Skocz do zawartości

Zmiana Note 3 na RedMi Note2 vs Mi4


bololabich

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam szajsunga Note 3 i planuję zmienić na xiaomi. Wydajność nie jest dla mnie najważneijsza wiec to co oferuje Redmi Note2 powinno mi w zupełności wystarczyć. To czego oczekuję to jak najlepsza jakość audio i żywotnosć na baterii. Zdaję sobię sprawę z tego, że na MTK raczej nie ma updatów andka jak na snapdragona no ale to nie powinno być za dużym problemem bo telefony zmieniam na tyle często, że zamiast aktualizować wymienie poprostu telefon. Cena też nie jest dla mnie najważniesza ale uważam, że Mi Note jest za drogi jak na swoje mozliwosci dlatego też ten telefon nie wchodzi w grę. Za Redmi Note 2 przemawia większy ekran, slot SD (16GB pamieci to dla mnie baaardzo mało) no i niższa cena. Za Mi4 przemawia drogi wygląd, solidna obudowa, snapdragon.

Jak jest z jakością audio na obu fonach? Szczególnie po zainstalowaniu Vipera bo będe fona używał z porządnymi słuchawkami głównie do elektroniki - mocne bassy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4 64GB też jest zbyt drogie tj. nie chodzi mi o to, że nie miał bym tyle kasy tylko wydaje mi się za drogo wycenione jak na możliwości bo jeśli w takiej cenie jak jest Mi Note był by Mi Note Pro to brał bym bez żadnego zastawowienia, a skoro na RedMi Note2 nie działa Viper to ten telefon juz jest dla mnie skreślony więc pozostaje mi tylko kupić Mi4, Mi Note albo czekać na Mi5 :(

No ewentualnie... jak by był inny fon z dobrze działającym MIUI bo na Note 3 to jest poraszka dlatego chcialem teraz Xiaomi bo z MIUI nie zrezygnuję napewno.

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4 64GB też jest zbyt drogie tj. nie chodzi mi o to, że nie miał bym tyle kasy tylko wydaje mi się za drogo wycenione jak na możliwości bo jeśli w takiej cenie jak jest Mi Note był by Mi Note Pro to brał bym bez żadnego zastawowienia, a skoro na RedMi Note2 nie działa Viper to ten telefon juz jest dla mnie skreślony więc pozostaje mi tylko kupić Mi4, Mi Note albo czekać na Mi5 :(

No ewentualnie... jak by był inny fon z dobrze działającym MIUI bo na Note 3 to jest poraszka dlatego chcialem teraz Xiaomi bo z MIUI nie zrezygnuję napewno.

Jeśli masz Note 3 to moim zdaniem jedynie MINote jest właściwym wyborem.

Duży ekran, super wykonanie i wbudowany ViperFX w romie MIUIPolska. I jest on wart swojej ceny. Jakościowo i w ogóle wyższa półka od Redmi.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne 2 powody zmiany to brak sprawnego MIUI na note 3 i słaby czas pracy na baterii - tylko 2-2.5 dnia na bardzo lajtowym używaniu i odpalonych wszystkich trybach oszczędzania baterii. Mi Note jest sprzętowo bardzo podobny do note 3 nawet z przewagą note 3 (wiecej pamieci, SD) bo snap 800 i 801 to praktycznie 1 pies, jednak note 3 jest o wiele tańszy - więc też sporo będę musiał dopłacić :(
 

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam KK bo MIUI pod Note 3 jest tylko na KK ale największy jego problem to nie działający roaming, a mam abonament z Play wiec zmienić sieci nie mogę, a bez roamingu to mam zasięg tylko w mieście i jest to dla mnie na codzień extremalnie uciążliwe. Samą baterie to bym jeszcze przebolał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran jest swietny w Note, na baterie mogę kupic power bank ale niestety jedyny system jaki mi pasuje to MIUI bo jak przez kilka dni używałem CM i stocka to co 2 minuty czegoś mi brakowało co jest w MIUI XD Jeśli udało by mi się dostać za niego 750 no max 800zł to najtaniej widzę z ubezpieczeniem nie całe 1400 lub ryzyk fizyk 1200 ale wtedy wyzykuję, że zapłacę 1480 wiec nawet najtańsza opcja to muszę dopłacić 450zł, a pewnik 650.

