Skocz do zawartości

Mi4C - Czy warto?


Linkos

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ja wiem, czy relikt? W moim LG G po 1.5 roku musiałem wymienić baterię. Wymieniłem, po miesiącu padła. Musiałem wymienić na kolejną. I w ten sposób 250 zł poszło się kochać. :P

 

A są gdzieś testy, ile wytrzymuje ta bateryjka SoT? Czy są to wyniki lepsze od SGS6, LG G4, bo pewnie od Xperii Z3/Z3C niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do zakupu mi4c i mam pytanie czy sprzedawca "Sklep_TV-SAT" na allegro jest sprawdzony? 50 osób kupiło u niego mi4c i nie ma żadnego negatywnego komentarza jak również widzę, że jest możliwość zwrotu telefonu w razie czegoś ale chciałbym dostać informacje jeszcze od kogoś z forum.

Czy może polecacie zamawiać z ibuygou?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do zakupu mi4c i mam pytanie czy sprzedawca "Sklep_TV-SAT" na allegro jest sprawdzony? 50 osób kupiło u niego mi4c i nie ma żadnego negatywnego komentarza jak również widzę, że jest możliwość zwrotu telefonu w razie czegoś ale chciałbym dostać informacje jeszcze od kogoś z forum.

Czy może polecacie zamawiać z ibuygou?

 

Ja polecam tego sprzedawcę, sam zakupiłem u niego czarną wersję, dodaje przejsciówkę i instalują polski rom ale i tak będziesz musiał zaktualizować samemu do najnowszej wersji, bo oni chyba instalują wersję EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, czy relikt? W moim LG G po 1.5 roku musiałem wymienić baterię. Wymieniłem, po miesiącu padła. Musiałem wymienić na kolejną. I w ten sposób 250 zł poszło się kochać. :P

 

A są gdzieś testy, ile wytrzymuje ta bateryjka SoT? Czy są to wyniki lepsze od SGS6, LG G4, bo pewnie od Xperii Z3/Z3C niekoniecznie.

 

Ja mam HTC ONE S - nadal swietny choc po 3,5 roku baterie chetnie bym wymienil by dac mu wiecej energii. Niestery troche mnie rozbieranie przeraza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia bo nie widziałem żeby ktoś miał zdrapkę na pudełku Mi4C.

Na jednej aukcji z allegro pisze, że pod zdrapką na hologramie znajduje się unikalny numer po którym można zweryfikować oryginalność.

Nie miałem nigdy żadnego xiaomi więc nie wiem. Skoro nie ma takiego numeru to jaki jest sposób żeby potwierdzić oryginalność produktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham się odnośnie tego sprzedawcy "Sklep_TV-SAT" W opisie ma podane, że daje 24 miesiące gwarancji i serwis przeprowadza w swojej firmie, a gdy nie da się naprawić wtedy telefon wymienia na nowy. Skoro produkt jest oryginalny to dlaczego sam chce go serwisować i w razie czego ponosić samemu koszty naprawy (wymiana na nowy) ?

Pozostaje chyba zamówić na ibuygou chyba, że ktoś tutaj potwierdzi zdjęciami albo kodem oryginalność smartfonow od tego srzedawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham się odnośnie tego sprzedawcy "Sklep_TV-SAT" W opisie ma podane, że daje 24 miesiące gwarancji i serwis przeprowadza w swojej firmie, a gdy nie da się naprawić wtedy telefon wymienia na nowy. Skoro produkt jest oryginalny to dlaczego sam chce go serwisować i w razie czego ponosić samemu koszty naprawy (wymiana na nowy) ?

Pozostaje chyba zamówić na ibuygou chyba, że ktoś tutaj potwierdzi zdjęciami albo kodem oryginalność smartfonow od tego srzedawcy

Daj sobie spokój z tymi kodami. Na podróbce na 100% nie da się zainstalować MIUI PL. Jeśli to Ci się udało, to tel. jest oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham się odnośnie tego sprzedawcy "Sklep_TV-SAT" W opisie ma podane, że daje 24 miesiące gwarancji i serwis przeprowadza w swojej firmie, a gdy nie da się naprawić wtedy telefon wymienia na nowy. Skoro produkt jest oryginalny to dlaczego sam chce go serwisować i w razie czego ponosić samemu koszty naprawy (wymiana na nowy) ?

