Skocz do zawartości

Mi4C - Czy warto?


Linkos

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czytaj spekulacji bo to bardzo często bzdury. Nawet producenci później sami z tego się wycofują.

MIUI ma teoretycznie aktualizacje co tydzień i większość funkcji z nowych androidów jest już zaimplementowane w obecnych wersjach. Nie patrz na numerek tylko na funkcjonalność.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1 minutę temu, chceswieta napisał:

No to przecież nie jest źle, prędkości rzędu kilku mb/s i tak nie będę miał (na wifi, no chyba, że na lte). Czyli ogólem da się z tym żyć?

Lol nawet z tym problemem pobieralo sie u mnie 200-500kb/s a teraz u mnie idzie pełna parą :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Acid napisał:

Wcześniej był odgórny lejek 350-450 kB/s

A mógłbyś napisać coś więcej o tym lejku, bo to ciekawe i tak długo tyle ludzi zastanawiało. Czego dokładnie dotyczył ten lejek i właściwie po co go Xiaomi nałożyło (błąd czy celowo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, kubapl66 napisał:

A jak wygląda sprawa baterii? Czasami podają 3080 mAh, a czasami 3000 mAh, czy to jakaś loteria jak z tymi ekranami i aparatami? Jeszcze widziałem jak ktos na Allegro napisał: "Bateria 3000 mAh lub 3080 mAh w zależności od wersji" o jaką wersję chodzi?

Bateria wszędzie jest ta sama, po prostu producent daje oznaczenie że pojemność wynosi minimum 3000mah, ale typowo ma 3080mah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Obecnie posiadam Galaxy S6 w wersji dual sim i zastanawiam się nad zmianą właśnie na Xiaomi Mi4C. W S6 bateria to wielka porażka, tym bardziej w wersji dual, przez noc przy wyłączonych internet, bluetooth, gps, wifi - zjada 20% baterii. Właśnie ta bateria zainspirowała mnie do poszukiwania innego telefonu z dual sim i mocną baterią. Wcześniej używałem Z3 Dual i tam bateria starczała mi na 2 dni pracy, a gdy włączyłem tryb stamina to jeszcze dłużej. Niestety sam system nie bardzo mi podchodzi więc sprzedałem go i kupiłem S6 Dual i dla mnie gdyby nie bateria to telefon zostałby na dłużej, ale do rzeczy :).

Pytanie do użytkowników, czy bateria przy normalnym użytkowaniu (włączona lokalizacja, bluetooth - miband, gps, wifi, pakiety) wytrzyma mi 2 dni? Wiem, że trudno pewnie szczegółowo określić ale chodzi mi o to, że używając normalnie telefonu tyle wytrzyma? Czy aby wytrzymał te dwa dni to będę musiał wyłączać na noc to wszystko aby oszczędzać baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Obecnie posiadam Galaxy S6 w wersji dual sim i zastanawiam się nad zmianą właśnie na Xiaomi Mi4C. W S6 bateria to wielka porażka, tym bardziej w wersji dual, przez noc przy wyłączonych internet, bluetooth, gps, wifi - zjada 20% baterii. Właśnie ta bateria zainspirowała mnie do poszukiwania innego telefonu z dual sim i mocną baterią. Wcześniej używałem Z3 Dual i tam bateria starczała mi na 2 dni pracy, a gdy włączyłem tryb stamina to jeszcze dłużej. Niestety sam system nie bardzo mi podchodzi więc sprzedałem go i kupiłem S6 Dual i dla mnie gdyby nie bateria to telefon zostałby na dłużej, ale do rzeczy .

Pytanie do użytkowników, czy bateria przy normalnym użytkowaniu (włączona lokalizacja, bluetooth - miband, gps, wifi, pakiety) wytrzyma mi 2 dni? Wiem, że trudno pewnie szczegółowo określić ale chodzi mi o to, że używając normalnie telefonu tyle wytrzyma? Czy aby wytrzymał te dwa dni to będę musiał wyłączać na noc to wszystko aby oszczędzać baterię.

Nie znam telefonu który przy takim obciążeniu i intensywnym użytkowaniu wytrzyma dwa dni. I od razu zaznaczam że nie chodzi o dwa SMS-y na dzień i 30 sekund rozmowy.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile masz też ekran włączony, mi jak mam wszystko włączone to ekran wytrzymuje 4-5 godzin przy auto 60% jasności. Jeżeli dziennie świecisz ekranem 1-2h to wytrzyma 2 dni.

Wysłane z mojego Mi-4c

Edit: właśnie sprawdziłem, że mam jeszcze 56% baterii a ekran włączony 3h, więc nie jest tak źle :) (wifi i bluetooth włączone cały czas)

Edytowane przez Winiu89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zenek napisał:

Już podałem wyżej, że Sony Z3 Dual spokojnie przy włączonych wifi, internet, gps spokojnie dwa dni mi wytrzymywał, może mniej bluetooth używałem bo nie miałem miband.

Często udało mi się 7 dni z haczykiem przy 4godz SOT na 1 SIM. Jak wyłączysz automatyczną synchronizację to pewnie 2 dni wytrzyma z GPS, BT i z włączonymi danymi. Nie wiem tylko po co ci ciągle włączony GPS. Jeśli non stop będzie pracował to na bank nie wytrzyma 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm....

To który wybrać? Mi4c czy Redmi Note 2? Obydwa brałbym w wersji Pime. Obydwa mają dualSIM na kartach micro, przyzwoitą wydajność i baterię. Nie wiem tylko, który ma lepszy głośnik multimediów.... Więc...?

RM2 to jednak uboższy kuzyn...i z tego co czytam forum to jednak chyba mam wrażenie że jest na nim więcej bugów.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrosi napisał:

Hmmmm....

To który wybrać? Mi4c czy Redmi Note 2? Obydwa brałbym w wersji Pime. Obydwa mają dualSIM na kartach micro, przyzwoitą wydajność i baterię. Nie wiem tylko, który ma lepszy głośnik multimediów.... Więc...?

 Polecam mi4c. Ogolnie lepszy telefon chyba pod kazdym wzgledem. + Jest zdecydownaie mniej problematyczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mrosi napisał:

Ktoś ma czarną wersję Mi4c? Jak z jakością tworzyw? Waham się między białą a czarną wersją....

Ja mam. Ten czarny to tak naprawdę nie jest czarny tylko bardziej taki jakby szary grafitowy. Wygląda to bardzo fajnie. A co do jakości no to nie wiem, mam go od początku grudnia, od stycznia noszę etui, pod światło widać kilka małych rysek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...