Chyba, że MIUI Polska będzie tak miłe i zrobi swój rom na Note 3 z działajacy roamingiem i stockowym kernelem jako, że jest to w PL dość popularny telefon i wielu sie ucieszy :D 
*joke

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z jakością audio i dlaczego Viper nie działa? Tu widzę mod pod chińską wersje RMN2 i viper mu śmiga http://en.miui.com/thread-147952-1-1.html
Jeśłi jest jakość porównywalna z note 3 to mogę brać bez wachania i jak jest z pracą na baterii? 
Bardziej mi sie nawet podoba RMN2 niż Mi Note 2 bo te 16GB pamięci to moze byc poraszka, obecnie mam 32GB + 32GB SD.
Szkoda tylko, że jednak jest to tani fon i daleko mu do tego drogiego designu Mi Note.

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Note 4 nie miałem okazji używać, domyślam się, że to znaczy, że jest OK, może nawet lepsza jakość niż na note 3? Na red mi note 3G to była tragedia i główny powód zamiany na note 3 :(

Do fona używam słuchawek JVC HA-S680 specjalnie zamówionych z Japoni wiec jakość audio jest sprawą priorytetową.

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość audio na słuchawkach? Słaba:

 

Plug in a pair of headphones, however, and deterioration is quite severe. Volume dropped significantly and settled at just above average levels, while frequency response was no longer perfectly accurate. We also detected a fair amount of stereo crosstalk and some intermodulation distortion for a rather unimpressive showing here.

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_2-review-1311p6.php

 

Także przesiadając się na Redmi Note 2 będziesz miał gorsze audio, gorszy ekran, gorszy aparat i mniej pamięci.

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz muzyczny telefon to bierz letv one. Lenovo k3 note też ładnie gra, ale tam jest jazda z oprogramowaniem, jakość budowy też nie powala. Miui to dosyć problematyczna i okrojona nakładka. Lepszą jest zenUI z zenfonów i tu zobacz sobie zenfona 6, gra dobrze, ma aktualizacje z językiem polskim i konkretne UI, tylko na baterii trzyma krócej bo to atom.

Co do vipera, RN2 jest na lollipopie stąd te słuchy, że viper nie startuje. Ja tam jestem innego zdania, odpalałem vipera na lizakach, więcej zabawy, ale się da. Jednak póki nie dorwę RN2 w ręce to tego nie potwierdzę.

Edytowane przez ddr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo k3 note ma mt6752. Czekam aż moje fony się sprzedadzą i uciekam z tego mi3 na letv lub nubię z7 mini. Wcześniej miałem redmi to tłumaczyłem sobie, że niedoróbki to kwestia fona z linii budżetowej, jednak na mi3 też jest okrojony. Mam wrażenie, ale nie chce mi się sprawdzać, że miui v5 miał bardziej dopracowany interfejs niż obecne v7. Jednak jak masz możliwość to przejdź się po sklepach i spójrz czy jest jakiś zenfon, zazwyczaj w x-kom można go zobaczyć. Potrzymasz w ręce to zmienisz zdanie. To inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Mi4c? Czy lepszym wyborem jest stare dobre Mi4? 
Tu jest z wysyłką z EU za 267 (biały bo 30$ dopłaty to czarnego to przesada)
http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4c-Mi-4c-4G-FDD-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0-inch/342812_32477365127.html

Albo jeszcze może Mi3? Tylko podobno w Mi3 słąbo trzyma bateria i te przeleżały jeszcze troche w magazynie wiec sam NW, co myslicie?
 https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi3-snapdragon-800-quad-core-android-42-5-inch-23ghz-2gb-ram-16gb-rom-130mp-5517.html

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4, Mi4c, MiNote... Wszystkie 3 warto rozpatrzeć, zobaczyć, porównać cena/jakość. Ja jestem jednak fanem Mi4, świetny telefon, ale zaraz ktoś wpadnie ze swoimi argumentami, że "Mi4 jest słabe w porównaniu do Mi4c bo nie ma lolipopa". W pojedynku Mi3 vs Mi4c, brałbym Mi4c.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie obudowa Mi4 baaaaardzo mi sie podoba, miałem go w ręce i był poprostu świetny ale.... po namyśle stwierdziłem, kit z obudową skoro i tak będę go nosił w gumie :) W tej cenie co Mi4 3G jest Mi4c LTE i można bez problemu dostać wersje 32GB. Jak jest z pracą na baterii i audio porównując Mi3, Mi4 i Mi4c? Jestem już na 80% zdecydowany na Mi4c ale muszę sie jeszcze upewnić, że to dobry wybór, a te 16GB (w realu pewnie ~10GB) powinno mi myslę jakoś wystarczyć.

