Skocz do zawartości

Mi4i - wielkość karty SIM, częstotliwości 3G, czysty Android - pytania


NewNeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem nowy na forum dlatego mówię cześć wszystkim.

 

Zacznę od tego, że niedługo stanę się szczęśliwym i zadowolonym (mam nadzieję) posiadaczem telefonu Xiaomi Mi4i. Ogólnie na papierze telefon prezentuje się fajnie tylko mam kilka pytań.

Na oficjalnej stronie Xiaomi http://www.mi.com/en/mi4i/specs/ jest podane , że telefon ma złącze na dwie karty micro SIM oraz , że obsługuje częstotliwość 3G  900MHz (co jest ważne dla działania Internetu poza miastami, gdzie może nie być nadajników z 2100MHz).

Tutaj pojawiają się dwie różnice.

Pierwsza różnica to taka, że na stronie Miui Polska  https://miuipolska.pl/urzadzenia-xiaomi/xiaomi-mi-4i/  w specyfikacji jest podane, że telefon ma jedno złącze micro SIM , a drugie nano SIM. Takie są nawet zdjęcia na Miui Polska , a na oficjalnej stronie Xiaomi i na filmach Youtube widać , że są dwa złącza micro SIM https://youtu.be/CKiRtpFhw8A?t=104

Druga różnica to ta związana z obsługą częstotliwości 3G 900MHz. Znowu na oficjalnej stronie Xiaomi podane jest , że obsługuje 3G 900MHz , a jak wejść na stronę MGSM http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/mi4i/ to nie ma w specyfikacji 3G 900MHz , podobnie zresztą na polskim sklepie Xiaomi https://sklepxiaomi.pl/produkt/telefony-xiaomi/xiaomi-mi-4i/ również nie ma obsługi tej częstotliwości. Pytanie jak to w końcu jest z obsługą 3G – dużo podróżuję i ważne jest dla mnie , aby internet działał nie tylko na EDGE, a LTE niestety nie mam wykupionego u operatora.

Czyżby w związku z tymi różnicami były dwa modele tego telefonu – czy podawane opisy w różnych źródłach są błędne i te podane na oficjalnej stronie Xiaomi są prawidłowe ?

 

Kolejna sprawa związana z Androidem. Szukałem czy można wgrać czystego Androida na ten telefon, ale niestety nie znalazłem - jeżeli się mylę , albo niewystarczająco szykałem to proszę o informację (dodam , że dla wersji bez i czyli Mi4 jest taki Android). Ostatnio wyszedł Cyanogenmod 12.1 na Mi4i http://forum.xda-developers.com/mi-4i/development/rom-cyanogenmod-12-1-t3212636 i pytanie czy ktoś testował. Wiem, wiem, zaraz pojawią się głosy krytyki , dlaczego chcę rezygnować z MIUI skoro takie fajne i w ogóle. Nigdy nie używałem MIUI i może stwierdzę , że jest faktycznie fajne i przy nim zostanę , ale w razie gdyby jednak mi się nie spodobało to chciałbym mieć alternatywę.

 

Tyle na początek.

Liczę na pomoc i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dwa razy micro sim. Druga sprawa LTE masz i nie musisz nic kupowac od operatora bo to technologia. Masz telefon który obsługuje lte to masz Internet w tej technologii oczywiście gdy jest w zasięgu. W przeciwnym razie przeskakuje na h+ a gdy tego nie ma to na h. Więc wydaje mi się że 900 jest choć do końca się nie znam na tym. Ostatnia sprawa nie mam pojęcia ale jeżeli nigdy nie miałeś styczności z miui to chyba warto spróbować. Ja np. Nie chcę nic innego choć czasami łatwo nie jest ;)

Wysłano z Mi4i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Accessories 4 You

dziękuję za informację

 

