Skocz do zawartości

Mi4C - Czy warto?


Linkos

Rekomendowane odpowiedzi

Jak komuś się nie spieszy to 11.11 na aliexpress każdy zakup powyżej 149usd będzie z automatu obniżany o 15usd dodatkowo od przyszłej środy pojawią się mini gierki i będzie można dostać dodatkowy kupon na 10usd, razem 25usd taniej :-) jeżeli chodzi o paypal to w Polsce zawsze trzeba płacić w złotówkach bo paypal każdą walutę przelicza na złotówki, a jeżeli zapłacisz karta usd to przeliczy dwa razy. Jeżeli chciałbyś zapłacić paypalem w usd to musiałbyś mieć paypal zarejestrowany w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem swój telefon na Ibuygou w czwartek i we wtorek miałem go już w rękach. Sama przesyłka z Hong Kongu potrzebowała niecałą dobę żeby dotrzeć do moich rąk, wysłana w poniedziałek rano. Za telefon w wersji prime z przejściówką USB-C + koszty wysyłki i ubezpieczenie od VAT zapłaciłem 1150 zł. Mam pełną gwarancję i serwis w PL i pewność oryginalności produktu. Także nie ma się co bać tego Ibuygou ;)

Jasne, że nie ma co się bać :)

No to Patyczak i Slimexx chyba rozwiązali sprawę gdzie się opłaca zamawiać. Mam jeszcze pytanie jak płaciliście? Przez Paypal czy przelewem? Jeśli przez Paypal to czy wpłacaliście na konto dolary/euro czy złotówki i robiliście przewalutowanie? Nigdy nie płaciłem za pomocą pp i dlatego pytam, bo na innym forum czytałem, że ktoś sobie przelał z konta walutowego 1000e i mimo to potrącili mu 50e bo zrobili jak by podwójne przewalutowanie euro/zlotowki i znowu zlotowki/euro juz na konto pp. Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda, żeby nie tracić kasy na przewalutowywanie niekorzystnym kursem.

 

A i jeszcze jedna sprawa czy na mi4c jest już możliwość wgrania Polskiego menu?

Ja kupowałem raz na ibuygou i płaciłem przez paypal w dolarach z karty w złotówkach. Wyszło prawie 100zł drożej ale i Mi2S zaraz po premierze kosztował więcej niż Mi4 w wersji 2GB. Nie dopłacałem za szybszą wysyłkę typu DHL bo za dużo wtedy chcieli i sprzęt miałem dopiero po prawie 4tyg.

Ad Mi4C: Były już 2 wersje MIUIPolska. Wystarczyło zajrzeć na dział download :/

 

Namnożyło się tych sprzedawców sprzętu Xiaomi :)

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Patyczak i Slimexx chyba rozwiązali sprawę gdzie się opłaca zamawiać. Mam jeszcze pytanie jak płaciliście? Przez Paypal czy przelewem? Jeśli przez Paypal to czy wpłacaliście na konto dolary/euro czy złotówki i robiliście przewalutowanie? Nigdy nie płaciłem za pomocą pp i dlatego pytam, bo na innym forum czytałem, że ktoś sobie przelał z konta walutowego 1000e i mimo to potrącili mu 50e bo zrobili jak by podwójne przewalutowanie euro/zlotowki i znowu zlotowki/euro juz na konto pp. Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda, żeby nie tracić kasy na przewalutowywanie niekorzystnym kursem.

 

A i jeszcze jedna sprawa czy na mi4c jest już możliwość wgrania Polskiego menu?

 

AFAIK na ibg najlepiej wychodzisz kupujac w AUD (dolary australijskie) i najlepiej jest wplacic kase na paypal bezposredno ze swojego konta.

 

To o czym piszesz, o przewalutowywaniu podwojnym, to moglo byc wplacenie na PP przy uzyciu karty kredytowej. Visa i Master Card dokonuja operacji w euro, stad moglo wyniknac przewalutowanie w dwie strony.

