Skocz do zawartości

Etui i coś na ekran


alchm

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, krzygaj napisał:

Dzięki mam ipaky i szukam czegoś innego co nie pogrubiałoby tak telefonu - w sumie z ipaky jestem bardzo zadowolony i w zasadzie to nie mam co zarzucić(no może poza tym pogrubieniem telefonu), ale trzeba coś zmienić co jakiś czas ;-)

Zamówiłem też to etui - jak przyjdzie, to może napiszę kilka zdań porównania do ipkay

Pzdr

Ipaky pogrubua telefon? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dajos napisał:

Bez poszerzenia okienka przy doświetleniu diodami będzie lekka poświata. Poza tym dla mnie eleganckie. Zdecydowanie nie pogrubia - może trochę. Jeśli już to ewidentnie poszerza telefon, i to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2016 o 11:13, Dru79 napisał:

a ja zakupiłem ostatnio takie etui: nowe etui.

 

Wielkie dzięki. Szukałem oryginalnego Xiaomi, ale już nigdzie nie ma, a to które wrzuciłeś wygląda identycznie, tylko ma osłoniętą górę i dół co w sumie dodatkowo zabezpiecza telefon. Lepszej obudowy nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gumka23 napisał:

 

Wielkie dzięki. Szukałem oryginalnego Xiaomi, ale już nigdzie nie ma, a to które wrzuciłeś wygląda identycznie, tylko ma osłoniętą górę i dół co w sumie dodatkowo zabezpiecza telefon. Lepszej obudowy nie widziałem.

Jak mi sie ipaky wytrze to moze sie skusze na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kamillm napisał:

Jak mi sie ipaky wytrze to moze sie skusze na to

to już zamawiaj, zanim dojdzie to na brzegach ipaky dawno nie będzie farby ;)

 

ps. jakieś porządki na ali - wszystkie z "ipaky" w nazwie do mi4c są za ~5USD, natomiast to samo, ale bez ww. frazy w nazwie - od 3USD. podróbka spigena tropi swoje podróbki? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... jakoś to silikonowe etiu nie przekonuje mnie - tyle nacięć na te niby "klapki" na port usb czy słuchawki - z pewnością będzie tamtędy dostawać się sporo paprochów i brudu co chwilę będzie wyjmował telefon i czyścił - chyba, że nie będzie Ci to przeszkadzać :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzygaj napisał:

hmmm... jakoś to silikonowe etiu nie przekonuje mnie - tyle nacięć na te niby "klapki" na port usb czy słuchawki - z pewnością będzie tamtędy dostawać się sporo paprochów i brudu co chwilę będzie wyjmował telefon i czyścił - chyba, że nie będzie Ci to przeszkadzać :-D

Te co teraz mam czyli takie tanie sylikonowe nie ma żadnych zaślepek na otwory więc ...

Ale co innego mi się nie podoba w tym Nillkin że można je łatwo zdjąć, ten silikon jest taki miękki że wystarczy przesunąć palcem i się odchyla na boku.

Miałem tej samej marki na Razr XT910 i tamto było grubsze, nie dało się go tak łatwo zdjąć.

%E0%B9%80%E0%B8%84%E0%B8%AA-Motorola-Raz%E0%B9%80%E0%B8%84%E0%B8%AA-Motorola-Raz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj dotarło do mnie etui, które polecał @Dru79 - wygląda fajnie i plastik ma dobrą strukturę, nie jest śliskie - nawet takie trochę matowe. W porównaniu do iPaky:

  • jest mniejsze - wysokość/szerokość/grubość po ok 2mm
  • przy aparacie jest bardziej wycięte i nie zakrywa mikrofonu przy aparacie
  • przyciski boczne są dobrze dostępne aczkolwiek przy iPaky były bardziej wyczuwalne przy przesuwaniu palcem wzdłuż krawędzi
  • lepiej dostępne też jest złącze USB w iPaky przy niektórych kablach musiałem trochę podpiłować wtyczkę aby weszła
  • jak dla mnie te otworek do smyczki jest zbędny :)

Póki co przesiadłem się na to etui i używam - zobaczymy co się stanie po pierwszym spotkaniu telefonu z ziemią - iPaky wyłożone gumą pewnie lepiej tłumi wstrząsy.

Po zamówieniu na Ali dotarło w 2 tygodnie.

Póki co polecam i ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krzygaj napisał:

Wczoraj dotarło do mnie etui, które polecał @Dru79 - wygląda fajnie i plastik ma dobrą strukturę, nie jest śliskie - nawet takie trochę matowe. W porównaniu do iPaky:

  • jest mniejsze - wysokość/szerokość/grubość po ok 2mm
  • przy aparacie jest bardziej wycięte i nie zakrywa mikrofonu przy aparacie
  • przyciski boczne są dobrze dostępne aczkolwiek przy iPaky były bardziej wyczuwalne przy przesuwaniu palcem wzdłuż krawędzi
  • lepiej dostępne też jest złącze USB w iPaky przy niektórych kablach musiałem trochę podpiłować wtyczkę aby weszła
  • jak dla mnie te otworek do smyczki jest zbędny :)

Póki co przesiadłem się na to etui i używam - zobaczymy co się stanie po pierwszym spotkaniu telefonu z ziemią - iPaky wyłożone gumą pewnie lepiej tłumi wstrząsy.

Po zamówieniu na Ali dotarło w 2 tygodnie.

