Skocz do zawartości

Ile warte są oferty z wysyłką i serwisem PL z Allegro?


Marcin.M

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę Was koledzy poprosić o dyskusję przed zakupem RN2.

 

Mianowicie chodzi o serwis w PL jak to ładnie jest opisywane na aukcjach.
 
Nie wiem jak inni ale dla mnie wydanie 800 zł na telefon to nie jest mało, wiem że oczywiście są droższe lub tańsze ale nie o to tu chodzi, tylko o wybranie właśnie najlepszej oferty RN2.

Kupując na Ali , czy to u Top_one, Chingon'a, GoldWay'a wszystko jest ładnie i tanio ale schody zaczynają się jak coś nawali i będziemy chcieli skorzystać gwarancji. Nie wiem jak inni ale mi nie bardzo odpowiada wysłanie mojego telefonu na drugi koniec świata.
 
Dlatego ja bardziej skupiam się na Ibuygou, XFS i Allegro. O ile dwa pierwsze mają autoryzowane serwisy w PL i EU co jest ok, to na allegro pojawiają się sprzedawcy ( nie mówię tu o sprawdzonych kolegach z forum :)), którzy oferują RN2 w podobnej cenie i z wysyłką i serwisem w PL.

 

Przykłady:

 

http://allegro.pl/nowy-xiaomi-redmi-note-2-z-polski-wawa-gwar-fv23-i5674859694.html

 

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-2gb-16gb-x10-lte-4g-fv23-pl-i5692333766.html

 

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-lte-2x-sim-16gb-wysylka-z-pl-i5675977268.html

 

Chciałbym o wasze opinie na temat. Bo zakup to jedno ale mi głównie chodzi o serwis gwarancyjny.

Bo skoro wszystkie te aukcje to tylko piękna bajka i z serwisu nici, to wtedy faktycznie lepiej wyhaczyć najlepszą ofertę na Ali i modlić się, żeby VAT'u nie złapać.

 

 

Z góry informuję ze zapoznałem się z ofertą A4You i Bruizy i osobiście uważam że na zakupy u pierwszego mnie nie stać a drugi wysyła z Chin. A może da się inaczej?? Co Wy na to??

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 link, sprzedawca fosttech... 1 koment, czy trzeba mówić coś więcej?

2. ILTRADE_GI, jest to zwykły cwaniak, już ktoś chciał na forum od nich kupować, sami nie wiedzą co mają na stanie, a czego nie, sami nie wiedzą ile towar idzie, czy wgl dojdzie, a co lepsze, niby wysyłka z polski, a na innej też ich aukcji są drobne druczki, że trzeba opłacić VAT we własnym zakresie... Co do ich serwisu pewnie jest tak "porządnie" jak ze sklepem...

3. Wydaje się OK, ale ich serwisu nie znam. Zawsze jest ta obawa, że więcej rozwalą niż naprawią...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za info. Czyli z tych wszystkich zostaje sklep_TV_sat, rozmawiałem z użytkownikiem który kupował w tym sklepie, co do samego zakupu nie było zastrzeżeń.

Wrzucajcie inne oferty i rozmawiajmy.

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej jest kupić samodzielnie na Ali z wykorzystaniem kuponów rabatowych. Wyprzedaże na Ali są ze 4 razy w roku. Przy zniżce 40$ podstawowy model Redmi Note 2 krótko po premierze kosztował po przeliczeniu około 535zł. Oba modele RN2 od miesiąca chodzą bezawaryjnie. Jakoś kwestią awaryjności Xiaomi się mało przejmuje. Najstarszy Red Rice, pierwsza wersja mam już prawie 2 lata. Wygląda jak nowy. MI3 również działa bezproblemowo ponad rok czasu.

Wysłane z OnePlus One

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibuygou podaje że ma serwis w Czechach i Wrocławiu.

Myślałem że te serwisy są autoryzowane dzięki za wyprowadzenie z błędu.

