Skocz do zawartości

Jaki najlepszy ROM na redmi not lte ?


MD13

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki według was jest najlepszy / najbardziej stabilny ROM na Redmi note LTE? W grę wchodzi oczywiście V6 i V7.

Ja osobiście siedze na wersji stabilnej V6 miui polska i jest tak dobra że ciężko mi się zdecydować na wgranie nowszego(czyli V7). A jakie są wasze odczucia? Czy wersja stabilna V7 jest tak samo dobra jak V6?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MD13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrywam niemalże wszystkie i nie zauważam większych różnic. Ogólnie jest coraz lepiej, nie musiałem cofać się bo coś nie trybiło.

 

Ale każdy ma inne aplikacje, korzysta z innych ustawień itd. Najlepiej wgrać, sprawdzić i w razie problemów przywrócić poprzedni rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem , bardziej mnie interesuje który ROM według użytkowników jest w tej chwili najlepszy. Sam od lutego instalowałem ROM co tydzień i nie zawsze było Malinowo. Wiem, że u każdego jest inaczej tym bardziej im więcej użytkowników się wypowie tym dokładniej można określić najlepszy ROM.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najlepszy dla kogo? Uważasz, że dane statystyczne pokrywają się z konkretnym wyborem? Do tego na sporą grupę użytkowników odpisze najwyżej kilkoro - niereprezentatywnych. Jak czytasz forum to powinieneś zauważyć, że jedne wersje są dobre dla jednych, a złe dla drugich i odwrotnie. Gdyby był jeden idealny dla wszystkich to stałby się stabilnym.

 

Nie raz po wielkich krytykach aktualizowałem rom i okazywał się lepszy od poprzedniego. Ale czekaj na opinie, może tobie coś dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak nerwowo?? Pytanie skierowane jest do użytkowników konkretnego modelu telefonu co statystycznie da bardziej prawdopodobny wynik. Acid też wybiera wersje stable biorąc pod uwagę statystykę bo większość nie zgłasza błędów, ale robi to dla ogółu wszystkich fonów. A użytkownicy siedzą właśnie na romach,które im najlepiej pasują. Jak zainstalujesz najnowszy i wszystko siada to wrócisz do tego co miałeś wcześniej, to normalne. No dobra a czy możesz mi powiedzieć na jakim ty siedzisz Romie??

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się skusiłem i zainstalował em 5.9.24 (stable v7) i kilka wniosków co do v7 stable:
System wydaje się szybszy i ma więcej wolnej pamięci. Oprócz oczywistych plusów v7 niestety są minusy względem v6. Kuaipan nie trybie w ogóle. Pogoda nie może znaleźć lokalizacji choć w zegarku wykrywa i na każdej mapie. Na v6 te problemy nie występowały.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

 

Po zainstalowaniu 5.10.8 opisane problemy z 5.9.24 znikneły. Ostatnia wersja wydaje się wiec lepsza jak na razie.

Edytowane przez MD13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do zarzucenia najnowszej (5.10.15) wersji. Nic nowego w każdym razie. Nie pamiętam od ilu wersji źle działa pobieranie załączników z Gmaila bez Wi-Fi.

Na pewno 5.10.15 nie wydaje się mi w niczym gorsza od 5.10.8.

Nie wierzę w żadne "stable", to bajki dla dzieci ;)

Nie patrzę też rytynowo na to ile jest wolnego RAM, bo to nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia – o ile RAM się nie zapycha, a się nie zapycha. Nie jest wg mnie prawdą, że im więcej wolnego RAM tym lepiej. Za dużo wolnego RAM to zmarnowany RAM. To tak jakbyś kupił samochód w dużym bagażniekiem tylko po to, aby się podniecać tym, że wiecznie jest on prawie pusty :-)

OK, teraz zajrzałem, po całym dniu normalnego używanie tel. mam 1,2 GB wolnego RAM. Moim zdaniem to za dużo ;)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos moze mi gdzies wystawic 5.10.15 ? Bo ni cholery nie moge z nikad pobrac :(

Chodzi mi o obraz do fastboot'a...

Spróbuj z tego linka:

 

http://obigota.d.miui.com/5.10.15/dior_images_5.10.15_20150917.0000.1_4.4_cn_166d9a3b3f.tgz

 

Jak się nie uda, to Ci wystawię 5.10.8, bo w sumie co za różnica który - to bez znaczenia, jeśli potem instalujesz najnowszy MIUI PL.

(o ile wiem, nałożenie blokady na MiRecovery od wersji 5.10.15 dotyczy tylko RN2, a nie RN-4G).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...