Póki co polecam i ja

 

A jak ze spasowaniem? W Feedbacku na Ali dwie osoby wrzuciły zdjęcia, które pokazują, że etui nie leży idealnie/odstaje. U Ciebie rozumiem, jest wszystko ok?

Zdjęcie z Aliexpress

UT8RCLBXHJXXXagOFbXZ.jpg

 

Kolor czarny brałeś? On jest barwiony w masie, czy tylko zewnętrzna warstwa koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gumka23 teraz dopiero spojrzałem :) - wszystko jest w porządku leży idealnie.

Jakby ktoś chciał kupić, to kupiłem tutaj: https://www.aliexpress.com/item/New-Brand-Case-For-xiaomi-mi4c-5-0-inch-Cover-smooth-Full-Protect-PC-Back-Cover/32573591684.html?spm=2114.13010608.0.0.EK4WGk

Kupione 25.11, 08.12 już miałem w łapkach :)

Pzdr

Edytowane przez krzygaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzygaj napisał:

@Gumka23 teraz dopiero spojrzałem :) - wszystko jest w porządku leży idealnie.

Jakby ktoś chciał kupić, to kupiłem tutaj: https://www.aliexpress.com/item/New-Brand-Case-For-xiaomi-mi4c-5-0-inch-Cover-smooth-Full-Protect-PC-Back-Cover/32573591684.html?spm=2114.13010608.0.0.EK4WGk

Kupione 25.11, 08.12 już miałem w łapkach :)

Pzdr

To jest twarde tworzywo, można to zginać bez obawy przez pęknięciem ? Czy na tyle dobrze się trzyma że telefon się z tego nie wysunie ? Jaka jest grubość wystająca przy ekranie, można położyć na ekranem do dołu bez obawy na zarysowanie ?

Bo to co wyżej wkleiłem jest silikonowe i ciasno wchodzi na telefon. A wystaje ponad milimetr nad ekran i mogę płasko kłaść telefon ekranem do dołu bez obawy na zarysowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdecydowałem się na zakup szkła Mocolo z allegro. Z racji tego, że jutro/pojutrze powinien mi dojść telefon to nie bardzo opłaca mi się czekać 3 tygodnie na szkło z chin, a róznica w cenie niewielka. 24zł z przesyłką priorytetem (ok. 2 dni). Mam nadzieję, że będę zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Neuron napisał:

Właśnie zdecydowałem się na zakup szkła Mocolo z allegro. Z racji tego, że jutro/pojutrze powinien mi dojść telefon to nie bardzo opłaca mi się czekać 3 tygodnie na szkło z chin, a róznica w cenie niewielka. 24zł z przesyłką priorytetem (ok. 2 dni). Mam nadzieję, że będę zadowolony :D

Będziesz ja mam na swoim. Aczkolwiek widze, ze sie trochę nie dokleiło na krawedziach, ale na prawde minilanie. Telefon byl dokladnie wyczysczony przed naklejeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2016 o 11:47, slimdick napisał:

To jest twarde tworzywo, można to zginać bez obawy przez pęknięciem ? Czy na tyle dobrze się trzyma że telefon się z tego nie wysunie ? Jaka jest grubość wystająca przy ekranie, można położyć na ekranem do dołu bez obawy na zarysowanie ?

Bo to co wyżej wkleiłem jest silikonowe i ciasno wchodzi na telefon. A wystaje ponad milimetr nad ekran i mogę płasko kłaść telefon ekranem do dołu bez obawy na zarysowanie.

Tworzywo jest twarde, ale w miarę elastyczne by wielokrotnie z niego wyjmować telefon - raczej nie zalecałbym nadmiernego wyginania. Tak telefon "wskakuje" w obudowę, która sztywno go trzyma - nie ma opcji, że wypadnie. Przy ekranie wystaje(w stosunku do nałożonego szkła na ekran) może 0,5mm - mniej niż 1mm, także jak położysz telefon ekranem do dołu, to opiera się o etui.

Póki co przesiałem się z iPaky i myślę, że to będzie dłuższa przyjaźń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, krzygaj napisał:

Tworzywo jest twarde, ale w miarę elastyczne by wielokrotnie z niego wyjmować telefon - raczej nie zalecałbym nadmiernego wyginania. Tak telefon "wskakuje" w obudowę, która sztywno go trzyma - nie ma opcji, że wypadnie. Przy ekranie wystaje(w stosunku do nałożonego szkła na ekran) może 0,5mm - mniej niż 1mm, także jak położysz telefon ekranem do dołu, to opiera się o etui.

Póki co przesiałem się z iPaky i myślę, że to będzie dłuższa przyjaźń :)

Jak mi sie Ipaky zetrze to tez to kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
37 minut temu, Spajk napisał:

Mysle ze spoko, tylko szkoda ze nie chroni wszystkich krawedzi telefonu. Sam sie zastanawialem nad tym lub nad ipaky i wzialem ipaky bo chroni caly telefon, tyle ze sie wyciera szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

Mysle ze spoko, tylko szkoda ze nie chroni wszystkich krawedzi telefonu. Sam sie zastanawialem nad tym lub nad ipaky i wzialem ipaky bo chroni caly telefon, tyle ze sie wyciera szybko

Muszę szybko wymienić moje przezroczyste, silikonowe bo już mnie denerwuje. To mi sie wydaje fajne bo jest "twarde" i sie tak nie wygina jak ten silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...