Skocz do zawartości
  • 1

Mi4 czy Mi4c


sunkist

Pytanie

Straciłem mojego Mi4 3Gb/16Gb  telefon był dla mnie idealny poza pamięcią room wolałbym więcej ,przeglądam internet i o czarnym mogę zapomnieć ,takowy chciałem ,ostatecznie  zdecydowałem że chyba będzie musiał być biały lecz stanąłem przed wyborem dwóch modeli 

 

XIAOMI MI4 64GB 3GB RAM

XIAOMI MI4C 3GB RAM 32GB ROM

 

cena ta sama

za mi4 przemawia więcej pamięci rom ,lepsze wykonanie (moim zdaniem )

za Mi4c to że jest nowszy i podobno lepszy , minusem jest to że nie ma języka pl ,podejrzewam że to tylko kwestia czasu oraz te dziwne kolory,gdyby był czarny to bym się nie zastanawiał ,może ktoś wie kiedy będzie cały czarny ??

Pomóżcie się  zdecydować :smile: 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ale kiedy wyszło Mi4i/c, a kiedy Mi4. Przy tych nowszych, to już chyba wypada odświeżyć bazę Androida.

W Mi4 nie spieszy mi się do 5.x.x. Niech na maksa zoptymalizują pracę na baterii, jakieś upierdliwe bugi. Tyle chyba, co Mi4 potrzeba.

Mi4 / sMIUI / Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaranie się numerkami :D Co ci po najnowszym Androidzie skoro tel będzie działał gorzej niż na bazie " starego" 4.4

W ogóle to bzdury się ciężko czyta, a zwłaszcza o wersji Andka czy numerkach w srajtutu benchmark w co drugim poście tragedia bo ma 15 tysięcy punktów mniej niż godzinę temu  :mrgreen:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi4 może i ma aluminiową ramkę, ale to koniec jego zalet względem Mi4c. Nowszy model za podobną cenę ma 32GB pamięci, znacznie lepszy ekran, aparat i ciekawe dodatki w stylu podkręcanie widoczności ekranu w słońcu, tapnięcie w boczną ramkę no i wyraźnie mocniejszy procesor.

Serio? Lepszy ekran? Nie.. nie skomentuje tego :).

Masz przecież model 64Gb pamięci i jeżeli Mi4 16Gb jest w tej samej cenie co Mi4c 32Gb to się zastanów dlaczego, bo na pewno nie tylko z powodu alu ramki :). Bzdur o ekranie, widoczności w słońcu i aparacie nie będę komentować. Procesor, ok ciut lepszy, ale czy "dużo lepszy"? Polemizowałbym :). Tapnięcie w ramkę, fajna sprawa, ale czy niezbędna do życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Serio? Lepszy ekran? Nie.. nie skomentuje tego :).

Masz przecież model 64Gb pamięci i jeżeli Mi4 16Gb jest w tej samej cenie co Mi4c 32Gb to się zastanów dlaczego, bo na pewno nie tylko z powodu alu ramki :). Bzdur o ekranie, widoczności w słońcu i aparacie nie będę komentować. Procesor, ok ciut lepszy, ale czy "dużo lepszy"? Polemizowałbym :). Tapnięcie w ramkę, fajna sprawa, ale czy niezbędna do życia?

 

Tak, lepszy ekran. Ten w Mi4 jest mocno przeciętny i ma słaby kontrast. Mi4 może mieć 64GB pamięci, ale kosztuje sporo więcej. Mi4i i Mi4c robią lepsze zdjęcia niż Mi4, mają dojrzalszą obróbkę (lepiej wyłuskują kolory, które w Mi4 są trochę zimne i lekko sprane), autofocus z detekcją fazy w Mi4c to kolejny krok naprzód. Procesor jest wydajniejszy o ok. 25% pod każdym względem. Dlaczego są tańsze? Bo są nowsze, są "zapchajdziurami" w ofercie i nie mają narzutu za bycie flagowcem z aluminiową ramką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 zastanawiam się nad zakupem pomiędzy Xiaomi Mi4 bądź Mi4C i mam kilka pytań:

1. czy jest jakaś różnica w MIUI v7 na androidzie 4.4 a 5.1? Mam Lenovo Vibe X2 z nakładką VibeUI a tam różnica na różnych wersjach androida jest spora. Osobiście wolę tą z KK :)

2. czy jeżeli włożę do Mi4C tylko jedną kartę sim to będzie mi pokazywało brak sim 2 tak jak w "starych" Nokiach czy będzie się zachowywało tak jakby telefon był one sim?)

3. Z tego co czytałem o Xiaomi przez ostatnie kilka tygodni wywnioskowałem, że za Mi4 przemawia:

a) jest flagowcem

b ) jakość wykonania

c)  aluminiowa ramka

d) wymienne plecki

a za Mi4C

a) lepszy procesor

b ) lepszy ekran (dużo lepszy? podobno są 3 i loteria który się trafi, każdy z nich jest lepszy od tego w Mi4?)

c) lepszy aparat (tez są dwa. Oba sa lepsze od tego w Mi4?)

d) więcej ramu i pamieci (wersja LTE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam,

 zastanawiam się nad zakupem pomiędzy Xiaomi Mi4 bądź Mi4C i mam kilka pytań:

1. czy jest jakaś różnica w MIUI v7 na androidzie 4.4 a 5.1?

Żadna bo MIUI nie polega aż tak na Androidzie. Jedyna różnica to rzeczy oczywiste czyli parę widocznych w ustawieniach funkcji z Androida 5 i kilka innych animacji.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja zdecydowałem się na mi4. Na youtubie masz kilka filmików z porównaniem prędkości działania mi4 i mi4c - różnice są prawie niezauważalne jak na tak niby lepszy procesor. Natomiast dla mnie wygląd mi4 jest na tyle lepszy że zrezygnowałem z tych nowości w mi4c.

Co do ekranu- nie będziesz widział tej wyższości mi4c jak nie porównasz ich obok siebie. Dla mnie ekran w mi4 jest bardzo dobry a szczególnie kąty widzenia.

Co do ramu i lte to już musisz wybrać co wolisz. Ja się spokojnie mieszczę w 16GB więc wziąłem ta wersję z 3GB ram i lte.

Your choice. ;-)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...