@bobslej22

Co do LTE to chyba tak nie jest. Mam służbowy telefon, który obsługuje LTE i jest w nim karta słyżbowa T-mobile i nigdy nie widziałem zasięgu LTE. Dowiedziałem się, że po prostu nie mamy wykupionej usługi Internetu LTE. Jak włożyłem prywatną kartę z Plusa to od razu LTE zaczęło śmigać. Gdyby były wątpliwości to miałem w telefonie ustawiony tryb LTE\WCDMA itd.  zarówno dla T-mobile jak i dla Plusa. Dlatego ważna jest dla mnie obsługa 3G dla pasma 900MHz bo tak jak napisałem dużo podróżuję i dobry Internet to dla mnie podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie mamy w firmie taryfę bez LTE. Karta SIM wymieniana 2 miesiące temu , jest nawet do wyłamania na nano SIM.

 

Rozumiem, że tak jak napisał "Accessories 4 You" potwierdzacie obsługę 3G 900MHz?

 

Pytanie do ostatniego tematu - co z czystym Androidem lub Cyanoenmod ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Mam zamiar kupić MI4I, głównie zależy mi na Dual-Sim i tutaj moje pytanie.

Ogolnie potrzebuje telefonu za granice (niemcy) chciałbym używać w telefonie kart PLAY PL i ALDI-TALK DE, czy bedzie dzialal mi internet z ALDI-TALK a zarazem jak ktos bedzie dzwonil na play czy to tak funkcjonuje?

Nigdy nie mialem stycznosci z dual-sim dlatego jestem zielony w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zaobserwowałem to działanie netu nie wpływa na rozmowy na drugiej karcie. Przynajmniej przez kilka dobrych lat od kiedy używam dual simów nikt się nie skarżył. Wiadomo że jak ktoś dzwoni na drugą kartę a rozmawiasz na pierwszej to drugą jest jakby martwa i dzwoniący dostaje info że jesteś niedostępny lub poza zasięgiem. Ogólnie jak już chcesz kupić duala to może zastanów się nad mi4c. Różnice w cenie niewielkie a o wiele szybszy telefon. Wiem bo miałem mi4i. Wersje mi4c 2gb/16gb kupisz w praktycznie podobnej cenie. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest gwarancja producenta ale w Chinach. Ja z doświadczenia wiem że lepiej kupić drożej w PL i mieć minimum roczną gwarancję niż gwarancję realizowaną wiemy gdzie. Możesz też kupić przez sklep IBaygou i wtedy realizacja gwarancji  jest w PL. Polecam sklep Królik ( tylko nie bierz "oryginalnego" szkła dodatkowo ) wiadomo accesories4you oraz technos. Od pierwszego mam Mi4c i wszystko gra. Z drugiego sklepu miałem kilka rzeczy plus Redmi2 dla mojej dziewczyny, obsługa na bardzo wysokim poziomie a do tego wysyłka mega szybka. Z ostatniego sklepu kiedyś kupiłem Redmi Note . Po czasie ekran dostał znanych wszystkim plam w kolorze pomarańczowym i wymienili mi LCD na nowy bez żadnego ale więc bardzo spoko. Warto jest wziąć na fakturkę telefon i ktoś odda ci VAT. Wtedy wyjdzie ci taniej niż z Chin a w dodatku masz gwarancję realizowaną na terenie PL. Ja na Twoim miejscu w ogóle bym się nie zastanawiał żeby brać telefon z drugiej ręki przynajmniej o takiej wartości. Różnica mała a możesz dostać kota w worku.

Edytowane przez bobslej22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No firmy które powyżej wymieniłem są polskie. Obojętnie od kogo weźmiesz będzie ok. Od królika brałem mi4c jest ok

Wysłane z mojego Mi-4c

Szkło weź sobie gdzie indziej nillkin jest wg. Mnie najlepszy. Brałem od królika to ich niby oryginalne Ale po dwóch dniach zaczęło się odklejac . Gdybyś chciał jakieś etui to będę miał w przyszłym tygodniu jakieś. Mogę podesłać fotki Ale w przyszłym tygodniu bo jestem na wyjeździe. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...