Pozostaje chyba zamówić na ibuygou chyba, że ktoś tutaj potwierdzi zdjęciami albo kodem oryginalność smartfonow od tego srzedawcy

Jak sam naprawia i wymienia to nawet dobrze. Bo szybciej niż odsyłka gdzieś do chin co pewnie pocztą koło 4-5 tygodni jeśli szybko sprawdzają. Zresztą na 5 słuchawek od Xiaomi, które przeszły przez moje ręce żaden nie musiał być naprawiany :) . Nie wiem tylko jaki jest odsetek wadliwych Mi4C. Jedyną poważniejszą przypadłością jest niełapanie u 1 osoby ostrości na bliskich obiektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam naprawia i wymienia to nawet dobrze. Bo szybciej niż odsyłka gdzieś do chin co pewnie pocztą koło 4-5 tygodni jeśli szybko sprawdzają. Zresztą na 5 słuchawek od Xiaomi, które przeszły przez moje ręce żaden nie musiał być naprawiany :) . Nie wiem tylko jaki jest odsetek wadliwych Mi4C. Jedyną poważniejszą przypadłością jest niełapanie u 1 osoby ostrości na bliskich obiektach.

 

Ale skoro produkt jest oryginalny to dlaczego miałby ponosić ryzyko, że nie przyjmą mu smartfona w Chinach, bo rozumiem, że wymieniał by na nowy u siebie, a z defektem odsyłał. Trochę przekombinowane mi się to wydaje. Miałoby to sens jeśli produkt jest nieoryginalny.  Najlepiej jak by potwierdził ktoś kto już kupił u tego sprzedawcy, że smartfon jest oryginalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro produkt jest oryginalny to dlaczego miałby ponosić ryzyko, że nie przyjmą mu smartfona w Chinach, bo rozumiem, że wymieniał by na nowy u siebie, a z defektem odsyłał. Trochę przekombinowane mi się to wydaje. Miałoby to sens jeśli produkt jest nieoryginalny. Najlepiej jak by potwierdził ktoś kto już kupił u tego sprzedawcy, że smartfon jest oryginalny.

Bo to trwa, a ludzie chcą szybko. Jak by Ci powiedział, że 3 tygodnie przesyłka w jedną stronę, 2 tygodnie na naprawę, kolejne 3 na przesyłkę to by Cię zachęcił do zakupu? Jeszcze nie wiadomo czy jakieś pośrednika po drodze nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro produkt jest oryginalny to dlaczego miałby ponosić ryzyko, że nie przyjmą mu smartfona w Chinach, bo rozumiem, że wymieniał by na nowy u siebie, a z defektem odsyłał. Trochę przekombinowane mi się to wydaje. Miałoby to sens jeśli produkt jest nieoryginalny. Najlepiej jak by potwierdził ktoś kto już kupił u tego sprzedawcy, że smartfon jest oryginalny.

Jak masz wątpliwości to kup w innym miejscu. Proste.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jestem tu nowy. Przesiadam się z Samsunga s3 na Mi4C, więc jestem bardziej niż zielony, ale ziomek zaoferował się pomóc obczaić nakładkę MIUI i wszystko co z nią związane. Zamówiłem dziś telefon z allegro od sprzedawcy, o którym mowa (Sklep_TV-SAT) Dam znać co do oryginalności jak tylko telefon do mnie dotrze. Również zamówiłem szkło hartowane firmy Nillkin z Aliexpress. 

Ktoś może doradzić/polecić etui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jestem tu nowy. Przesiadam się z Samsunga s3 na Mi4C, więc jestem bardziej niż zielony, ale ziomek zaoferował się pomóc obczaić nakładkę MIUI i wszystko co z nią związane. Zamówiłem dziś telefon z allegro od sprzedawcy, o którym mowa (Sklep_TV-SAT) Dam znać co do oryginalności jak tylko telefon do mnie dotrze. Również zamówiłem szkło hartowane firmy Nillkin z Aliexpress. 

 

Chyba jeszcze się nie pojawiły podróbki tego tel. Co nie znaczy, że lada dzień się nie pojawią. "Oni" są naprawdę szybcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Też tu nowy jestem. W końcu się odważyłem i kupiłem Mi4C od Sklep_TV-SAT. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Wczoraj zamówiony. Dzwoniłem do sprzedawcy w sprawie wersji czarnej i info było takie, że w tej chwili pani nie może sprawdzić bo ma mnóstwo telefonów do wysyłki, ale nie ma strachu, bo gdyby nie było czarnego to na pewno w następnej dostawie będzie, a dostawa w najbliższy piątek lub poniedziałek.

