Skocz do zawartości

Kabelek OTG


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy w tzw. kablu OTG jest coś szczególnego, specjalnego, czy tez jest to - de facto - po prostu bardzo krótki przedłużacz kabla USB --> micro USB? Ja myślę, że tak właśnie jest, ale chcę się upewnić.

 

Dzięki.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajny rysunek, ale od razu rodzi pytanie - co jest podłączone do styku 4 ("sense") w przypadku zwykłego kabla USB-Micro USB, takiego, którym podłączamy tel. do kompa lub do ładowarki? Zgaduję, że po prostu nic.

 

I drugie pytanie - czy w ogóle istnieją takie kable, ale różniące się właśnie brakiem połączenia tych dwóch styków? Jeśli tak to, do czego służą (a przynajmniej w teorii)? Zgaduję - raczej nie istnieją, bo nie są za bardzo potrzebne, ale gdyby istniały, to by były tylko przedłużaczem. Penvdrive przypięty poprzez taki kabelek do tel. nie byłby "widziany"?

 

Dzięki,

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zwykły kabel ma podłączone nic :)

I owszem, istnieją różne dziwne kable... ostatnio kupiłem jakieś tanie microusb żeby poupychać po kątach i nie szukać za każdym razem. No i okazało się, że kupiłem jakiś 'multimedia microusb cable' który jest właśnie micro-OTG -> męski USB A. 

Muszę teraz poszukać na ali wtyczek do założenia na kabel (microUSB i female USB A) i poprzerabiać je wszystkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajny rysunek, ale od razu rodzi pytanie - co jest podłączone do styku 4 ("sense") w przypadku zwykłego kabla USB-Micro USB, takiego, którym podłączamy tel. do kompa lub do ładowarki? Zgaduję, że po prostu nic.

 

I drugie pytanie - czy w ogóle istnieją takie kable, ale różniące się właśnie brakiem połączenia tych dwóch styków? Jeśli tak to, do czego służą (a przynajmniej w teorii)? Zgaduję - raczej nie istnieją, bo nie są za bardzo potrzebne, ale gdyby istniały, to by były tylko przedłużaczem. Penvdrive przypięty poprzez taki kabelek do tel. nie byłby "widziany"?

 

Dzięki,

 

Jak chcesz z tego robić doktorat to poczytaj najpierw to http://www.usb.org/developers/onthego/otg1_0.pdf, a potem jak będą jakieś niejasności to szukaj odpowiedzi tu http://www.usb.org/developers/docs/usb20_docs/.

 

Miłej lektury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajny rysunek, ale od razu rodzi pytanie - co jest podłączone do styku 4 ("sense") w przypadku zwykłego kabla USB-Micro USB, takiego, którym podłączamy tel. do kompa lub do ładowarki? Zgaduję, że po prostu nic.

 

I drugie pytanie - czy w ogóle istnieją takie kable, ale różniące się właśnie brakiem połączenia tych dwóch styków? Jeśli tak to, do czego służą (a przynajmniej w teorii)? Zgaduję - raczej nie istnieją, bo nie są za bardzo potrzebne, ale gdyby istniały, to by były tylko przedłużaczem. Penvdrive przypięty poprzez taki kabelek do tel. nie byłby "widziany"?

 

Dzięki,

Normalnie nic nie jest i oto właśnie chodzi. Bo normalnie używane są "kable" USB, które służą do ładowania i do przesyłu danych do komputera (itd). Kabel OTG ma połączone styki Sense i GND aby smartfon wiedział, że jest podłączony pendrive, pad, mysz itd. i dał napięcie zasilające podłączanemu urządzeniu zamiast z niego pobierać. Niestety na rynku są kable MicroUSB > USB więc trzeba się pilnować bo zostaniemy z przedłużaczem za 5-10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...