Skocz do zawartości

Nowy kernel obsługujący DT2W [Stuxnet R3born][Mi3/Mi4]


Rzeźnia

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając sobie dział Mi3 na kochanym xda (forum Miui doprowadza mnie do szału) spotkałem się z nową wersją kernela dla Mi3 i 4. Oczywiście najciekawszą funkcją jest działający double tap to wake która nie powoduje straszliwego drenażu baterii. W zasadzie to chyba nikt się nie skarżył na baterię.
DT2W działa na dolnej połowie ekranu ale można to zmienić w Kernel Adiutor.

Rom kompatybilny z romami MIUI i LP!

Zostawiam jakby ktoś chciał przetestować. Mi... się nie chce :)

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/development/kernel-stuxnet-reborn-t3218354

Edytowane przez Rzeźnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na ostatnim wydaniu MIUI niby wszystko działa, ale dt2w często odmawia współpracy.

Mi4/Tapatalk/sMIUI+Stuxnet Kernel

PS. Sprawdzam właśnie Moshi Kernel. Zapowiada się obiecująco. Dt2w za każdym razem działa. Moshi to chyba lepsza opcja od Stuxnet

Jak coś dłużej potestujesz to nie zapomnij rzucić tutaj info bo bardzo by mnie interesowało :-) i ogólnie jak kernel działa, czy się reszta nie kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moshi Kernel :

Na tą chwilę u mnie nie działa :

-Tryb czytania (ale to na żadnym custom kernelu nie chciało ruszyć)

-kolory (ciepły zimny)

Tak na szybko tyle, póki co znalazłem.

Drenaż baterii z WŁĄCZONYM dt2w nie jest aż tak tragiczny. Przez noc(około 8h) z wył. danymi, ale z włączonym BT dla Mi Band, zeszło ~4% baterii.

No i jak pisałem, jedyny custom kernel na którym ZAWSZE mi działa wybudzenie podwójnym stuknięciem.

Mi4/Tapatalk/sMIUI+Moshi Kernel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adnotacja do Moshi Kernel :

Po jakimś czasie miałem lekko niestabilne działanie telefonu. Zawieszał się dotyk i nie dało rady nic zrobić, poza rebootem. Ale może to przez moje kombinacje z governorem, napięciami itp itd.

Kernel znowu zmieniłem (na ZeurionX(, też sprawdzę na szybko jego działanie... Ale coś czuje, że koniec końców i tak chyba wrócę do stock kernela.

Mi4/Tapatalk/sMIUI+ZeurionX Kernel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję sobie ZeurionX wersja Archi toolchain. Instalacja bez problemu z poziomu twrp.

ZeurionX_1.jpgZeurionX_2.jpg

W kernel adiutor na razie mam ustawienia domyślne dla jądra, z tego co widzę DT2W i szybkie ładowanie działa. Co tam jeszcze warto ustawić ?

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo kombinacji tworzę w Kernel Adiutor, ale wcale cudów się nie ugra. Najlepsze jest obniżyć napięcia, ale póki co nie ma tej opcji w tym kernelu.

Szkoda, że jest dostępny tylko domyślny Hotplug mpdecision, chyba na Intelliplug lepiej pracuje tel.

S2w też dobrze działa. Ale nie korzystam, bo zdecydowanie wygodniejsze jest dt2w.

Aaa i Moshi Kernel chyba mniej zjadał baterię, choćby i przez wybór innych gov.

Mi4/Tapatalk/sMIUI+custom Kernel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Szkoda, że jest dostępny tylko domyślny Hotplug mpdecision, chyba na Intelliplug lepiej pracuje tel...

W  tej wersji archi jest jeszcze Zen Decision, nie tylko MPDecision.

Po jednym dniu używania na domyślnych ustawieniach nie zauważam wpływu DT2W na baterię, co jest o tyle ciekawe, że swego czasu używałem DT2W na redmi 1s z CM i tam było widać wyraźnie szybsze drenowanie baterii. Kalibrację kolorów można z tego co widzę zrobić tylko w kernel adiutor dla każdej składowej koloru, przełączniki z miui ustawienia->wyświetlacz->kolory ekranu nie działają (nic się nie zmienia). Także jak na wersję beta, działa to zaskakująco dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W  tej wersji archi jest jeszcze Zen Decision, nie tylko MPDecision.

A dzięki za podpowiedź. Ściągnę to wydanie. Bo ja mam wersję Uber i tutaj nie ma innego Hotplug.

Kalibrację kolorów można z tego co widzę zrobić tylko w kernel adiutor dla każdej składowej koloru, przełączniki z miui ustawienia->wyświetlacz->kolory ekranu nie działają (nic się nie zmienia). Także jak na wersję beta, działa to zaskakująco dobrze

Co do kolorów, na żadnym z custom kernel nie spotkałem się z działającą opcją zmiany kolorów z pozycji MIUI, tak samo nie działa opcja trybu czytania.

Reszta na razie jest ok.

Mi4 chyba najlepiej pracuje pod gov Slim. Ale bardzo fajną opcją jest też gov zzmoove, ma w sobie profile wydajności, można zmieniać zależnie od potrzeby :-)

Mi4/Tapatalk/sMIUI+custom Kernel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz tak troche z głupia napisze, bo nie mogłem znaleźć żadnego tematu a nowego nie chce zakładać. Jak zainstalować TWRP? Próbowałem Rashrem, i rebootuje mi sie do twrp, jednak wgrywając kernel od moshiego nic sie nie zmienia, a po restarcie mam nadal mirecovery. Musze wgrywać twrp przez xiaomi tools czy jak?