A ten polski serwis jest coś wart?

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalka

Chwila chwila. Jest serwis w PL u mnie z ibuygou. Chodzi o to, że jeśli jest coś poważniejszego to oni chcą wysyłać do Chin. Natomiast inne rzeczy drobne + po gwarancji to ja robię normalnie.

Z xfs jest wyjątkowo gdyby oni nie mogli czy coś. Aczkolwiek to mi się nie opłaca bo lepiej mi naprawić wg moich stawek.

Natomiast na Allegro piszą, że serwis. No dobrze piszą. Przecież każdy sprzedawca może sobie zrobić serwis jaki chce. Jak ma części i umie naprawić to czemu nie. Oczywiście wtedy ma świadomość że nie ma gwarancji producenta, ale widziałem że sprzedawcy obiecują wymianę telefonu na nowy gdyby się nie dało naprawić.

Ja za jakiś czas będę miał porządną stronę i lepszą współpracę ze sprzedawcami. No i duże wsparcie z ibuygou ;-)

Wysłano z MI Note

Natomiast "autoryzowany serwis" to kompletna bzdura i tylko oczko do potencjalnego klienta.

Bo jak można mieć autoryzowany serwis jeśli producenta nie ma w Europie nawet?

Wysłano z MI Note

Acid serwisuje, ale nie dla IBG, sam musisz się do niego zgłosić :D.

Jak zbity ekran to tak, natomiast coś co podlega gwarancji śmiało można pisać do ibuygou. Oni zdecydują czy wysyłać do Chin czy do mnie.

Wysłano z MI Note

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jakoś na Alledrogo stockowe foty nie tego modelu i nie ten model w krótkim opisie. Lub sprzedawcy którzy nie wiedzą co opisują... Średniawka. Już mniej bałem się zamówić z Ali. Niby z Chin i niby Chińczyk, ale po angielsku płynnie i konkretnie. 

Co do serwisu, to gwarancyjnie chyba tylko Chiny a bez gwarancji to daj części i każdy DOBRY polski serwis Ci zrobi. Choć wiadomo to nadal telefon z Chin więc kupując trzeba się liczyć z niedogodnościami. Sam sobie najlepiej wrzucić ROM poczekać na Stable.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jakoś na Alledrogo stockowe foty nie tego modelu i nie ten model w krótkim opisie. Lub sprzedawcy którzy nie wiedzą co opisują... Średniawka. Już mniej bałem się zamówić z Ali. Niby z Chin i niby Chińczyk, ale po angielsku płynnie i konkretnie.

Co do serwisu, to gwarancyjnie chyba tylko Chiny a bez gwarancji to daj części i każdy DOBRY polski serwis Ci zrobi. Choć wiadomo to nadal telefon z Chin więc kupując trzeba się liczyć z niedogodnościami. Sam sobie najlepiej wrzucić ROM poczekać na Stable.

Z częściami to inna sprawa jeszcze. Ja mam najważniejsze części pochodzące z Xiaomi aftersales i ich serwisu. Załatwia mi to ibuygou. Dlatego niektóre lcd np do Mi3 mam drożej niż inni ale są to pewne części. Nie wiem jak inne serwisy.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid czy współpracujesz tylko z Ibuygou i XFS, czy są jeszcze jacyś inni sprzedawcy.

Wybaczcie że tak się czepiam tego serwisu ale jakby było pewne że się nie zepsuje to możnaby kupić w przysłowiowym "kisoku za rogiem".

Wysłane z mojego Pentagram Monster przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak się tak boisz zepsucia to kup po taniosci w chinach a za resztę sobie go ubezpiecz np. w PZU :-P

Za około 155 zł masz ubezpieczenie telefonu na rok do wartości 1100 zł.

Ubezpieczenie telefonu komórkowego pokrywa:

Zwarcia

Szkód poupadkowych

Szkody obce

Płyny

Błedy w obsłudze

Pożar

Kradzież

Edytowane przez Winiu89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...