Skocz do zawartości

Tutorial - Pływające okna (dymki czatu)


Eru

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, iż dużo użyszkodników ( ;)) ma problemy z pływającymi oknami (dymkami) np w messengerze postanowiłem zrobić taki oto tutorial w formie screenów:
 
ArtHZVn.png33nBuUu.pngCEhsQvU.png
datiydm.pngYPhPsgD.pngZ3RPxQm.png
bSy6X2j.png3NMk2Ny.pngzufTSqU.png
oRek59B.pngq9kaqnz.png8vvrD3V.png
7LMPo9j.pngtM3sFdP.pngKyb0f5b.png
 
Tyle - od tego momentu powinny wam działać pływające okna.

Edytowane przez Eru
  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działają, po zaznaczeniu tych opcji, normalnie mam dymki, co innego, że messager w ost aktualizacji z GP coś zwalił i dymki niekiedy przy trwającej rozmowie nie pokazują się ponownie... Ten problem nie jest tylko na MIUI, a na innych tel też występuje od jakiegoś ~tygoidnia/2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka bzdura? Zanim coś napiszesz, potestuj sam, a nie kogoś mieszasz z błotem. Użytkownik ma rację, żeby dymki działały tylko  na pulpicie msg POPRAWNIE w uprawnieniach trzeba tylko przestawić. Jęsli ktoś chce mieć także je na ekranie blokady to są potrzebne oba.

To Cię zaskoczę, że testowałem i aby zadziałały dymki msg musiałem dać w obu miejscach, dopiero wtedy pojawiły się i dymki na pulpicie i na blokadzie. Nie bój się, nie rzucam słów na "wiatr" i wiem co testuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam problem z moim Redmi Note 2.

Tak jak w temacie nie widać dymków od messangera. Koło ikonki wyświetla się liczba nieprzeczytanych wiadomości, ale dymków nie widać. W powiadomieniach też się wyświetla.

Motyw standardowy, MIUI Polska 5.9.24, dymki w ustawieniach messangera włączone.

Z góry dzięki za pomoc. 

PS: Nowsze MIUI pewnie rozwiązałoby problem, no ale niestety nie potrafie go zainstalować ( podstawy znam, niedawno rootowałem i wgrywalem CM 12 na mojego starego s2+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Wszystko zrobiłem jak w poradniku. Dodałem do autostartu. Nawet wyłączałem opcje czyszczenia ram. Wszystko działa okej ale po zablokowaniu ekranu i odblokowaniu dymku już nie ma i się potem nie pojawiają jak przyjdzie wiadomość.

A masz custom motyw czy z aplikacji motywy?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co. U mnie np jeżeli dostanę wiadomość na Messengerze, i na ekranie blokady klikne 2 razy na wiadomość żeby ją odczytać, to dymki później się nie wyświetlaja. Jeżeli natomiast odblokuję ekran, i dopiero klikne na dymek, to jest wszystko okej. U Ciebie nie jest podobnie? Może też pokombinuj z nieco starszymi wersjami i nie aktualizuj.

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dodałem w uprawnieniach i nic. W powiadomieniach i nic. Dodałem do autostartu i nic. Pływające okna włączone i nic... Jakieś jeszcze pomysły? Działało i działać przestało

Używasz jakiegoś motywu? Czy dymki znikają na domyślnym?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to wina motywy. Używałem iOS podobnego, zmieniłem na stocka i dymki działają. Dziwne.

Nie tyle samego motywu a bardziej ekranu blokady. Miałem też ten problem. Jeśli nie zależy ci na ekranie blokady a chcesz używać chociaż część motywu to samemu warto pocieszać, ale zostawiając ekran blokady na domyślnym ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, brak już siły do tego telefonu. Próbowałem wszystkiego w ustawieniach inz zRAM wyłączyłem całkowicie , różne werje messenger'a sprawdzałem , inteligentne oszczędzanie energii , kłódka na messenger'a , motywy zmieniałem , wygaszacze ekranu zawsze to samo gdy ram spada poniżej 200/300 mb dymek znika... Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co można sprawdzić?

 

0:20 sec dokładnie 

 

Miui polska oczywiście , różne wersje sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanowne grono Xiaomowej braci? Jak włączyć na Global Stable 7.3.2.0 dymki czatu(te kółka z avatarami dzięki której  pulpitu mozemy od razu wejsc do msg) 

niestety, ale w messengerze (w opcjach messengera) nie działa

I drugie pytanie czy da się/jak i czy to coś da (zwiększenie wydajności? itd) zaktualizowanie androida w Redminote 3 pro 3/32 (z 5.1.1 LMY47V na androida 6 ? )

 

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...