Skocz do zawartości

Etui i coś na ekran


alchm

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy polecali Mocolo, to je kupiłem. Okazuje się, że 1mm mniejsze niż ekran? Czemu to ma służyć? Nillkin lub HardGlass od 3mk jest dopasowany dobrze? Ma ktoś, można prosić zdjęcia?

 

 

EDIT

 

Sprawdziłem i HardGlass jeszcze 3mk nie zrobiło. Wiec zostaje Nillkin. Jest wycięty perfekcyjnie?

Edytowane przez Gumka23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2015, 14:28:17, Gumka23 napisał:

Wszyscy polecali Mocolo, to je kupiłem. Okazuje się, że 1mm mniejsze niż ekran? Czemu to ma służyć? Nillkin lub HardGlass od 3mk jest dopasowany dobrze? Ma ktoś, można prosić zdjęcia?

 

 

EDIT

 

Sprawdziłem i HardGlass jeszcze 3mk nie zrobiło. Wiec zostaje Nillkin. Jest wycięty perfekcyjnie?

Ja mam FlexibleGlass i jest idealnie dopasowane na całym ekranie, wcześniej wrzucałem zdjęcia w tym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o etui. bardzo polecam to:
http://www.aliexpress.com/item/MSVII-Brand-Xiaomi-Mi4c-Case-Brushed-PC-Back-Cover-Aluminum-Metal-Frame-Set-Phone-Cases-Bags/32494974109.html
Jestem z niego bardzo zadowolony. Telefon nieznacznie się powiększa ale jest bardzo dobrze chroniony na ekran dodatkowo szkło ochronne oczywiście. Ramka jest idelanie dopasowana do telefonu (aluminiowa), a przyciski boczne co w sumie trochę smutne lepiej wykonane niż w samym telefonie. Wczoraj się sprawdziło telefon spadł mi z 3 metrów z wyjścia na strych na podłogę. Całość oczywiście się porozkładała po uderzeniu ale telefon bez najmniejszej ryski został całkowicie ochroniony, a spadł na kant.

Zamówiłem tez dedykowany flipcase do tego telefonu.
http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-mi4c-case-mi4i-luxury-original-leather-case-for-xiaomi-mi-4i-mi-4c-smart-sleep/32371800683.html
jednak o nim jeszcze nic nie napiszę ponieważ jeszcze nie przyszedł :) Bo jak wiadomo z chin trzeba trochę poczekać.

Oczywiście nie chce reklamować tylko wyrażam opinię i nie biorę odpowiedzialności za wasze zakupy:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam http://allegro.pl/oryginalne-etui-flip-case-do-xiaomi-mi4c-i5764813801.html#thumb/1

Telefon trzyma sie pewnie i pasuje idealnie do case. 

+ W tym case mozemy uzywac funkcji smart cover. (Telefon sam sie odblokuje jak otworzysz klapke i zablokuje jak klapke zamkniesz.

Ogolnie polecam, chodz troche utrudnione jest uzywanie tego podwójnego pukniecia z prawej strony.

zDde6Ud.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2015, 21:23:20, Elderbary napisał:

Ja mam FlexibleGlass i jest idealnie dopasowane na całym ekranie, wcześniej wrzucałem zdjęcia w tym wątku :)

Widziałem, niestety 3mk nie robi jeszcze szkła hartowanego, a to właśnie na nim mi zależy.

 

Ponawiam pytanie, czy posiada ktoś szkło hartowane, które pasuje idealnie i nie ma 1-2mm przerwy między krawędzią ekranu, a szkłem ochronnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GrzeSek napisał:

Nillkin Amazing H na bokach jest idealny, a na wysokość tak 0.5 mm szpary jest jak nakleisz dokładnie do górnej albo dolnej krawędzi.

PS. Amazing H ma ostre krawędzie jak co, H+ ma chyba gładkie.

Serdecznie dziękuję za odpowiedź i za info różnic między H / H+. W takim razie odsyłam Mocolo, bo jeszcze nie minęło 14 dni od zakupu.

Nillkina z Ali? W Polsce nie mogę znaleźć do mi4c.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gumka23 napisał:

Serdecznie dziękuję za odpowiedź i za info różnic między H / H+. W takim razie odsyłam Mocolo, bo jeszcze nie minęło 14 dni od zakupu.