 

EDIT: Dobra... z TWRP sobie poradziłem ... ale kernela już nie potrafie zmienić, albo jestem na to zbyt głupi... Przy instalacji moshi kernel za każdym razem telefon stoi na logo Mi i nic więcej. Kernel wgrywam na najnowsze miuipolska, wersje dt2w. Na miui trzeba wgrywać wersje stock czy to nie gra roli?

Edytowane przez skubi07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz tak troche z głupia napisze, bo nie mogłem znaleźć żadnego tematu a nowego nie chce zakładać. Jak zainstalować TWRP? Próbowałem Rashrem, i rebootuje mi sie do twrp, jednak wgrywając kernel od moshiego nic sie nie zmienia, a po restarcie mam nadal mirecovery. Musze wgrywać twrp przez xiaomi tools czy jak?

http://miuipolska.pl/forum/topic/6520-klawiatura-xperia-pelna/?do=findComment&comment=87895

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skubi07, robisz po instalacji wipe cache / dalvik?! Bo to w cholerę ważne :-P

Ja nawet zachowawczo robi wipe przed instalacją i po instalacji customa.

U mnie na szczęście, ani razu nie było black screena, ani bootloopa po instalacji jakiegokolwiek kernela.

Mi4/Tapatalk/sMIUI+custom Kernel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam CWM, bo póki się nie ma custom ROMu dla Androida 5+, to lepsze jest CWM od TWRP. Ale nie mam pojęcia, czy recovery ma jakiś na to wpływ.

Szastam różnymi kernelami średnio co 2-3 dni (szukam najlepszej wersji) i u mnie wszystko bangla.

Mi4/Tapatalk/sMIUI+custom Kernel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi4 z MiuiPL 5.8.27 zarówno Moshi Kernel Dt2w jak i ZeurionX nie działają. Po instalacji (wraz z wipe cache/dalvik) po logo MI jest czarny ekran i zero oznaki życia.

Natomiast Moshi pure działa. Szkoda, bo zależało mi właśnie na tym dt2w,

Edytowane przez Deragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Wyczytałem, że chwalą wersje R3. Ale za to są czasami problemy, bo staje na bootlogo.Podobno trzeba instalować bez żadnych wipe i ma ruszyć.

- - - - - edit - - - - -

Działa na 100% BEZ ŻADNEGO WIPE . Właśnie go zaczynam sprawdzać, bo bardzo chwalą długi czas na SoT.

UWAGA : mi nie działa ROOT po wgraniu God's Kernel R3

A po każdym wipe cache / dalvik, tel stoi na bootlogo :-/

Mi4/Tapatalk/sMIUI+custom Kernel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulig007: czyli trochę kiepsko.

Z ciekawostek to wczoraj wieczorem wgrałem sobie na aktualne miui 5.10.30 kernel ZeurionX wersja Archi toolchain którego już wcześniej używałem na miui 5.10.22 w konfiguracji domyślnej. Zmieniłem hotpluga na Zen Decision. Do tego momentu wszystko było ok.

Po zmianie governora na Hellsactive ekran zgasł i ... soft brick telefonu ... podniosłem go miflash z driverami seriall qualcomm-a, Zgłaszał się na PC jako QUALCOMM HS-USB Diagnostic 9006. Także czasami przy testach trzeba uważać, ja straciłem na przywrócenie telefonu do stanu pierwotnego ok. 1,5 godziny, trochę trwało przerzucenie z powrotem na telefon ~30 GB danych których używam. Dobrze, że miałem backup wszystkich danych w twrp i kopie tego co było na karcie wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hotplug - zen decision nie ma sensu zmieniać. Dużo gorszy od mpdecision, a z opinii, to zen decision potrafi czasami zostawić taktowanie procesora na full, bo wygaśnięciu ekranu.

Współczuję przypadku soft brick. Ja czasem przy kombinowaniu z governorem, napięciami to miałem tylko wyłączenie telefonu i tyle.

Póki mam problemy z Gods kernel R3 (a szkoda bo bardzo chwalą), to zostaje też na Gods, ale na wersji zrobionej dla Mi4. Jest najbardziej stabilnie i bateria jest OK

Mi4/Tapatalk/sMIUI+custom Kernel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulig007: Potestowałem sobie MOSHI_dt2w_Cancro_26102015_0025.zip

MOSHI_dt2w_Cancro_1.jpg

Teoretycznie bardzo fajny kernel, kupa bajerów, regulacja napięć, OC, DT2W ale jest głupi błąd, widać go na screenie...

MOSHI_dt2w_Cancro_2.jpg

Dla porównania screen ze stock kernela miui

Screenshot_2015-11-06-00-05-47_me.kuder.

Krótko mówiąc on nie montuje partycji cache, efekt jest taki, że zmienisz sobie np. tapetkę i po restarcie masz default... takich niespodzianek jest niestety więcej, także też lipa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polecam najnowsze wydanie custom kernela Gods R5 (ja mam wersję pisaną pod MI4W). Nie ma w nim dt2w, ale za to praca na baterii jest mega!!!! Praktycznie połowa baterii jeszcze, a ja mam 5h SoT! Wynik póki co najlepszy, jaki miałem na custom.0de8b60cf1e9cd3837e5e99b27e6b1f0.jpg

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja pod MI4W to zdaje się nie ma tylko kexec czyli z multirom nie działa. Ja mam wgraną normalną, też wygląda to obiecująco ale z werdyktem się wstrzymam trochę jak zrobię jakiś pełny cykl. Na razie zmniejszyłem globalnie napięcie na cpu o 50mV i sprawdzam stabilność. Na MI4 też GPU schodzi do 27 MHz i jest OC do 657 MHz?

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...