Skocz do zawartości

Nie działające LTE z Aero2 + T-Mobile


daron

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

dostałem telefon z Aliexpress od Top-One (2015052), zrobiłem full wipe, potem wgrałem MIUIPL (MIUIPolska_hermes_5.9.24_v7-5.0.zip) i próbowałem ustawić LTE, niestety nie udało mi się, wg map jestem w zasięgu i T-Mobila na SIM1 (mam nową kartę z przed miesiąca więc powinno być git) i PLUSA  na SIM2 (AERO2)

 

Czy możliwe jest, że TOP-ONE wgrał jakieś inne ustawienia modemu? Miał tak napisane na aukcji, że wgrywają nowy soft i wtedy działa FDD LTE.

 

Dołączam screeny jak to u mnie wygląda

 

Logi z *#*#4636#*#* post-7746-0-96494600-1444818227_thumb.pn

 

Ustawienie AERO2 APN: post-7746-0-99566300-1444818215_thumb.pn

 

Mógłby ktoś sprawdzić tą wersję modemu z tego screena?post-7746-0-24800800-1444818194_thumb.pn

post-7746-0-74284600-1444818490_thumb.pn

Edytowane przez daron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T Mobile

Rozumiem że na 100% jesteś w zasięgu lte i na slocie jest ustawiony tryb pracy sieci 4g, transmisja danych włączona. W pasku statusu powinno się pojawić 4g lub lte? Jak się nie pojawia to jesteś poza zasięgiem, spróbuj na zewnątrz budynku. Jak się połączy (na 4g/lte) a nie będzie neta to sprawdź apn dla tej karty sim, powinno być "internet" (nie "era_internet" czy "heyah")

Aero2

Jeżeli w ogóle nadaje lte to sprawdź czy czasem nie na lte 800 MHz której twój telefon nie obsługuje (chyba)

Edytowane przez tomek0768
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zasięg mam pełny mieszkam w Krakowie, z map t-mobile wynika, że jest pokrycie, sprawdzałem na zewnątrz też nie wykrywało, mam ustawione tak jak piszesz apn: internet. .  Rzeczywiście aero2 może nie działać, pod *#*#3646633#*#* mam band mode LTE ustawione na 1,3,7, 38,39,40,41. Chyba pozostaje mi sprawdzić kartę z play'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

BDI to mobilny dostęp do internetu umożliwiający połączenie z siecią za pośrednictwem urządzeń mobilnych, który świadczony jest w technologii HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2600 MHz).

 

chyba że w ostatnich dniach coś się zmieniło, w co wątpię.

 

używam aero2 od dawna, ba mam nawet 3 karty :) i używam w sprzętach posiadających LTE, i zawsze łączy i działa jako H+ lub 3G,

oznaczenie LTE może widziałem na sekundę, dwie i zawsze wracało do wyżej wymienionych.

Dodam że używam w dużym mieście w 3 różnych dzielnicach.

 

Gdyby było dostępne LTE to by mi łączyło.

 

więc stawiam na marketingowy bełkot AERO2 lub dopiero startują z tą opcją...

 

zapomniałem dopisać że używam opcji darmowej i nie wiem jak wygląda sprawa po wykupieniu ich płatnych pakietów.

Ja testowałem dwu-krotnie ich płatne pakiety w ramach darmowych testów i LTE też nie było.

Edytowane przez smoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zasięg mam pełny mieszkam w Krakowie, z map t-mobile wynika, że jest pokrycie, sprawdzałem na zewnątrz też nie wykrywało, mam ustawione tak jak piszesz apn: internet. . Rzeczywiście aero2 może nie działać, pod *#*#3646633#*#* mam band mode LTE ustawione na 1,3,7, 38,39,40,41. Chyba pozostaje mi sprawdzić kartę z play'a

Jak nie wyświetla w pasku LTE czy 4G to brak (wystarczająco dobrego) zasięgu na 99%.

APN może być źle ustawiony ale do nadajnika lte powinien się zalogować, neta nie będzie najwyżej.

Albo karta nie obsługuje lub nie włączony tryb 4g - ale to chyba wykluczyłeś. Kup za 5 zł jakiś starter i sprawdź, A na 3G działa? O T mobile pytam?

Po każdej zmianie ustawień apn restart albo wyłączenie i włączenie karty sim.

Jak już ci się skończą pomysły to ściągnij MTK engineering tool (czy jakoś tak) i sprawdź czy nie masz powyłączanych częstotliwości dla lte

Edytowane przez tomek0768
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, przyczyną było wyłączenie 4g w T-Mobile, skurczybyki wyłączyli 4G w moim pakiecie blueconnect, żeby LTE w ogóle działało trzeba przejść na wyższą taryfę, ogarnąłem dopiero jak włożyłem virgin mobile, 4G chodzi bez problemu. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...