Co do oryginalności i zdrapek to w jednym z komentarzy dotyczących RedMi u tego sprzedawcy widziałem, że ktoś pisał że miał zdrapkę i potwierdzał oryginalność telefonu w ten sposób. Zobaczymy jak będzie z moim. W opisie aukcji jest napisane, że każdy telefon ma kod.

Trochę mam obaw co do telefonu od Xiaomi, ale raz się żyje. Przesiadam się z Nexusa 4, który jak dla mnie był świetnym telefonem, ale pękły mu już plecki, bateria nie trzyma, zaczyna mieć problemy przy połączeniach itp, a na dodatek potrzebuję dual sima. Zobaczymy czy Xiaomi da radę i nie będzie z nim problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby interesujące, gdybyś te obawy rzeczowo i konkretnie opisał. Ciekawi mnie, ile z nich ma racjonalne podłoże :)

 

Racjonalnych nie ma żadnych poza "przecież to chińczyk". Myślę, że to typowa niepewność przy przesiadce na (mimo wszystko) mało markowy produkt (tak wiem, 3 producent telefonów na świecie), kupowany na portalu aukcyjnym, od kompletnie nieznanej firmy z perspektywą braku wsparcia gwarancyjnego w przypadku jakichkolwiek problemów.

 

Poważniej mówiąc to gdzieś tam w necie ktoś narzeka na aparat choć w innych miejscach można wyczytać, że aparat daje radę. Druga rzecz, pojawiają się informacje że czasem jest problem z jakością dźwięku podczas rozmowy telefonicznej, albo że głupieje drugi sim i trzeba wyciągnąć i włożyć tackę z kartami itp.

O ile aparat nie jest dla mnie jakąś mega ważną sprawą w telefonie to już jakość rozmów czy sprawne i pewne działanie dual sima to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mi4i. Zaraz przesiadam się na mi4c. Mi4i jest super. Od zawsze mam telefony od Xiaomi. Nigdy nie miałem na co narzekać. Telefon zmieniam co pół roku, bo tak lubię. Co do sprzedawcy to napisali mi

Witam, telefony są w 100% oryginalne, a niestety nie mamy kiedy robic zdjęć systemu, ten model będzie dostępny początkiem tygodnia

 

--

Pozdrawiam,

Kamila Chabrzyk

www.królik24.pl | [email protected] 

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 kupowany na portalu aukcyjnym, od kompletnie nieznanej firmy z perspektywą braku wsparcia gwarancyjnego w przypadku jakichkolwiek problemów.

No, akurat na to jest rada - kupować w polecanych sklepach, gdzie gwarancja jest pewna (Ibuygou). i chyba nawet taniej by wyszło, lub podobnie.

Mam mi4i. Zaraz przesiadam się na mi4c. Mi4i jest super.

 

O, to dość interesujący przypadek, bo przesiadasz się z modeli jednak dość zbliżonych, a przy tym jesteś zadowolony z Mi4i. Byłoby bardzo interesujące, jak sądzę, dla wielu czytających ten wątek, jakbyś napisał, co konkretnie Cię skłania do przesiadki (chodzi mi o to, co postrzegasz jako ważne różnice między tymi modelami, coś więcej niż "bo lubię co pół roku" - to akurat nie trudno w tym gronie zrozumieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mi4i. Zaraz przesiadam się na mi4c. Mi4i jest super. Od zawsze mam telefony od Xiaomi. Nigdy nie miałem na co narzekać. Telefon zmieniam co pół roku, bo tak lubię. Co do sprzedawcy to napisali mi

Witam, telefony są w 100% oryginalne, a niestety nie mamy kiedy robic zdjęć systemu, ten model będzie dostępny początkiem tygodnia

 

--

Pozdrawiam,

Kamila Chabrzyk

www.królik24.pl | [email protected] 

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

 

 

Trochę dziwne podejście do tematu bo trochę jak by olewał kupujących. Poczekam cierpliwie niech ktoś zweryfikuje. 

http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-prime-3gb-32gb-dual-sim-wysylka-z-pl-i5731507754.html

 

Dostałem wiadomość od jednej osoby która kupiła z tej aukcji, że telefon nie ma żadnego kodu/zdrapki ale jest oryginalny. Chciałbym tylko, żeby ktoś podał na czym opiera swoją opinie o oryginalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, akurat na to jest rada - kupować w polecanych sklepach, gdzie gwarancja jest pewna (Ibuygou). i chyba nawet taniej by wyszło, lub podobnie.

