Skocz do zawartości

Mi4C - Czy warto?


Linkos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

To teraz zadanie trudniejsze:

Porównanie Mi4c z Mi Note. Jest w ogóle sens porównywać? Bateria przy moim użytkowaniu wystarcza na kilka dni, ekran FHD, więc nie ma większego znaczenia. Mi4c jest mniejszy i plastik, Mi Note większy i aluminium ze szkłem. Tym bardziej, że różnica cenowa pomiędzy Mi4c 32GB a Mi Note 16GB to zaledwie 20 Euro...

Kwestia jak wypadają obydwa pod względem audio, zarówno głośnik główny, jak i wyjście słuchawkowe. Ma ktoś porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mi4c i redmi Note 2 i szczerze czasami zazdroszczę dużego ekranu w Note ale double tap to Wake i wydajność mi4c dla mnie przemawia na plus. Jakość rozmów i pracy na baterii jest identyko dla mnie. Głośnik też. Jak miałbym teraz coś kupować to redmi Note 3 bo metal, czytnik i 4000mh bateria albo mi5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy przy obecnej cenie ~ 900zł za wersje 32GB i konkurencji w postaci Mi5 wmyslicie, ze warto inwestować w ten tel?

Nie potrzebuje tel super na wypasie, a Mi5 kosztuje w tym momencie 2x tyle. Na czasie tez mi nie zalezy ale nie wiadomo kiedy ceny Mi5 spadna do jakiejs rozsadnej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad tym myślę i jak to będzie wyglądało za 6-9miesięcy gdy będę chciał zmienić telefon. Bo póki co uważam, że nie warto dać więcej 350zł za m4s, gdzie właściwie z dodatkowych rzeczy to tylko czytnik.

Białymi mi5 już się powoli rynek nasyca, ale czarne jeszcze minie z 1 albo i 2 miesiące. Póki co widzę, że jeśli są na magazynie gdzieś czarne to droższe o 70$ od białych.

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy będzie Wam działało Lte. W moim 2GB działa w Play, nie działa od T-mobile.

Do tego bateria... Na CM13 wydaje mi się że jest słabo jak nie tragicznie. Snapdragon 808 to prawdziwy smok.

ps: mam biała wersję, biały pokrowiec, wygląda swietnie

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wmb napisał:

Czy przy obecnej cenie ~ 900zł za wersje 32GB i konkurencji w postaci Mi5 wmyslicie, ze warto inwestować w ten tel?

Nie potrzebuje tel super na wypasie, a Mi5 kosztuje w tym momencie 2x tyle. Na czasie tez mi nie zalezy ale nie wiadomo kiedy ceny Mi5 spadna do jakiejs rozsadnej kwoty.

1500 zł za Mi5 w wersji czarnej 32 GB to nie jest 2x tyle ile za Mi4c, a cena jest raczej rozsądna

7 godzin temu, Bohyn napisał:

póki co uważam, że nie warto dać więcej 350zł za m4s, gdzie właściwie z dodatkowych rzeczy to tylko czytnik.

No i 2x więcej miejsca (64 GB), slot na kartę MicroSD, większa bateria, metalowa obudowa i nowszy system

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telefon już tydzien, trochę potestowałem i stwierdzam że w tym momencie, w swojej obecnej cenie mi4c jest bardzo dobrym wyborem. Na IBG potaniał jeszcze o 30 dolców względem zeszłego tygodnia (co mnie naprawde wkurzyło swoją drogą... :P). Jedyne czego mi w nim brakuje to czytnika linii papilarnych. A tak to w żaden sposób moim zdaniem nie będzie jakoś znacząco odstawał od Mi4S a wydaje się być bardziej męski... Sam z trudem odrzuciłem na chwilę obecną Mi4S. Zadecydowały detale można powiedzieć no i cena na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglad Mi4s jalos mi nie podchodzi, zreszta jak mialbym dorzucac 350 to juz bym wolal dorzucic 600-700 i kupic Mi5 ktory bedzie mu dluzej sluzyl. No i Mi4c znowu polecial w dol o 30$ :) co do bateri to czesciej widze dobre opinie.. 4h SOT

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie, jak to wygląda z kosztami na ibuygou, czy do tej ceny http://scr.hu/0qf8n/q66om są jeszcze w dalszym etapie doliczane koszty przesyłki? Generalnie zależy mi dosyć na czasie, mam dość męczenia się ze swoim złomem ale ok. 200zł różnicy między wysyłką z Chin a np. allegro daje trochę do myślenia.
http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-3-32gb-lte-aero-2-etui-szklo-hartowane-i6113923083.html

Tutaj znalazłem chyba dosyć pewnego sprzedawcę, wgrane polskie MIUI szkło i etui, kuszące. Co byście doradzali? Może jakieś inne źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czarną. Na białej może szybciej widać ryski. Zresztą i tak mam pomarańczowy case od Xiaomi.

Wysłano z Mi4c

Jak wygląda ten case, mógłbyś dać link do zakupu?

Kupiłem mi4 i szukam czegoś fajnego.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Baryla napisał:

Do mnie leci teraz z Ali za 3$ coś takiego 

http://s.aliexpress.com/B7VvU7rM
 

Jak doleci dam znać co to warte. 

