Skocz do zawartości

Dylematy nowego posiadacza Redmi note2 Prime


Rafal_B

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, redminote2 napisał:

Od razu badziewie.

@eugon czy robiles test na zimnym telefonie? Jesli nie to daj mu ostygnac z 15-20 min i potem od razu wyczysc ram i uruchom test. Mysle, ze bedzie lepszy wynik.

Dobra, zrobiłem tak zostawiłem na 30min w spokoju, i wynik 48,4k już lepiej na sercu. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, galakty napisał:

Jakbyś wrzucił go do lodówki to minimalnie lepszy wynik będzie, ze względu na niższe temperatury. Serio, robienie testów na czystym i chłodnym telefonie to głupota. Czy używasz go nic nie robiąc, czy grając w gry, odpalając neta itp itd.? Wtedy rób test, jak jest zmęczony. 

Mi głównie ten test potrzebny po to by sprawdzić to co widziałem na YouTube i potwierdzić że z fonem wszystko ok. Aplikacji używam tylko raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też początkowo jak dostałem telefon od chińczyka myślałem że to MIUI Polska. Ale to był multilang.

Jeśli masz MIUI Polska to wejdz w urządzenie/język i klawiatura powinien być tylko Chiński, English i Polski nic więcej.

Jeśli masz więcej to masz zapychacza multilang, MIUI Polska jest odchudzony z tych zbędnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj przyszedł mi Redmi Note 2 Prime kupiony na allegro. Wydaje się być oryginalny; zdrapka się zgadza, według CPU-Z wszystko ok, Antutu 45k, wizualnie telefon też wydaje się być oryginalny. Posiada on aplikacje Aktualizacje, wchodząc w nią wyświetla że zainstalowana jest wersja MiuiPolska 5.10.16 (rozdwojona) jednak na pewno jest to MultiLang bo sprawdzałem chociażby wersje językowe. Wrzuciłem na pamięć dwie wersje romu  5.10.29 oraz  5.10.16. Przy obu wersjach romu podczas instalacji na początku uruchamia się instalacja po czym wywala błąd że nie można zainstalować. Instalując przez MiRecovery sprawa wygląda tak samo. Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym romie Multi mogę włączyć uprawnienia do roota dla aplikacji Flashify? Nie Potrafię tego znaleźć. Próba instalacji wersji chińskiej wersji kończy się podobnie jak ta z MiuiPolska.

Edytowane przez koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, koper napisał:

Czy na tym romie Multi mogę włączyć uprawnienia do roota dla aplikacji Flashify? Nie Potrafię tego znaleźć. Próba instalacji wersji chińskiej wersji kończy się podobnie jak ta z MiuiPolska.

1. Instrukcja instalacji z TWRP

2. MIUIPolska 7

Te 2 rzeczy potrzebujesz, aby ogarnąć telefon... Co do Flashify.... Odpal, następnie Panel Sterownia->Uprawnienia->ROOT....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zrobiłem jak w poradniku instalacji, zainstalowałem chiński ROM, dostęp roota dla flashify itd. Z poziomu update próbuje zainstalować najnowszy rom Miui Polska ale w Mi Recovery otrzymuje komunikat: "instal update.zip failed" i  pod spodem "update .zip signature verification failed".

Czy nie powinienem zmienic nazw plików przypadkiem? co jest tego przyczyną?

Telefon kupiłem na Allegro z zainstalowanym chyba  Miui 5.10.24 multilang wersja z 32GB model TD-LTE nr 2015712.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, cupra napisał:

Witam

 

Zrobiłem jak w poradniku instalacji, zainstalowałem chiński ROM, dostęp roota dla flashify itd. Z poziomu update próbuje zainstalować najnowszy rom Miui Polska ale w Mi Recovery otrzymuje komunikat: "instal update.zip failed" i  pod spodem "update .zip signature verification failed".

Czy nie powinienem zmienic nazw plików przypadkiem? co jest tego przyczyną?

Telefon kupiłem na Allegro z zainstalowanym chyba  Miui 5.10.24 multilang wersja z 32GB model TD-LTE nr 2015712.

 

 

Polecam odwiedzić MIUIpolska.pl oraz instalację TWRP... Po prostu masz zablokowane recovery...

5 minut temu, Prof.Atomus napisał:

Witam czy ktoś mógłby mi napisać czy można ustawiać poszczególne rzeczy z różnych motywów jak bootanimacja czy belka górną itd.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Motywy->Lewy górny róg->Własne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Prof.Atomus napisał:

Jeśli klikne w motywy i w lewy górny róg to później mam ulubione, własne motywy i ustawienia i nie mam tam żadnych opcji do ustawienia

 

Wysłane z RedMiNote2P po flaszce bimbru.

 

 

Po kliknięci we "Własne" odpala się menu do zmian poszczególnych części motywu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiem, że te testy większego znaczenia nie mają, ale co może być powodem, że mam tylko 38k max 39k było punktów z Antutu?

Gdy inni osiągają blisko 50k moje 39k słabo wypada, niedosyt pozostaje.

Mam najnowsze MIUI wersja 7 instalowane poprzez Aktualizacje na wersję którą dostałem od TV_Sat, może tu tkwić problem, że nie zrobiłem full wipea?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Axles napisał:

Zapomniałem tam dopisać jednego ważnego, aczkolwiek zmieniającego całkowicie zapytanie wyrazu - "Mam najnowsze MIUI Polska wersja 7"

 

No to przechodzimy do kroku nr. 2 zwanego "Odinstaluj AnTuTu"... Rozwiazuje problem natychmiastowo i nawet uzytkownik spi spokojnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Axles napisał:

Zapomniałem tam dopisać jednego ważnego, aczkolwiek zmieniającego całkowicie zapytanie wyrazu - "Mam najnowsze MIUI Polska wersja 7"

Jako pierwsza instalacja należałoby robić wipe. A co do wyniku, zrob restart, zamknij aplikacje, przeczysc w panelu sterowania, zostaw na 5 min i voilà. Później poleć to znajomym, żeby nie pytali ponownie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobiłem wipe wszystkiego i jestem wkurzony bo przywracanie z chmury Xiaomi ie przywróciło ustawień programów, Google Auth, Microsoft ... czemu? Tak ma być bo jeśli tak to zrobił mnie w debila jeden ktoś z forum polecając chmurę Xiaomi jako alternatywę do Titanium Backup.

Pojawiła się jakaś nowa ikonka "instalacja" nie reaguje na kliknięcie co to jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobiłem wipe wszystkiego i jestem wkurzony bo przywracanie z chmury Xiaomi ie przywróciło ustawień programów, Google Auth, Microsoft ... czemu? Tak ma być bo jeśli tak to zrobił mnie w debila jeden ktoś z forum polecając chmurę Xiaomi jako alternatywę do Titanium Backup.

Pojawiła się jakaś nowa ikonka "instalacja" nie reaguje na kliknięcie co to jest?

 

Dobrze wiedzieć że nie zadziałało.

Sprawdziłeś czy wogole miałeś coś w chmurze XIAOMI zanim robiłeś wipe?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, miałem/mam wszystko tylko, kontakty itp. można było zobaczyć, aplikacji nawet na liście nie ma mimo, że w telefonie jest opcja "aplikacje użytkownika", albo ja coś źle robię: http://scr.hu/0qob/5q2nw

Lokalizacja zresztą też nie działa, haseł wifi nie przywróciło, obawiam się, że zdalny wipe też nie działa. Zaczynam przypuszczać, że chmura xiaomi to jeden wielki shit, a zadaniem tego jest wyciągnięcie tylko danych od nas.

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...