Szczerze mówiąc to czaiłem się na zakup z tego typu sklepu, ale jakoś tym razem dałem się skusić na allegro. Napalilłem się trochę i liczyłem na to, że jeszcze w tym tygodniu (najlepiej na weekend) telefon będę miał w rękach, zamiast czekania na dostawę z ibuygou. Również przekonało mnie to, że na allegro mogłem kupić za pobraniem... nie wiem czy to ma sens bo nie jestem jakimś regularnym użytkownikiem sklepów i aukcyjniaków w przypadku kupowania sprzętu, ale piszę jak wyglądał proces myślowy w trakcie zakupów ;) Jednym słowem kupowanie trochę na pałę jeśli chodzi o wybór miejsca zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to czaiłem się na zakup z tego typu sklepu, ale jakoś tym razem dałem się skusić na allegro. Napalilłem się trochę i liczyłem na to, że jeszcze w tym tygodniu (najlepiej na weekend) telefon będę miał w rękach, zamiast czekania na dostawę z ibuygou. Również przekonało mnie to, że na allegro mogłem kupić za pobraniem... nie wiem czy to ma sens bo nie jestem jakimś regularnym użytkownikiem sklepów i aukcyjniaków w przypadku kupowania sprzętu, ale piszę jak wyglądał proces myślowy w trakcie zakupów ;) Jednym słowem kupowanie trochę na pałę jeśli chodzi o wybór miejsca zakupu.

Zamówiłem swój telefon na Ibuygou w czwartek i we wtorek miałem go już w rękach. Sama przesyłka z Hong Kongu potrzebowała niecałą dobę żeby dotrzeć do moich rąk, wysłana w poniedziałek rano. Za telefon w wersji prime z przejściówką USB-C + koszty wysyłki i ubezpieczenie od VAT zapłaciłem 1150 zł. Mam pełną gwarancję i serwis w PL i pewność oryginalności produktu. Także nie ma się co bać tego Ibuygou ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dobre informacje, zapamiętam sobie! Faktycznie ekspresowo. Jak jest z gwarancją i serwisem w PL przy zakupie z Ibuygou? Dostałeś jakiś namiar na serwis w PL czy jak to wygląda?

Drobne sprostowanie. Mam pełną gwarancję Ibuygou i możliwość serwisu w PL co i tak nie jest dla mnie jakąś gwarancyjną ułomnością ;)

 

http://miuipolska.pl/polski-serwis-xiaomi-z-ibuygou-com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dobre informacje, zapamiętam sobie! Faktycznie ekspresowo. Jak jest z gwarancją i serwisem w PL przy zakupie z Ibuygou? Dostałeś jakiś namiar na serwis w PL czy jak to wygląda?

 

Ja tez tam zamowilem w sobote wiec przesylke zorbili w poniedzialek 2am :o, przesylka u mnie bedzie za kilka godzin :) Wiec polecam ibugou a nie jakas egzotyke szczegolnie ze ceny ma dobre, gwarancje plus opcja obezpiecznia

Również zamówiłem szkło hartowane firmy Nillkin z Aliexpress. 

 

Czy moglbys pochawlic sie podajac link? Oraz jak juz dojdzie napisac czy warto?

BTW zawse mialem folie ochronna, jakie sa plusy dodatkowego szkla hartowanego? Niedawno widzialem ze koles mial szklo hartowane a i tak po upadku (nie az tak mocnym) poszlo mi szklo hartowane oraz szklo w tlefonie :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Patyczak i Slimexx chyba rozwiązali sprawę gdzie się opłaca zamawiać. Mam jeszcze pytanie jak płaciliście? Przez Paypal czy przelewem? Jeśli przez Paypal to czy wpłacaliście na konto dolary/euro czy złotówki i robiliście przewalutowanie? Nigdy nie płaciłem za pomocą pp i dlatego pytam, bo na innym forum czytałem, że ktoś sobie przelał z konta walutowego 1000e i mimo to potrącili mu 50e bo zrobili jak by podwójne przewalutowanie euro/zlotowki i znowu zlotowki/euro juz na konto pp. Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda, żeby nie tracić kasy na przewalutowywanie niekorzystnym kursem.

 

A i jeszcze jedna sprawa czy na mi4c jest już możliwość wgrania Polskiego menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...