Skocz do zawartości

Mi4C - Czy warto?


Linkos

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia gustu- nie ma co się rozwodzić :-)

Ja się tylko zastanawiam jak to jest że mi4c jest taki tani w porównaniu do mi4 w dniu premiery. Czyżby rodzaj obudowy tak podnosił cenę w mi4? Czy tylko dlatego że to zapchaj dziura przed mi5?

Sent from my m2 note using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm widze doklanie - BLACK

 

Wybrałeś przesyłkę kurierską ? Jeli tak to ile kosztuje ? Nie wiem czy sie nie myle ale chyba DHL kosztuje 17$ + 2$ubezpieczenie ?

Jak dotrze daj info jak długo to szła paczka.

Jak to jest z tym zwrotem VATu, wystarczy im zgłosić i od razu kasę oddają czy jakaś procedura jest na to ? Czy ja mam go zapłacić i sklep mi oddaje czy mam zgłosić sklepowi ze paczka zostala zatrzymana  ?

 

Calosc: MI4C 3GB, sluchawki, konwerter, ubezpiecznie od VAT, DHL wszlo 310,49$

Bez tego 2$ bralem - zbedne

Ma isc kilka dni - wysylasz skany do nich oddaja kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla sprostowania... Mi 4c nie jest oferowany w kolorze czarnym. Jest to kolor szary/grafitowy (taki właśnie mam)

Wysłane z Mi 4c 32GB

Wygląda to jakoś po ludzki? Na swój niby black czekam i czekam

Tak dla sprostowania... Mi 4c nie jest oferowany w kolorze czarnym. Jest to kolor szary/grafitowy (taki właśnie mam)

Wysłane z Mi 4c 32GB

Wygląda to jakoś po ludzku? Na swój niby black czekam i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale mi się zrobił dylemat - Mi4c czy RN2...  :???::???: :???:

Przyzwyczaiłem się do wielkości serii Redmi Note i boję się, że Mi4c będzie już dla mnie za mały.

Te przyzwyczajenia są straszne - jak miałem Mi2S ponad rok, to mi się wydawał wielkościowo w sam raz. Teraz jak go biorę do ręki to mi się wydaje wręcz karykaturalnie mały i dziwię się, jak mogłem z niego korzystać bez wielkiej lupy pod ręką :-)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Mi4c jest znacznie lepszym telefonem, RN2 poza w miarę mocnym procesorem jest tanią budżetówką z miękkim szkieletem. Trzeszczy już na starcie co nie wróży dobrze żywotności.

 

Ja się tylko zastanawiam jak to jest że mi4c jest taki tani w porównaniu do mi4 w dniu premiery. Czyżby rodzaj obudowy tak podnosił cenę w mi4? Czy tylko dlatego że to zapchaj dziura przed mi5?

 

Cenę Mi4 podnosił rodzaj obudowy, topowe wóczas podzespoł i bycie flagowcem. Mi4c nie ma topowych (jak na drugą połowę 2015 roku) podzespołów i jest plastikową zapchajdziurą w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamówię ten telefon i zainstaluję wersję MIUI z tej strony to będę miał zarówno polski język jak i Aplikacje Google? Kolejne aktualizacje będę mógł robić tylko ściągając je z tej strony?

Jak najbardziej tak.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Miuipolska trzeba ręcznie robić aktualizacje?

 

Aż taki plastikowy to on nie jest... Miałeś go w ręce? Budowa bardzo fajnie leży w dłoni i nie czuć jej "plastikowatości".

 

Nie pisałem, że nie jest wykonany solidnie bo jest. Ale to wciąż plastikowe unibody, a to na pewno tańsze rozwiązanie niż metalowa ramka z klapką.

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że nie jest wykonany solidnie bo jest. Ale to wciąż plastikowe unibody, a to na pewno tańsze rozwiązanie niż metalowa ramka z klapką.

Dla mnie to raczej słaby argument. Zawsze dotąd miałem czysto plastikowe telefony, nigdy żaden mi się nie rozleciał ani nic takiego. A przynajmniej są lżejsze. Za to możliwość wyjęcia baterii - to jest realna zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Mozliwosc wyjecia baterii realna zaleta...? Jeszcze nigdy niemialem potrzeby wyjmowac baterii zeby ja wymienic. Dzisiejsze fony wymienia sie srednio co dwa lata ja mam swoje neov juz trzy ale czekam na zamowione mi 4c. Te trzy lata bateria mi smiga bez zarzutu.

Nie chodzi o wymianę (choć może czasem miło mieć zapasową), a raczej o bardzo twardy reset w sytuacjach awaryjnych. Nie raz korzystałem (choć pewnie bardzo długie przytrzymanie przycisku zrobiłoby to samo, co wyjęcie baterii - ale nie dam głowy, że zawsze tak samo skutecznie).