 

Poza tym na stronie PP masz kalkulator ktory wyliczy ci ile dokladnie zaplacisz w zlotowkach za zakupy w walucie przez nich obslugiwanej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się nie spieszy to 11.11 na aliexpress każdy zakup powyżej 149usd będzie z automatu obniżany o 15usd dodatkowo od przyszłej środy pojawią się mini gierki i będzie można dostać dodatkowy kupon na 10usd, razem 25usd taniej :smile: jeżeli chodzi o paypal to w Polsce zawsze trzeba płacić w złotówkach bo paypal każdą walutę przelicza na złotówki, a jeżeli zapłacisz karta usd to przeliczy dwa razy. Jeżeli chciałbyś zapłacić paypalem w usd to musiałbyś mieć paypal zarejestrowany w USA.

 

Ja zawsze place karta walutowa $ alior kantor - oszczedzam przy takim zakupie pewnie ponad 100PLN. PP to masakryczni zlodzieje jesli chodzi o kurs.

Odnosnie kantora jak ktos potrzbuje info to prosze pisac na prv pomoge. 

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Patyczak i Slimexx chyba rozwiązali sprawę gdzie się opłaca zamawiać. Mam jeszcze pytanie jak płaciliście? Przez Paypal czy przelewem? Jeśli przez Paypal to czy wpłacaliście na konto dolary/euro czy złotówki i robiliście przewalutowanie? Nigdy nie płaciłem za pomocą pp i dlatego pytam, bo na innym forum czytałem, że ktoś sobie przelał z konta walutowego 1000e i mimo to potrącili mu 50e bo zrobili jak by podwójne przewalutowanie euro/zlotowki i znowu zlotowki/euro juz na konto pp. Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda, żeby nie tracić kasy na przewalutowywanie niekorzystnym kursem.

 

A i jeszcze jedna sprawa czy na mi4c jest już możliwość wgrania Polskiego menu?

Mam pod PP podpiętą kartę kredytową a transakcja rozliczana była w dolarach z przewalutowaniem 1 złoty polski = 0,26 dolar amerykański czyli 1 dolar po kursie 3,86 PLN. Trochę drożej niż w kantorze ale nie ma tragedii. 

 

Telefon miał już wgraną europejską wersję MIUI z językiem polskim.

 

Przy zakupie na Ibuygou trzeba pamiętać, że przy rejestracji konta na stronie sklepu dostajemy różne kupony promocyjne, w tym 4 kupony na 15$ przy zakupie powyżej 250$. Zanim zrealizujemy zamówienie warto skorzystać z takiego kuponu.

Edytowane przez slimexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wiadomość od jednej osoby która kupiła z tej aukcji, że telefon nie ma żadnego kodu/zdrapki ale jest oryginalny. Chciałbym tylko, żeby ktoś podał na czym opiera swoją opinie o oryginalności.

100% dowodem na oryginalność telefonu Xiaomi jest możliwość zainstalowania MIUI PL lub EU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszych problemów z płatnością PP i w $ bez przewalutowań...

 

W PP mam połączoną kartę $ z T-mobile.

 

Wymieniłem kasę w walutomacie. 

 

Za zakupy zapłaciłem Paypal > wybierając kartę na której jest gotówka z walutomatu > przestawiłem opcję przelicznika w walucie transakcji ( czyli $ ) pobrało tyle ile miało pobrać bez żadnych przewalutowań dodatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gravis - tak jesli przelaczyles (a wiele osob nawet nie wie ze mozna - bo kiedys sie nie dalo) to ok

@Winiu89 - jest doaklnie jak piszesz. Wtedy mozna bylo rodzima waluta - poracha

@slimexx - ja w piatek placilem okolo 13 gr mniej na $ czyli 300 * 13 gr to 39 zl. Nie ma tragedii ale tez malo nie jest :) Szczegolnie ze ludzie zydza na ubeiecznie 5% od VAT ryzykujac duzo wiecej. Wszytko zalezey od tego co chcemy osiagna

