Skocz do zawartości

Duże zużycie danych


slaqer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.

Jakiś czas temu telefon Xiaomi Note LTE zaczął mi pobierać duże ilości danych - sprawdzając w "Monitor danych" i "3G Watchdog" wychodziło że to Gmail pobiera dziennie ~150MB. 

Sprawdziłem, nie miałem żadnych "oczekujących maili" żadnych dużych załączników, żadnych dziwnych logowań, jednym słowem nic co by wskazywało przyczynę.

Sprawdzałem Avastem, AVG, Avirą - bezskuteczenie.

 

W końcu WIPE + nowa wersja softu (5.9.24), był spokój.

 

A dziś znowu zauważyłem transfer ~150 MB, tym razem winna jest "Klawiatura Google" ... - głównie download 

Oczywiście nie podejżewam ani GMaila ani Klawiatury Google o taki transfer, raczej jakaś aplikacja się podszywa, ew. Monitor danych źle wskazuje aplikację.

 

Nie instalowałem żadnych aplikacji spoza Google Play z wyjątkiem Ogonków z MiuiPolska, ale podłączałem tel. do kompa w pracy.

 

Nie mam pomysłu jak zidentyfikować i znaleźć źródło problemu. 

post-5589-0-56672300-1444850882_thumb.pn

post-5589-0-62883200-1444850897_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne rozwiązania, dziwne że te same aplikacje na telefonach innych producentów działają ok.

 

Naprawdę nikogo to nie dziwi że aplikacje które ma większość androidowego świata na MIUI pobierają tyle danych więc coś z MIUI jest nie tak ?
Edytowane przez slaqer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Spróbuj ją pobrać z marketu. A tą co masz najpierw wyłącz w Aplikacje / Wszystkie (przycisk ostatnich aplikacji i przytrzymaj X). Jeżeli to naprawi problem to widać jest jakiś syf w tej apce która była z romem...

Inna sprawa, że mógł to być błąd aplikacji. Który jednak mógł być naprawiony przez jej wyłączenie...

Edytowane przez Addamas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem  teraz nie korzystam z niej, ale to co się dzieje to jest przesada, 0,5 GB w ciągu dnia, nieważne że wyłączam dane w tle i przesyłanie danych przez sieć, najlepsze  jest to, że na WiFi  nic nie przesyła,  w momencie  pisania tej odpowiedzi cały czas pobiera dane ze średnią prędkością 40KB/s muszę pamiętać żeby  wyłączać transmisję ciągle bo nieraz jak leżał i się lądował w nocy to też mi sporo zuzylo... 

Screenshot_com.miui.networkassistant_2016-03-22-11-48-23.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...