Skocz do zawartości

[Mi2S][Unofficial][5.1.1] Cyanogenmod 12.1 rodem z Polski


BuGi

Rekomendowane odpowiedzi

Ошибка, пожалуйста, сообщите мне, какие причины ошибок USSD. В котором файлы лежит на проблему. Вы можете попробовать решить проблему USSD на прошивки MIUI v7. Спасибо заранее для вашего ответа.

:offtop:

я ему даже в ЛС написал, но он не заходит... уже 2 дня =/

//Z25: stick to English man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USSD - start poprawki błędu z chińskimi znakami...

Gdzie w końcu jest błąd ?

Dobra robota jeśli działa :)

 

Ktoś już wyżej wkleił ekran u siebie i poszło. Ja również jestem zadowolny. Sprawdź daj znać czy dla Ciebie też jest ok ;)

Tak czy siak dzięki ;)

BuGi, proszę mi powiedzieć, jakie są przyczyny błędów ussd. W jakich plikach tkwi problem. Czy można spróbować rozwiązać problem Ussd na firmware Miui v7. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

MIUI to system zamknięty i nie interesowałem się szukaniem sposobu na niego. Rozwiązanie w stylu kopiuj-wklej tu nie zadziała.

Edytowane przez BuGi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na cm dział normalnie to na pewno nie wina sterowników modemu jak się wypowiadali wcześniej.

Sam próbowałem to rozwiązać, ale za dużo plików do ogarnięcia, ale skoro mamy bazę wystarczy wykonać na niej port i zobaczyć co wyjdzie :), ale dialera to  nie naprawi tu chińczyki dali d*py dlatego mam teraz Iphona 6, a nie mi4. MI2s się pozbyłem więc nie sprawdzę tego romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BuGi,wtedy po prostu powiedz mi, jak wy rozwiązać problem w swoim oprogramowaniu. W jakim pliku jest problem?

 

gdb to nie kwestia pliku. Problem jest w zupełnie innej warstwie. Zresztą gdyby to było takie proste to już dawno ten problem byłby rozwiązany.

Poprostu "no can do amigo".

Jeśli chcesz możesz korzystać z ROMu jeśli nie, musisz czekać na Xiaomi aż poprawi problem w MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, opisz jak rozwiązałeś problem, na czym polegał - skąd wziąłeś ewentualne pliki na podmianę.
Jeżeli zdradzisz sposób to się to jakoś przerobi na MIUI bo jakby nie patrzeć to wciąż Android, a zapewne Chińczycy nie ruszali USSD skoro wciąż to nie jest naprawione. Nie bądź Apple czy Samsung - podziel się :D Ok, Xiaomi z ostatnimi aktualizacjami i recovery też dają ciała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

Ponieważ przetestowałem już wszystkie możliwe linie i wersje MIUI pod kątem działania GPS na moim starym Mi2s – i pod wszystkimi jest problem, postanowiłem z ciekawości sprawdzić, czy GPS także i pod CM będzie mi kulał.

Niestety, poległem ... Nie udało mi się skutecznie zainstalować CM. Tzn. sama instalacja niby poszła OK, ale potem system już nie wstaje - cały czas widać tylko logo CM z kręcącą się w kółko strzałką (czekałem kilka godzin!).

ROM brałem stąd: http://download.cyanogenmod.org/?device=aries

A instrukcję stąd: https://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_aries

Przed instalacją CM miałem najnowszy Global Stable (MIUI8), potem po pierwszej porażce zainstalowałem skutecznie najnowszy MIUI.EU i znów spróbowałem CM - ciągle porażka.

Próbowałem instalować zarówno z poziomu TWRP jak i CMW Recovery, które jest "przypisane" do ROM-u tu: http://download.cyanogenmod.org/?device=aries

Próbowałem z różnymi wariantami "wipe" - od zalecanego w instrukcji "factory reset", to bardziej agresywne kombinacje z 'wipe system' włącznie. Bez różnicy dla efektu końcowego.

Co mogę robić źle?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainsteresowanych:

Już sobie poradziłem. Chodziło o układ partycji. CM11 wymaga starego (z czasów MIUI5) a ja miałem jakiś nowszy układ, uzyskany poprzez instalację MIUI8.

Łatwo przywróciłem stary układ partycji wg tej instrukcji:

i wtedy już instalacja CM11 poszła jak z płatka. Dziś pierwsze testy GPS w terenie!

 

P.S.

Potem dopiero zobaczyłem, że jest też CM12 dla tego telefonu:

http://aloneinthespace.cf/s/lasthope-rom.html

Są tam do pobrania 2 wersje:

  • A: ROM (new partition layout: merged system and data)
  • B: ROM (old partition layout MIUI: merged data)

Nie wiem, który kład partycji osiągną flash-ując przez MiFlash najnowsze MIUI8.0.1 China? Wariant A czy B? Chyba A, ale mam pewności. Ktoś podpowie?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...