkeys=0 (jak nie działa, to zmień wartość na 1). Powinny się uaktywnić przyciski na ekranie

Mi4/Tapatalk/sMIUI

Edytowane przez kulig007
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Tak jak w tytule, w moim Mi4 przestały dzisiaj działać klawisze funkcyjne. Mam zainstalowane MIUI 7 z tej strony, sam telefon nigdy mi poważnie nie upadł, dodatkowo ma od nowości założone szkło hartowane, więc żadnych fizycznych uszkodzeń ekranu nie widać. W jaki sposób sprawdzić co się stało? Czy może to być wina software'u? I czy da się w MIUI ustawić klawisze funkcyjne wyświetlane na ekranie, jak np. w Nexusie?

A nie wyłączyłeś ich przypadkiem guzikiem na ekranie wyciąganym z górnej belki ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi. Przełącznik do blokady przycisków był schowany w ustawieniach, poza tym nie był włączony ;) Przestał też działać dotyk - jest nieaktywny pasek na samej górze telefonu i w mniej więcej 2/3jego wysokości, co dobrze widać w teście dotyku w diagnostyce systemu. Przy przyciskach systemowych widnieje czerwony komunikat "błąd".

 

W ogóle to dostałem od dziewczyny (to jej telefon) pełną relację z awarii - w pewnym momencie telefon zaczął "wariować", wibrował i jednocześnie uaktywniły się wszystkie przyciski systemowe, trwało to chwilę, po której na ekranie w samym rogu wyświetliła się, według niej, mała ikonka w kształcie łezki z kropką w środku (ale trwało to ponoć chwilę i dokładnie się nie przyjrzała). 

 

Nie działa również obrót - czy to może mieć coś wspólnego z uszkodzeniem dotyku i przycisków funkcyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jeszcze jedno pytanie. Za radą kulig007 próbuję edytować build.prop poprzez root browsera, żeby uzyskać klawisze na ekranie (w ten sposób być może udałoby mi się uruchomić obsługę jedną ręką i przez pewien czas mógłbym tak z telefonu korzystać). Żeby móc zapisać edycję, aplikacja musi mieć uprawnienia root, które włączam przez aplikację systemową Panel Sterowania. Szkopuł w tym, że przełącznik znajduje się idealnie tam, gdzie nie działa dotyk... obrót ekranu, który jednak działa, AKURAT w tym menu jest nieaktywny. Próbowałem znaleźć inne apki z koniecznością uprawnień root, żeby jakoś przesunąć root browsera w dół i móc to włączyć, ale nic z tego - żadna inna się w tym menu nie pojawia.Tak blisko, a tak daleko ;)

 

I teraz sedno: czy Mi4 ma obsługę OTG, i jak kupię kabel to będę mógł je obsłużyć myszką? Albo, czy jest jakaś możliwość włączenia one-hand mode bez użycia klawiszy funkcyjnych, które u mnie nie działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpisaliście udało mi się to zrobić włączając funkcję przybliżenia poprzez trzykrotne stuknięcie ;) teraz borykam się z innym problemem - zrobiłem wszystko jak tutaj 

, ale najwyraźniej w MIUI6/7 domyślnie w przyciskach ekranowych pojawiają się ostatnie, home i wstecz - brak menu. W menu przyciski -> przyciski ekranowe można co najwyżej zmienić ich kolejność wyświetlania. Ma ktoś pomysł jak uaktywnić przycisk menu? PS funkcja one-handed jest niestety chyba nie do uruchomienia przez przyciski na ekranie, a szkoda :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat ;)

Gdyby ktoś miał podobny problem, to odnośnie klawisza menu udało mi się go przywołać już jakiś czas temu przez Xposed Framework (tutaj tutorial http://nexus7.wonderhowto.com/how-to/add-menu-search-soft-keys-navigation-bar-your-nexus-7-0154768/ ).

Mimo wszystko telefon ciężko się użytkuje bo dotyk przycina, więc chcę wymienić digitizer. Wystarczy wymienić tylko lcd i digitzer np. taki http://allegro.pl/nowa-szybka-ekran-lcd-digitizer-xiaomi-miui-mi4-i5580374737.html tak jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=A693MYIg67I ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hey. Podobny problem. Własnie przestały mi działać klawisze. Nie wiem czemu, ekran działa bez zarzutów.