Mam taki. Trochę gruby i pękł przy wejściu na słuchawki ale to pewnie dlatego, że często odginałem ten róg. Dodatkowo nie mogę w nich słuchać muzyki w niektórych słuchawkach (w tych co kabel przy jacku jest trochę grubszy bo nie wchodzą do końca). A tak to polecam

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wątek ma tytuł "Czy warto?". Po ok. 3 miesiącach użytkowania mogę odpowiedzieć. Warto.

To najlepszy telefon jaki do tej pory miałem. Sprawuje się świetnie. 

Żeby nie było tak cukrowo, sięgam pamięcią i staram się odnaleźć minusy. Ponieważ od początku używam białej wersji z silikonem, nie ręczę za trwałość obudowy podczas używania bez pokrowców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Ostatnio po cichu zastanawiam się nad przejściem z Oneplus X na Mi4c w wersji 3/32. Z Oneplus'a korzystam od listopada i chyba chciałbym spróbować czegoś od Xiaomi. 

Pytanie do Was. Warto?

Sprzedam OPX i może nawet nie będę musiał nic dokładać do Xiaomi a jeżeli już to niewielką kwotę.  

Te telefony są już chwilę na rynku, mają wielu użytkowników więc można wyrazić jakąś konstruktywną opinię. Jak na dzień dzisiejszy sprawuje się najnowszy Miui Polska na Mi4c? Jak jest z baterią? Jak z ogólnym działaniem? Nie potrzebuję aby telefon był super torpedą ale żeby działał szybko i responsywnie. Najbardziej przekonuje mnie mnie system MIUI którego bardzo chciałbym spróbować na codzień.

Z góry dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jak najbardziej. Plusy znasz ja od siebie dodam dwa minusy które trochę draznia:

1. Przy wymagających grach strasznie się nagrzewa, prawie parzy.

2. Głośnik z tyłu więc jak kładziemy telefon to dźwięk dzwonka czy muzyki jest przytlumiony.

Reszta tylko na plus. Ogólnie gdyby nie te 2 rzeczy to dla mnie byłby ideał, a tak oceniam go na 9/10.

Wysłane z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2016 o 21:48, Baryla napisał:

Do mnie leci teraz z Ali za 3$ coś takiego 

http://s.aliexpress.com/B7VvU7rM
 

Jak doleci dam znać co to warte. 

 

Dnia 17.04.2016 o 22:45, Matixx napisał:

Mam taki. Trochę gruby i pękł przy wejściu na słuchawki ale to pewnie dlatego, że często odginałem ten róg. Dodatkowo nie mogę w nich słuchać muzyki w niektórych słuchawkach (w tych co kabel przy jacku jest trochę grubszy bo nie wchodzą do końca). A tak to polecam

No i doszedł.  Pierwsze wrażenie: strasznie lichy. Po wzięciu do ręki rozpadł się na dwie części :/.  Srebrna plastikowa ramka nie jest niczym przytwierdzona do gumowej reszty. Po założeniu na telefon wydaje się dużo solidniejszy, i nie ma możliwości by ramka czy guma zleciały z telefonu. S-case  na mojej poprzedniej słuchawce był jednak lepszy. Czy warto za 12,50 z folią na ekran i przesyłką..... 

IMG_20160426_170133_AO_HDR_resize_20160426_174512.jpg

IMG_20160426_170302_resize_20160426_174510.jpg

IMG_20160426_170246_resize_20160426_174510.jpg

IMG_20160426_170236_resize_20160426_174511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2016 o 16:37, mateuszcom napisał:

Panowie,

Ostatnio po cichu zastanawiam się nad przejściem z Oneplus X na Mi4c w wersji 3/32. Z Oneplus'a korzystam od listopada i chyba chciałbym spróbować czegoś od Xiaomi. 

Pytanie do Was. Warto?

Sprzedam OPX i może nawet nie będę musiał nic dokładać do Xiaomi a jeżeli już to niewielką kwotę.  

Te telefony są już chwilę na rynku, mają wielu użytkowników więc można wyrazić jakąś konstruktywną opinię. Jak na dzień dzisiejszy sprawuje się najnowszy Miui Polska na Mi4c? Jak jest z baterią? Jak z ogólnym działaniem? Nie potrzebuję aby telefon był super torpedą ale żeby działał szybko i responsywnie. Najbardziej przekonuje mnie mnie system MIUI którego bardzo chciałbym spróbować na codzień.

Z góry dzięki za rady!

Mnie bateria nie zadowala, chociaż ja się przesiadłem z noki e52 więc może inaczej to oceniam. Ale fakt faktem, że bateria przy kilku godzinnym korzystaniu z gps, przesyłu danych itp dłużej niż od rana do wieczora u mnie nie pociągnie. Po za tym wybudzanie ekranu podwójnym tapnięciem czasem nie działa co jest trochę irytujące. Telefon się nagrzewa ale to chyba mi jakoś nie przeszkadza. 

System działa szybko i sprawnie, telefon jest ładny i wydaje się być wystarczająco solidny, nawet mi spadł na odsłoniętą ziemię z ok 120cm i żadnej ryski, a nie miałem ani foli na ekranie ani etui.

MIUI jest fajne, telefon ładny i szybki ale przez imo słabą baterię mam wątpliwości czy polecić.

Edytowane przez oskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...