Nillkina z Ali? W Polsce nie mogę znaleźć do mi4c.

 

W Polce nie ma. Trzeba brać z Ali. Warto też zabrać pokrowiec tej firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2015, 15:51:58, sinsk napisał:

Jeżeli chodzi o etui. bardzo polecam to:
http://www.aliexpress.com/item/MSVII-Brand-Xiaomi-Mi4c-Case-Brushed-PC-Back-Cover-Aluminum-Metal-Frame-Set-Phone-Cases-Bags/32494974109.html
Jestem z niego bardzo zadowolony. Telefon nieznacznie się powiększa ale jest bardzo dobrze chroniony na ekran dodatkowo szkło ochronne oczywiście. Ramka jest idelanie dopasowana do telefonu (aluminiowa), a przyciski boczne co w sumie trochę smutne lepiej wykonane niż w samym telefonie. Wczoraj się sprawdziło telefon spadł mi z 3 metrów z wyjścia na strych na podłogę. Całość oczywiście się porozkładała po uderzeniu ale telefon bez najmniejszej ryski został całkowicie ochroniony, a spadł na kant.

Zamówiłem tez dedykowany flipcase do tego telefonu.
http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-mi4c-case-mi4i-luxury-original-leather-case-for-xiaomi-mi-4i-mi-4c-smart-sleep/32371800683.html
jednak o nim jeszcze nic nie napiszę ponieważ jeszcze nie przyszedł :) Bo jak wiadomo z chin trzeba trochę poczekać.

Oczywiście nie chce reklamować tylko wyrażam opinię i nie biorę odpowiedzialności za wasze zakupy:P:P

Jak z wyjmowaniem telefonu z tego etui? Pamiętam, że ktoś miał podobny model dla Rednote bodajże i wyjąć go z tej zbroi była masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, powyższe plecki (MSVII) są bardzo ładnie wykonane. Zamówiłem czarny do białego telefonu i prezentuje się fajnie. Nie ma większego problemu z wydostaniem telefonu z obudowy - trzeba wysunąć plecki i już - jak się rozkmini jak to działa to 10 sekund i wyjęty. Nie podoba mi się tylko, że telefon staje się większy i cięższy. Poza tym edge control nie działa!

Ja polecam te obudowy: http://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-hongmi-redmi-redrice-hongmi-1s-hongmi1s-Frosted-Matte-Top-phone-cover-Hybrid-Hard-Plastic/32270666427.html są taniutkie, fajny materiał, lekki i krawędzie wystają minimalnie ponad szkło dzięki czemu ekran jest chroniony. Zakupiłem czarny, czerwony i teraz jeszcze czekam na biały. Edge control dział idealnie!

Co do szkła Mocolo to ja kupiłem tutaj: http://www.aliexpress.com/item/Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-4C-Xiaomi-Mi4c-Glass-Protective-Film-with-Original-Mocolo-Packaging/32481359968.html Dostałem 2 sztuki zamiast jednej i faktycznie jest margines ok 0,5 mm od każdej krawędzi ekranu. W poprzednim Xiaomi Red Rice 1 miałem dokładnie tak samo przy szkle Nilkin więc myślałem że to norma przy szkłach. Poza tym szkło zachowuje się tak samo jak w poprzedniku czyli bez zarzutów

 

 

Edytowane przez andrewife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie zachwalany tutaj Frosted Shield od Nillkina i szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia. Jakość wykonania jest oczywiście bardzo dobra ale telefon już nie trzyma się tak pewnie dłoni jak przy tym co zamowiłem z IBG. Niby te plecki mają chronić przed upadkiem ale mam wrażenie, że częściej to one będą te upadki powodować. Nie macie podobnego wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@advcron może to kwestia przyzwyczajenia ale kiedy położę telefon na dłoni i lekko przechylam to ześlizguje on się pod mniejszym kątem niż te gumowe plecki:

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi4c-transparent-soft-rubber-protective-case-7084.html