Na szczęście nowa nakładka MIUI 8 dodaje "Asystenta dotyku" gdzie na ekranie pojawia się dodatkowu przycisk pod którym mamy powielenie funkcji klawiszy funkcyjnych plus extra 2.

Wiem, że to nie rozwiązuje problemu w pełni, ale na razie spełnia swoją funkcję.

BTW. Czy ktoś wie jak naprawić te klawisze?

 

Dziś nieoczekiwanie przyciski zaczęły działać przez chwilę i teraz znowu przestały. Ciekawe.... jakieś pomysły??

Edytowane przez asambler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja w ogóle nic nie rozumiem z tego. mam  xiaomi redmi note 2 , telefon zaczął świrować same wciskały się przciski, nie możnabyło go wyłączyć, sam pisał sms, itp. potem nie można było go odblokować , po restarcie i naładowaniu wszystko chodzi ok tylko przyciski nawigacyjne nie działają. nadal się podświetlają, ale nie mogę ani wyjść ani przejść do menu. Jeden pan w serwisie twierdzi, że to wyświetlacz i trzeba wymienić cały mimo, że tel nie upadł ani nic. Telefon zamówiłam z honkonggoldwey z miui polska. Jest tu ktoś kto mógłby mi to ogarnąć albo łopatologicznie wytłumaczyć co ja mam z tym zrobić? system nie był jakiś czas aktualizowany, ponieważ gdy ściągałam aktualizacje w zipie wrzucałam na telefon a potem wchodząć w "aktualizacje" i zainstaluj z zip. wszystko ładnie mi wchodziło, teraz wyskakuje error file i chińskie napisy a to już przerasta moje zdolności manualne. Prosze o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że jesteś w dziale o MI4?

 

Z Goldway to pewnie masz jakiś chiński soft z językiem polskim. Nie wiem, jak jest z Redmi Note 2, ale idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie instalacja MIUI Polska i przetestowanie, zanim oddasz telefon do jakiegoś specjalisty od wyświetlaczy z bujną fantazją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dnia 16.10.2015 o 10:52, kulig007 napisał:

"Później możesz spróbować je włączyć w build.prop, używając jakiegoś Root Explorera.

Dodaj wpis :

qemu.hw.mainkeys=0 (jak nie działa, to zmień wartość na 1). Powinny się uaktywnić przyciski na ekranie"

 

Mam identyczny problem - nie działają mi klawisze funkcyjne. Czytam i czytam co z tym można próbować robić ale niewiele rozumiem. Czy możecie mi wytłumaczyć krok po kroku, jak chłop krowie, co to znaczy?

Mam lekkie pęknięcie ekranu w lewym dolnym rogu (tak jakby był nadpęknięty sam róg na ok 5 mm), czy to może być przyczyną? Wizja wymiany wyświetlacza to raz duże koszty a dwa - czas :(

Edytowane przez gofer76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gofer76 napisał:

Mam identyczny problem - nie działają mi klawisze funkcyjne. Czytam i czytam co z tym można próbować robić ale niewiele rozumiem. Czy możecie mi wytłumaczyć krok po kroku, jak chłop krowie, co to znaczy?

Mam lekkie pęknięcie ekranu w lewym dolnym rogu (tak jakby był nadpęknięty sam róg na ok 5 mm), czy to może być przyczyną? Wizja wymiany wyświetlacza to raz duże koszty a dwa - czas :(

Obawiam się, że skoro telefon upadł, o czym świadczy pęknięcie ekranu, to uszkodzony został dotyk w miejscu gdzie znajdują się przyciski.

Jest poradnik, który pokazuje jak wejść do trybu serwisowego, w którym można sprawdzić poszczególne elementy telefony:

https://miuipolska.pl/jak-wykonac-diagnostyke-miui/

W Twoim przypadku jednak, skoro jesteś kompletnym laikiem, rozważyłbym podejście do jakiegoś serwisu lub kontakt z @Acidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...