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie dziwie XD a tak serio.... kiedyś fon służył mi jako konsolka, a teraz jak zsumowałem pliki które mam na fonie i sd które używam to wyszło mi ~5GB, fotek nie liczyłem bo mogę zawsze uploadować na chmurkę :) Zawsze mogę poratować sie pendrive. Czy prawdą jest, że Mi4c ma problemy z przegrzewaniem?

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie dziwie XD a tak serio.... kiedyś fon służył mi jako konsolka, a teraz jak zsumowałem pliki które mam na fonie i sd które używam to wyszło mi ~5GB, fotek nie liczyłem bo mogę zawsze uploadować na chmurkę :) Zawsze mogę poratować sie pendrive. Czy prawdą jest, że Mi4c ma problemy z przegrzewaniem?

Takie rzeczy wyjdą "w praniu" aktualnie czyta się o podobnych "problemach" jakie miał Mi4i na starcie, czyli temperatura, którą ogarnęli wraz z update'ami. Co do audio nie wiem jak w Mi4c/Mi3, ale w Mi4 i Mi4c powinny mieć podobną jakość. Praca na baterii... obstawiam, że podobna jak Mi4 ~2-3dni na "normalnym użytkowaniu" :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie jest to dobry wybór?
Chcę jeszcze dziś zamówić fona bo jest akurat ładny kurs, a jutro może być juz gorszy, więc chcę mieć pewność bo nie ma odwrotu :D

Rozum mówi Mi4c bo ma nowszego andka (może mi4 też dostanie kiedyś update no ale... liczy sie to co jest teraz) bo ma LTE i mam cichą nadzieję, że snap 808 powinien wytrzymać dłużej na baterii niż 801 jednak serce mówi Mi4 bo wygląda kozacko, Mi4c wygląda poprostu jak byle tani fonek za 100$ i to jest jedyne co mnie boli, że strasznie sie napaliłem na obudowę Mi4, a cena obu jest dokładnie ta sama.

Jest też Mi4 LTE ale jest znacznie droższe wiec go pomijam

Najbardziej to by mi jednak odpowiadał RedMi Note 2 ale jeśli różnica audio miedzy nim, a Mi4c jest znacząca no to niestety odpada :( Zapytałem na forum oficjalnym MIUI i ludzie piszą, że viper śmiga bez problemu.

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się kierować nowym androidem, taka mała rada. Mi4 vs Mi4c.... Ja mam Mi4 2/16 LTE i jestem zadowolony (1050zł z XFS kupiłem), jako że mam internet bez limitu to wszystkie duże pliczki, starsze fotki wrzucam na chmurki/PC. Za Mi4c stoi lepszy snapek, ale... czy odczujesz różnice w działaniu telefonu? Raczej wątpię. Co do baterii... Mi4 mi wytrzym,uje 3-4dni, uznaje to raczej za dobry wynik w dobie flagowców które nawet 10h nie wytrzymują :D

Widzę, że u Ciebie problemem nie jest samo audio, a raczej ilość pamięci :P. Jeżeli na prawdę potrzebujesz więcej jak 16Gb to bierz Mi4c, jeżeli na 16Gb dasz radę to brałbym Mi4. Takie moje skromne zdanie :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na aledrogo 1 szt Mi4 LTE z PL za 1000zł wiec cena super i prawdopodobnie czarny, jeśli sie sprawdzi to JEST JUŻ MÓJ :) Jeśli kolo napisze, że to pomyłka no to juz mam zaklepany na ali Mi4c white 16gb z UK za tyle samo

Coś wiadomo czy będzie update dla Mi4? 

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na aledrogo 1 szt Mi4 LTE z PL za 1000zł wiec cena super i prawdopodobnie czarny, jeśli sie sprawdzi to JEST JUŻ MÓJ :) Jeśli kolo napisze, że to pomyłka no to juz mam zaklepany na ali Mi4c white 16gb z UK za tyle samo

Coś wiadomo czy będzie update dla Mi4? 

Nowy, czy używany? Bo jak nowy to na 90% podróbka jakaś xD. Czarne są nie do dorwania praktycznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/xiaomi-mi4-16gb-4x2-5ghz-full-hd-z-pl-gw-fv-i5730669826.html 

Zamówiłem ale nie płacę jeszcze, jutro dzwonie do kolesia i wypytuje czy 100% jest LTE i czy jest czarny.

Uważaj na tego sprzedawce. Ktoś na forum już chciał coś od niego kupić (chyba Mi Note) i wyszła masa baboli w samej aukcji, a do tego ich "support" jest... po prostu zlewają klienta odsyłając do FAQ w którym nie ma odpowiedzi na zadane pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...