Poużywam kilka dni i wtedy ocenie, które lepsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<a contenteditable="false" data-ipshover="" data-ipshover-target="http://miuipolska.pl/forum/profile/7693-krolik/?do=hovercard" data-mentionid="7693" href="http://miuipolska.pl/forum/profile/7693-krolik/" id="ips_uid_3">@Krolik</a>
Jeżeli chodzi o wyjmowanie telefonu to jest to banalne. Odwracasz odsuwasz tylną część i telefon wystarczy wypchnąć z aluminiowej ramki co da się zrobić jednym palcem bez użycia siły czy tez narzędzi:P. Minusem jest to że nieznacznie powiększa ono telefon do tego jest to aluminium więc być może dla niektórych telefon stanie się mniej poręczny może bardziej śliski ale to są kwestie indywidualne. Dla mnie już sam rozmiar telefonu był mniej poręczny gdyż przesiadłem się z trochę ponad 4" na 5". Co już jest czymś do czego muszę się przyzwyczaić. Real foto spróbuję wrzucić jak znajdę chwilę czasu natomiast nie różnie się to od tego co jest na tej stronie do której wrzuciłem linka. Wszystko jest świetnie dopasowane. Sam kształt może na pierwszy raz wydawać się mało ergonomiczny przez powiększenie o te parę milimetrów ale to tyko kwestia obycia. 

Edytowane przez sinsk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł do mnie zachwalany tutaj Frosted Shield od Nillkina i szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia. Jakość wykonania jest oczywiście bardzo dobra ale telefon już nie trzyma się tak pewnie dłoni jak przy tym co zamowiłem z IBG. Niby te plecki mają chronić przed upadkiem ale mam wrażenie, że częściej to one będą te upadki powodować. Nie macie podobnego wrażenia?

Nillkin frosted ma taki styl.

Tak jest robiony dla wszystkich innych modeli telefonów. Jest to kwestia przyzwyczajenia.

Z pewnością jest to pewien kompromis - niezły wygląd i przynajmniej potencjalna ochrona.

Używałem na nexusie, na xiaomi też mam.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2015, 18:05:34, GrzeSek napisał:

Nillkin Amazing H na bokach jest idealny, a na wysokość tak 0.5 mm szpary jest jak nakleisz dokładnie do górnej albo dolnej krawędzi.

PS. Amazing H ma ostre krawędzie jak co, H+ ma chyba gładkie.

Czy ktoś mógłby cyknąć fotkę Mi4c ze szkłem Amzin H/H+. Jedni piszą, że nie ma przerw, inni że są :-(.

Pytam bo u mnie po tygodniu używania już ukruszyły się krawędzie (szkło Mocolo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2015, 18:05:34, GrzeSek napisał: Nillkin Amazing H na bokach jest idealny, a na wysokość tak 0.5 mm szpary jest jak nakleisz dokładnie do górnej albo dolnej krawędzi.

PS. Amazing H ma ostre krawędzie jak co, H+ ma chyba gładkie.

Czy ktoś mógłby cyknąć fotkę Mi4c ze szkłem Amzin H/H+. Jedni piszą, że nie ma przerw, inni że są :-(.

Pytam bo u mnie po tygodniu używania już ukruszyły się krawędzie (szkło Mocolo)

Jest przerwa. Przypomnij się w niedzielę to zrobię Ci zdjęcia jak wygląda telefon z nillkinem i ze szkłem od Xiaomi dla porównania.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2015, 10:28:08, Elderbary napisał:

 

 

Tak wygląda Mi4c w szkle FlexibleGlass od 3mk na Mi4i :) Polecam http://m.imgur.com/a/yt88U

 

PS te wszystkie białe kropki to drobinki kurzu :)

 

 

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Zacnie wygląda. I ciekawa sprawa. Bo będę zmieniał Nillkina właśnie na Flexible. Tak myślałem, że z Mi4i może pasować ale napisałem do 3MK w tej sprawie. 
Aktualnie czekam na zestaw testera nowiutkiego Flexible dla Mi4c :) Rzecz jasna bez kosztów :)

A co do szkła Nillkin to wygląda tak, że z każdej strony ekranu jest brak 1mm szkła aby pasował idealnie. Ja się zawiodłem niestety na tym szkle bo dodatkowo mi się odkleja na rogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2015, 18:05:34, GrzeSek napisał:

Nillkin Amazing H na bokach jest idealny, a na wysokość tak 0.5 mm szpary jest jak nakleisz dokładnie do górnej albo dolnej krawędzi.

 

Dnia 27.11.2015, 18:16:56, rychu_cmg napisał:

Jest przerwa.

 Różni ludzie różne szkła dostają czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...