Skocz do zawartości

Mi4i brak dostępu do internetu


TePe

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu obserwuje problem z dostępem do internetu w Mi4i. Po jakimś czasie używania telefonu (np. jazda z yanosikiem lub telefon zostawiony na noc), telefon traci dostęp do internetu całkowicie. Pomaga tylko restart (nawet wyłączenie i włączenie Internetu nic nie daje).

 

Po restarcie wszystko wraca do normy. 

 

Próbowałem robić, wipe. Wgrałem kilka razy soft on nowa - bez zmian.  

 

Wczoraj nawet wgrałem wszystko od nowa fastbootem, cały wieczór wszystko działało, a rano wchodze do samochodu i  yanosik nie łapie połączenia... po restarcie jest OK. 

 

Testowane na:  5.10.8 (jak i na starszych wersjach)

Edytowane przez TePe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina sieci komórkowej/karty sim? Sprawdź inną kartę sim, w telefonie masz (?) jeszcze jedno wolne miejsce.

Karty mam dwie (PLAY + T-Mobile). Internetu używam na 1 karcie (play) 

 

Dzisiaj znowu dopadł mnie brak internetu. 

 

Próbowałem przełączyć internet na drugą karte sim (bez restartu) - brak efektu

Wróciłem z ustawieniem do karty sim nr.1 - brak efektu

 

Strony się nie ładują, a miui pokazuje systemowy komunikat brak dostępu do internetu. 

 

 

Pomogło dopiero zrestartowanie telefonu i wszystko wróciło do normy...

Edytowane przez TePe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej dziewczyny podobny problem od tygodnia.

Karta Play traci całkowicie zasięg w Mi4i. Zamiana kart nie pomaga, restart tylko chwilowo...

Już rozważaliśmy wymianę sim, ale postanowiłem tutaj zerknąć i widzę, że to nie odosobniony problem w zależności Mi4i-Play.

Wysłane z mojego GT-P5210 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem na MI4C.MIUI ma problem z czytaniem ustawień APN zapisanych na SIM. Musiałem w ustawieniach karty SIM, punkty dostępowe, wywalić wszystkie profile i zrobiłem swoje ręcznie. Póki co działa.

Czyli usunąłeś APN do mms i internet. i dodałeś ponownie ręcznie takie same ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko nazwa profili jest taka sama jak nazwa APN. Dla MMS jest sporo parametrów więc musisz podłubać w sieci żeby je znaleźć albo skopiuj z istniejącego. No i na kartach TM są profile dla T i dla Heyah, zawsze jak występował problem to APN był ustawiony na ten Heyah. Może mam SIM wadliwe, nie wiem, ale po ręcznej konfiguracji już trzeci dzień jest ok.

Edytowane przez Didusieq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko nazwa profili jest taka sama jak nazwa APN. Dla MMS jest sporo parametrów więc musisz podłubać w sieci żeby je znaleźć albo skopiuj z istniejącego. No i na kartach TM są profile dla T i dla Heyah, zawsze jak występował problem to APN był ustawiony na ten Heyah. Może mam SIM wadliwe, nie wiem, ale po ręcznej konfiguracji już trzeci dzień jest ok.

Przetestowałem zmiane APN, niestety bez zmian. Aktualnie jedynie kiedy udało mi się zmusić interent do poprawnego działania to zmiana ROMU. 

 

Acid, może podrzucisz jakiś pomysł, co przetestować żeby trochę bardziej rozeznać temat ?  Na pewno nie jest to uszkodzenie fizyczne (tak jak pisałem na Mokee z 5.1.1 działa poprawnie )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...