Skocz do zawartości

Problem z Android Wear (smartwatch)


kriegaffe

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon Redmi Note 2

System MIUI 5.9.24

Smartwatch Moto 360

 

Od samego początku użytkowania MIUI mam problemy na linii zegarek-telefon. Paruję obydwa urządzenia ale telefon stale traci połączenie Bluetooth z zegarkiem. Czasem restart zegarka i telefonu pomaga (na chwilę), czasem nawet to nie. Factory reset zegarka, ponowna instalacja Android Wear na telefonie i ponowne parowanie też nie pomaga.

Wskazówką może być komunikat, który pokazuje mi się na zegarku od razu po sparowaniu z telefonem:

 

"Get Google play services. Android Wear won't run without Google Play services, which are missing from your phone."

 

Problem jednak w tym, że na telefonie mam Google Play services w najnowszej, ostatniej wersji.

Na wcześniejszych telefonach, na których nie miałem MIUI problemu nie było. Mało tego, na tym niedawno zainstalowałem nieoficjalny rom AOSP (swoją drogą zabugowany jak cholera) i też nie było problemu. Tak więc ewidentnie wina leży po stronie MIUI.

Zgłosiłem to oczywiście na oficjalnym forum zgłaszania bugów ale być może ktoś tutaj ze starych wyjadaczy będzie potrafił mi pomóc bo tam się nie doczekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miui przypadkiem nie zamraża usług googla w celu oszczędzania energii? Miałem u siebie na meizu podobny problem i pomogło zablokowanie zamrażania usług google i innych aplikacji powiązanych z moto360.

Sent from my m2 note using Tapatalk

Jak to odmrozić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, połączenie nie zrywa mi się już na tyle długo, że myślę, że rozwiązanie jest skuteczne. Oto one:

Okazało się, że chodzi o uprawnienia. Trzeba wejść do Panelu sterowania, potem w Uprawnienia, tam w prawym górnym rogu mamy ikonkę trybiku, wchodzimy, zaznaczamy "Zarządzanie uprawnieniami" tak, żeby było włączone. Wracamy do okienka Uprawnienia, wchodzimy w "Uprawnienia" i nadajemy uprawnienia aplikacjom, które mogą mieć związek z zegarkiem, a więc na pewno Android Wear i być może Aplikacja Google.

 

Mi to pomogło i tym oto sposobem przewalczyłem ostatnią w MIUI rzecz, która mnie wkurzała i stałem się fanem tego systemu  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...