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to dość interesujący przypadek, bo przesiadasz się z modeli jednak dość zbliżonych, a przy tym jesteś zadowolony z Mi4i. Byłoby bardzo interesujące, jak sądzę, dla wielu czytających ten wątek, jakbyś napisał, co konkretnie Cię skłania do przesiadki (chodzi mi o to, co postrzegasz jako ważne różnice między tymi modelami, coś więcej niż "bo lubię co pół roku" - to akurat nie trudno w tym gronie zrozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tam zamowilem w sobote wiec przesylke zorbili w poniedzialek 2am :o, przesylka u mnie bedzie za kilka godzin :) Wiec polecam ibugou a nie jakas egzotyke szczegolnie ze ceny ma dobre, gwarancje plus opcja obezpiecznia

 

Czy moglbys pochawlic sie podajac link? Oraz jak juz dojdzie napisac czy warto?

BTW zawse mialem folie ochronna, jakie sa plusy dodatkowego szkla hartowanego? Niedawno widzialem ze koles mial szklo hartowane a i tak po upadku (nie az tak mocnym) poszlo mi szklo hartowane oraz szklo w tlefonie :(

Jasne, kupiłem na aliexpress. Tutaj masz link:

http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-mi4i-mi4c-Tempered-Glass-Screen-Protector-NILLKIN-Amazing-H-Nanometer-Anti-Explosion-Tempered-Glass-protective/32493545718.html

Oczywiście jak dotrze to pochwalę się co i jak. Myślę, że warto zainwestować w szkło hartowane, zwłaszcza, że Mi4c nie ma gorilla glass. Ja znam ludzi, u których hartowane szkło uratowało oryginalny ekran przed pęknięciem po upadku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma GG ale ma odpowiednik - jeden pies. Bardziej chodzi mi by uchronic od zadrapan przez kwarc (piasek). Mialem HD2 i ONE S z GG - gwozdziem nic nie zrobisz ale kamyczkiem owszem.

 

Dzieki za link

Ja chyba jednak sprobuje pojechac po taniznie

http://www.aliexpress.com/item/Premium-Tempered-Glass-for-xiaomi-mi4i-Explosion-proof-0-25D-9H-Anti-scratch-Tough-Phone-Screen/32468590699.html?spm=2114.01020208.3.2.V46Fr9&ws_ab_test=searchweb201556_6_71_72_73_74_75,searchweb201527_4,searchweb201560_9

 

Kiedys kupowalem folie na ekran markowe za 40zl, pozniej sprobowalem za 2zl i bylo niewiele gorzej. Chyba ze macie faktalne wspomanienia z tymi za 1$?

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odkopałem jeszcze taki link:

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Xiaomi-4C-Xiaomi-Mi4c-Glass-Protective-Film-with-Original-Mocolo-Packaging/102534_32481359968.html

 

Ja też zamówiłem to szkło od ibg no cóż.. inaczej nie było szansy skorzystania z kuponu 15$, ale kto wiedział, że to szkło do niczego.

Edytowane przez Gravis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miły mógłby udostępnić ROM-u do tego telefonu w wersji dla FastBoot (np, MiFlash). Data wersji nie gra roli. Z chińskich źródeł (bigota, obigota) za diabła nie udaje mi się pobrać, już ponad tydzień próbuję. Gdyby się komuś udało, to bardzo proszę o podzielenie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opcja istnieje conajmniej 2 lata.

Jeśli przeplacales w złotówkach to przykro nam

Przepłacać nie przeplacałem, zawsze używałem bezpośrednio kart :-) ale kiedyś drążyłem temat i na serio się nie dało, pamiętam że ludzie też się burzyli po forach, no ale nie pamiętam już czy było to rok czy dwa lata temu, w każdym razie fajnie że już to wprowadzili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...