 

Plus inne sytuacje, w których wyjęcie baterii jest dobrym lub wymaganym postępowaniem pomysłem (względy bezpieczeństwa). Albo alternatywą jest oddanie do depozytu samej baterii zamiast całego tel. Albo sytuacje, gdy możesz położyć na stole swój tel. z baterią obok i kontynuować spotkanie, albo musisz oddać telefon i stracić go z oczu, a potem się martwić, że ktoś coś wgrał. Wybór raczej oczywisty.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie jeszcze przed odbiorem telefonu o update http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/. 

Tam jest napisane ze jak kupie z IBuyGou to bede mial od razu cos tam wgrane i bede musial tylko zrobic akutalizajce. Co to doklanie oznacza przy MI4C? Ktory punkt mam wykonac tej procedury?

 

Czy miui PL ma wgrane od razu wycinanie ogonkow z SMS? Czy musze cos kombinowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wyzwolenia

Robisz wszystkie punkty dotyczące Mi4C jak w instrukcji. Najdłużej schodzi pobieranie plików z ROMami. Reszta to maksymalnie 20min. Zrobiłem według niej. Dodatkowo po zainstalowaniu MIUIPolska zrobiłem factory reset żeby usunąć dodatkowe chińskie apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki. Zatem juz dzis zaczynam pobierac :)

Czyli ten fragment nie ma zastosowania do MI4C?

 

"Jeśli w naszym telefonie zakupionym od pośredników (np. ibuygou) mamy już system multilanguage (xiaomi.eu) lub miuipolska to nie musimy nic robić, prócz aktualizacji systemu opisanej tu."

Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień po przesiadce z G2 i moje spostrzeżenia:
-jakość wykonania dużo lepsza, bryła g2 taka strasznie plastikowa i tył w moim egzemplarzu strasznie się rysował a w xiaomi wszystko jest lepiej spasowane i jakość plastiku dużo dużo lepsza
-Aparat napewno łapie szybciej autofocusa, w porównaniu do poprzednika
-sam miui lepiej chodzi niż dedykowany lolipop na g2
-Dioda ir większa i lepiej łapie
-Muzyka to dzień i noc, w g2 bez vpierfx tragedia, tutaj oczywiście mowa o jakości na słuchawkach (Edifier H280)  w 100% lepsza
Na chwilę obecną nie żaluję przesiadki :) rozmiar jak dla mnie jest idealny 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1abc dzekuje za info. Daj znac jak za kilka dni.

 

A bateria?

Ja wlasnie obawiam sie muzyki. Mam teraz HTC z beatsaudio i w sluchawkach za 15zl jest naprawde fajnie. Czy slychac zakłócenia jak jest cisza - pomiedzy utworami?

 

Rozmawialem dzis z IBuyGou i oni intsaluja ROM z xiaomi.eu gdzie jak twierdzi Mark:

 
"its the same stuff
 
MIUI Polska is in my team at xiaomi.eu"
 
Wydawalo mi sie z ten z EU nie ma PL ale moze cos pokrecilem
Edytowane przez wyzwolenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem i nie wiem czy warto kupić, 

jak zapowiadali ten model to wszyscy chcieli kupować, bałem sie że fabryki przez najbliższe miesiące będą produkowały tylko na potrzeby tego forum, a tu prawie nic się nie dzieje...

powiedzcie coś o telefonie, może jakaś relacja, podsumowanie wrażenia...

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem i nie wiem czy warto kupić, 

jak zapowiadali ten model to wszyscy chcieli kupować, bałem sie że fabryki przez najbliższe miesiące będą produkowały tylko na potrzeby tego forum, a tu prawie nic się nie dzieje...

powiedzcie coś o telefonie, może jakaś relacja, podsumowanie wrażenia...

Nie no bez przesady, przybywa wątków w dziale tego tel. i w każdym z wątków przybywa postów, sporo ludzi pisze, że właśnie zamawia lub właśnie kupiło. Ja mam wrażenie, że liczba użytkowników tego modelu w PL rośnie całkiem szybko. I nie spotkałem jakichś istotniejszych narzekań, przez co chyba sam się wkrótce skuszę (wcześniej myślałem o RN2, ale jednak użytkowników z problemami ujawniło się na forum całkiem sporo i się zniechęciłem).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też się przesiadam z RM, jest ciut za duży w pewnych sytuacjach, choć w większości bardzo mi rozmiar odpowiadał to były sytuacje kiedy okazywał się za duży.

tu będzie lepszy ekran, nie mogę się doczytać czy jest tam wymienna bateria.

Jak z dostępnością na ibuygou

 

zientas

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...